SE K850 (Sofia)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Post od dejan87dex »

Fantome to za detekciju lica nie moguche,jer je hardware ogranichawajuch faktor,werowatno e tu potreban neki super fokus rezim kao i u sluchaju smile shutter tehnike,kad se osoba nasmeshi sledi okidanje.
Tako da od toga nema nishta,mozemo samo od Stronga i ostale modding ekipe da ochekujemo neki bolji driver,ali i tu nie preweliki spas.
Neminowno je da chesh na swakoj fotci imati shum,a k850 ga i prawi...dosta,ali zato su i detalji dosta izrazeni...
Uh ja odlutah,sorry!
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

srdjanbuse
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 23. Feb 2009. 01:29
Lokacija: Negotin

Post od srdjanbuse »

HVALA vam na pomoci,sad ponovo volim svoju "SOFIJU",zahvaljujuci boljim drajverima za kameru.Nadam se da ce Strong i ostali da izbace jos bolje drajvere pa im se unapred zahvaljujem.

srdjanbuse
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 23. Feb 2009. 01:29
Lokacija: Negotin

Post od srdjanbuse »

POMOC, instalirao sam juce camdrivers strong 1.3 i odakle sam skinuo pise da video zapis treba da ide od 24 do 30 fps a kod mene je maksimum na 16fps,pokusao sam u raznim uslovima (sobi i napolju) i ne prelazi,zna li neko u cemu je problem,da li treba jos nesto menjati ?HVALA

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Post od dejan87dex »

Ako gledas wideo na WMP,u toku pustanja videa idi na View/Statistics/Advanced - tu ches wideti trenutni i max. bit rate!
-Media Info program za video sa fona preskoci,nedaje tacne informacije.

Josh nesto,K850 snima u mp4 i to u variable modu (bit i frame rate).
Tako da snimak sadrzi ne konstantan - izmenljiv protok frejma i bita - kvalitet video i audio zapisa.
Newidim razlog za brigu,ako ti je wideo techan,a werujem da jeste,onda nemash brigu.
E ako gubish na videu ton ili imash propust neke slike , onda ti kamera crkawa ili drajver e losh,bagowit.
Nadam se da sam ti pomogao.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

srdjanbuse
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 23. Feb 2009. 01:29
Lokacija: Negotin

Post od srdjanbuse »

gledam preko BS playera i sa original drajverima ide od 24 fps (po mraku) do citavih 29.Probao sam sve moguce drajvere u ova 2 dana i za slikanje nema bolji od Stronga 1,3 ali je zato video ispod standarda,barem de je na nivou originala ane bolji,probao sam i po danu i ide na 22-23 fps i na samom displeju ima secanja a original to nema.danas sam mu u servisu promenio verziju na R1 FA 035 i nikakvo poboljsanje.STETA sto ne moze neko da napravi stvarno dobar drajver da obuhvati i video i foto mod.

srdjanbuse
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 23. Feb 2009. 01:29
Lokacija: Negotin

Post od srdjanbuse »

izvinjavam se,sa ovom verzijom firmware-a R1FA035 i sa cam drajverima sa standardnim video zapisom STRONG 1.3 je fantastican.
HAOS.

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

O sorry na zakasnjenju dosta ste ovdje ispisali, Hehe. A dejan87dex ja sam zamolio stronga da ubaci tu malo vecu rezoluciju zato sto sam to vidio u BESTPIC 6.0 al ona mi je mnogo bagovala, vjerovatno ce Strong u svom sljedecem drajveru da ubaci drajver i sa normalnom i jedan sa povecanom rezolucijom video. A nekad i ja imam manjih problema ono kao pojave se neke dodatne boje preko videa kad gledas na fonu ali to je skoro neprimijetno tako da mi godi ova video rezolucija.

Srdjanbuse sta si mislio da kazes ovo zadnjom recenicom sta je fantastican a sta HAOS?
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Post od dejan87dex »

Pa wech ima neko wreme kako je uradio 1.3 sa standardnom 240x320 video rez.
Neznam,nie losha ta CIF rezolucija,mada wishe wolim QVGA,bash sam bio snimao kera i machku - kako se fajtaju za hranu,ja im namestio fajt,xexe.
Na video nemam zamerke,na fotke imam,fali im neshto,koji god drajver da sam koristio,kao da na senzor kamere pada nedowoljno svetlosti,ima shuma swaka fotka,chak i pri iso 100 u daylight modu snimanja.
Gledam senzor,kao da je prewishe duboko,na k810 je manja distanca u pitanju.
K810 vs. K850 - po pitanju slika,ja fotkao sa oba,u raznim uslowima,scenama.
Rekao bix da na k810 je kontrast jachi,tako da i fotke izgledaju lepse,ziwlje,dok na k850 u samoj obradi fotke ko da propusti sliku kroz neki filter,boje su ok,ostrina ok,ali sum,pixelizacija newerowatno izrazeno.
K850 sam testirao sa 1.3 Strong
K810 standard
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

Eh kao sto sam rekao, evo novih Strong drajvera 1.4 verzija u 4 verzije 2x sa normalnom rez. videa i 2x sa qcif, upravo sam testirao dvije slike, razlika u bojama je velika. I naravno sada pise 1.4 verzija kamere :) Evo LINK
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Post od dejan87dex »

Hvala za link, 1.4 beta je ok,boje na fotkama su ok...zasigurno zasicenije u odnosu na ranije
verzije 1.3, 1.2 ...

Ima jedan bug,e sad dal je do drivera ili do hardwera, to nebi znao, danas sam to prowalio.
Naime, kada se iskljuci Stabilizer, AF svetlo se pali pri fokusiranju gde je manje osvetljeno,npr u sobi.
Znaci AF svetlo, tj 3led se pali pri fokusiranju a xenon je iskljucen.
Jako dobra stwar,pomaze da se sto jasnije kamera fokusira na ciljani objekat, ali neznam zashto je AF svetlo blokirano kada je Stabilizator ukljucen,ko da je neki bug u fw.

Na k800,810 af svetlo je radilo i kada xenon nije bio ukljucen,narawno na mestima gde je osvetljenje slabo,doduse stabilizer na ta dwa fona je bio dostupan samo u nekim scenama.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Miodrag N73
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 182
Pridružio se: Sub, 06. Okt 2007. 23:26

Post od Miodrag N73 »

Koja je novija verzija softvera od R1CA037 i gde mogu da skinem verziju sa srpskim jezikom?Samo ova ima na ovom forumu.Ako neko ima neka okaci.Hvala.
Nokia N95 8gb Black

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

Sve to radis preko SEUS, R1FA035 ti je najnovija, tvoje je samo da kada koristis SEUS izaberes svoje jezik i to je to....
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

bobat
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 26. Jul 2005. 17:30

Post od bobat »

Dajte neko reshenje,ne mogu da ga povezem sa a2upl....Instalirani drajveri koji idu uz a2,ali kad god drzim c i gurnem usb kabal,on ga shalje u mass storage :x Jbg.,hocu i ja flash teme i cam driver..Inache imam 035 firmware

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

bobat pokusaj da drzis 2 i 5 8) :P . Tada ce hteti :oops: Mozda ce slovo C raditi na Walkman seriji ali na mom K850 samo drzim 2+5 i sve loduje :wink:
KISS ME I AM 93

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

bobat, nisi lepo instalirao drajvere, zato ti ne radi! :roll: :wink:

bobat
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 26. Jul 2005. 17:30

Post od bobat »

Coa 12,probao sam 2+5,nece... :ohmy: Mclaren F1,instalirao sam normalno ko i svaki program,ove Gordon's Gate drajvere,kako drugachije? :blinky:

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

Hmm ja mislim da kad sam ja instalirao te gordon drajvere da nisu svi bili instalirani. Sreca pa koristim vistu pa ona automatski skida potrebne drajvere sa interneta ukoliko ih nadje a vecinom ih nadje. Dakle ako bash hoces probaj sa vistom hehe.


EDIT: Kada otvoris A2 Uploader nemoj zaboraviti Kliknuti na FILESYSTEMTOOL pa tek onda drzati C i spojiti. Probaj nekad i izvadit baterija iz telefona pa opet vrati i drzi C.

Ja ima recimo problem samo jednom mogu koristit A2upl.. i kad sljedeci put hocu spojit mob na A2 onda moram restart racunar jer nece da ga prepozna, neznam koji mu je djavo...
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

bobat
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 26. Jul 2005. 17:30

Post od bobat »

Pa ne znam vishe shta da mu radim,sve sam odradio po uputstvu... :disgust: Jedino da probam na drugom kompu

Fantom31
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 20:04
:: GT-N7100

Post od Fantom31 »

Ja sam kod mene morao da insaliram SE PCSuite i gg drajvere da bih mogao spojiti tel sa kompom, ako nisi instalirao SE PCSuite probaj, mozda ce ti proraditi.

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

bobat, problem je najverovatnije u drajverima. Ili ih nisi instalirao sve (za telefon, program...), ili jednostavno nisu dobro instalirani, ili im nesto "smeta, ili... :roll: :wink:
Ima mnogo mogucnosti zbog cega ti to ne radi!
I ja sam imao potpuno identican problem jer nikako nisam uspevao da povezem telefon i A2 Uploader, sve sam pokusao, i onda sam probao to isto na lap topu i radilo je, tako da probaj na nekom drugom kompu! :wink:

Odgovori