SonyEricsson C905

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
djnebica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 04:06

Post od djnebica »

pastika je, po meni znatno bolja nego nego kod N96 i 5800.....sa njima mogu da ti poredim pošto sam ja imao n96, a sin ima 5800..ne krcka, slajder posle 2 meseca upotrebe nema lufta....jednostavno neuporedivo bolji nego n96....telefon nije veliki ali je malo teži, što meni ne smeta...wlan radi dobro....mada ne znam kako bih to testirao.....na mojoj kućnoj mreži radi bez problema....displej...znatno kvalitetniji materijal nego kod n96 a na njemu čitam bez naočara (koje sam skoro počeo da nosim) što mi je kod n96 teže polazilo za rukom. video mod nisam upotrebljavao a i ne bih mogao da ga upoređujem sa innov8, jer ovaj nikada nisam imao u rukama...

..::Bobby::..
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 15. Jan 2009. 01:58

Post od ..::Bobby::.. »

znaci,sve u svemu,da sumiram utiske dobijene reviewima-lep telefoncic,kvalitetan,sa neverovatnom kamerom,odlicnim displejom,nije velik,dobro stoji u ruci(ja volim teze telefone :) ) i sasvim koreknto pruza za tu cenu od oko 300e? 8)

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

..::Bobby::.., tako nekako :)) jos samo treba boju da odaberes :)))

moja zamerka je samo sto je navigacija neupotrebljiva u srbiji, al sredice se i to valjda jednom...

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

gajic_ivan, sredice sa os makar win mobile ili jos bolje symbian jer koliko sam citao nigde navigacija nije moguca bez neta! :wink:

..::Bobby::..
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 15. Jan 2009. 01:58

Post od ..::Bobby::.. »

Za boju lako,crni je ubedljivo najlepsi.Nego ne znam....neko je rekao da se telefon bukvalno raspada? da li je to istina? :roll:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

nije da se bas raspada samo su maska i tastatura malo vise plasticniji nego sto bi se ocekivalo (ako je neko uospte i ocekivao, ja jesam :oops: )... za moj ukus je tastatura malo klimava... :wink: :wink: :wink:

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

bice da postoje dva posebna primerka :)
jos je meni telefon tresnuo bar 3 puta o pod, al nije mu nista... nije se ni rasklimao ;)
make. believe

pigy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 12:29

Post od pigy »

kao sto sam ranije pisao imao sam prototip verziju C905-ice sa softverom R1BA042
PHONE STATE: "DEVELOPER"
FLASH CID: 0049
OTP LOCKED:1 CID:49 PAF:0 IMEI:00440107230243 CERT:BROWN

MClaren F1 Kao sto sam i mislio, imas test verziju telefona (prototip), odnosno BROWN telefon!
Neces moci nista da radis sa njime preko obicnog kabla koji si dobio uz telefon, jer sa BROWN telefonima moze da se radi samo preko servisnog kabla koji imaju serviseri, tako da ti je jedino resenje da odes u neki bolji servis
Telefon je radio dobro ali navigacioni taster je bio preterano tvrd, ali stvar je u sledecem, taj telefon je pravio dobre slike, ali posto sam dobio drugi C905 zbog nav. tastera, (isto prototip, ista verzija softvera, proizveden u 19-oj sedmici 2008) koji ok radi ali prilikom fotografisanja pola sekunde-sekund nakon slikanja, dok je u fazi cuvanja slike (dok jos uvek preko te slike pise saving) slika izgleda dobo, i bojama i ostrinom, ali nakon te pola sekunde-sekund, slika jednostavno dobije neki sum, i to se vidi golim okom, a i boje su bledje i imaju neku plavkastu nijansu, pa na racunaru moram popravljati kontrast i boju.
Da li je to do softa, odnosno camera driver-a (kao sto vidite telefon je proizveden dosta davno), jer je ovaj pre njega sa istim softom pravio dobre slike. Lik u servisu mi je rekao da je flesovao 4 takva prorotipa, sa 3 je uspio a 1 je ubio, i da mi je bolje da nista ne diram. Ako bi se to popravilo flesovanjem, da li se mozda updateom preko SEUS-a mogao bezbedno nadograditi softver i resiti stvar?

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

pigy, za update-ovanje takvog telefona ti treba SEUSPro ili neki veci stepen "ovlascenja" u EMMA3 sistemu (obican SEUS updateuje samo RED telefone). Tako nesto probaj da nadjes u nekom boljem servisu, kao sto ti je ranije receno :wink: ...Eventualno probaj da promenis camdriver, ali je to na tvoju odgovornost 8)
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Ok da malo osvezimo temu. danas tacnije malopre sam postao ponosni vlasnik ovog telefona.
Prvio utisak :D :D :D :D
telefon je prelep, brz, kamera extra, kompaktan i veoma kvalitetno odradjen.
sada me jedno interesuje , posto sam nov u SE svetu, nasao sam negde na netu neke kamera drajvere. E kad bi mi neko objasnio kako to da odradim bio bih mu veoma zahvalan. moze i na PP

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

jerkann, čestitam, sve najbolje sa novim fonom. :wink:
Camera drivere ubacuješ na sledeći način:
Skineš program A2 uploader.
Instaliraš drajvere koji dolaze uz njega.
Uđeš u A2 uploader i klikneš na Filesystem tool. Ugasi telefon, izvadi pa vrati bateriju, pritisni dugme C i dok ga držiš ubodi USB u telefon.
Kad ti A2 uploader prepozna fon, pojaviće ti se 4 ili 5 direktorijuma. Ideš na putanju ifs/settings/camera i tu ubaciš camera driver (drag n drop).
Kada završi klikni na shutdown FS manager i otkači telefon sa USB kabla.
I to je to 8)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

jerkann cestitam na telefonu :) i ocekujem neki mini review ovih dana :wink: Najvise me zanima kakav je zvuk na sluskama.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Nikola031, hvala Nikola puno.
Sad sam to odradio. e gledaj ja sam u tu gde si mi rekao imao samo 2 fajla, koja sam izbrisao, a ubacio nekih 5. Medjutim sad ne mogu da koristim kameru. Cim otvorim poklopac kamera krene sa startom i odmah se ugasi. Verovatno sam nesto lose odradio.
Pomagaj

Sale_M, bice, bice

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

jerkann, malo si pogrešio :)
Camera driver za prednju kameru ima naziv camdriver0.dat, a za 3G kameru je camdriver1.dat. Kod ubacivanja drivera za kameru samo ubacuješ novi camdriver0.dat, ostalo ništa ne menjaš.
Evo sad ću za koji minut okačiti original camera drivere za C905. ;)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Nikola031, aj molim te. I ja se pravim pametan nije proslo 2 sata od kad sam uzeo telefon ja se zezam. Sad kad mi stavis te nove fajlove sta da radim?
Ja sam skinuo Eltoffer 3.6 i tu se nalaze ta 5 fajla.

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

jerkann, kad okačim oirginal camera drivere odeš u onaj folder (ifs/settings/camera) i pobrišeš sve i staviš original drivere. Oni su ti tu ako nešto zezneš.
Kada ubacuješ novi driver samo zameniš camdriver0.dat i to je to. :wink:
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Nikola031, ovo sam nasao:
1. manual iso instead WB
2. manual iso instead EFFECT
3. no manual iso
Sta od ovoga da ubacim jos posle u fon?

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Pre neki dan sam uzeo ovaj telefon i posle samo 2 dana se razocarao toliko da ne mogu da vam opisem.
1. Kamera je 0. ubacivao sam neke drajvere koji su poboljsali sliku, ali opet je to mnogo slabo
6220c ga je pokidao (pogotovu blic)
2. Flat mi se pokvario (u servisu mi rekli da im stize svaki dan telefon sa losim flatom)
3. Ekran je "go" tj. nema plastiku preko njega
4. O softveru necu da pricam na to sam bio spreman
5. Ne moze da koristi mikro SD kartice kao k850, a M2 su skupe

Iz ovih i mnogo drugih razloga promenio sam ovaj telefon i uzeo lepo n82. Pozdrav svima
Nikola izvini na maltretiranju

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Post od novak »

Kamera ti prvi dan valjala, poslije dva dana 0 :D
Ekran nema plastike, gradjen je od minerala i ne grebe se. Soft? U rangu dumb telefona ne znam da ima neki da ponudi vise opcija. Sto se memorije tice, vecina SE telefona koristi ovaj M2 format kartice, cak ako K850 nije jedini koji moze sd.

Posto vidim da je Sale pitao za zvuk u slusalicama, meni je jako dobar. Vjeruj meni se cini kvalitetnijim nego na ipodu :D

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

novak, kamera je bila extra sve dok slike nisam prebacio na komp i poceo da slikam sa blicem. Preovladava mnogo zuto kada se slika unutra i nijedan driver to nije mogao da ispravi. uporedjivao sa slike sa 6220c unutra cime sam potvrdio mit o pixelima.
Misam rekao da se ekran grebe nego da nema preko plastiku. Sta ako se desi da padne i polomi se ekran koliko bi kostala popravka.
Na ovaj izlet sa SE sam potrosio mnogo novca tako da od sada panadalje za primarni telefon samo NOKIA.

Odgovori