Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od pele90 »

ako ne vidis taj mikrofon,verovatno je iskljuceno. kad otvoris tastaturu za kucanje sms poruke,pritisni taster za podesavanje(ima kljuc na sebi,onaj desno od space tastera) i stikliraj predzadnju stavku,pa ce ti se pojaviti mikrofon. :-) ako pronadjes kako ovo glasovno kucanje da radi na srpskom,javi. ;-)
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od pele90 »

Jel uspeo neko od vas da instalira na arc s ovaj S VOICE sa Galaxy S3 i da radi? Ja sam inst ali izbacuje stalno Network error,kad god kazem ono Hi Galaxy,na pocetku. Moj telefon nije root-ovan... Google-ovao sam i neka resenja nalazim,ali treba se zezati nesto sa sistemom,a ne znam koliko je to pametno. Jel ima neko da je skinuo,pokrenuo program i radi kako treba? :)
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

muki tabakovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2012. 00:28
:: sony ericsson arc s
:: sony ericsson arc

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od muki tabakovic »

Molim da mi neko odgovori ako je imao problem sa ovim sony ericsson arc s, pali mi se mobitel vrlo cesto kao screen, a sve sam pokusao da to ugasim na opcijama, ali uzalud, znaci nakon zakljucavanja mobitela, pocne mi se paliti displej, kako to otkloniti???? UNAPRIJED ZAHVALAN

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od Chobby88 »

Probaj factory reset,mozda to pomogne.

muki tabakovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2012. 00:28
:: sony ericsson arc s
:: sony ericsson arc

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od muki tabakovic »

Moze li to malo blize prijaatelju, telefon mi je na nasem jeziku ? Probao sam tvornicke postavke ali otkako sam ga uzeo to mi se desava, stvarno ne kontam sta iskljuciti vise da mi ne stane ovaj screen i da se prestane paliti svako nekoliko vremena jbg

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od Chobby88 »

To je onda to sto si probao.Jel fabricki rom na telefonu,nije nista cackano?

muki tabakovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2012. 00:28
:: sony ericsson arc s
:: sony ericsson arc

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od muki tabakovic »

nisam nista cackao ali jos uvijek mi se pali ekran kao screen jbg bas me nervira, da mi je naci rjesenje vise slomi ovo

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od kenzoki »

muki skini gsam battery monitor i malo prouči aplikaciju, pokazuje i koje aplikacije se same pokreću iz bckgrounda, pale ekran, žderu bateriju, sprečavaju deep sleep itd.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od Ninolina »

muki tabakovic, da li si nesto od aplikacija instalirao pre nego sto je ovo počelo da ti se desava? Jel oduvek bilo tako ili je odjednom počelo?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

simonen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Uto, 20. Jul 2010. 12:31
:: Nokia N8
Lokacija: Kragujevac

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od simonen »

Mojoj suprugi se displej tako palio i gasio posle instalacije live wallpapera,kada ja wallpaper deinstaliran,tel radi besprekorno.Tako da je moguce da ga neka aplikacija zeza.

kneza80
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2012. 21:52
:: Arc S
Lokacija: Prijedor

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od kneza80 »

Imam problem sa skype. Deinstalirao sam ga, pa sada ne mogu da preuzmem sa marketa, piše preuzimanje nije moguće greška (500).

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od VeNoM »

kneza80 skini ga sa crnog marketa ili ga pošalji sa kompa na mob.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

TrajceN
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2012. 18:56
:: Sony eriksson arc s

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od TrajceN »

zdr jas sam kupio arc s pre neko dana i sam iz makedonije ako ima neke greske u pisanja. sinoc sam se ukljucio internetom preko wi fi ja i dok sam bio pojavio mi se neko ikonce na gornim desnim ugao na ekranuljevo od merac na bateriju i mreze to je slovo e i ima dve strelice jedna ugore jedna udolu. sakam da pitam sta je to i kako mogu da to iskljucim

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od VeNoM »

TrajceN nadji widget za data transfer i samo isključi i rešio si svoj problem ili u setings pa isključi tamo datu.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

TrajceN
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2012. 18:56
:: Sony eriksson arc s

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od TrajceN »

hvala ti. snasao sam se. kolko sta citam po forumu telefon je jako dobar ali sad sam ga uzeo i strah mi je da pocnem da cepkam ponego. nemam nikog ovdje u mome malu da mi objasni kako ovaj mobilni funkcionise i sta sve ima na njemu. nadam se da cu na forumu nauciti nesta o tome ali i tu je napisano na neki nerazbirliv jezik ali naucicu ja sve to .

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od steva_anya »

Da ne bude da samo hvalim Arc S, evo par kritika posle 7 meseci koriscenja.
Ne odnose se na samo na Arc S, vec i na Android 4. Za pocetak da kazem kakav mi je utisak: mislim da je N82 brze radio nego sada Arc S. Ta brzina se ogleda u brzini tipkanja poruka, upisivanju novog kontakta u imenik i sl. To je nesto sto najcesce radim. Ovo nije apsolutno tacno, vise je subjektivno, posto sam od onih koji za poruke i tipkanje vise voli dugmice. Za surf i sl tac-skrin nema premca.

Mislim da za Android, pogotovo ovaj novi ICS 4, treba neki minimum hardvera da bi radilo tecno. Taj minimum je 1GHz i 512Mb memorije. Iako toliko, pa i vise ima Arc S, desilo mi se par puta da telefon "zaglupi". Prosto se sve kao zamrzne, ostavim ga, i posle minut-dva sve radi normalno. Pre "zaglupljivanja" radio sam uobicajene radnje, telefon nije bio nista vise opterecen od standardnog.

Kritika:
- uvek u pozadini rade programi iako se ne koriste, tako da to vuce herce, memorije, bateriju i ko zna sta jos. Posto je telefon pod garancijom nista ne diram. Radi dobro, ali prosto - sto da radi nesto sto ne koristim.
- mislim da je sam OS bas zahtevan, u smislu memorije, zbog pomenutih "pozadinskih aplikacija"
- super je OS po mogucnostima i "otvorenosti" ali me nervira cinjenica da za "tako dobar Android" moram da imam 1-3 aplikacije za ciscenje memorije, nekih kes-memorija, za gasenje aplikacija i sl

Sve ostalo je super.

"Problem" koji se javio i meni i drugu na Arc je sledeci:
- kad prekidam poziv, desilo se par puta da i po 5-10x pritisnem polje za "end call" ali da ne reaguje. Vidim da je vreme poziva stalo, ali nikako da se skroz prekine. Zna da bude iritantno ako se hitno mora nastaviti razgovor.
Da li se i Vama to desava, zna li se sta je problem-uzrok?

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od pele90 »

Meni se jeste desilo da nece da prekine poziv kada prvi put dodirnem,a drugi put vec prekine.
Inace,da li vi imate problema sa ovim ICS 4.0.4? Kada sam ga tek inst ,radio je ok,ali u zadnjih desetak dana baguje strasno. Kada sam duze na fb-u pregreje se kod kamere,i koci,ubija me. Treba mu po 2,3 sekunde da otvori Telefon,poruke... Secka kada listam home pages,i svasta tome slicno. Smeta bas. Da li je jedino resenje vratiti na GB,jer sam cuo da 4.1 nece izaci za xperie 2011 ili sta drugo raditi?
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od Vladanaselje »

Jos jedan novi vlasnik arc-s modela, doduse vec sam imao android tako da nece biti pocetnickih pitanja :)

Instaliram sony pc companion tako sto povezem telefon sa pc-em i kad idem na Phone Software update, na kraju drugog koraka (Prepare) izbaci mi Update preparation error u kom pise " The onlyne server is currently overloaded. Pls try again after a while".
I ja tako vec 3 dana cekam da samo proradi, al nista..
Probao sam i preko telefona i wirelessa da updateujem ali kaze mi da mi je sve up to date ( iako mi stoji Android verzija 2.3.4 :( )

Jel neko moze da pretpostavi kako da resim problem?

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od ducka »

@vladanaselje instaliraj SUS umesto PCcompaniona i uradićeš update najverovatnije

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od VeNoM »

pele90 gb jeste bolje pozivao poruke pozive i slično ali ICS je lepo optimizovao ceo sistem.e sada nema notifi.za pozive poruke i sl na lockscreenu i još po neka čudesa ram je nedovoljan ali baterija dosta duže traje i radi sve relativno dobro dok ne dodje do kucanja poruka pozivanje call menija ili imenika ili već šta.e tu čovek ludi što nema gb...rešenje...xperia S i to je to.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori