Dva pitanja. (k750)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Dva pitanja. (k750)

Post od Dario »

1. Interesuje me kada ce otprilike izaci na trziste ovi novi SE telefoni (k790/k800, W300, k510, k310) jer planiram da qpim k750 pa ne znam dal' da cekam da ovi izadju jer ce to sigurno da dovede do smanjenja cene sadasnjih SE telefona (tj. k750) al ne planiram da cekam do juna.

2. Zasto ne nekim review-ima sa istim softverom "R1AA008" slike su odlicne a u drugim review-ima slike su vise nego uzasne (ovo ne zavisi od uslova slikanja jer negde su sve slike dobre, a negde su sve slike uzasne, i unutra i napolju, i na svetlu i po mraku).

Slike napravljene sa k750 su uzasne
Slike napravljene sa k750 su OK (nasao sam i po drugim review-ima, cak i bolje slike, ali eto dao sam ovaj primer zato sto su sa istog sajta)


Help, plzz :smutny:

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

ove shto si stavio da su uzasne ne znam sta im fali....malo je bilo mrgodno vreme pa su zato malo bledje...a ove shto su kao ok uopste nisu napravljene sa k750 nego sa k800! ne zanmsta ochekujes da pravi slike kao Sony digitalni foto aparat!

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@mixxx: ima dole uporedne slike K800 vs K750.... pogledaj malo bolje....... Ocekujem da mi pravi "normalne slike" a ne danju da mi pravi slike sa ISO 800 prepune shuma (kao sto je slucaj u samo tom review-u).
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

sorry nisam video......ali ne mozes ochekivati da slike bude odlichne kad za to nisu toliko dobri uslovi! na suncu slike izgledaju prelepo!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ali pogledaj te slike kao sto su sa k800,to uopste nisu sa k800,nego neki model foto aparata d400.
:chytry: :chytry: :chytry:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@6680: varash se, to je do softvera. Pogledaj malo bolje, ima slike display-a i kako se vidi slika na display. A ne samo to nego taj lik koji to testira dobija i telefon na testiranje i pare za to sto znaci da mu je to posao i ne moze on sada da se igra sa tim stvarima a i nema interesa od toga.

@mixxx: daj bre, ne skreci temu. Rekao sam lepo da u nekim review-ima sve slike su uzasne, i one na suncu i unutra, sve.... A u drugim review-ima slike outdoor po danju (dan bez sunca) sve slike su ISO 160 i ISO 100 i dobre su. Video sam diskucije i po drugim forumima kazu ljudi "i've never seen so bad pictures made by k750, light conditions r not bad at all, i really don't understand why those pictures are so bad, i also have R1AA008 & my pictures look just fine". Imam na kompu josh mnooogo slika sa "google>images" (k750 > R1AA008) i slike su stvarno dobre, ali nije mi jasno zasto su tu ispale tako loshe.
Evo josh jedan primer:
Slike su jako loshe, ovo je ispod mogucnosti k750 (uporedne slike 3250 i k750)
Ovo je sa R1A021 i slike su OK (pokusajte da uporedite ove slike i slike iz prethodnog linka i videcete da nesto nije u redu. Jeste da je sa drugim FW-om, ali R1AA008 je noviji FW i ostale slike koje imam na komp-u sa drugih sajtova slikane sa R1AA008 su daleko bolje od ovih).

Oce li neko da mi objasni o cemu je rec i ako znate da mi odgovorine na pitanje br.1 iz prvog posta.
Hvala unapred :cry:
Poslednja izmena od Dario u Ned, 05. Mar 2006. 13:38, izmenjeno 1 put ukupno.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Auuu, 6680 i njegove teorije zavere... :lol: kako te ne smori? nije mi jasno...

A Dario, stvarno mi nije jasno sto se mucis toliko da bi saznao sto su toliko lose slike, moze da bude iz milion razloga, a resenje ti nista ne bi donelo... :roll: ko da je bitno kako su ispale slike na nekom review-u a da ne pricam o tome da se vetjina review=a ( bar onih prvih) radi sa sw koji je daleko od zavrsenog i da se kvalitet slika obicno mnogo popravi kada izadje taj model u prodaju...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa pogledaj skini sliku i pridji strelicom na nju,i vidi model aparata sa kojim je slikana slika.Nismo se onda sporazumeli ja sam gledao one slike gde se uporedjuju k750 i k800.Ne te gde se vide na dipleyu.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

akki napisao:Auuu, 6680 i njegove teorije zavere... :lol: kako te ne smori? nije mi jasno...
.
Akki ja tebe ne vredjam,kad nesto napises,kad sam prvi stavio slike k800i odnosno willme rekao sam da je to fake,a ti si rekao da nije,i da ne budem tvrdoglav,ipak su bile fake,pogledaj sliku k800i i onu sto sam ja prvi stavio ipak se razlikuju.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

e na znam stvarno.....mora da je onda do tog prvog softvera jer na mobile-review uglavnom testiraju telefone chi izadju...pre prodaje tako da je to (loshe slike) ispravljeno u narednim verzijama softvera! a k800/k790 chisto sumnjam da ce se kod nas pojaviti pre leta a izadje koshta ce duplo vishe od k750! ja ti preporuchujem da uzmes k750 odmah jer cenim da nece prouzrokovati drastichniji pad cene! i sad koshta 260 evra!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

6680 napisao: Akki ja tebe ne vredjam,kad nesto napises,kad sam prvi stavio slike k800i odnosno willme rekao sam da je to fake,a ti si rekao da nije,i da ne budem tvrdoglav,ipak su bile fake,pogledaj sliku k800i i onu sto sam ja prvi stavio ipak se razlikuju.
To sto se ti vredjas jer ti ja kazem da nesto nije istina ( a kazem to samo kada stvarno nije) stvarno nije moj problem...
A sto se tice te slike, to nije bio fake 100% a ti veruj u sta hotjes... I naravno da se razlikuju, jel sam ja negde rekao da je to finalna verzija? Ne... Samo oni znaju koliko su puta promenili dizajn, a prvobitno je bilo planirano da k800 izadje tek krajem godine, a sad tjemo ga videti u junu vetj, tu se stvari menjaju na dnevnoj bazi a ti ostani i dalje tvrdoglav a da si samo malo procitao taj review video bi sta znaci to d400... :roll:
I ovim zavrsavam diskusiju, jer nema svrhe...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Necu da se svadjam niti da idem u offtopic.Dario (asdf) ja mislim da su najbolji sw koliko sam ja gledao su:R1AA008,R1J002.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@topic: ok, bio sam kod druga na rudjus i video sam njegov D750 sa R1J002 softverom i skontao sam neke stvari sto se tice kamere.

btw, da ne otvaram novi topic, drug mi je rekao da k750 ne valja jer mu je veliki poklopac za kameru i lako se otvara pa se desava da kada izvadish iz dzepa da ti se otvori ili slicno, pa se to brzo kvari tj. ne klizi kako treba pa mi je rekao da qpim ili d750 ili w800 jer je mehanizam za otvaranje kamere mnogo bolji (u sto sam se uverio i sam). K750 sam imao samo na kratko u ruke i nisam obracao paznju na to pa ne bi bilo loshe ako neko od vas ima k750 da mi kaze kako se to u stvarnosti ponasha.

I recite mi otprilike ako znate kada ce da izadju ti novi telefoni od SE-a, da li ce to biti za mesec dana ili negde jul/avgust ? (bitno mi je jako)

POz 8)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Hat
Banned
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 15:55
Lokacija: Bjelovar

Post od Hat »

pa meni se na k750i jos nikad nije otvorijo poklopac kamere u depu :D :D i pre zadovolan sam s njim :D :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ja imam K750i vec par meseci i nemam ni jedan problem sa tim poklopcem inace istina je da se ponekad sam otvori ali se to desava vrlo retko...pozz 8)

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

mni se desilo jednom ali dok sam ga vadio iz dzepa nikad sam od sebe! sve funkcionishe kako treba!

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

1. novi SE modeli kad izađu biće papreno skupi, bar ovi jači tako da bi pitanje trebalo biti kada će moći da se kupe, :wink: , a ja mislim da će to biti tek na zimu možda i kasnije, ako čekaš novi model čekaćeš do basvjesti jer novi modeli stalno izlaze, ako ne jednog onda drugog proizvođača

2.što se tiče kamere, ne vjerujem da neko podvaljuje slike, ako sam dobro shvatio gornju diskusiju :?
Treba računati sa tim da se radi o kamerama mobilnih telefona, one se budže softverski, tako da ni od 3mpx ne treba očekivati čudo biće bolje, ali ne kao na digitalcu, problem je u sočivu između ostalog naravno, samo se nadam da će SE izbaciti nešto kao s700 dugo sam obožavao taj telefon baš zbog kamere :(

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Dario ne znam zasto te to toliko brine rekao si da ces telefon kupiti pre juna a cena k800i bice znatno veca od k750i.Sto se poklopca tice posle masovnog koriscenja kamere drndanja otvaranja i jednog pada mehanizam je i dalje cvrst zahvaljujuci dobroj opruzi.Uzmi k750 obavezno pa ga kasnije prodaj tj zameni posle par meseci za k800!!!!! :lol: :lol:

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Ja sam napisao text i submitovao ali mi net nije nesto bash najbolje radio pa nema poruke. Nvm, idemo ponovo:

@miljex:
1. Ja cekam da izadje k800 i ostali telefoni jer ce to sigurno da izazove pad cene k750/d750/w800 pa me interesuje dokle treba da cekam. Odlucio sam da cu da qpim jedan od ta tri telefona, samo treba da razmislim koji (d750/w800 imaju bolji sistem otvaranja poklopca i trajniji dzoistik a k750 mi se vise svidja). Verujem da ce cena presuditi mom izboru.
2. Ja ne ocekujem nista extra, samo zelim da mi slike izgledaju normalno "ISO 100-160" po danju... Jer meni ta kamera treba kada idem na breg, na neku ekskurziju ili slicno, da napravim par fotki. Nemam digitalac a i ne volim ga jer je veliki i treba da ga nosim za sobom, a ovako telefon je mali, sluzi mi i kao mp3 player i kao kamerica kada zatreba pa je meni bitno kada na primer kada idem negde i slikam neku fontanu ili neki spomenik ili slicno, da to lici na nesto. Sudeci po oko 400 slika (slikanih sa k750) sto imam na kompu, k750i moze da zadovolji moje potrebe, zadovoljan sam sa njim samo sto me muci malo ta dva review-a. Sve sto sam skidao, sa svih sajtova, sve je bilo u krajnjim granicama OK, ali u ta dva review-a je UZAS :x i ne nameravam da qpim telefon i da vidim takve slike na kompu. Pa zato pitam sta moze da bude uzrok toga, da znam sta da radim.

Nvm, prvo cu da qpim telefon i ako mi budu slike ok sa FW-om koji cu da dobijem onda necu nista da diram, u suprotom cu najverovatnije da stavim R1AA008 pa sta bude bude.

@kljaja: prociraj "@miljex: 1." a sto se tice poklopca za kameru, mozda je OK kod k750i ali je garantno bolje kod w800/d750. Za sada lista glasi ovako (1. w800; 2. k750i; 3. d750), cena ce presuditi.

Hvala puno svima, recite mi cim saznate nesto o izlazku tih tefona. POz 8)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

woody
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre, 08. Feb 2006. 18:34

Re: Dva pitanja. (k750)

Post od woody »

Slike napravljene sa k750 su uzasne
:? Ma ovo je glupost, meni slike nikad nisu ispale ovako lose, slike koje sam ja slikao po slicnim uslovima ne da su bolje, nego mnogo bolje, i to sa R1AA008 firmware-om.

Odgovori