Sony Ericsson XPERIA X10

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »


skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

kao prvo prava je sramota imati telefon od 500e koji je softverski obogaljen.... :shock: :shock:
ne znam o cemu se radi...ali ovi iz S.E kao da boli za korisnike,umesto da svoje flagship telefone dodatno unapredjuju,doterivaju interfejs oni jos kasne dobro za konkurencijom :o :o

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

2.1 ce biti krajem oktobra gde nece biti MT, 16mil boja kao ni flesha u kameri ! Strasno ! A UI unapredjenja tek pocetkom 2011! Froyo ko zna da li ce biti a ako bude ocekujemo ga 2012 :D Kako sam se iznervirao, das 300e na telefon i ne dobijes nesto sto ima duplo jeftiniji :shock: tako mi dodje da ga prodam :chytry:

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

krajem oktobra izlazi, a distribucija po regionima ce ici u novembru :unsure:. Kolko ja skontah, fles u kameri nema zbog 1.6, tj. u 2.1 ima podrska za fles. Bice interesantno ako ubace HTML5, koji ima samo na iphoneu valjda. Ne treba verovati svemu sto mediji pisu, to je ono npr kad sportski direktor nekog fudbalskog kluba non stop porice da imaju bilo kakve veze sa nekim igracem, i na kraju prelaznog roka dovedu tog istog igraca. Sto znaci, posto su uprskali sa ovim 2.1 debelo, moraju se potruditi oko upgradea i drzati sve u tajnosti.
Elem, jel ima X10 graficki akcelerator il nema, to nikako ne mogu da provalim?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

jedan tip sto se tice fotografija u mraku ili losem osvetljenju. Smanjiti EV npr -0.7 ili -1, zato sto izgleda da kada se smanji EV, telefon smanjuje i ISO, sto znaci da ce manje svetla biti na slikama, ali isto tako da ce biti manje suma

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

HTML5 поседују и други, не само ос на ајфону.
У склопу процесора је HD декодер тј. графички чип.
Слобода или смрт

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Desava mi se da se otkljucavanje telefona okrene na drugu stranu.Nekad je na desno a nekad na levo.Kako se to ispravlja? :?
LG G2 Black,16GB

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

AnGeL oF LoVe, pA lepo su to u sony_u resili za levake i desnjake kome kako odgovara ti ga prilagodi tako sto ces na vrhu te linije za otkljucavanje zadrzati prst i premestiti je na onu stranu koja tebi licno odgovara levo ili desno , :wink: pazi verovatno neces uspeti iz prve jer je i sam sistem malo kilav sam po sebi ,ali ja ti preporucujem da prvo odmastis tel i onda pokusas! :D
>> N7100 <<

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Uh,kako je to prosto a ja nisam znao.Iz prvog pokusaja se lepo premesti kako sam zeleo.HVALA Demiane. :D
LG G2 Black,16GB

extra
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 14. Jul 2010. 21:08

Post od extra »

pitanje: da li mogu da se igraju igrice tipa real football ili pes ili neka tako strava sportska igrica? Pitam ovo jer sam cuo da ne podrzava multi touch pa sada ne znam jel onda takve igrice mogu da se igraju.
Aj please odgovorite sto pre.

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

extra, na zalost NE bas zbog doticnog multi touch_a,a kako stvari stoje x10 ce biti uskracen za isti iako su se mnogi nadali da ce se mozda sa 2.1 tu opciju omoguciti ali ne :x
>> N7100 <<

extra
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 14. Jul 2010. 21:08

Post od extra »

onda je telefon kanalcina ziva, a ksota 500-600 evra. Pa koliko samo ima onda boljih telefona od njega koji su jeftiniji...

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

extra, pa nije bas tako, ne znam da li si video kako izgleda Need for speed shift na X10? Nedostatak multitoucha jeste veliki, ali bez hardverskih tastera gejming (po meni) ne valja.

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

x10 je hardverski najbolji andorid tel u Srbiji,nudi vam najjacu kameru i skoro najveci ekran. Verzija andorida ce uskoro biti updatovana tako da ce se neke sitnice vrlo poboljsati. naravno imate i druge proizvodjace koji nude slabije kamere,manje ekrane,mozda malo drugaciji interfejs ali u biti davati brdo vise para za neki drugi model koji nema cak ni led blic??

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

X10 nije hardverski najjači telefon, ekran ima isti kao galaxy s (opet galaxy s ima samoled), procesor je slabiji od galaxy s-a, grafički čip ta dva telefona je smešno porediti pošto galaxy s ima najjači na tržištu trenutno, takođe ima multitouch, android 2.1 (uskoro 2.2). Previše mana za jedan telefon od 400 eura, a prednost je malo bolja kamera i taj čuveni led blic koji nemam pojma čemu služi.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

Realno da li nekome znaci graficki cip,da li nekom bitno jeli super amoled ili nije,multitouch ajde to je i potrebno ima momenata kada se bez toga ne moze,ali pobogu 90posto nas kupaca koristi telefon za telefoniranje,sms,ponekad net,i bezciljno instaliranje razlicitih aplikacija da bi ih kasnije obrisali,i kamera koja je bitan momenat jer skoro svi se jer slikamo radi fejsa ili a bi zabalezeli nama drag momenat. da jeste procesor je isti od 1ghz,jedino se razlikuju RAM memorija..led nocu moze da pomogne i tu nema diskusije..a da li je u njemu 1.6,2.1,2.2 pa bitno je da obavlja posao a to kako je nasminkan i utegnut gledaju profesionalci koji izvlace iz aparata maximum. veoma je smesno porediti

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Yuba, Ti si rekao da je X10 hardverski najjači telefon ja sam ti samo objasnio da to nije ni približno istina, ništa više. E sada za šta neko koristi telefon nemam pojma, ali ako se slikate za fejsbook onda smo stvarno svi propali.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

pa tako se cini-fejs je cudo..izvinjavam se zbog onoga"x10 hardverski najjaci"
u biti meni je aparat nekompletan ako nema all in one..dobar display,dobar procesor,dobru kameru,i dobru memoriju.

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Ja posle 3 nedelje koriscenja sam jako zadovoljan iako mi u pocetku nije bio nesto. Samo se nadam da ce biti 2.2 zbog flash podrske ali i ako ne bude tu mi je Skyfire koji sljaka ko lud :D Baterija mi drzi 2 dana iako dosta slusam muziku a i koristim internet... ponekad i uslikam nesto... Sve preporuke za ovaj fon ! (inace ja sam ga nasao po jako jeftinoj ceni od 270 jura :D )

srfaman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 26. Sep 2010. 15:49

Post od srfaman »

Nisam do sada imao nijedan telefon sa Androidom, tacnije nisam nikad imao ni smartphone do sad :) Zanima me koja je najbolja navigacija za Android? Pretpostavljam da je igo, toliko sam do sad pohvatao po forumima. E sad, moze li on da se skine besplatno regularno, ili treba da brbam po torentima? I placaju li se onda mape naknadno, ili i njih da trazim preko torenata. Izvinite na maltretiranju, ali sto se tice ove teme sam totalni noob :)

Odgovori