Samsung Galaxy A52(s) 5G

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od sugarcoated_ass »

NETWORK
Technology - GSM / HSPA / LTE / 5G

LAUNCH
A52 5G
Announced - 2021, March 17
Status - Available. Released 2021, March 19

A52s
Announced - 2021, August 17
Status - Available. Released 2021, September 01

BODY
Dimensions - 159.9 x 75.1 x 8.4 mm (6.30 x 2.96 x 0.33 in)
Weight - 189 g (6.67 oz)
Build - Glass front (Gorilla Glass 5), plastic back
SIM - Single SIM (Nano-SIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 mins)

DISPLAY
Type - Super AMOLED, 120Hz, HDR10+, 800 nits (HBM)
Size - 6.5 inches, 101.0 cm2 (~84.1% screen-to-body ratio)
Resolution - 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~407 ppi density)
Protection - Corning Gorilla Glass 5
Always-on display

PLATFORM
OS - Android 11, One UI 3.1

A52 5G
Chipset - Qualcomm SM7225 Snapdragon 750G 5G (8 nm)
CPU - Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 570 & 6x1.8 GHz Kryo 570)
GPU - Adreno 619

A52s 5G
Chipset - Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm)
CPU - Octa-core (4x2.4 GHz Kryo 670 & 4x1.9 GHz Kryo 670)
GPU - Adreno 642L

MEMORY
Card slot - microSDXC (uses shared SIM slot)
Internal - 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM

MAIN CAMERA - Quad
64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.7X", 0.8µm, PDAF, OIS
12 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1.12µm
5 MP, f/2.4, (macro)
5 MP, f/2.4, (depth)
Features - LED flash, panorama, HDR
Video - 4K@30fps, 1080p@30/60fps; gyro-EIS

SELFIE CAMERA - Single
32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8", 0.8µm
Features - HDR
Video - 4K@30fps, 1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker - Yes, with stereo speakers
3.5mm jack - Yes

COMMS
WLAN - Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth - 5.0, A2DP, LE
GPS - Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
NFC - Yes (market/region dependent)
Radio - FM radio
USB - Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors - Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, compass, virtual proximity sensing

BATTERY
Type - Li-Po 4500 mAh, non-removable
Charging - Fast charging 25W, 50% in 30 min (advertised)

Slika

etotisad
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2021. 06:56
:: Motorola G100

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od etotisad »

Mana telefona je lasna na bokovima koja se otkaci nakon najvise nedelju do mesec dana. Neretko i nakon par dana. Nema pomoci u servisu niti zamene telefona zbog toga. Zadnji poklopac je isto vrlo los. Nekvalitetan. A mislila sam da je dobar telefon kupila sam decku. Kasnije kolege isto iskustvo imale. Novi telefoni a nakon nekoliko dana lajsna. Eto ti sad 🤦

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od Deksi »

Na tu lajsnu sam i ja čitao da se puno ljudi žale i zato sam ja ovaj telefon i izbacio iz užeg izbora za kupovinu.

etotisad
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2021. 06:56
:: Motorola G100

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od etotisad »

Na zalost tako je. Baterija isto nije nesto, 12h trajanja sa nekih 5-6 Sot i to u slucaju da nemate puno aplikacija. Nzm zasto sve vise je ljudi koji tvrde da samsung prodaje vrlo vrliku maglu na osnovu jacine brenda. Prejak marketing koji traje decenijama. Ovo sve za mobilnu telefoniju ne i druge uredjaje.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od sugarcoated_ass »

Videću za lajsnu šta će biti, a i onako mi stoji u silikonu, tako da mi je sve jedno kakav je kvalitet izrade. Isto mi je da li je od jeftine plastike, aluminijuma, stakla ili titanijuma. :lol:
Stariji članovi foruma znaju da uopšte nisam ljubitelj Samsung-a, ali ovako generalno ne mogu da se požalim - za sada. :)
Što se tiče baterije, samo spustiti osveženje ekrana na 60Hz i rezultat je:

Slika

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od Deksi »

Epa onda što se daju tolike pare za telefon kada ti ne možeš koristiti naj novije mogućnosti.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od sugarcoated_ass »

Šta je kome bitno, jbg. Neko voli da mu klizi... mislim slika, a nekome je bitnije trajanje baterije. :D
A realno i nisu neke pare u pitanju... Više me je koštala Nokia 8.1. :)

etotisad
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2021. 06:56
:: Motorola G100

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od etotisad »

Sve sto si naveo secerni je relativno. Mozes bez lajsne, mozes bez funkcija, mozes bez baterije, tebi ocigledno nije trebao ni nov telefon, neki ofucani polovnjak za 100€ bi zavrsio posao koliko vidim.
Realno stvari su ovakve.
Ako kupis telefon i lajsna ti otpadne za nedelju dana kvalitet istog je uzasan.
Ako kupis telefon sa funkcijama koje ne mozes da koristis cemu funkcije?
Cena je jaca od mnogo boljih i kvalitetnijih telefona a sa druge strane i ne pruza neke mogucnosti no to je izbor kupca sta zeli od funkcija za svoj novac.
Realno telefon nije kvalitetan i nije toliko dobar koliko se prica u medijima. U praksi nema korisnika istog da koristi ono sto pruza a da je zadovoljan. Tako da... Samsung opet gleda da proda proizvod marketingom jakim ne i kvalitetom.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od sugarcoated_ass »

Evo upravo onoga zašto me nije bilo toliko dugo na forumu... I vratim se malo, a ne prođe ni 48h da mi se ne nakači neki novopečeni toksični član. :lol:
Veruj mi da sam ja jako komplikovan pri izboru telefona, ali pošto je ograničen budžet, uvek mora neki kompromis... Naročito ovaj rang ispod 400€ u prodavnici (legalno, ne ispod tezge) ili cca 200€ kod operatera) je mesto gde se povlače komromisi. :)
Prethodni put kada sam uzimao telefon, dao sam 50.000 din za Nokia 8.1 iako sam mogao dati čak manje para za generalno bolji telefon, taj je tada pružao baš ono šta je meni trebalo.
I sada sam imao ogroman izbor telefona i lupao glavu mesec dana šta ću. Iako sam jedan od težih neljubitelja Šljamsunga ovde na forumu (to @znemanja veoma dobro zna i streljaće me za "Šljamsung" :lol: ) i najviše sam ovog puta težio ka Motorola telefonima, prvi put sam prelomio u njihovu korist jer je pružao baš ono što je meni trenutno najbitnije. :)

Od svih mojih zahteva koje pokriva, jedino za softversku podršku nisam siguran jer su obećali 3 naredne nadogradnje, znači do Android 14, i 4 godine sigurnosnih zakrpa, a videćemo koliko će se prifržavati toga do kraja. Zbog ovoga sam zadnjih par godina i koristio isključivo AndroidOne, ali su proizvođači odustali od cele te priče. :)

Tako da je kvalitet izrade ovog puta bio taj komromis, ali realno za plastikanera i nije tako loš... :) Videćemo koliko će ta famozna lajsna trajati kod mene i da li će raditi Oho lepak. :lol:
Što se tiče osveženja ekrana, to na svakom uređaju utiče na bateriju. Negde manje, negde više, ali uvek je primetno. :)

Za kraj bespotrebne rasprave:
- Da li bih ga preporučio nekome? Verovatno ne bih, jer nisam ni Nokiu ubeđivao nikoga da je kupi.
- Da li bih rekao da je odličan telefon? Verovatno ne, ali za mene je trenutno bio najbolji izbor.

Mnogo stvari utiču na izbor uređaja i nikada nisam nekoga ubeđivao da je pogrešio ako mu neki uređaj odgovara, tako da isto ne volim ni kada se neko tako ponaša prema meni. :)

etotisad
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2021. 06:56
:: Motorola G100

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od etotisad »

Svako ko je ovde realno iznosio cinjenice bio je kompromitovan od onog kome smeta "sljamsung" naziv pa je morao da ode a bilo ih je itekako kvalitetnih i upucenih u materiju.
Sto se tice podrske dobices sedam (7 godina) jer zagteva se da se to ispuni i obuhvatice a52s.
Sto se tice kompromisa upravo si morao iz 2 razloga. Samsung je prodavac brenda na nivou kvaliteta uredjaja xiaomi, a drugi je jer je konkurencija pala a neki se raduju tome. Mada mnogo si kompromisa napravio.
Oho lepak nece ti pomoci jer lajsna nije deo telefona u ovom slucaju tj u slucaju a52s.
Novopeceni clan 🙄🤣😂🤣😂🤣
Clanica budimo rodno ravnopravni. Zakonski tacni. 🙈🤗😊

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od Deksi »

To je tačno, na tu lajsnu ni ja ne bih obraćao pažnju, staviš u futrolu i kako hoće. Ekran ima odličan to hvale, podtšku takoće, i njegov ui je dobar. E to kude mu zadnju stranu, punjač, i jeftino pakovanje. Najveća prednost svakog Samsunga je lakša prodaja.
Ima ga u A1, prihvatljiva mu je cena, ja sad trebam obnoviti ugovor pa sam obratio pažnju i na njega ali je ipak otpao.

etotisad
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2021. 06:56
:: Motorola G100

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od etotisad »

Ljudi to da li vi obracate ili ne paznju to je idividualno, nemojte da se srozavamo i pristajemo na kompromise, zna se sta je kvalitetan uredjaj.
Ovako, kupis majbaha, otpadnu mu vrata, ma sta ima veze, ionako moze i bez vrata. Dajte malo realnosti. 1000 zamerki oni koji imaju A52s 5G imaju u koriscenju. Za ovaj novac bi morao mnogo kvalitetniji da bude.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od sugarcoated_ass »

Zaista ne vidim čemu dalje ubeđivanje. Kome se ne sviđa ne mora da ga kupi. Meni odlično radi posao, nudio baš ono šta sam tražio i meni je jedini kompromis to što je plastikaner. Ako hoćeš slaću svaki mesec informacije da li je otpao neki deo telefona kad ti to već toliko znači u životu.

Evo sad sam proguglao baš taj problem i koliko sam našao informacija, plus na drugom domaćem forumu, problem je isključivo na beloj varijanti. Ja sam uzeo crnu, tako da...

Sada te zaista molim da sjašeš sa mene jer veruj mi da imam trenutno previše mnogo ozbiljnijih problema od j*bene lajsne da bi mi neko solio pamet na forumu koji je i onako otišao po k*rcu i ne znam ni zašto sam se uopšte i vraćao.

etotisad
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2021. 06:56
:: Motorola G100

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od etotisad »

Ja sam iznela iskustvo zbog drugih, nisam tebi solila pamet. Ne jasem nikoga. Uostalom zato sluzi forum.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od shocky »

Imam 2 pitanja, A52s je u pitanju.
1. Kako da se vide samo kontakti sa brojevima telefona u imeniku, a ne i e-mail adrese koje je povukao sa gmail-a?

2. U dialer-u postoji opcija da se iskljuci da tokom razgovora ne dolaze zvucna obavestenja tokom razgovora, koje sam i iskljucio ali i dalje cujem zvuk i ozbiljno mi probije uvo kada dobijem sms. Mislim da se isto desava i za Viber.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od znemanja »

Pa jedina podešavanja u dialer-u jesu da isključiš opciju Allow alarm/notification sounda in calls. To i ja držim isključeno i nemam problem da mi se tokom razgovora čuje zvuk od Vibera, WA, SMS-a i sl.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od shocky »

To je to sto sam iskljucio ali i dalje cujem sms ili viber poruku u toku razgovora.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od znemanja »

Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od Evindzer »

Snađe, vrati se, sve ti je oprošteno. 😜
Him pol menja, ali ćud nikako. 🤣
.
Eto, dobili ste dve stare narodne izreke, od koga je - mnogo je. 🤪

Jedan moj prijatelj ga je uzeo pre oko dva meseca i vrlo je zadovoljan, pitaću ga da li mu je otpala ta lajsna, mada sumnjam jer da jeste, verovatno bi mi i sam već javio.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy A52(s) 5G

Post od shocky »

Cini mi se da ovaj problem imam od skora, da nisam pre vidjao. Kada razgovaram ekran se ugasi, kada zavrsim razgovor tj. odmaknem slusalicu od lica treba da se upali ekran. Kod mene je crn ekran koji ne reaguje na dodire. Zatim moram 2x da stisnem power on i tada se pojavi slika sa zakljucanim ekranom, otklucam i onda sam u kontaktima.
Sve je azurirano. Je li i kod drugih prisutan ovaj problem?

Odgovori