SE Xperia mini i mini pro

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

booster na koji model misliš?ja sam oduševljen sa mini pro koji lepo radi ne trokira baterija drži zvuk je supre i tome slilno
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Post od booster »

da ovaj mode, tezak je za servisiranje jako kad se pokvari jel mu je izliveno sve -pogotovo ako zvucnik ode.
ne treba ga drzati pored woofera ili nekih velikih zvucnika, zbog magneta koji ima u sebi.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

od kako sam ušao u svet mobilnih telefona znači tamo od 99te nikada mob nisam držao pored ozvučenja, kompa i sličnih uredjaja.to je valjda neko it vaspitanje.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Post od bojannp »

u poslednja 24 sata imam probleme sa integrisanom aplikaciom za fb. loadinguje stranice do besvesti i na kraju ih ne ucta.
aplikacija je i ranije bila dosta nestabilna, ali nikad u ovoj meri. trenutno je potpuno neupotrebljiva. verzija je 1.8.1 i koliko sam video, to je najnovija.
sta mi je ciniti ?

poceo sam od juce da se zanimam za voice actions u telefonu. malo sam cackao i gledao kako to sve funkcionise, i zakjucak je da ne radi ni upola dobro kao na yt-u.
e sad u vezi toga mene zanima da li ima neki jezicki paket za nas jezik ? bila bi stvarno korisna stvar kad bi mogao glasom da pisem poruke.
nazalost ne razume nase pojmove, tako da kada mu kazem "listen to" pa posle toga neku nasu pesmu on pobrljavi, dok strane pronalazi.
i za kraj najvaznije. neprepoznaje mi kontakte iz imenika. ceo imenik mi je sastavljen iz imena, prezimena i broja. ne razume kada mu kazem npr "call petar petrovic", ne razume ni neke lakse pojmove kao sto su "call mama", nudi mi tamo neke brojeve koje pronalazi na netu, kontakte kao da ni negleda. jel moze to da se osposobi.

u pitanju je xperia mini telefon.


edit
upravo sam na marketu nasao azuriranje za fb app. sada je verzija 1.8.2 alí i dalje radi jednako lose, tbko da to nije pomoglo.

droganche
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 03. Feb 2010. 18:30
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od droganche »

Danas sam dobio obavestenje za novi update! Odradio sam ali nisam skontao sta se menjalo... :?
Zna li mozda neko sta se menjalo? Hvala unared! :)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

droganche verovatno si dobio 3d panorama malo poboljšana potrošnja baterije i to bi bilo ono što se vidi.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

meeyo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Uto, 14. Feb 2012. 01:01

Post od meeyo »

http://www.youtube.com/watch?v=kguoWKW_FsU

Na ovom reviewu (6:46) sam video da ne podrzava slusalice koje nisu Sony Ericsson ako imaju mikrofon? Da li je to tacno? Da li mogu neke druge bez mikrofona i zvučnici? Da li telefon zadovoljava u polju slušanja muzike?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

meeyo sigurno mogu da ti tvrdim na nokia sluške sa kontrolama ne rade na njemu a ni na arku.čim se ubodu pesma počne da svira sama a na mini prekidaju poziv ako se ubodu tokom razgovora.
obične sluške mogu lepo da rade imam sonijeve bez mik.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Ima moj drug xperiu mini i kaze mi danas da mu je izasao system update. Jel se zna sta je novo? Posto na sajtu ne pise..

meeyo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Uto, 14. Feb 2012. 01:01

Post od meeyo »

Imam problem, ne mogu da instaliram aplikacije. Juče sam kupio telefon i prvi peh mi se desio uz pomoć pozadinskog internet saobraćaja koji mi je za jedno popodne potrošio 1800 din. ali to sam nekako rešio. Da se vratim na problem, došao sam kući iz Vipa i instalirao 2 igre i 2-3 programa, čisto da isprobam kako to sve funkcioniše. Izašao sam opet i kada sam se vratio kući hteo sam da nastavim sa istalacijama međutim to nije moguće. Instaliram preko kompa sa Android Marketa i koji god program da izaberem na kompu piše da je sve u redu, ali kad potražim na telefonu to što sam instalirao, ne pojavljuje se nigde. Uradio sam factory reset ili šta god, sa formatiranjem memorije telefona ali ništa se nije dogodilo. Zna li neko u čemu je problem?

EDIT: Sad sam se setio i da sam uradio apdejt softvera na 2.3.4 čini mi se.

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

Motoman, mislim da nista novo nije izaslo sto se vidi, misllim na aplikacije. uglavnom je sve novo oko systema.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Ljudi, kada ce ICS za miniku? zna li neko..? :?
Samo nek se rolaju....sarme.

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

Pera Detlic, imas vec cm9 na XDA forumu. za sada samo data ima bug, ne radi na nekim mrezama kako treba.

ako pitas za zvanicni od SE-a, to nemam pojma. :)
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Post od markonato »

Danas sam nabavio ovaj telefon (mini pro sk17i) ne sebi nego će biti poklonjen :oops: Malo sam se igrao i podešavao neke stvari, ubacivao programe... Telefon je super, ekran je odličan, tastatura ok... Ugodno sam iznenadjen sa ovim telefonom... Prava mala mašina 8)
Nokia Lumia 820

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Post od bojannp »

wucinac napisao: Preuzimanje:

1. Fast boot package http://www.multiupload.com/BMJ24IL6XY
Ne radi link, može neki novi ?

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Pera Detlic napisao:Ljudi, kada ce ICS za miniku? zna li neko..? :?
SE update (ili sad samo sonijev :) ) stize za arc s, ray i neo V krajem marta, ili pocetkom aprila.. "minika" ce malo da priceka posle toga :)

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

FXP111
CM7 . 2 RC0
- latest cm 7.2 fixes
- sensors built from source
- FM app added ( for now only scan & RDS )
CM9 . 0 RC0
- latest cm 9.0 fixes
- enabled wifi hotspot
- sensors built from source
- data fixed

najnovije vesti:-)
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

ako neko koristi FXP111 CM 7.2 rom i ima problema sa baterijom neka proba ovaj kernel http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1549221
ja sam ucestvovao u testiranju i za sada sve radi savrseno. bateija izdrzi uz tesko maltretiranje sa pozivima i internetom minimum 18h sto je vise nego dovoljno za moje potrbe. ako se koristi normalno izdrzi 36h.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Post od booster »

imam problemmm kad slikam nesto na fonu i hocu da prenesem na kompijuter , povezem ga sa usb-om, ali ne mogu da nadjem slike te nikako , sta da kliknem kada povezem fon sa kablom?? :unsure:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

booster da li su ti slike na kartici?da li ti izbaci onaj usb mod da aktiviraš kada staviš kabli ?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori