Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

VeNoM napisao:steva_anya pa isključi reduktor šuma .
ili ovo, ili nauci da ne poklapas drugi mikrofon (rupica na poledjini telefona, ispod kamere) ;)

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Post od markonato »

Sutra mi stiže Arc S jedva čekam 8)

Posle prebacivanja podataka sa HTC Tattoo javicu vam utiske... BTW na koji način je najlakše prebaciti imenik... sinhronizacija ? ili... ?
Nokia Lumia 820

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Koliko znam google sinhronizacija je najjednostavnije resenje. :)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

imam jedan mali problem sa datim mobom tj njegovim OSom.koristi operu mobile i sve radi kako treba.ali ako me neko pozove ili odem u neki drugi program dok opera radi dešava mi se da se ista ta isključi.kao da mu fali memorije a ima je.ima li neko rešenje za ovo?počinje da nervira...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Post od markonato »

Može li se uraditi root ako se ubaci zadnji update 4.0.2.A.0.62 ?

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

VeNoM: to se i meni desavalo. Nisam, za sada, nasao resenje.
Odem u "history" pa odatle udjem u poslednje otvoreno.
Ne bih rekao da je do memorije, posto mi se to desilo dok nista drugo nije bilo pokrenuto.

Instalirao sam sinoc GO SMS PRO, sa naknadno skinutim pratecim aplikacijama.
Koja perverzija od aplikacije!!! Kao laik za kompjutere imao sam utisak da sam usao u Pentagonov sistem :lol:

Saljem video mms [ogranicen na 20sec, solidnog kvaliteta], ima opcija za chat, na engleskom govorim tekst poruke, cita poruku. Na to sms i mms kaunter, moze da se podesi da salje obavestenje za odredjeni broj [recimo da obavesti na 450 ako ih ima 500 u pretplati], salje poruke unapred [sve se ukuca, podesi datum i vreme slanja i posalje] ...

Ostalo mi je da provalim kako se salju i primaju poruke koje se rukom pisu [handwriting i doodle].

Jeste da zauzima 10ak Mb, ali vredi!
Najveca preporuka za ovu android aplikaciju, odusevljen sam! :D

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Post od markonato »

Stigla mašina :wink: Odmah imam bezvezni problem neće da mi doda google nalog... ukucam adresu, šifru sve tačno ali mi izbaci nije moguće uspostaviti pouzdanu vezu za prenos podataka... Net na telefonu mi ne radi zbog problema na mreži ovih dana i nevremena, pa sam spojen na kućni wifi i stranice se normalno učitavaju...

EDIT: Rješeno... Bilo mi ugašeno BACKGROUND DATA & AUTO SYNC

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

markonato da te lepo služi to čudo od moba.s je u pitanju ili ovaj naš obični?
pročitaj celu temu ako te ne mrzi jer tu imaš dobre savete kako i šta da ispodešavaš da nemaš nikakvih problema...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

AcaNBG
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 13:37
Lokacija: Novi Beograd
Kontakt:

Post od AcaNBG »

Danas mi je telefon ponudio update software-a na verziju 4.0.2.A.0.62 o kojoj ne mogu da nadjem nesto specijalno na netu. Pise kao da poboljsava memory management i da je namenjen prvenstveno podrucju Afrike :D
Pa reko da pitam da li da instaliram to ili ne, ima li neko iskustva sa tim?
Sa HTC-om sam se tako jednom presao, ponudio mi je system update, ja instalirao i posle toga sam samo neke rezance arapske imao u telefonu :D Ispostavilo se da mi je ponudio update za bliski istok ne znam na koju foru.
A vi kako te?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

VeNoM, dešavao mi se isti problem sa operom mobile. Mada posle poslednjeg apdejta neće ni da mi se uključi, izbacuje fc... E sad, na nekim romovima mi je multitasking odlično radio, čak je i opera ostajala čitava! Kasnije sam zaključio da je to ustvari do skripti koje developeri ubacuju vezane za ram menadžment! Dakle vidi kakvo ti je stanje sa romom ili drugo rešenje je da pokušaš sa aplikacijom ram manager pro. Naravno ovo važi ako ti je telefon rutovan!
ps: snađi se za narodnu verziju ;)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Post od markonato »

@Venom u pitanju je Arc S... Poslije HTC Tattoo ovaj ekran je vauuuu trebaće mi par dana da se naviknem, ali lako se naviknuti na bolje :wink:
Nokia Lumia 820

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

bachika probaću sa vatrenom lisicom možda urodi plodom.
markonato mislim da ćeš baš teško podneti taj prelazak...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

AcaNBG
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 13:37
Lokacija: Novi Beograd
Kontakt:

Post od AcaNBG »

And? Vidim zaobidjoste moje pitanje :D
Jel da instaliram update 4.0.2.A.0.62 ili jok?
I sta je poboljsano u toj verziji?
A vi kako te?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

VeNoM, i ja bih ali nemam ics....
Ali i dalje tvrdim da je problem do rama, jer android ram memoriju deli u nekoliko segmenata. Verovatno da opera popuni neki od tih segmenata i zato dolazi do gašenja app. Preraspodelom rama bi trebalo da se reši taj problem. Pogledaj ti prvo onu aplikaciju koju sam okačio :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

AcaNBG instališi slobodno.neće ništa da mu fali a radiće bolje.
bachika a šta će ti sendvič za lisicu? na mini radi ok a na arcu nisam stavio.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

VeNoM, greška, pomislio sam na hrom, on je sada valjda u beta fazi i radi samo na sendviču... E to će biti dobar brauzer, bar se nadam :roll:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Problemi koje pominjete sa "samogašenjem" Opere i meni se ranije javljala kao i refresh-ovanje Launcher-a kad izađem iz neke zahtevnije (ili i ne mora uvek biti jako zahtevna) aplikacije. U početku je bilo baš grozno i izuzetno iritirajuće, ali sam to donekle sredila root-ovanjem, kuvanim ROM-om i V6SuperChargerom (on upravo radi bolje raspoređivanje memorije koju telefon koristi). Sada sa Operom nemam nikakvih problema, ali mi se Launcher i dalje povremeno refresh-uje i tada moram da sačekam i po 5 ili više sekundi kako bih mogla da ga koristim. Činjenica je da ja zaista imam jako mnogo aplikacija koje rade u pozadii ali ovo ne bi smelo da se dešava. Ovo me čak navodi da razmišljam o promeni telefona jer, iako mi se ovo sad ređe dešava - sve me više nervira...:(

Da li još neko ima taj problem sa refresh-om Launchera? Ja doduše koristim GO Launcher Pro a SE Home Launcher sam odmah uklonila iz telefona...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Ninolina, jesi pokušavala ovo: xda
Forces your home launcher into memory
ro.HOME_APP_ADJ=1
To je samo jedan od build.prop tweak-ova koji ne dozvoljava da se launčer ugasi (donekle sprečava - ipak sve ima svoje granice). Ja imam taj problem sa launčerom ponekad iako koristim ovaj tvik, ali ja koristim spb shell koji je jako težak a moj ace ima malo rama tako da je to razumljivo...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

bachika, naravno da sam i to probala, ali nije resilo problem. A videla sam negde da je to potrebno uneti u local.prop fajl. Ni to nije pravo resenje, mada je ubacivanje u local.prop zaista popravilo situaciju, za razliku od ubacivanja u build.prop...:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Ninolina, jel si probala neki drugi launcher...
predpostavljam da ti je go launcher najbolji, ali koja poenta koristiti ga ako ne radi kako treba...

ili se i drugi ponasaju isto??
Samo nek se rolaju....sarme.

Odgovori