SE K850 (Sofia)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

LJudi imam jedan veliki problem (neznam dal da otvorim novu temu ili ovdje)a li evo. Kada slikam neku sliku normalno sa mobitela u normalnom stilu vodoravno okrenem mob i slikam i onda kada pregledam slike, vecina slika nisu vodoravne nego uspravne? Postoji mogucnost da je to sto sam ubacio novi cam driver? Jeli se ikome desavala ovo,? pomagajte????
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

sale987, nisam siguran da li te bas razumem!
Kada slikas i gledas slike, ako ti je slika uspravna, ti okreni telefon vodoravno pa ce ti se slika sama rotirati u horizontalni polozaj (ako ti je ukljucen auto rotate u media player-u), a ako ti je iskljucen onda idi na "more" pa na "landscape"! :wink:

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

McLaren F1 Ne okrenem ja mobitel vodoravno i slikam, i onda kad pregledam slike, slika nije ono preko pola ekrana, nego je uspravna preko citavog ekrana evo ti primjer (nije mogla bolja slika koristio sam webcam i prtsn) treba da bude kao na slici desno, ali nekad ispane kao na slici lijevo. http://img155.imageshack.us/img155/3342 ... erapi9.jpg
http://img155.imageshack.us/img155/sony ... 1/w839.png
Meni se cini da ugradjeni zirometar ima veze s ovimm, morat cu jos koji test napravit.
EDIT: Skontao sam heh :oops: . Izgleda da sam kada sam slikao prema zemlji nesto, mobitel ostavio uspravno kada sam ukljucio kameru i zirometar se nije okrenuo u vodoravni polozaj pa mi je zato slika bila preko cijelog ekrana. Nisam znao da i to moze. Probaj i ti Mclaren znaci ukljuci kameru i drzi mobitel u uspravnom polozaju i onda ga polako okreci prema zemlji i slikaj pa ces vidjet da ce ti slika biti preko cijelog ekrana, pa onda okreni mobitel vodoravno i uradi isto.
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

kisinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2007. 22:39

Post od kisinjo »

pozz svimaa!!!
Molim vas ako moze neko da mi objasni!!!! Uzeo sam nov K850i koji je skidan sa vodafon mreze!!! Zanima me dali je moguce ikako skloniti one vodafon ikonice koje se nalaze u meniju, tj. dali ce te ikonice nestati ako uradim update softvera?
Hvala unapred?

bobat
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 26. Jul 2005. 17:30

Post od bobat »

Hvala McLarenu i Yubi na predjashnjim odgovorima...Problem sa blicem sam reshio josh istog dana tako shto sam skinuo foliju sa zadnje strane tel.,koja je smetala senzoru,he,he... :wink: Mogu da kazem da sam zadovoljan tel. sve ukupno,nemam za sad bagova,sem 2,3 restarta,imam onu 031 verziju.Slike sasvim dobre za moj ukus,nocu u kaficu blic extra sljaka...Sale987 je spominjao cam drivere,jel znache neshto?
Za kisinja,mogu da se skinu,ali fleshovanjem u servisu,update-om preko tel. teshko.Ako hoce likovi gde si kupio da odrade dzabe,ako ne morash da platish 10-tak evra...

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

bobat Normalno da znaci camdriver. Slike imaju mnogo ljepse boje a usput ovaj put blic blicne 4X kao pravi foto :P. A o tome imas ovdje na forumu :)
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

hejter
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 14:49
Lokacija: Bg

Post od hejter »

Posle w950 resih da predjem na k850 (dvoumio sam se izmedju njega i P1, ali P1 nema nigde, samo na jednom mestu i to u neoriginalnom pakovanju po relativno visokoj ceni). E sad, mene zanima koliko je kvalitetan muzicki plejer kad je u pitanju reprodukcija mp3 muzike preko slusalica (i koje slusalice idu uz njega) Telefon mi deluje kompletno za nekog prosecno -naprednog korisnika, i ukoliko je kvalitetna reprodukcija - eto ga u mom vlasnistvu. Na k800 mi se recimo nije dopadala cistina zvuka u odnosu na walkman seriju. Hvala unapred...

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

hejter Slusalice idu one obicne kao i u k800, ako kazes da si korisio k800, ali mozes ti i gurnuti svoje od w950 :D. Ovdje je jos samo čišći zvuk, plus imas mega bass. Samo mana je kad slusas muziku preko u media playeru malo je usporeno kretanje kroz mobitel :(. Inace sve ostalo je OK!
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

hejter
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 14:49
Lokacija: Bg

Post od hejter »

E ovako, definitivno kupujem k850, samo me interesuje par stvari:
1: Koliko je otporan na guljenje i ogrebotine? ( uz normalno korišćenje i čuvanje)
2: da li neko zna gde se može naći u crno-zelenoj varijanti? Svi imaju crno-srebrno-plavu.
3:Mogući problemi prilikom korišćenja
4. Kvalitet poklopca baterije (ukoliko se povremeno otvara)
vlasnici da vas čujem... Hvala svima.

bonbon
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 14. Dec 2008. 06:19

Post od bonbon »

Pozdrav,Ne mogi da ubacim flash menu preko A2 uploadera,dali je potreban Flash Lite 2.0 i ako jeste gdje da ga nadjem.free naravno.

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

hejter
1.Kod normalno koriscenje jest otporan,zeza, ako ti nekad padne na beton ondje gdje je siva boja ukazat ce ti se malo crne hehe nista opasno, i jedino sto sam malo izgrebao desnu i lijevu strelicu posto sam non stop na mig33 i tipkam sa t9. :D
2.Neam pojma :P
3. :uhuh: zar ih ima, ondosno nema ih kod mene kod najnovije verzije softvera, jedino kad odjednom mijenjam teme pa poslije 20-te se restarta.
4.Nisam u zivotu vidio kvalitetnijeg i boljeg poklopca baterije.
5.To je moje iskustvo i misljenje, dalje nek govore ostali..
Bonbon ne taj ti ne treba sam A2, pogledaj ovdje viewtopic.php?p=177541#177541

Edit: I jos nesto procitao sam negdje na esato forumima da nemozes da uradit update preko SEUS-a ako si koristio A2 upload.. nije valjda? Jest da mi vise nece trebat jer ovaj zadnji je super.
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

bonbon
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 14. Dec 2008. 06:19

Post od bonbon »

Sale,hvala ti na pojasnjenju,ali nikako ne uspijevam ubaciti flash menu niti promijeniti ikone.Ovakva je putanja /tpa/preset/system/desktop/flash/,ali nece pa nece.Reci mi postupak i ako grijesim,gdje?

Fantom31
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 20:04
:: GT-N7100

Post od Fantom31 »

Jel mozes da mi okacis sajt sa kojeg mogu da skinem neku dobru flash temu za k850???? Ja sam pronasao neke sajtove ali su sve teme glupe.

CedaKg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 15. Avg 2007. 21:53

Post od CedaKg »

Pozdrav svima,

potreban mi ja mail savet posto planiram da kupim telefon pa se dvoumim izmedju k850 i w960. Posto sam ranije koristio k800 i bio prezadovoljan pre bih uzeo k850 ali mi je par njih koji su ga koristili reklo da im se cesto kvare senzori na tastaturi, pa me interesuju vasa iskustva povodom toga.

I jos jedno pitanje, da li je razlika u kvalitetu slika bas velika izmedju k850 i w960?

Hvala unapred, poz...

Fantom31
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 20:04
:: GT-N7100

Post od Fantom31 »

Kako da stavim sliku uz pesmu pa da se ta slika vidi u plejeru??? posto sam ubacio neki novi skin plejera i sada je mesto za sliku mnogo vece.

hejter
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 14:49
Lokacija: Bg

Post od hejter »

Fantom31
Ako mislis na sliku albuma, jednostavno je ubacis u folder u kome su ti pesme, dodas album u plejer,i to je to.

Fantom31
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 20:04
:: GT-N7100

Post od Fantom31 »

Gde da ubacim phonequake-crash10 to se sastoji iz swf fajla i deset png slika a trebalo bi da se te slike smenjuje kada prodrmam telefon.

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

:angry: Imam jedan problem, ranije mi je mogao da ocitava i micro SD memorijske kartice ali sad kad sam uradio firmware preko SEUS vise nemoze da prepozna te samo M2micro jel neko imao slican problem?
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

bobat
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 26. Jul 2005. 17:30

Post od bobat »

Ljudi,nece a2uploader da mi prepozna telefon,kad drzim "c" i ubacim usb kabal,on mi otvara usb mode,kao kad ga normalno povezujem da prebacim npr.slike.Da mi ne treba najnoviji firmware,imam ...031?Sale,jesi probao da ga fleshujesh,poshto vidim da si postovao u drugoj temi da i to sad moze?P.S. jeste videli ovaj sajt www.trekker-reactor.net.isq-networks-server.com Ima novi meni sa ikonicama u horizontali,kao na C902.

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

bobat, A2 Uploader nece da ti radi najverovatnije zbog toga sto nisi dobro (ili uopste) instalirao drajvere koji se dobijaju uz njega (program), ili drajvere za telefon nisu dobro instalirani! :wink:

Odgovori