Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

VeNoM, evo i ja da se nadovezem. Ne mogu da potvrdim to sto si ti napisao jer 3g izbegavam zbog trošenja baterije, ali verujem da je tako jer je isti slučaj i na drugim modelima tel, na primer na iPhoneu...:-) Ono sto mene iritira jeste da kad imam ukljucen 2g i data on i koristim internet, recimo kroz Operu mini, ako me neko zove u tom trenutku ima signal da sam nedostupna i meni nakon toga stize SMS da imam propušten poziv. Ponekad me to bas iznervira, al bar znam za to pa kad očekujem poziv ne cunjam po internetu...;-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Ninolina 2x mi se deslio dok san na 3g u data on arc da mi dodje sms o propuštenom pozivu.zanimljive su ove mreže...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

I ne samo to, nego se desava nezavisno od modela telefona da i posle surfa nekako ostane jos uvek data saobracaj aktivan iako sam proces ubio sa TasKillerom. Jedini nacin je da se pusti sms, okrene neki broj ili najbezbolnije ukuca ussd kod cisto da "progura" i ostali saobracaj.
Ono sto je meni zapalo za oko je da procesi u pozadini kao sto j update vremenske prognoze koji mi radi na svakih 30min, sinhronizacija gmail-a, fb notifikacije i sl ne dovodi do ovog problema, nego samo i iskljucivo ako ja sam pokrenem neku apikaciju.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Post od dejan87dex »

:) Rootovan...Otkljucan Bootloader...I sada cekam ICS Final :)

Nadam se da se necu pokajati, verujem Sony developer timu da ce pustiti stabilan ICS:)
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

jel imao neko problem sa galerijom?
naime, fotografisao sam dosta u poslednjih par meseci. trenutno u telefonu imam oko 300 fotografija i video snimaka (postao sam manijak :D )... i galerija je uspevala da radi kako treba. do juce. tapnem na fotku, otvori je.. i ucita "punu rezoluciju" sasvim druge fotografije. i sve zivo je izmesano. ne znam sta mu se desilo :)
brisao sam kesirane slicice i kes galerije, al nije pomoglo.. i dalje brljavi.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

danas je pao na beton.i ništa.nema ogrebotina.i sada postavljam pitanje od čega je ovo čudo kada pada nema ništa a kod senzora puca samo od sebe??

i juče sam se malo igrao sa kamerom i makro modom
i to izgleda ovako
znači fokus je na macro i naravno meta je obod čaše

http://www.dodaj.rs/f/l/qr/u65nJj7/dsc0246.jpg

i onda ide fokus ali single i ispada ovo

http://www.dodaj.rs/f/1O/l9/1fqUgiBp/dsc0247.jpg

naravno meta je ista....

poenta:ko savlada manuelne opcije može veoma dobre slike da napravi.automatic suck...


i za kraj pitanje

what is ant radio service

[izmenio tomas.hokenberi]Dimenzije slika su ti vece od dozvoljenih pravilima foruma. Ili postavi manje fotografije ili postavi "thumbnails".
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Post od dejan87dex »

Venom lepe si slike napravio blagajne :lol: shala :)

Ponekad nemas vremena za rucno podesavanje (koje si u pravu - daje bolje rezultate pri slikanju) tako da i auto scn odradi posao.
Da nehvalim kameru koja daje dosta realne slike - pogotovo pri slabijem osvetljenju :P

Ant ili Ant+(kod Arca) je bezicna tehnologija zasnovana na wifi-u...samo sto trosi manje energije.
Ant je prisutan u medicinskim gadgetima (merac pulsa, pritiska) u vidu senzora...
Arc ili bilo koji podrzan telefon sa takvih uredjaja ocitava informacije i prikazuje ih na telefon...


E sad neko meni nesto daa objasni npr Ninolina :) ili ko zna...hoce.

Pao mi je Arc S na betonu...krivo mi je bilo...pre toga je imao foliju fabricku koju sam nakon pada skinuo i utvrdio da je ostala mala rupica tj dve spojene na ekranu od prilike pola mm dubine...
Moje pitanje je dali ima jos jednu deblju foliju ili plastiku ili se tu prica zavrsava - ostetio sam ekran... :?
Meni se cini da je nekako rupa sva plasticna tj da je plastika u pitanju...

Secam se da je Vivaz imao prvu foliju tanku obicnu, a drugu nalepljenu tvrdju direktno na ekran...koju sam jedva provalio...
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

dejan87dex odgovor na tvoje pitanje sam našao dok sam čitao neke stvari vezano za xperiu S.dakle napisali su da S kao i ARC imaju fabričku foliju koja je na svakom zalepljena.i još jedna se dobija koja se lepo preko te.e sada verovatno ona fabrička je malo drugačija nego ova druga.
e sada šta me je tu zbunilo...dakle kod eSa kada se skine ta fabrička folija senzori ne rade najbolje.barem tako kaže onaj sa YT a i onaj štro je pisao ne znam na kome sajtu.
dakle pored one folije koja se dobija ili dobiva u pakovanju mob dolazi sa fabričkom folijom na ekranu,

dalje
što se ANTa tiče gledao sam na netu šta je i kako je ali me zanima lično iskustvo od ljudi sa foruma.

dalje
pokušao sam da slikam kako kradem pare ali sa obzirom da para nije bilo tako ni slike nije bilo...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Post od dejan87dex »

pi prazna blagajna :lol: de ces veceg malera ...

dobro si to saznao...hvala ali imam jos jedno pitanje, dali arc ima staklo ili neku plastiku preko ekrana - jako mi se dopada kako je Gorila Glass na Desire-u ugradjen , ekran je prakticno neunistiv.
Zbog cega je SE ili sad Sony izbegavao tu vrhunsku zastitu ekrana???

sto se tice kamere, kazu da ce na ICS-u kompresija slike biti smanjena tj da ce slike biti konacno teske i do 2.5mb kao na C905 (rado ga se secam) :)
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

dejan87dex staklo i zaštitnu foliju.e sada ima onaj dragonscale ali on je rezervisan za xperia activ.ako želiš da vidiš šta može da izdrži lepo na YT u xperia activ test pa tamo gde ima čekić to je taj klip
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Нинолина, очекује ли се за NEO? .

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Draco, ne znam konkretno za NEO ali pise na netu da se za ostale SE telefone iz 2011 update očekuje krajem maja - početkom juna. S obzirom da su i sa ovim ISC za ove modele kasnili mozda ce i sa ovim najavama biti pomeranja.
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Post od dejan87dex »

U prvom talasu dolazi za Arc S, Ray i Neo V...posle se ocekuje i za ostale kao sto kaze Ninolina krajem ovog meseca pa sve do juna...znaci za Arc, Pro, Play, Neo, Mini Pro, Mini...

Mali review ICS-A mozete videti na:

http://youtu.be/o9mpUWVsft8

Multitasking je ono sto mi se najvise dopada :) konacnoooo :)
A sve ostalo sto fali portovace sa Sony S-a (polako samo) ziveo XDA :D
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Хвала на одговорима :wink:
Због другара ме је интересовало само да ли је планиран, пошто не пратим SE моделе...

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Post od dejan87dex »

Posle 3 dana koriscenjja ICS-A na ARC S-u da malo napisem nesto o tome... :D

Sistem se dize za nekih 30 sekundi sto je znacajno brze od GB...(Novi logo u kernelu je SONY) PRVO ME JE NERVIRALO A POSLE SAM GA ZGOTTIVIO :oops:
NenaMARK 2 JE u GB isao do 16fps a na ICS-u lagano prelazi i 25fps sto je i razumljivo jer su oprimizovali i update-ovali Adreno drajvere :) tako da ko voli igrice bice srecan zbog ovoga.

Opsti utisak za ova 3 dana je ok sa nekom cetvorkom ako bi merio od 1 do 5.
Iskreno sistem je dosta dobro optizovan, nemogu reci savrsen jer ni GB nije bio.
ICS jede ram memoriju ali u nekim situacijama je i cudno oslobodi, npr imao sam otvoren Chrome,Music Player i Adobe Pdf a free ram je bio oko 100mb (na GB to je samo san).
U nekim trenutcima slobodnog rama ima i do 150mb sto je za ovaj sistem i ovaj fon zaista ok.
Baterija malo slabije drzi u odnosu na 2.3.4 (062) razlike su skoro neprimetne.
Kamera sada snima slike velicine od 2 - 3 mb sto je svakako lepo u odnosu na mrsavih 1mb u GB...interfejs kamere je promenjen i lici na Xperia S-ov UI.
Najveca novina je multitasking :) nebi da opisujem mora da se vidi 8)

Da se ne lazemo ICS na ovom modelu je TEST POINT koji ce Sony iskoristiti kako bi lakse portovao ICS uz odredjene dodatke na S-u...
ICS nije promasaj, cak naprotiv to je stabilan i napredan sistem koji je hibrid - radi i na tabletima i telefonima...

Finalne reci: AKO VAM JE DOBRO NA GB ONDA NE DIRAJTE NISTA.
AKO HOCETE NESTO NOVO, NAPREDNIJE I DOSTA OPTIMIZOVANO ONDA PREDJITE NA ICS.

Ko sta zeli neka pita i ne skita :)
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

dejan87dex,
super si sve opisao svaka cast , nego mi reci molim te sta podrazumevas najveca novina je multitasking !?
jel mislis da je poradjeno na tome da tel malo vise drzi aplikacije upaljene u pozadini (sto bi pravi multitasking i trebao da bude) ili ih gasi kao i na gb. cim mu malo zafali rama ? ili su ti zanimljivi oni skrinshotovi aplikacija koje pokazuje u taskmenageru i to kako se svajpovanjem sklanjaju ? ! :unsure:
>> N7100 <<

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Post od dejan87dex »

MT mi se dopada i vizuelno i funkcionalno jer odradjuje posao.
Android 2.3 nije imao pravu kontrolu nad aplikacijama, sada je to bolje - kazem bolje jer nije savrseno, da je savrseno nebi ni bilo update-va zar ne ??? :)

Za podesavanje multitaskinga (ram managmenta) postoje 3 opcije u Settings/Developer options :

Don`t keep activites (Ako ovo ukljucite aplikacija-proces se odma prekida) Ne preporucujem - ostaviti iskljuceno.

Background process limit (E ovo je caka oko oslobadjanja ram memorije - kod mene je Standard limit i sve lepo radi).

Show all ANRs (Application Not Responding) obavestava kada je neka aplikacija stala ili ima problem, sluzi i za procese koje i neznamo tj sistemske procese.


Nasi Arc-OVI imaju 512mb rama - sto je minimum za ICS - e to je problem najveci...treba paziti i sta se tovari u telefon - mnoge aplikacije koje se instaliraju zauzimaju deo ram memorije i tako guse druge procese...Android kesira sve zivo i zato je sve brzo i trenutno kada koristimo telefon.

Brzina i odaziv su gotovo savrseni na Arc S-u i nebi rekao da je single core nego 2x :D

Slika

http://www.xperiablog.net/2012/04/14/xp ... pressions/

Eto screenshot multitasking ekrana 8)
Pri dugom pritisku na screenshot dobijate dve opcije:

Remove from list i App info (malo su se stekali na opcijama ali i ovo je dovoljno pogotovo za mainstream korisnike).

Pozdrav
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

nsvladimir
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 00:21

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od nsvladimir »

Kako da sakrijem notifikaciju zvezdicu koja me obavestava da je dostupan novi sistemski update? Naravno, necu da ga updatujem

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od pele90 »

Ja sam to pokusavao,ali nisam uspeo da odgonetnem... Neki su mi cak pomenuli kao da ne moze da se skloni... :S
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

Odgovori