Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Ma sve na off i kucas k'o co'ek. Bez tu nekih predloga reci, fiksova i gluposti... :D

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

VeNoM - posalji mi na pp broj racuna da ti se zahvalim :D

Sta da napisem osim - mnogo ti hvala, spasio si me dugotrajnog kuckanja poruka!

Sve mi je bilo podeseno osim sledeceg:
- u international key je bio stikliran jos jedan jezik osim eng i spr
- learn word nije bilo na on [to je karika koja je nedostajala!] :angry:

psyhound, pelleruma - na srecu nema potrebe za tim, sad je resena stvar! :)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

steva_anya nema problema drago mi je da sam pomogao.inače probao sam prvo qwerty u normalnom modu pa nisam kucao onako kako treba.promaši se slovo.probao numeričku išlo je malo brže nego qwerty (čudno a?) e a kada sam uključio rečnik...e to je bila druga priča.5x brže kucanje....
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

Jos jednom - hvala!

Arc S nema kao Galaxy S2 opciju "speech to text". Da li se I kako to moze napraviti-podesiti?

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

Mislio sam da kupim jos jednu masku za Arc S, da bude bele boje.
Medjutim od toga nema nista.
Zvao sam ovlasceni servis, i cena je, pazite sad - 20 000 dinara!
Nije moguce zameniti samo masku, vec se mora menjati i displej-tac skrin, tako je povezano-zalepljeno, kako su mi rekli.
Steta. Tako da pazite telefone. Ovo je najskuplja cena posto je ovlasceni, sto znaci da je po servisima oko 120-150e.

Uzeo sam silikonsku futrolu i foliju za ekran koju jos nisam postavio. Osecaj u ruci identican, nista ne smeta. Jeste malo ruzniji sada, ali Boze moj, ovako cu ga sacuvati.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

steva_anya dodaš još 100€ i kupiš nov na crnjaka.ovo još nisam čuo.mislio sam da je cena oko 50€ ali ovo je previše...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

Ocekivao sam cenu od 20 do 50e za novu original masku.
I bio sam spreman da je platim do 30-35e. Tako bi mi telefon bio jos lepsi [subjektivno], a ova sadasnja teget maska bi bila kao rezervna.
Medjutim, dati 200e ovlascenom je ludost.
Ali izgleda da tako mora, navodno je prednja maska spojena-lepljena sa ekranom/tac skrinom.
Bitno mi je da ne gubim dvogodisnju garanciju, pa necu da cackam oko toga.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

arc ima d ame sluša dok ne uzmem ovaj novi sony što ima onaj kristal pri dnu.mada za sada se maska drži dobro.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

Instalirao sam aplikaciju "Facebook Messenger", pise da je verzija 1.5.005.
Uz zvucni signal da je stigla nova poruka u notification baru mi se pojavi tekst. Kroz nju odmah mogu da odgovorim, bez logovanja na fb ili pokretanja fb aplikacije.
Moja preporuka, jednostavno je, brzo.

Za navigaciju na Androidu je najbolji iGO?

Kako sliku iz MMS poruke da sacuvam u galeriji??
Ako je kliknem, otvori mi se i mogu da je zumiram, ali nemam opciju save.
Isto tako, ako duze pritisnem na nju ne pojavi mi se mogucnost manipulacije [save, send, sat as..].

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

steva_anya evo sada sam probao ovo da duže držim na mms poruku gde je slika i pojkavi mi se da sačuvam istu.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

:shock: Bas sam ispao :smutny:
Pritisnuo sam prozor oko slike, i kako mi se nije pojavilo pomislio sam da nema.

Koji plejer koristite, fabricki ili neki sa Marketa?

Da ne bih samo hvalio telefon, ono sto mi smeta je sistem poruka.
Sve poruke od jedne osobe pamti pod jednim delom u inboxu. Nema nezavisnih foldera tipa "draft", "sent" i sl.

Inace, kucanje je sada super, ide brzo, samo da se jos malo privikenm na tastaturu.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

plejer fabrički.naravno za muziku.za video i ne koristim ništa.
što se tiče poruka i meni to smeta ali navikne se čovek vremenom koliko je to dobro ako nećeš da se švalerišeš.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

poweramp za muziku - ima bolje ekvilajzere od fabrickog i jednostavniji je za koriscenje (dodje poput winampa na kompu ;) )
bs.player za video - filmovi bez prebacivanja na neki mobilni format + titlovi ;)
< fotografija slikana arc-om... ne lupetajte za kameru! :P

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

Prvi put od kad imam Arc S i Android uopste mi se pojavilo obavestenje - "new system update availabla". Oznaka 4.0.2.A.0.62

Da li na ovaj i svaki naredni apdejt treba da koristim?
Sta dobijam/gubim ako ne kliknem?

Da li se posle toga treba restartovati telefon?

Ukratko neki utisci:
- kako vreme prolazi sve mi je vise ergonomicniji. Velik ekran, koji je odlican za browser, ali malo nezgodan u pocetku za tipkanje. Sada poruke kucam u landscape polozaju, i ide poprilicno brzo i tecno.
- Opera odlicno odradjuje posao: velik ekran, brzo i lako prilagodjavanje teksta velicini ekrana [duplo tipkanje]. Ako naidjem na YouTube sadrzaj lako mi otvori YouTube aplikaciju.
- malo sam ga naruzio sa silikonskom futrolom, ali sam mnogo sigurniji i mirniji po pitanju maske, sockova ...
- ima slab spikerfon. Gotovo svako sa kim sam pricao na spikerfon mi je rekao "pricaj normalno, nista te ne cujem", a telefon je na 30ak cm od mene. To mi je sada veca zamerka. Dok sam u ordinaciji cesto su mi ruke zauzete, pa mi dosta znaci. Sa starim N82 kao da sam uzivo pricao sa sagovornikom.
- imam utisak da mi je telefon kao i kucni racunar. Sinoc ostadoh bez struje, prebacim neki film na mob preko lap topa, upalim BS Plejer i pogledam ga. Stavio ga u nosac za kola :)
Ono sto me je odusevilo je jednostavnost u svemu, i sve mi je na dohvat ruke.
Evo primera: film je pusten, ali nije ucitan titl. Pretpostavio sam da se ime filma i ime titla ne slazu. Odlucim da rinejmujem fajlove, da imaju isto ime, a razlicitu ekstenziju. Kad crvc, nikako da nadjem pristup mem kartici. Odem na Market, skinem program ASTRO, sa njim udjem u mem karticu, uradim rinejmovanje i pustim film - sve savrseno radi.
Imam utisak da za svaki problem [mada ovo nije pravi problem] postoji resenje, i time je osecaj sigurnosti veci.

Instalirao sam:
- igricu "Math Maniac", teska zaraza
- Mind Map Memo [posto stalno radim sa mapama uma]
- app za vesti uopste: Blic, Mondo, B92
- od ostalih igrica: Sudoku, Raging Thunder 2, Drag Racing, Fruit Ninja. Prve dve drzim cisto da pokazem kako se igraju na telefonu, a trecu zbog devojke - njoj je taj nindza sto sece voce teska zaraza. Igrao ih nekoliko puta i prestao.
- Messenger za facebook. Prakticno resen, kad mi stigne poruka u inbox imam zvucni signal, i direktan pristup poruci. Skoro kao SMS.
- IMDb app - veliki sam filmofil, i volim da sam u toku sa filmografijom. Ono sto mi se cini mnogo bolje za ovu aplikaciju od otvaranja sajta je jednostavnija uredjenost. Brze pusta trejler, kreiram svoju watchlistu, ima deo "notify me" pa se dobijaju informacije vezano za ekipu iz filma...

Bas sam zadovoljan telefonom, svidja mi se Android OS!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

steva_anya posle updatea on se sam restartuje tako da nemaš frke.kada sam radio taj update i na mini i na arc ništa mi se nije obrisalo tj imenik je ostao i tome slično a nisam radio nikakav backup.
da li misliš na spikerfon ili na mikrofon?kod mene se lepo čuje taj spikerfon.ali ako ti je problem mikrofon (što iz txt-a može da se zaključi) ja sam imao sličan problem i isključio sam onaj reduktor šuma ili već šta io sada me lepo čuju.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

Ovo za restart sam pitao posto to radi drugar kad mi instalira Windows.

Ne, problem mi je spikerfon, slabo me ljudi cuju i kad je na maximumu. Mora da je to do Vip-a :roll:

Ok, znaci da bekapujem imenik [dzast in kejs] i pokrenem apdejt?

Koji ja najbolja app za bekam kontakta i/ili imenika?
Na Marketu ih ima dosta: Super Backup: SMS & Contacts, Backup Contacts [Red Rock AS], SMS Backup & Restore [Ritesh Sahu] ...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

steva_anya ja nisam ništa bekapovao.ali ako hoceć hoćeš lepo skini myphoneexplorer za komp i sa marketa i odradi ceo posao preko njega ako već hoćeš.
ako tebe ljudi slabo čuju onda je do mikrofona a spikerfon je ono što daje zvuk da bi ti njih čuo.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

^ Hvala!
Uspesno odradjen prvi apdejt. 8) Ako sam dobro skontao ovo je neki SE build softver update.
Za svaki slucaj sam bekapovao kontakte.

Ima li spasa za mikrofon? Nekako da ga pojacam?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

steva_anya pa isključi reduktor šuma .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

steva_anya, za backup preporuka za aplikaciju MyBackupPro. Ima je na Marketu. Meni već godinama radi posao savršeno. Sa njom možeš da backup-uješ apsolutno sve - imenik, call log, sms, mms, bookmarks, alarme, calendar, sva podešavanja u telefonu i rečnik reči koje ti je pamtio tel kada si ih unosio preko tastature kao i sve aplikacije i njihova podešavanja...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori