Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od sugarcoated_ass »

Skini neki GB rom sa XDA, raspakuj ga i povadi sta ti treba od fajlova. :D

aca_dunja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 14. Feb 2012. 17:11

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od aca_dunja »

pozz narode...uradio sam update na ICS 4.0.3, i desava mi se da prilikom surfovanja na netu ili igranja igrice proces bas zagreje jel iam jos neko taj problem i kako da resim? jel postoji mogucnost da se vrati na Android 2.3.4 jer telefon nije rootovan (prilikom reseta ili vracanja na fabricko opet ostaje ICS 4 ili da sacekam ICS 4.04? unapred hvala

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od pele90 »

Mislim da ne moze da se vrati na 2.3.4 ako nije rootovan. Ipak se strpi malo do 4.0.4,pa da vidis sta se desava. ;)
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od gajic_ivan »

VeNoM,

Udjes u Podesavanja > Koriscenje podataka
Cekiraj "Podesi ogranicenje za mobil. pod." (vidljivo samo kad je data saobracaj ukljucen)
Pa otvori meni (valjda je MENI...skroz desno fizicko dugme :D) i tapni na "Ogranici pozadinske podatke"

Moj Arc prica srpski.. mrzelo me da prevodim :D


aca_dunja, sa novim update-om se ne greje toliko. sacekaj 4.0.4.. tj, trebao bi da ti je dostupan do sad
make. believe

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od VeNoM »

gajic_ivan probao i to a on mi daje da ograničim net tako da ko ga faka.mob radi nešto sporije sa ICS ali mu baterija radi nešto duže.zanimljivo.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od gajic_ivan »

Ograničavaš samo net preko mobilne mreže. Wifi će raditi normalno...
make. believe

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od pele90 »

Imam jedan problem. Zasto mi se desava da preko nekog drugog profila na facebook-u,tipa sestrinog( facebook pokrenut na racunaru) vidim sebe da sam online,iako nisam? Koristim facebook na telefonu,uz onaj njegov dodatak messenger... E,sad,ne znam zasto pise da sam online ,a izasao sam!? Na telefonu jos ubijem te aplikacije,znaci izadjem iz njih kako treba. Sinhronizacija mi je iskljucena. Jedino kada otvorim svoj profil preko kompa,i odem na offline sa chata,i onda log out,e tada se ne vidim online,ali cim pokrenem facebook na telefonu i messenger, i nakon toga izadjem iz tih aplikacija, odmah se sve ovo vrati. Zbog cega se to desava?

Tacnije,ukljucena mi je sinhronizacija sa kontaktima u imeniku i facebook-om,ali ona integrisanost facebook-a nije. Da li ima veze to sto mi je ukljucena sinhornizacija sa kontaktima? :)
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od gajic_ivan »

Nema veze. Koristio si aplikaciju bar jednom, facebook pretpostavlja da non stop visiš na netu :-)
Obično ljudima koji pokušaju da te kontaktiraju dobiju poruku tipa "vaša poruka će biti poslata na telefon pere perića"
make. believe

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od pele90 »

Ne stize tako,nego bas ode kao da sam stvarno tu. Sada sam probao sa sestrinog telefona,ali nije pisalo to,vec bas kao da sam online. Probao sam i da iskljucim sinhr sa kontaktima,tj da stavim Don't sync,ali opet isto. :(
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od dejan87dex »

pele90, lako je... udji u facebook na arc-u i izloguj se.
Poslednja izmena od Miškoni u Pet, 15. Jun 2012. 22:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: uklonjen nepotreban citat
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od pele90 »

Ne pomaze,probao sam sve zivo. Cak sam probao da nasilno zaustavim facebook na arc s-u,izlogujem se sa fejsbuka i na telefonu i na kompu,a pri tom stavim da sam offline na chat-u. Udjem onda preko sestrinog profila,i nemam me online. Onda izadjem sa njenog profila i opet udjem na njen profil,i tu sam,opet online. :(( Ne znam sta da radim.

EDIT:
Pronasao sam resenje. Naime,kada udjem preko kompa na svoj profil,negde u podesavanjima account-a postoji opcija mobile,i tu je ostao zapamcen broj mog telefona,preko kojeg se i konektujem na facebook. Obrisao sam taj broj sa profila,i sada kada odem offline sa chata,ostajem offline. Tako da,ako neko ima slican problem,neka proba ovo.
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

Dojce
Banned
Postovi: 100
Pridružio se: Ned, 20. Maj 2012. 22:20
:: nokia
:: samsung

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od Dojce »

kako da namestim da mi izlazi ime kad me neko zove a ne samo broj? jel to nesto u podesavanja ili?
LG

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od Ninolina »

Dojce, da li imas duple kontakte u imeniku? Da li ti se to desava bas za svaki kontakt?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dojce
Banned
Postovi: 100
Pridružio se: Ned, 20. Maj 2012. 22:20
:: nokia
:: samsung

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od Dojce »

ehehh pa do sad sam imao 2 dolazna poziva jedan sa fiksnog jedan sa mobilnog ovaj sa fixnog sto me je zvao njemu je izaslo ime a ovaj sa moba nije ne znam zasto

EDIT I:
o boze koja sam budala pa ja taj broj nisam ni imao upisan u imenik a bio sam ubedjen da je upisan o boze izvinite

EDIT II:
kako da posaljem poruku osobi koju nemam u imenik ja kad udjem u poruke i gore ima pise dodaj primaoca kad to kliknem automatski se otvara imenik i mogu samo da odaberem coveka iz imenika. kako da namestim da mogu da ukucam broj kome ocu da posaljem
Poslednja izmena od Ninolina u Čet, 21. Jun 2012. 17:45, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: spojene poruke
LG

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od VeNoM »

Kada ti se to otvori kucaj brojeve i to je to. Prosto a komplikovano
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Dojce
Banned
Postovi: 100
Pridružio se: Ned, 20. Maj 2012. 22:20
:: nokia
:: samsung

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od Dojce »

da da brate hvala ti, ja sam mislio da to sluzi kao da pocnem da kucas neko ime i on ti samo skrati listu al ok hvala puno

EDIT I:
e druze imam jos jedno pitanje moj mob je sa telenora i kad ubacim vipovu karticu on je prepozna i mogu da zovem saljem poruke i tako to al ne mogu na net pa mi reci sta treba da uradim
Poslednja izmena od Ninolina u Čet, 21. Jun 2012. 17:46, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: spojene poruke
LG

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od VeNoM »

Odeš na vip site i pošalji podešavanja za gprs i mms.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Dojce
Banned
Postovi: 100
Pridružio se: Ned, 20. Maj 2012. 22:20
:: nokia
:: samsung

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od Dojce »

koja je najbolja navigacija za arc s mislim jel ima neka sa glasovnim navodjenjem a da se pokazela dobro?? ako ima dajte mi lin i uputstvo kako da je skinem i instaliram hvala
LG

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od VeNoM »

Probaj igo i progooglaj. Naćices sve sto te zanima po forumima.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Dojce
Banned
Postovi: 100
Pridružio se: Ned, 20. Maj 2012. 22:20
:: nokia
:: samsung

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od Dojce »

moze li neko da mi kaze kako da na se arc s-u iz galerije obrisem neke slike sa fb za koje ne znam odakle tu
LG

Odgovori