SE Hazel (J20i)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
china_town
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 01:13

SE Hazel (J20i)

Post od china_town »

Da li neko ima iskustva sa ovim telefonom, posto se svidja devojci i zelim da joj kupim ali ne znam kakav je, i da li se nesto kod njega kvari...

QRencoded
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 26. Jun 2008. 18:41

Post od QRencoded »

Imam telefon nekih desetak dana i imam samo reci hvale za njega. Aparat se skoro pojavio na nasem trsistu pa sumnjam da ima informacija o kvarovima ili nesto slicno tome. U specifikacijama pise sve a na
gsmarena.com imas i detaljan review posto ovde jos nije izasao. Pre njega sam imao nokiu n70 i ono sto mi je veliki pozitivni pomak jeste brzina uredjaja. Za razliku od n70 gde sam morao za neke stvari da cekam i po 10-15 sekundi (otvaranje galerije, pokretanje nekih aplikacija...) ovde radi maltene instant.
Na zvuk u slusalici nemam zamerki, spiker je malo tisi ali nista dramaticno. Za ekran mogu da kazem samo jedno - fenomenalan. Tastatura je odlicna. WiFi radi odlicno, GPS takodje (isprobano na terenu). Softver je standardni SE, ko je imao SE lako ce se snaci. Uz telefon dolazi dosta aplikacija (jedna igra), wisepilot dolazi kao opcija za navigaciju ali je trial (mislim mesec dana od prvog pokretanja) i problem je sto se mape ne nalaze lokalno vec mu treba net da bi ih ucitavao (ovo je malo glupo reseno). Kamera je odlicna (bolja
danju nego po mraku) a zumirati je moguce samo u vga modu sto meni nije neki problem - ako hocu kvalitetne fotografije, uzecu foto aparat. Vidim da kukaju kako youtube aplikacija nece da pusta klipove kroz WiFi. U mom slucaju to nije tacno. YT aplikacija radi kroz WiFi bez problema
Sve u svemu moja topla preporuka za ovaj model. Nije smartphone, nema touch screen ali za ove novce tesko je naci aparat koji poseduje toliko funkcija. Za nekoga ko nema potrebe za 'dzepnim racunarom' ovo je pravo resenje. Pozdrav.

china_town
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 01:13

Post od china_town »

Hvala na odgovoru, ali sad joj se svideo i LG Secret pa cemo videti sta ce da odluci... Ako kupi Hazel, napisacu utiske ovde...

jerry
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 20. Sep 2005. 12:18

Post od jerry »

Interesuje me da li je ekran tzv. touchscreeen ili je klasično biranje funkcija ?
Na klsično biranje mislim preko dugmeta za to !

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

jerry, klasicni je ekran... :D :D :D
D500&E71

jimmy83
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 23:50

Post od jimmy83 »

ovako...pitanje kupio sam hazel pre 7dana preko mreže mtel u bih...telefon radi odlično i nemam veće zamerke...ali imam problem koji ne znam kako da rešim...ovako wifi chip radi...što znači da se konektuje...na lokalne mreže...međutim to je to...dalje od toga ne mogu...kad god pokušam da otvorim bilo koju stranicu...preko wifi-a...izbaci mi error...turn off wifi,try again or contact your provider...da li neko zna u čemu je problem...i kako da ga rešim...da nije upitanju nešto do softvera...telefon je inače extra i ne bi da ga reklamiram pošto ga šalju na popravku i ispitivanje a to traje i do mjesec dana...pozzz...

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

sto se tice wifi nisam imao problema sa tim,veoma sam zadovoljan brzinom i odzivom prilikom koriscenja wifi,trebalo bi da pogledas koju verziju softvera imas i da li treba da se updatuje ako to ne pomogne ondak servis i neka resavaju oni.

DogDaBig
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 15:56

Post od DogDaBig »

Pozdrav svima! Upravo sam se registrovao na ovaj forum, posto sam i ja jedan od vlasnika Hazela :)
Kao i QRencoded, ja takodje imam samo rijeci hvale za ovaj mob. Kada je u pitanju tih zvucnik, htio bih dodati ovo: Tel. ima senzor koji registruje buku u okruzenju, te se na taj nacin sam pojacava i smanjuje, po potrebi. To je barem kod mene slucaj i ta opcija veoma dobro radi. U uputstvu telefona pise nesto o tome.
Kada je u pitanju Wi-Fi i ruteri, tu i ja mogu da pricam do sutra. Na zalost, ne samo sa ovim telefonom. I meni se mnogo puta desi da se konektujem na ruter, ali ne mogu koristiti intetrnet. Mnogo korisnika Nokia, HTC i I-Phone takodje imaju ovaj problem. Cak i neki prenosivi racunari. Na drugim ruterima opet radi savrseno. Meni to lici na problem koji treba da rijese D-Link, TP-Link, Philips i ostali, a ne proizvodjaci telefona.
Sto se tice navigacije, zaboravi integrisanu Wisepilot. Koristi WeTravel (we-travel.co.cc). To je besplatna navigacija za java telefone. Mape se pohrane na memoriji telefona ili na kartici, aktiviras gps, pokrenes aplikaciju i to je to. Na forumu sajta mozete pronaci Adria Route mapu. Radi odlicno u ovdje u BiH, mogu tek misliti u Srb., Cro., Slo.... Podrzava glasovno navodjenje, besplatna je.
Kamera je odlicna. Video snimak me pozitivno iznenadio.
Preporucujem Hazel svima koji ne zele dati basnosnovne sume za mob., ali im je potrebna dobra kamera na tel., gps-navigacija,...
Moja preporuka za Hazel! Odlican tel.

Lijep pozdrav!

EDIT:
S obzirom da ima Wi-Fi, volio bih koristiti Skype. Nasao sam neku verziju za Java telefone, ali ona samo podrzava Skype-chat. Mislim da se zove Skype Lite.
Postoji li neka druga Java aplikacija koja je besplatna i nudi mogucnost upotrebe Skype (pozivi, chat)?

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati poruke jednu za drugom.. koristi opciju Izmeni.. Obavezno procitaj pravila foruma..

Galenika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2011. 19:47

Post od Galenika »

Evo i ja sam kupio ovaj aparat. Vec je palo jedno testiranje, pa bih to podelio sa vama...
Dizajn cista desetka, mislim da je odlicno uradjen i od kvalitetnih materijala, slajd je stvarno jedno veliko iznenadjenje, fenomenalno je uradjen, nema klackanja, krckanja i truckanja. Ceo telefon je cvrst, odlicno lezi u ruci i ekstra izgleda.
Sto se tice baterije, ne mogu jos da dam neku preciznu ocenu, ali posto je tek prvi put napunjena i telefon je ceo dan izlozen neprekidnom testu, ona se nije ispraznila, sad je na 75% !!!!!!!!! Znaci obecava...
Malo o funkcijama -> Softverski je odradjen jako dobro. Ima gomilu opcija i funkcija, ogroman i pregledan ekran, tu je i senzor za svetlost, koji radi po principu ako je spoljna svetlost jaka onda se osvetljenje displeja poveca u suprotnom smanjuje. Isto vazi i u zatvorenom prostoru, reaguje i na svetlost sijalice te prema tome koriguje nivo osvetljenja na displeju! Wi-Fi radi dobro, probao sam you tube, google maps, surfovanje... sve pohvale. Mobilni internet preko 3G mreze isto lepo radi. Video poziv je takodje dobar, ima neke korisne funkcije u toku poziva koje se mogu koristiti, znaci valja. Kamera je preko dana odlicna, znaci 5 megapiksela koji daju poslednji atom snage da naprave fotku da valja. Primetio sam da je fotografija fenomenalna kada je objekat koji se slika osvetljen u odnosu na socivo kamere, znaci sunce sija u neku zgradu ali ne i u socivo, tada je fotografija kao upucana digitalcem. Video snimak me je ostavio bez teksta, fenomenalan je, zaista odlican kvalitet. Kamera je nocu prakticno neupotrebljiva, blic je izuzetno jak ali problem je taj sto po obodu snopa svetlosti daje zutu a u centru belu svetlost. Kada se pokusa napraviti neka fotografija u mraku, skoncentrise svetlost u sredinu i nije to to, znaci kamera danju i nocu kao nebo i zemlja, ogromna razlika. Blic moze da sluzi i kao lampa, u tom slucaju odlicno radi posao i super osvetljava. Slusalice koje sam dobio uz njega su ocajne, pa sam stavio one malo bolje od k750i i oseca se razlika bar 50% na bolje, ali postoji jedna stvar koju bih naglasio a to je da zvuk u slusalicama kod HAZEL-a u odnosu na k750i jako los, znaci k750i ga sije bar za klasu, e to me je jako iznenadilo. Ne znam da li se kupovinom nekih boljih slusalica popravlja ukupna ocena ove anomalije, ali i to cu ispitati. Tastatura je udobna za koriscenje, imam krupne prste i ne predstavlja mi problem. Vibracija onako, nije nesto za pohvalu, ali je ok.

Eto, to su moji prvi utisci, ako neko jos ima nesto da pita, slobodno, rado cu pomoci 8)

pigy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 12:29

Post od pigy »

Kao i jos par korisnika imam slican problem sa Hazel-om, u pocetku sam normalno koristio Wi-Fi bez problema krecuci se interentom a i preko aplikacija koje koriste internet, ( ranije instalisane kao Youtube, AccuWeather i slicne a i one koje sam ja instalirao a koje koriste internet), ali sad se desava to da se i dalje normalno koristim internetom spojen preko Wi-Fi ali kad pokrenem bilo koju aplikaciju koja koristi internet uvijek mi otvori internet podesavanja i pita me preko kog naloga da se povezem (misleci pri tom na internet podesavanja mog mobilnog operatera a ne nudeci mi wi-fi kao opciju). Zasto ne mogu kao u pocetku da se normalno povezujem preko Wi-Fi kad koristim internet aplikacije i kako da rijesim taj problem?

Galenika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2011. 19:47

Post od Galenika »

Ne znam zasto je to tako, kod mene wi-fi radi olicno, kad ima signala kaci se preko wi-fi kad nema onda koristi GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA... Moram da napomenem da mi je posle deset dana crkao softver, sva sreca pa ga nisam nosio u servis, ucitao sam ga preko aplikacije pc suite i sada radi super. Ne znam zasto mu se to desilo, ali opet, kad imas podrsku na netu da neke stvari odradis samostalno onda ga preporucujem za kupovinu jos jednom. Sve slike koje sam sa njim napravio po danu izgledaju fenomenalno. Sa telefonom sam zadovoljan bez obzira na ovu " malu " neprijatnost 8)

pigy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 12:29

Post od pigy »

...prestao mi je nuditi internet podesavanja i pitati me preko kog naloga da se povezem cim sam instalirao web podesavanja, znaci u tom je bio problem i ako sam se pokusavao povezati preko WI-FI.
DogDaBig napisao:koristii WeTravel (we-travel.co.cc). To je besplatna navigacija za java telefone. Mape se pohrane na memoriji telefona ili na kartici, aktiviras gps, pokrenes aplikaciju i to je to.
Ima li neki link jednostavnije instalacije WeTawel-a...

maki.34
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2011. 12:14

Post od maki.34 »

DogDaBig, moze li pomoc, prebacila sam aplikaciju na memorijsku karticu, kad krenem na Install on prijavljuje Faild, sta da radim... mogu li detaljnija uputstva oko instaliranja preko we travel-a, moze i na pp

zokij
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 13. Apr 2011. 07:54

Post od zokij »

Da li neko moze da pusti link za neku dobru mapu srbije za we travel, pleaseee! Ja sam skidao neke ali nisu bas detaljne, npr onu sa dowload sekcije we travel sajta.

dane56
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 12. Jul 2011. 11:43

Post od dane56 »

ne moze da ucita sacuvane poruke sa sim kartice i to primljene,poslate moze ali sa pogresnim datumom.poruke su sacuvane u samsungu.kad stavim sim karticu u alkatel db on ucita sve i tacne datume.ali ako pogledamo velicinu i da je krcat jakim opcijama i jos cena onda je savrsen!

Scratch
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 10. Avg 2011. 16:46
Lokacija: Kraljevo

Post od Scratch »

Je l' ima ovaj telefon u Kraljevu da se kupi i kolika je cena?
Mnogo mi se sviđa telefon, pa rekoh da ga kupim.

Odgovori