Konačno su nam rekli šta je ova sprava...

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Konačno su nam rekli šta je ova sprava...

Post od Ludak »

Već duže vreme kruže slike ovoga, ali niko živi nije imao pojma o čemu se tu zapravo radi. E, konačno, SE je predstavio ovu čudotvornu kamericu i dao joj zanimljivo ime ROB1.

SlikaSlikaSlikaSlika
Slika
ROB1 je digitalna kamera koja može slati slike telfonu preko Bluetootha, ali ako imate P900/P910 možete kontrolisati kameru direktno sa telefona i videti ono što ona vidi. Nravno, možete poslati fotke na PC pomoću USB porta. Kameri možete podići sočivo i do 70, a spustiti do 20 stepeni, što ukupno čini 90, celu jednu četvrtinu prostora, što sa dometom od do 50m predstavlja pravu stvar. Ima čak i "far" tako da možete gledati gde idete(gde navodite kameru). Ono što nisu rekli jeste cena, kao ni rezlucija kamere, ali ja predpostavljam da će cena biti negde oko 70 evra, rezolucija je VGA.
Poslednja izmena od Ludak u Pet, 11. Mar 2005. 22:50, izmenjeno 3 puta ukupno.
U susret novim izazovima...

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

E Ludak budi drug kazi gde si ovo nashao??????????? :lol: :lol: :lol: I da:
1. Kada ce izaci?
2. Da li ce moci da ra sa nokiom(uz pomoc nekog programa, ili...)?
Black Sabbath!!!

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Radiće sa Nokiom, ali će samo moći da šalje slike, neće moći da se kontroliše, prava šteta. Ako bude veća prodaja, naići će neki ludak koji će da sastavi program i za S60/S80/S90 telefone. :mrgreen:

P.S. Prvenstveno je namenjen UIQ smartfonima, jer sa njima sve opcije funkcionišu.
U susret novim izazovima...

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

Kamerica je vga. Ali je extra cool!!!!!!!!! Ako ne bude vishe od 70 e ja cu je kupiti!!!
btw
Da li ste znali za car-100??? Autic na daljinski preko bta!!!Bilo bi lepo kad bi mogao da se nadje kod nas!!
Black Sabbath!!!

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Slazem se da je VGA rezolucija zastarela, ali zato je dizajn super!
Mada mi se chini da je malo nezgodna i kabasta, ali videcemo...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Da, ali ovako možeš da uznemiravaš celu kancelariju/školu/kuću. Jako zanimljiva stvar, ja sam oduševljen. Ako, ili bolje reći kada stigne kod nas, uzimam odmah. Čak i ako je ne bude bilo u Uniji Srbije, Crne Gore i Kosova, uzeću je u nekoj od obližnjih, evropizovanijih zemalja. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ja nemam nekih potreba za takvom kamerom, ali da imam para uzeo bih je iskljuchivo zbog dizajna...
Na ovoj slici nemam orijentir kolika je ona zaista u stvarnosti... :roll:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Nemam ni ja orijentir kolika je, ali mi izgleda da je otprlike kao web kamerice... :roll:
Al cemu ovo sluzi zapravo, nisam svatio? :roll: Nesto kao video nadzor preko moba? :mrgreen:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Obim je nekih 11cm, što je, složićete se, veoma skromno. E sad ko voli ovakve stvarčice neće žaliti novca, pogotovo vlasnici P900 i P910. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Pa ne znam koja je svrha qpovina ovog za SE P910 poshto koliko ja znam on vec ima ugradjenu VGA kameru... :roll:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Postoje i kamere u koje ide sim kartica, pa se koriste za nadzor i šalju sliku preko gprs-a ili mms-a, a vlasnik može da vrši direktnu kontrolu ili podešavanje pozivanjem broja "kamere".
Postavljeno je dosta takvih spravica širom sveta i podešene su da šalju slike na net, iz raznih muzeja, hala, parkinga... :wink:

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

Da to je kao ono što je tip krao komp iz jedne kuće a web kamera ga snimila i poslala sama snimak na net pre nego što je tip i uspeo da rastavi komp. Tako ti staviš ovu kameru pored telefona(p910...) i čekaš da ti ga neko ukrade pa ga posle juriš po gradu. Dobra fora!
Pozdrav!
Jedino još ja imam dial-up modem!

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Miskoni napisao:Postoje i kamere u koje ide sim kartica, pa se koriste za nadzor i šalju sliku preko gprs-a ili mms-a, a vlasnik može da vrši direktnu kontrolu ili podešavanje pozivanjem broja "kamere".
Postavljeno je dosta takvih spravica širom sveta i podešene su da šalju slike na net, iz raznih muzeja, hala, parkinga... :wink:
Da, znam za to, ima Nokia MMS kamera takvih, samo nisam siguran moze li direktno da salje sliku na fon, ili salje slike i video klipove nakon sto su snimljeni... :roll:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Izgleda da većina vas do sada nije shvatila, ali ova kamera ima točkove i može sama na svoj pogon da se kreće dok je vi kontrolišete sa P900/P910, dakle možete da je vozate kao i onaj mini auto, samo što ovo čudo još i snima, pa još i sočivo može da se pomere tj ima hod od 90 stepeni. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

E tako reci... :mrgreen: To vec valja... :mrgreen: Samo steta sto je samo za P seriju, tj. rekoste valjda da samo na P seriji mogu sve opcije da se koriste... :roll:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa da...za sada samo na p seriji...ni to nije loshe... :roll: :!:
Jako zanimljiva spravica...bash mi se dopada... :mrgreen:

rocK
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 321
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 21:07

Post od rocK »

pa izgleda da je super kamerica (i to sa pomjeranjem,upravljanjem itd),ali glup poterz SE je sto je samo za p serije,jer ova bi stvrka bilo izuzetno zabavna za mladje ljude,ali nazalost gdje ste vidjeli teenagere sa p900 ,a kamoli sa p910????' (ima ih ali ne toliko ) Ja npr. imam k700 i da to sve sa kamericom radilo (kao sto i radi sa p800/900/910 ) odmah bi je uzeo... :D
rocK for ever

Odgovori