Sony Ericsson XPERIA X10

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

Drug me je zamolio da mu pokazem kako se flashuje na X10 ali posto ja nemam pojma, da li neko moze da me uputi ka nekom dobrom Guide-u posto one koje sam nasao na netu su ili polukompletni ili skroz nerazumljivi....hvala unapred

Qler01
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 12. Nov 2010. 17:40

Post od Qler01 »

Ima li neko savet pokusavam vec danima da root-ujem Xperia X10 ali mi ne polazi za rukom prosto.

Imam Android 2.1 verzija softwer-a je 2.1.A.0.435.

Imam instaliran PC Compation kao i Update Service.

Pomocu FlashTool sam pokusavao ali mi konstantno izbacuje
"ERROR - Please connect your device and enable USB debugging"

Dok SuperOneClick mi izbacuje sledeci problem:


"SuperOneClick v1.6.3.0
Killing ADB Server...

OK

Starting ADB Server...
* daemon not running. starting it now on port 5037 *

OK

Waiting for device...
* daemon not running. starting it now on port 5037 *

OK

Pushing psneuter...
* daemon not running. starting it now on port 5037 *

OK

chmod psneuter...
* daemon not running. starting it now on port 5037 *

OK

Running psneuter...
* daemon not running. starting it now on port 5037 *

FAILED"

Postupam po pravilu konektujem telefon na Usb kabl i postavim rezim na punjenje. Ukljucim Usb Debagging, ali ne dobijam rezultate.

Imate li mozda neki savet sta da radim u ovakvom slucau napomenuo bih da je telefon original CT i nije kodiran.

Pokusavao sam vise puta da iskljucim - ukljucim usb debagging dok ne uhvati ali ni tada nista

Pokusao sam i sa verzijom SuperOneClick 1.5.5 da je pokrenem kao Admin ali ni tada nista ??



dobijam sledece obavestenje:

Killing ADB Server... OK Starting ADB Server...
* daemon not running. starting it now on port 5037 * OK Waiting for device...
* daemon not running. starting it now on port 5037 * OK Pushing rageagainstthecage... * daemon not running. starting it now on port 5037 * OK chmod rageagainstthecage...
* daemon not running. starting it now on port 5037
* OK Running rageagainstthecage...
* daemon not running. starting it now on port 5037
* FAILED


Hvala.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Konacno lepe vesti iz SE-a.Konacno su resili da uslise molbe mnogobrojnih,vernih korisnika i nastave sa nadogradnjom X10,xperie. http://blogs.sonyericsson.com/products/ ... eria™-x10/
http://www.info.ba/tekstovi1_tekst.aspx ... %C5%A1+svi
LG G2 Black,16GB

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Qler01, ako nije sad kasno, probaj da rutujes x10 saovim programom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=834428 z4root
and justice for all...

vlada016
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 29. Maj 2011. 22:38

Post od vlada016 »

Ljudi imam jedno pitanje
Nisam neki stručnjak za telefone, nekako je dospela do mene jedan X10 koji nece da se pokrene kad pokusam update SW telefon zavibrira i prekine se update.
Da li to znači da je telefon mrtav ili da se obratim nekom zvaničnom servisu
Hvala

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Kupio sam X10 sa softverom 2.1, video sam na youtube da je izaso 2.3.3, jel se isplati da ga apdejtujem na 2.3.3? jel ima nekih poboljsanja u odnosu na 2.1? pozz
SGS2, iPhone 4 32GB

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

nemanjale, pa nemas oficionalni update nego custom rom za x10, al tipa koliko sam ja skapirao teelfon radi dosta brze ali ima neke sitne bagove .

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

pa da mislio sam na custom. Ali ne znam kako ide ta procedura kod x10. Na HD2 sam prvo radio HSPL 2.x.x pa onda Radio, magldr (ili clk) pa onda custom rom preko bootloadera, e sada bih Vam bio zahvalan kada bi mi objasnili samo kako ide to kod X10, jel ima nekih slicnosti sa HD2 kao sto sam radio ili??? pozdrav
SGS2, iPhone 4 32GB

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

nemanjale, odradis prvo root na x10 i ubacis custom recovery, ima na xda kako se radi, onda skines rom koji je u zip formatu snimis na sd karticu i boot-ujes telefon u recovery i onda napravis nandroid backup, ides na wipe all, i flash zip from sd car. Kako si zadovoljan sa x10 u odnosu na hd2?

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

ok hvala druze, pokusacu veceras, ako mi nesto nije jasno pitacu ovde.....
Sto se tice poredjenja ova dva uredjaja, evo kakvo je moje misljenje: X10 po meni i dalje jedan od najlepsih telefona, kamera bolja nego na Hd2 (nije drasticno bolja ali ima razlike), zvuk preko slusalica dosta bolji (sto je meni mnogo bitna stavka jer sam muzicar, a po meni najveca falinka kod svih HTC uredjaja), e sto se tice rada telefona, sa ovim 2.1 sistemom sto se nalazi u X10, telefon radi stvarno odlicno, brzo, sve aplikacije pokrece izuzetno brzo, ali jedina zamerka mi je odziv ekrana, nekako mi to malo teze ide nego kod HD2 i iPhone-a, ne znam kako je sa custom romom 2.3.3, mozda ima poboljsanja ali na 2.1 mi je to jedina zamerka sto se tice ovog uredjaja.
SGS2, iPhone 4 32GB

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Qler01, druze jesi uspeo ti sa rootovanjem? Ja ne mogu nikako rootovati telefon, pokusavao sam i sa z4root ali nece....


uspeo sam da ga rutujem ali kada instaliram xrecovery, nece da ga otvori vec prikaze force close

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

Rootovanje je najlakse uraditi sa flashtool-om, tj. sve je najlakse uraditi sa flash tool-om. Na pocetku sam mislio da je ubacivanje ROMova neka komplikacija al je u stvari prosto ko pasulj

flashtool>root>install xrecovery>reboot u xrecovery>backup>wipe(user stats, cache, dalvik cache)>install custom zip=novi ROM

jedna od dobrih strana (jedina) sto nije otkljucan bootloader je sto telefon ne moze da se brick-uje. Ukoliko zakuje samo ga spojis sa SEUS-om i reinstaliras sistem.

Svi ROM-ovi manje vise rade dobro, s tim sto 2.2 radi odlicno a 2.3 onako. Ukoliko se budes igrao sa ROM-ovima obradi paznju na baseband da li je odgovarajuci. Oko ove terminologije pogledaj na XDA u podforumu android development.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

koji mi preporucujes da instaliram?

ne mogu nikako instalirati xrecovery, nesto kao krene i onda izbaci ono force close.

jel se u bootloader udje tako se drzi ono dugme sa strelicom dok se podize sistem?


Snaso sam se, samo me interesuje neka preporuka za Rom, ako je bolji 2.2 onda cu njega da instaliram, ali daj neku preporuku. pozz

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

odradio sam ovaj http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=945264 ali sada mi ne nalazi mrezu i sd card? jel treba da se podesi nesto?
SGS2, iPhone 4 32GB

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

No Signal:
1. Go to Development App
2. Bad Behaviour
3. Crash System Server
4. Wait for Reboot

Ovo ti je za signal, za sd card ne znam.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

nece ni tako......

problem je sto na baseband stoji unknown....i ne znam kako da ubacim baseband

jel moguce nekako instalirati novi sistem sa kompa jer mi ne prepoznaje mem card i ne mogu nista sada da uradim?
SGS2, iPhone 4 32GB

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Kako da ubacim baseband? tu mi stoji Unknown u zbog toga nemam signala...

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

ima na xda tutorial za promenu basebanda nije tezak, isto se radi preko flashtool-a. Ti si verovatno instalirao neki od Trip-ovih romova koji traze 49 ili 52 BB, a ti imas 55 verovatno. U uputstvu svakog roma pise koji BB trazi.
Iskreno iako sam sve uradio kako treba, ja ni jednom nisam uspeo da promenim BB, uvek mi je pisalo unknown iako sam probao sve moguce varijante.
E sad sto se tice SD karticu tu imas problem kao i ja :), moju micro sd vidi samo stock SE rom, tj. nijedan ROM mi ne vidi karticu. Imam neko djubre od 1gb nju prepozna ali ovu moju od 8gb nikako nece. Ako te ne mrzi bekapuj karticu na hard i formatiraj je pa probaj tako, mene je mrzelo da se bakcem.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

sredio sam sve na kraju, i bb i sd card tako sto sam je formatirao, ali pre svega sam resetovao telefon i preko Update Service-a ubacio zvanicni 2.1update pa onda ispocetka sve odradio i dobio signal, a i prepoznao je memorijsku i evo sljaka super za sada...pozz

Izmenjeno 11.06.'11.@03:18::
Napokom sam sredio X10 bas kako sam zeleo, radi kao zmaj :)

Ne mogu se nacuditi da ovaj telefon ovako moze da radi, instalirao sam ovaj rom - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=945264 i razlika izmedju njega i zvanicnog 2.1 je OGROMNA, pre X10 sam imao HD2 i isprobao mnostvo romova, i sense i nosense ali nije to to, stalno nesto baguje, dosta sporije otvara programe nego X10, ja sam se stvarno odusevio, instalirao sam preko 50 aplikacija (nesto sa marketa, neke krekovane) i telefon se nije usporio ni malcice. Bas sam se naviko na njega za ovih par dana, ali sutra popodne stize Desire HD koji sam dobio kao zamenski telefon za HD2 iz Telenora, pa cu videti kako on radi, a trebalo bi da radi i bolje od X10 :oops:

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

nemanjale, e a jesi probao miui rom na x10? mene isntresuje kako on radi na njemu .

Odgovori