k750i (firmware & camera)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

k750i (firmware & camera)

Post od Dario »

Skidao sam sa dosta slika napravljene sa k750i i primetio sam da neke slike su malo bolje od drugih slikane sa razlicitim firmware-om (sve slike imaju EXIF informacije). Cini mi se da slike napravljene sa R1J002 su nekako bolje od ostalih (imam slike sa jedno 5 razlicitih firmware-a). Ja sam imao u ruke telefon sa R1L002, slikao sam jednu sliku i cini mi se da je malo inferiornija od ostalih. Takodje sam cuo da se neki zale da su im slike lose (cak i oni koji cist telefon tj. sa cistim softverom, nije skidan sa mreze) i da neki od njih su taj problem resili sa novim firmware-om.

Interesuje me koji firmware imate i ako mozete da uploadujete par slika da vidim o cemu je rec. (ako imate vise slika nemojte sada izabrati najbolje ili slicno pa te da uploadujete. uploadujte i bilo koje ili izaberite najbolju i najgoru da mogu da dodjem do nekog zakljucka). Recite mi takodje sta mislite vi, koji firmware moze da izvuce maksimalno iz kamere.

P.S. Molim bez budzenja postova na sledeci nacin: "zavisi pod kojim uslovima je slikano" ili slicno jer nije sada rec o tome. (ne uporedjujemo dve slike nego vise slika sa razlicitim firmwareovima)

Evo par slika za (R1L002 i sa R1J002). Imam vise slika sa R1J002 i mogu reci da se jako dobro pokazale (meni se cini da su slike bolje ispale nego sa ostalim FW-ovima) a sa R1L002 imam samo jednu sliku pa zato pitam.
Samo da napomenem da su sve slike sa net-a samo tu jednu sam ja slikao (R1L002)
R1J002
R1L002


Ne znam koliko sam jasan bio ali nadam da cete razumeti sta me "muci".
Hvala unapred.



EDIT: evo imam jednu sliku od "sasa-se" sto je on slikao sa njegovim telefonom (FW = R1J002) i jako mi se svidja. Cini mi se da je taj FW najbolje obavlja posao sto se tice kamere, sta vi mislite ?

woody
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre, 08. Feb 2006. 18:34

Post od woody »

E, ovako, slikao sam i sa R1J002, R1L002, R1N035, R1AA008 i mogu reci da je najbolje ispalo sa R1AA008.Sto se tice R1J002 i R1L002, slazem se da su slike sa R1J002 bolje malo, ali kod oba ova firmwarea verzija softa za kameru je 4.4 dok je od R1N035 pa nadalje verzija 4.5 i slike slikane u uslovima sa manje svjetla mnogo bolje izgledaju.Znam ovo jer sam ja na W800i imao R1N035, a prijatelj mi je imao na K750i R1L002 i moje su nocne slike kudikamo bolje izgledale.Prije par dana smo obojica nadogradili preko seus-a firmware na R1AA008 i slike su mu sad mnogo bolje, kod mene i nije neka razlika, mozda malcice su opet nocne bolje (imaju manje suma).Ali video koji je kod R1J i R1L u najmanju ruku los, izpikseliziran i pun "kockica" je od R1N pa nadalje drasticno poboljsan, bilo da ga snimas u nocnim uslovima, sa ukljucenim nocnim rezimom ili po danu, od piksela i kockica ni traga, jest da nije u 30 fps ali je bolji skoro duplo u odnosu na R1J i R1L. E sad Dario , sve i da su najbolje slike sa R1J , a nisu, ne isplati se samo radi toga da ides na taj firmware, u kasnijim verzijama baterija duze traje, bolji je prijem, glasniji je mp3, puuuuno bolji video, brzi i stabilniji rad itd.
P.S. Vdim da treba da nabavis telefon, pa samo da ti kazem da ne kupujes onaj srebrni sto ima na sebi vodafone logo, lose su uradjeni i kod dosta ljudi bluetooth pravi probleme (opcenito, odmah probaj par puta upaliti i ugasiti BT, narocito poslije neke java igre, pa ako telefon ne zasteka, u redu je), update preko seusa zaboravi, pa ako ga kupis moras onda jos dodatno placati da ti se stavi noviji firmware, oni inicijalno dolaze sa R1J softom.Takodje bi ti preporucio da kupis W800, vidim da im je nesto pala cijena, pa ako si u mogucnosti, kupi ga, najvise zbog toga jer im je bolji joystick i manje se kvari u odnosu na K750, provjereno, jedino nemoj ako ti se bas ne svidja dizajn, meni je mrak. :D
Kasnije cu vidjeti da uploadujem par slika, sad mi se neda, nemam bas vremena, a i uslikacu koju, pa procijeni sam.Ma nemoj da se brines :D skines sebi programic Noiseware Community Edition i on ti lijepo skine sav sum sa slika, ako ga ima 8)

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Pod jedan: Planiram ovih dana da idem za BG i da uzmem k750i (w800 je mnogo para, jedva sam se nastekao i za ovaj) pa me interesuje ako menjam firmware da li se gubi garancija. Ako da, da li mogu njima da doplatim josh koliko traze i da mi oni stave firmware koji ja hocu ili kako to da izvedem. Nego u svakom slucaju, necu ja da menjam taj firmware nego cu da nosim u jednoj prodavnici koja vrsi tu uslugu za 400din i ako se nesto desi telefonu, daju ti drugi tako da 400din nije neka para pa nemam zasto da se ja igram sa takvim stvarima..

Pod dva: malo si me zbunio, taj R1AA008 je firmware za w800 ili za k750 ? i da li je taj R1AA008 najnoviji firmware i da li je ovo vezano za taj FW "baterija duze traje, bolji je prijem, glasniji je mp3, puuuuno bolji video, brzi i stabilniji rad itd."

POz i hvala unapred 8)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

sasa-SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2005. 19:56

Post od sasa-SE »

najbolje slike su sa R1AA i R1N imaju isti camera driver....kada budes uzimao uzmi sa R1AA jer je za sada najbolji i najstabilniji....

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ajde sad postavite jos neke slike sa ovim drugim sw,da uporedimo i da zakljucimo koji je najbolji.Jer ovako moze svako da napise kako je neki dobar,ovaj drugi kaze da je onaj dobar.Nismo na pijaci!! :?
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

woody
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre, 08. Feb 2006. 18:34

Post od woody »

1. Opet ponavljam, ne kupuj srebrni K750 sa vodafone logom, losi su, lose su dekodirani, a vidim da ih u zadnje vrijeme ima svuda u ponudi...Zagreb, Sarajevo, Beograd.Probaj naci crni i po mogucnosti da nije sa vodafone mreze.Update preko neta je skroz lagan i bezbolan, dovoljno je da imas cist firmware u telefonu i skines lagano seus II, pratis instrukcije i hop...za nekih pola sata imas najnoviji firmware, nemas brige da ce ukoliko dodje do pucanja konekcije telefon biti mrtav, jer se prvo skida firmware na PC, pa tek onda na telefon.Ovo ti govorim zbog toga jer ce jos izlaziti verzija firmwarea, sa vjerovatno jos poboljsanim driverima za kameru, a i za sve ostalo, pa da sam kod kuce i na miru mozes raditi update...ma kad dobijes telefon, javi mi se pa cu ti sve objasniti.I, da, ne gubis garanciju ako promijenis firmware.OBAVEZNO PROBAJ ONO SA BLUETOOTHOM, ima ih sa tim problemom, a kasnije nikakvo flashovanje niti ista nece pomoci.
2. R1AA008 je firmware i za K750 i za W800, oni inace imaju iste oznake za firmware, u principu to i jesu isti firmware-i.Uostalom evo link, pa vidi sve verzije firmware-a za K750/W800 sa svim poboljsanjima i nedostacima...
http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=92737

woody
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre, 08. Feb 2006. 18:34

Post od woody »

6680 napisao:Ajde sad postavite jos neke slike sa ovim drugim sw,da uporedimo i da zakljucimo koji je najbolji.Jer ovako moze svako da napise kako je neki dobar,ovaj drugi kaze da je onaj dobar.Nismo na pijaci!! :?
Ma nema pijace, kako rece sasa-se, R1N i R1AA preve najbolje slike jer imaju najnovije drivere za kameru i to je to.Navodno je R1AA jos malcice bolji od R1N u nocnim uslovima, ja sam kao to primjetio, ali nista drasticno toliko nije bolje, a i mozda sam malo subjektivan.Za video sam sve rekao i to se vidi iz aviona 8) .

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@woody: Naravno da necu da kupim sa Vodafone, cuo sam da ne valja (tj. mnogo telefona sa Vodafona nisu bash najbolje dekodirani).

Odlucio sam da uzmem k750i (crni naravno sa quick share logo-om jer taj nije skinut sa mreze) i da mu stavim R1AA008 firmware. Samo me interesuju josh par stvari, koliko Mb-a ima taj firmware i koliko vremena traje "ubacivanje" u telefon. Znam da ako nestane struje dok se update-uje FW ili se na neki drugi nacin prekine, mogu samo da bacim telefon jer mu nema vise leka.

Nego woody ae uploaduj koju sliku da vidim o cemu je rec.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ima leka i za to,skini fajl,narezi na CD i idi kod nekog druga koji ima UPS (ako nisi vec znao to je Uninterupted Power Suply,mali uredjaj sa akumulatorom koji ne dozvoljava da se kompjuter ugasi kad nestane struje i moze da radi na akumulatoru dovoljno dugo da zavrsi flesovanje)!
Pozdrav 8)

sasa-SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2005. 19:56

Post od sasa-SE »

lomnica city nemoze to tako kao sto ti zamisljas :wink: mora online!!!!!! znaci motreba veza,i nemoze ono da ti skines fajlove pa posle da ubacujes!!!!

dario klijent za update je oko 34mb(vise ne ide preko sajta) plus flash fajlovi oko 15mb koje skida i direktno ubacuje u telefon

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@lomnica_city: daj bre, ne obracuj mi se kao da sam noob. Znam sta je UPS, imam druga koji ima ups i wireless, kod njega sam flashovao mp3 player i kod njega cu i mobilni naravno. Nikad nisam ni pomislio da flashujem kod mene kuci jer nemam ups a i onako imam problema sa strujom, pre par meseci mi je jako cesto "skakao osigurac".

@sasa-se: taj odgovor sam trazio, klient mogu da skidam i kod mene kuci nego meni su bili bitni ti 15mb-a jer i ja i on i vise od pola Vrsca ima 64k wireless pa da znam na camu sam.

Poz i hvala vam. Nego sasa, koji FW imas ti? Ae okaci par slika.
Woody okaci i ti ako mozes.
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

Interesuje me da li je te razlike u kvalitetu slika moguće nadoknaditi Fotošopom, pošto je hardver na telefonu isti?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Dario sta ti je?Jesam lepo napisao AKO NEZNAS VEC,znaci nisam rekao ako si glup ko noc ili tako nesto! :angry: Samo sam hteo da ti pomognem,ali dobro,na greskama se uci!
Pozdrav 8)

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Bio sam po gradu da se raspitam o k750 i evo sta su mi sve rekli:
U servisu hoce 20 evra da mi stave R1AA008, kazu da telefon treba da prodje kroz 4 flash-a, da dok se flashuje ne sme da se prekine konekcija jer je onda ne moze vise da se spasi telefon ... itd.. itd... Isto su mi rekli da K750 (bez sufiksa "i") se proizvodi u Svajcarskoj (ja mislim da je Svajcarska rekao, nebitno) pa se onda ti telefoni ne znam kome daju na testiranje pa onda poprave te bugove i salju u Kinu gde se ispravljuju i prave K750i (bez bugova) i navodno ti telefoni valjaju.

Sada mene interesuje da li je neophodno da telefon prodje kroz sva 4 flash-a, da li je tacno da ako se prekine konekcija mogu da se pozdravim sa telefonom (tj. da li on prvo skine sve na hard i posle ubacuje u tel ili ne ?) i oakle stvarno porice taj "i" ???
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ala si se ti naslusao gluposti... nemogu da verujem!SVI SE telefoni se prave u Kini i odatle idu za Ameriku sa oznakom a,za Kinu sa oznakom c,a ostalima ide sa oznakom i,ne postoji K750 (bez oznake)!
Nadji ti neki normalan servis jer tim likovima fali neka daska u glavi,softver se ne update-uje redom po verzijama pa da moraju prvo da ti ubace sve koje su pre nje izasle,a mislim da se fajl skine na HDD pa sa njega ide upload i samo ako nestane struje mozes da skenjas telefon!
Pozdrav 8)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

hahahahahah, e nisam se smejao ovako ne pamtim.... koji kraljevi... menjaj servis pod hitno... ovi nisu normalni.... :lol: :lol: :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@akki: znam bre, ja sam prso kada sam izasao iz radnje. Al sto se tice tih 4 flash-a, to je tacno ali to meni ne treba, dovoljno mi samo da mi upgradeuje.

@lomnica_city: on je rekao da pored tog fajla treba da se skinu josh cetiri (nemam pojma za sta), pominjao je neki modem i ne znam ti ja sta. Uglavnom isprovaljivao se gadno.


Oticicu u toj radnji i recicu mu ako hoce da mi to uradi za dzabe jer vec kupujem telefon od njega (300evra) ako ne onda dovidjenja jer ne pade mi napamet da platim josh 20 evrica njegovo flashovanje kad w800 u bg-u kosta 340 (i konstanto pada)...

Ako ne bude nista od toga interesuje me ako na primer nestane struje ili iz nekog drugog razloga ne uspe da se uspesno zavrsi updateovanje da li to moze nekako da se "povrati" telefon ???
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Da ozivim temu :D , ovako:
Pre par dana sam pogledao link i tu sa desne strane ima slike slikane sa k750i (R1AA008), bash taj FW koji ste me savetovali da stavim. Pogledao sam slike i mogu reci da su slike UZASNE, napolju po danju slika sa ISO 240 cak i vise, slike su prepune suma, ukratko UZASNE :x :angry: !!! Ni jedna slika od tih nije ispala dobro. Na drugom sajtu sam nasao brdo slika slikane sa R1J002 (koji sam ja otkad rekao da mi se cini najbolje) i slike su prosto FENOMENALNE... Svaka slika mi se svidja kako je ispala, i unutra i napolju....EXTRA...

Ne razumem zasto ste mi rekli da stavim R1AA008 kad su slike prosto UZASNE, zasto se vama cinilo da su najbolje (ako ste vec imali vise FW-a na telefonu). Toliko ste nahvalili taj FW a slike su uzasne.I rekli ste mi takodje da ne stavim R1J002. OK, mozda na R1AA008 se jace cuje zvucnik, duze traje baterija itd itd... ali ja sam vas pitao za kameru, to mi je prvenstveno bitno.

Mislim da je najbolje da slusam sebe i da stavim R1J002 i gotovo, recite mi ako mi nesto niste rekli jer po tome sto sam video na onom sajtu ne nameravam ni da pomislim na R1AA008.


Edit: Evo upravo sada gledam review sa MR-a gde ima uporedne slike od K800 i K750 (sa R1AA008). Ovde slike nisu ispale tako lose kao i u onom linku sto sam dao gore. Ovde je skoro uvek ISO 100 i slike su dosta dobre kao i sa R1J002. Sada mi stvarno nije jasno kako su sada dobre slike (skoro uvek ISO = 100), a u onom drugom review-u sa istog sajta sa istim FW-om, uzasne (ISO 160-240 pa cak i vise. slike su prepune suma). Sada stvarno ne znam sta da radim.

I objasnite mi "Metering Mode". Ima "Average" i "Center weighted average". Po imenu mogu da dodjem do nekog zakljucka ali koja je razlika "u praksi", sta je to tacno u stvari ? Objasnite mi ovaj pojam, plz.

Sada sam u neverovatnoj zbrci.... what should i do ?!?!?!? R1AA008 vs R1J002 ??? (ili mozda neki R1A0**). Help (F1, F1, F1)......

Hvala unapred 8)

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Oce li neko da mi objasni, plzzzz... Zasto u nekim review-ima sa istim softverom (R1AA008) slike ispadaju dobro a na drugim JAAAAAKO UZASNO :x (ISO 240-800) !!!. Da li je to do neiskustva slikanja (mada ne verujem da taj lik koji je testirao joh 100 telefona da ne znam da slika sa k750) ili je mozda primio mito, ili ne znam ni ja vise sta da mislim (ne verujem da mu je socivo kamere bilo puno prasine i da to toliko utice na slike).

I recite mi josh sta tacno znaci taj Metering Mode (Center weighted average i average), koliko utice to na slike i koji FW da stavim da bi slike imale sto manji ISO (jer sam video slike na nekom sajtu gde slike i napolju i unutra imaju ISO od 100 do 160; R1J002). Stavio bih ja R1J002 ali ima metering mode average a R1AA008 i k800 isto center wighted average i kontam da je to bolje ali i R1AA008 ima i jaci zvuk i josh neke stvari a u nekim review-ima su JAKO RUZNE SLIKE. Help plz.... :cry: :cry: :cry:
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

woody
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre, 08. Feb 2006. 18:34

Post od woody »

Dario (asdf) napisao:Oce li neko da mi objasni, plzzzz... Zasto u nekim review-ima sa istim softverom (R1AA008) slike ispadaju dobro a na drugim JAAAAAKO UZASNO :x (ISO 240-800) !!!. Da li je to do neiskustva slikanja (mada ne verujem da taj lik koji je testirao joh 100 telefona da ne znam da slika sa k750) ili je mozda primio mito, ili ne znam ni ja vise sta da mislim (ne verujem da mu je socivo kamere bilo puno prasine i da to toliko utice na slike).

I recite mi josh sta tacno znaci taj Metering Mode (Center weighted average i average), koliko utice to na slike i koji FW da stavim da bi slike imale sto manji ISO (jer sam video slike na nekom sajtu gde slike i napolju i unutra imaju ISO od 100 do 160; R1J002). Stavio bih ja R1J002 ali ima metering mode average a R1AA008 i k800 isto center wighted average i kontam da je to bolje ali i R1AA008 ima i jaci zvuk i josh neke stvari a u nekim review-ima su JAKO RUZNE SLIKE. Help plz.... :cry: :cry: :cry:
http://server4.pictiger.com/img/79372/r ... world/.jpg
http://server4.pictiger.com/img/79416/other/.jpg
http://server4.pictiger.com/img/79468/other/.jpg
http://server4.pictiger.com/img/79554/other/.jpg
Evo slika ko je sam ja uslikao sa R1AA008 firmware-om, i meni uopste ne izgledaju lose, cak stavise :).Zato, ne znam odakle to da sa ovim firmware-om slike imaju puno suma. :shock: Mozda ti koji su slikali imaju problema sa kamerom, a ne firmware-om.Dakle, ovo su real slike, nisu usminkavane, nisu za neke review-e ili provjere, nego samo otvori lecu i klik, bez ikakvog stimanja, sve automatika. Zato ne mogu da povjerujem u kojekakve slike koje vidim po netu, jer evo iz prve ruke.
P.S. Direktno su uploadovane iz telefona ;)

Odgovori