Sony Xperia J

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
majce22
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Okt 2007. 18:40

Одг: Sony Xperia J

Post od majce22 »

Ja bih ovaj model uzela sestri, htela je nesto jevtinije kao Huawei G300 ili Alcatel 992D ali mislim da se vise isplati dodati jos neki evric i kupiti ovaj? Da li delite moje misljenje?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia J

Post od sugarcoated_ass »

Ja bih pre uzeo Alcatel... Ovaj J im i nije neki model. Pre bih, ako se dodaje kesa uzeo OT-997.

majce22
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Okt 2007. 18:40

Одг: Sony Xperia J

Post od majce22 »

A zasto? moze li kratko obrazlozenje?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia J

Post od sugarcoated_ass »

Xperia J je hardverski ravna G300, a ima premalo prednosti da bi opravdala toliku razliku u ceni. Zatim, 992D ima nesto bolji hardver od Xperia J (dual core vs single core), a i dalje je jeftiniji, dok 997 ima istu cenu kao Xperia J, a ima veci ekran, duplo vise RAM memorije, jacu grafiku i dual core procesor.

dulesailor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 05. Jan 2013. 08:06
:: motorola razr maxx

Re: Sony Xperia J

Post od dulesailor »

xperia j je dobila jelly bean update! preko sony pc companion-a je ponudjen update,cini mi se da brze radi sa jb!

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia J

Post od Master Joda »

Meni PC Companion jos uvek ne nudi upgrade na 4.1. Telefon je uzet u VIP-u. Izgleda da to zavisi i od zemlje kao i od operatera :(

Nemanja88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 27. Maj 2009. 18:34
Lokacija: NBG

Re: Sony Xperia J

Post od Nemanja88 »

Pitanje za vlasnike Xperie J: Kako se telefon nosi sa ogrebotinama? Jel ima vidljivih ostecenja nakon normalne visemesecne eksploatacije? Posebno me zanimaju "ledja" ( poklopac deluje dosta osetljiv ), kao i hrom lajsna oko telefona, posto znam da je to bila velika boljka SE Xperia aparata.

Uglavnom, dvoumim se izmedju Xperie J i Desire X. Vasa preporuka?
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!

ljuma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Mar 2013. 08:32
:: Sony Xperia J ST26i

Re: Sony Xperia J

Post od ljuma »

Da li neko moze da mi pomogne ? Ažurirao sam software: 11.2.A.0.21 - v4.1.2 (jelly bean) koju mi je ponudio Sony PC Companion ali mi se RAM memorija nakon ažuriranja smanjila sa 512MB na 380MB. tj. kako se radi downgrade - kako mogu da se vratim na prethodnu verziju softvera 11.0.A.7.5 - 4.0.4. Hvala !

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sony Xperia J

Post od Behemoth »

Nema potrebe za tim niti da pravis problem oko manjka rama.Android sam po potrebi gasi nepotrebne procese i sebi obezbedjuje prostora za normalan rad.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

ljuma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Mar 2013. 08:32
:: Sony Xperia J ST26i

Re: Sony Xperia J

Post od ljuma »

Hvala na odgovoru ali sa novim v4.1.2 (jelly bean) mi povremeno baguje, čini mi se da je sa starim v4.0.4. bolje radio. Hvala !

misco
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 17. Maj 2008. 21:25

Re: Sony Xperia J

Post od misco »

Imam jedno pitanje. Moja žena je kupila Sony J- ST26i u januaru ove god. sa softverom ICS preko MTS. Tel radi OK. ICS je jednom regularno apdejtovan preko OTE komunikacije takodje na tada noviju verziju ICS-a i to u februaru. Od onda tel.nije apdejtovan. Pre dva meseca gledajuci podatke o softveru na njenom tel. lepo piše da koristi najnoviji softver t.j. JB 4.1.2 sa kernelom 3.4.0. Niti je taj softver tražen niti se tel. ponaša kao da mu je promenjen softver. Osnovni ekran i aplikacije iste kao i ranije. Nema novih opcija za kameru (glasovna komanda okidanja) i sl. Inače ja imam LG L7 koji je isto apdejtovan sa ICS na JB
i znam koje su razlike. Šta bi ovo trebalo da znači???

Unapred hvala,
Milorad
N79 i E52

Odgovori