Samsung Galaxy S22 Ultra

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

Hvala za taj broj telefona, moraću da ih nazovem jer su me, izgleda, zaboravili. 😅

Mala dopuna ranijih komentara: Samsungova (original) kožna maska je odlična. Nije preteška ni predebela, lepo pokriva ispupčenja za kamere, kao i oštre ivice telefona na vrhu i dnu, pa ga je s njom uočljivo udobnije koristiti. Osim toga, osećaj prirodne kože pod prstima je, za mene, neprevaziđen.
A i slaže mi se uz kožni sako i kožni prsluk - koje sam nosio dok nisu pristigli ovi vreli dani. 😁

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Stigao novi update za S22 Ultra težak preko 1.5 GB. Izgleda da je tu Samsung ispeglao dosta stvari.

Slika
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od zoreli »

Ista priča kao sa S21U , "peglali" su mu softver 6 meseci .... ali kad se "upegla" to je to . Nadam se da će i sa S22U (Exy) biti tako .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

Pre oko sat vremena zvoni Beleška 22 Ultra. 😜
Nepoznati broj, ne znam ni šta mi bi da se javim, lik kaže „Ovde Marko, zovem u vezi sa slušalicama i bežičnim punjačem za Samsung.“
Zamalo da mu kažem Pogrešili ste broj, nisam ništa naručivao sa interneta, kad mi sine da su u pitanju pokloni! 🤣🤣
I tako, dobih i ja obećane poklone posle skoro pola godine. 😝
Sumnjam da ću ih zadržati, bežični punjač mi ne treba, a imam dva para žičanih bubica koje su mi odlične, pa i njih koristim samo kad idem na duže putovanje. Ove bežične bih zadržao samo da imaju vrhunski sistem poništavanja spoljašnje buke, ali koliko znam, one su tu prosečne.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Dobre su Galaxy buds pro, imaju dosta dobar sistem za poništavanje spoljašnje buke. Imao sam Galaxy buds 2 od prošle godine i bolje su Galaxy buds pro, zato sam prodao Galaxy buds 2 kada sam dobio na poklon Buds Pro.
Bežični punjač je ok ako noću puniš telefon i samo spustiš isti na punjač, ali svako je sporije punjenje od žičnog punjača, tako da mi je žično punjenje praktičnije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

↑ Ako je tako, onda ću oba poklona ostaviti za brata, on i dalje troši Notaru 9 i neke stare slušalice koje sam mu dao prošlog leta, pa će mu ovo sve bežično biti zanimljivo, plus, sve je Samsungovo, a on je Samsungovac do koske. 😅

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od janka_88 »

Ja koristim Galaxy Buds Pro i zaista imaju odlično poništavanje buke, a uz to imaju i ambijentalni zvuk tako da isto tako idealne ako se ne sluša muzika nego se koriste za razgovore ali se isto tako želi čuti i okolina. Razlika je tada vrlo mala kada su slušalice u ušima i kada nisu. Mana može biti trajanje baterije koje je tako oko 5-6 sati ali se relativno brzo napune u futroli u kojima se mogu dopuniti od 0 do 100% skoro 2 puta.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Da, poništavanje buke je odlično na Galaxy Buds Pro. Kažu da je tu Air Pods nešto bolji, ali nisam probao te sluške. U svakom slučaju Galaxy buds pro su trenutno najbolje Samsungove sluške, tako da ne mogu da budu loše :) Kvalitet razgovora je takođe odličan, perfektno me sagovornik čuje čak i kada pričam preko njih a na ulici sam. Odlična su dopuna Samsung ekosistemu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Martin Mystere »

:smutny: Znači ostao sam još ja za poklon.... :uhuh: :uhuh:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

↑ Evo, daću ti ja svoje poklone... za 200 evra 😜
Ti si dobio telefon pre mene čini mi se, čudno da ih još nisi dobio. 🙄

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Martin Mystere »

Kad sam ja u pitanju ništa nije čudno...
*** vam 60 karaktera...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

🤣🤣🤣🤣😝
Zašto? Jer nemaš sreće u igrama na sreću? 🤤
Jesi li, beše, uzeo u Jetelu? Možda termini isporuke zavise od operatera.. 🤔

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Sakijev video pregleda prve beta verzije One UI 5.0 i A13.

https://youtu.be/v8w89byME2Y
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od DamirBL »

Pozdrav ljudi. Imam s22ultra i danas u nekoj prodavnici vidim ga izlozen sa nekim stock wallpaperom (vrti se neka animacija, pa plus pise samsung, s22 ultra itd)... uglavnom ta "reklama" od walpapera da prostite je*e mater bilo kojem video wallpaperu koji sam dosad skinuo sa neta.
Medjutim, nikako da proguglam kako da nadjem taj reklamni samsung video. Zna li iko kako to naci?
Hvala

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Nisam siguran da li mogu da se nađu negde ti demo live wallpaperi, te "reklamni" wallpaper koji se vrti su samo za demo uređaje. Pri tome fabrički, live wallpaper možeš da setuješ samo za lock screen, ne i za home screen
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od DamirBL »

Pa to sam i mislio za lock screen...
Ajd pokusacu jos proguglati, pomoglo bi kad bih znao tacan naziv na engleskom

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Stigao One UI 5.0 i Andorid 13 na S22 Ultra.

Slika
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Njegovan »

Pozdrav s vima. U nedoumici sam da kupim Samsung S22 ultra sa 12 giga ram i 512 giga njegove memorije. E sad jedno pitanje da li ima još jači sa ram memorijom od 12 giga? I zašto ne ostave mogućnost da se memorija može proširiti memory karticom. To mi nekako ne znam. Hvala unaprijed.
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Koliko znam postoji samo S22 Ultra u verziji od 12GB i maksimalno 1TB interne memorije. Realno više od 12GB nije ni potrebno, a model sa 1TB može da zadovolji i najzahtevnije korisnike.

Što se tiče izbacivanja slota za memorijsku karticu, pa to ime je strategija da nateraju kupce da kupi model sa više GB interne memorije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori