Samsung Galaxy Z Flip 3

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Samsung Galaxy Z Flip 3

Post od znemanja »

Samsung Galaxy Z Flip 3

Slika
NETWORK Technology
GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G
LAUNCH Announced 2021, August 11
Status Coming soon. Exp. release 2021, September
BODY Dimensions Unfolded: 166 x 72.2 x 6.9 mm
Folded: 86.4 x 72.2 x 15.9-17.1 mm
Weight 183 g (6.46 oz)
Build Plastic front, glass back (Gorilla Glass Victus), aluminum frame
SIM Nano-SIM, eSIM
IPX8 water resistant (up to 1.5m for 30 mins)
DISPLAY Type Foldable Dynamic AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 1200 nits (peak)
Size 6.7 inches, 101.5 cm2 (~84.7% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 2640 pixels (~426 ppi density)
Cover display:
Super AMOLED, 1.9 inches, 260 x 512 pixels
PLATFORM OS Android 11, One UI 3.5
Chipset Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G (5 nm)
CPU Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 680 & 3x2.42 GHz Kryo 680 & 4x1.80 GHz Kryo 680)
GPU Adreno 660
MEMORY Card slot No
Internal 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM
UFS 3.1
MAIN CAMERA Dual 12 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1.12µm
Features LED flash, HDR, panorama
Video 4K@30/60fps, 1080p@60/240fps, 720p@960fps, HDR10+
SELFIE CAMERA Single 10 MP, f/2.4, 26mm (wide), 1.22µm
Features HDR
Video 4K@30fps
SOUND Loudspeaker Yes, with stereo speakers
3.5mm jack No
32-bit/384kHz audio
Tuned by AKG
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 5.1, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
NFC Yes
Radio No
USB USB Type-C 3.1, USB On-The-Go
FEATURES Sensors Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Samsung Pay (Visa, MasterCard certified)
BATTERY Type Li-Po 3300 mAh, non-removable
Charging Fast charging 25W
Fast wireless charging 11W
Reverse wireless charging 4.5W
MISC Colors Phantom Black, Green Lavender, Cream, White, Pink, Gray
Price About 1050 EUR
izvor: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy ... -11044.php
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Flip 3

Post od znemanja »

Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Z Flip 3

Post od znemanja »

Evo cena za Flip 3 i Fold 3. Flip 3 košta 134.999 din što je 1148€ l, a to je osetno više od 999€ koliko je Samsung inicijalno najavio za svoj Flip 3. Više se naši ugrađuju u cenu Flip 3 u odnosu na Fold 3.

https://gigatron.rs/akcije/novi-samsung ... dium=email
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Z Flip 3

Post od znemanja »

Izgleda da je Flip koncept telefona Smasungu bio pravi pogodak. Po statistici doneo im je više novih korisnika nego novi modeli iz S i Note serije.

https://www.sammobile.com/news/galaxy-n ... foldables/
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Samsung Galaxy Z Flip 3

Post od Cooomi »

Pozdrav ljudi, evo malo utisaka o telefonu sa moje strane. :)

Prvo da naglasim, koristim iPhone evo već peta godina, počeo sam sa X modelom koji sam kupio kao zamenu za tad već dve godine mator Samsung Galaxy Note 5. Brat mi koristi Galaxy S8+ čisto kao referencu telefona koji je izašao iste godine kao i iPhone X.
Naime, posle ne preterano zadovoljnog iskustva sa Note 5, pogotovo u vidu starenja, što se da i videti na S8+, gde telefon ozbiljno počinje da štuca, greje se (oba exynos modela), ne dobija softverska ažuriranja i velikom degradacijom baterije - odlučio sam se da probam iPhone X i skroz je ispunio moja očekivanja. Sve od gorenavedenog je rešio, ažuriranja i nove funkcije, brzina ni malo izmenjena u odnosu na prvi dan kada sam ga izvadio iz kutije, ali isto tako dosadan i jednostavan, jednostavno drugačija percepcija telefona, pogotovo za nas entuzijaste. Prošle jeseni je otišao u penziju jer je baterija počela da izdaje a zamena bi me koštala solidnu sumu novca jer je ispadao par puta i imao slomljen ekran i zadnje staklo. Na njegovo mesto je došao fenomenalan iPhone 13mini za koji sam se odlučio zbog par faktora, pre svega kompaktnog i subjektivno prelepog dizajna, dobrih kamera koje je nasledio od iP 12 Pro Max modela sa senzorskom stabilizacijom a na kraju i zbog cene. Cenu navodim jer sam nekako podsvesno znao da mi je to tzv. buffer telefon, da prezimim do nekog novog i boljeg rešenja telefona, kao što su drugi proizvođači od skoro počeli da eksperimentišu. Tu dolazi Samsung sa Galaxy Z serijom.

Pomno sam pratio razvoj njihovih preklopnih telefona, kao i drugih proizvođača, očekujući da će opet Samsung postaviti standard u mobilnoj industriji koji će ostali prekucati. Prva Z serija je izašla, Fold je ugledao svetlost dana i bio sam impresioniran. Cena je svakako bila preterana, ali pošto je bio sam u segmentu, moglo im se. Z Fold 2 i Flip izlaze zatim, sa poprilično velikim unapređenjima po pitanju mehanizma zatvaranja i sa unapređenim dizajnom. I dalje impresivni telefoni, ali ne baš do kraja pečeni, nekako im je i dalje falilo nešto, i dalje smo im bili eksperimentalni pacovi čini mi se. Zatim sledeće godine stiže Z Flip 3, telefon na preklop po ceni od 1000€. Ima sve što se očekuje od top Android telefona, SD 888, dovoljno RAM memorije, dobre kamere i flagship ekran sa 120Hz i jakim osvetljenjem a iza sebe ima 3 generacije telefona dokazivajući manje više da je tehnologija spremna i sazrela za prosečnog kupca.

E pa pre koji dan je bila neka akcija na Samsungovom sajtu i za 777€(trenutno je 700€ :/ )je Flip 3 dospeo u moje ruke. Doduše samo privremeno jer je namenjen kao poklon ali nisam mogao izdržati a da ga ne isprobam.
Želeo sam videti koliko je Samsung sazreo i kakav će mi utisak ostaviti posle 5 godina iOS-a.

Prvo da kažem da sam veoma zadovoljan izradom i materijalima, telefon deluje čvrsto i zategnuto u ruci, mehanizam za otvaranje je odlično odrađen i ne deluje kao da će se olabaviti vremenom. Ekran izgleda fenomenalno, pogotovo kad ga uporedim sa 5.4" koji koristim već duži period. Isti im je peak brightnes tako da su oba poprilično vidljiva u bilo kakvom osvetljenju. Deluje mi samo da Samsung malo duže gura peak jer ga iPhone smanji posle nekog vremena, da l' zbog baterije ili zbog toplote, ko će ga znati. Znam samo da na X-u nisam imao burn in dok su i Note 5, S8+ i Note 4 svi pregoreli posle par godina. Svakako ga ne bi gurao na max ako ne treba. Pogotovo zbog baterije. Malo sam razočaran koliko drži, ne shvatite me pogrešno, izgura dan, ali na petne žile. Za četvrt je veća baterija od Minija, ali deluje mi kao da je isto toliko i lošija. Mini bez problema gura dan ipo, čak i dva ako se potrudim. Nadam se da će poraditi na tome, makar i na uštrb debljine jer je ovo i dalje prihvatljivo. Znam da bi 60Hz to malo poboljšalo ali nema teorije da se vratim na to ako mogu da biram. Nabor po sredini ekrana, brazda, kako god da to nazovem mi ne predstavlja nikakav problem tokom upotrebe. Jednostavno se stopi s sadržajem na ekranu i ne primećuje se kad se gleda pod pravim uglom. Malo zna tekst da iskrivi ako čitam nešto ali automatski prešaltam fokus ispod ili iznad toga pa ne predstavlja problem. Telefon je neverovatno fluidan, prosto sam iznenadjen performansama od Samsunga posle mojih iskustava. Koliko će to držati, pitanje je. Sviđa mi se takođe što postoji opcija da se navigacijska dugmad pretvore u liniju koja će se ponašati ko na iOS-u, s tim što ima mogućnost da ide u nazad jednostavnim prevlačenjem u levo ili desno s ivice ekrana - jako intuitivno i dosta zgodnije nego rešenje iOS-a gde mora ćošak da se vija, čak i sa Minijem znam da se pomučim iako imam poprilično velike šake. E sada, One UI... Ne volim što telefon dolazi sa dupliranim aplikacijama i stvarima koje ne koristim a ne mogu da izbrišem na jednostavan način a da ne poremetim upotrebu telefona. Mislim pre svega na Glaxy Store, Kalendar, Galeriju, Samsung Free i Bixby. Guglove usluge u tom pogledu su dosta lepše dizajnirane i drže konzistenciju kroz celokupan telefon (mape, youtube, chrome itd...). Zvučnici su dobri, dovoljno glasni i jasni za telefon mada kvalitet ne želim komentarisati jer sam razmažen po tom pitanju posedujući raznorazne muzičke uređaje. Kamera mi je ostavila solidan utisak, slike su zasićenije nego što sam navikao na auto modu mada može da se igra sa filterima ako neko baš želi da je podesi po svom ukusu. Ispod su slike poređenja Z Flip 3 i iPhone 13mini. Auto mod, point and shoot takozvani.


Z Flip 3(levo) - iPhone 13mini (desno) - slikano sam glavnim kamerama.
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
Ove dve su u pitanju 0.5x kamere, znači ultrawide. Lično mislim da Samsung pobeđuje ovde, verovatno zbog većeg otvora blende (2.2 vs 2.4)
SlikaSlika
I za kraj jedna u Night Modu - 3sec ekspozicija sa oba telefona naslonjena na bedem.iPhone ovde radi bolji posao mada smatram da Flip u realnim situacijama može imati prednost jer je sam sebi tripod za dugačke ekspozicije.
SlikaSlika


Toliko od mene, biće još koji dan kod mene pa ide u ženske ruke, nadam se da će se ekran dobro pokazati i ostati neoštećen. Mislim da sam blizu odluke da s jeseni uzmem Z Fold 4 ako to bude slučaj, jer čekanje na neki foldable od Appla nema smisla zato što se po nekim procenama neće pojaviti do 2025.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Z Flip 3

Post od znemanja »

@Cooomi, baš si fin opis uređaja napisao. Flip 3 je savršen za one koji vole male telefone zbog nošenja, a opet žele veliki ekran. Milsim da je koncpet Flip i Fold-a budućnost, naravno to još mora da se usavršava, pre svega baterija, a zatim i sam ekran koji je i dalje jako osetljiv, ali generalno to je pravac budućnosti mobilnih telefona.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Samsung Galaxy Z Flip 3

Post od Cooomi »

Hvala na komplimentu, imao sam neki inspirativni momenat uz čaj i večernje kuckanje :D

Mali update, jutros kad sam se probudio sam zatekao Fold 3 za 999€ u Mediamarktu, plus imaju akciju cash back-a za stare telefone, tako da uz priloženi iPhone 13 mini ga dobijam za relativno malih 400€ :) trebao bi da stigne za dan-dva, pa ću napisati utiske u odgovarajućoj temi! Nisam mogao da odolim a znam da kad izadje Fold 4 će isto biti dobrih trade in ponuda direktno od Samsunga, pa ću se verovatno prebaciti na noviji :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Z Flip 3

Post od znemanja »

Taj dil je više nego dobar, obavezno piši utiske kada ti stigne Fold 3.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Z Flip 3

Post od znemanja »

Slike iz ruke naslednika Flil 3, Flip 4

https://www.sammobile.com/news/galaxy-z ... s-on-leak/
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori