Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od janka_88 »

Juče sam ga malo pročačkao u radnji i kamera je toliko izbačena da je to haotično i previše po mom mišljenju. Bez maske i to podeblje je nemoguće telefon staviti a da ne "klacka" na stolu. :D

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od Lino »

I ruzno izgleda otpozadi sa tim velikim okruglim kamerama. Ostaje i dalje Note 9 zadnji pravi Note. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od Evindzer »

https://youtu.be/pVPMWALFH7U

Ribar ga je nahvalio, i ne sumnjam da je veoma dobar model, ali (osim cene) ima (za mene) mnogo sitnica koje bi me odbile od njega, čak i da sam lud (ili bogat), pa hoću da dam tolike pare za telefon.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od Fox »

Samsung S8,Sennheiser CX300 II

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od brankisha »

Ja ne znam sta da radim. Ovi kanadski cigani sada naplacuju telefone. Ranije sam ga, sa kojim paketom, mogao uzeti za 0$. Sada traze 70$ mesecno na 2 godine, sto mu dodje 1680cad (1075€) po sadasnjem kursu. Za sad mi S8 ok radi ali vreme je da se predje na nesto drugo. Note 10 i 9 serije nema vise u ponudi.
Sto je najsmesnije S10/+ su skuplji u odnosu na obican S20, i to oko 10-20$ mesecno.
Po onome sto sam gledao razlika izmedju S20 ultra i Note20 ultra je oko 250€.
Bas mi se svidja ali nisam vise pametan. Imam opciju da ga platim 360$ manje ali da ga vratim po isteku ugovora ili da im dam 400$ da ga otkupim.
Ni sam vise ne znam sta da radim. Kod svih kanadskih operatera trenutno su u ponudi S10/+, S20, Note20, iP10 i 11, LG Velvet, P30 i galaxy A serija, poneki Pixel i to je to. Ne zna covek sta da radi.
E da, dobijaju se bezicne sluske ako se naruci do kraja meseca. Kontam da onda to i ne bi bilo toliko lose. Sta vi mislite?

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od yocasylver »

Cim si ti u Kanadi ne bi trebao da raspravljas o ovome. A standard?

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od brankisha »

Nema to veze ni sa Kanadom, ni sa standardom. Ne volim da pisem gde zivim jer ne bih da se neko uvredi. Nisam u stili gastarbajtera "zivim i Kanadi pip po svima".
Pa standard mi je za sad solidan i mogao bih izdrzati taj udarac na budzet.
Jedino me zanima vredi li biti racionalan pa uzeti S10+ ili S20?
U mom mozgu jos ne mogu ugasiti vatru da kupim nesto najbolje od tehnike, ako je stvarno najbolje.
Kontao sam sa pazarim Note20 ultra i onda zavrsim sa telefonima u naredih 4 godine.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od znemanja »

PhoneArena je nparavila interesantan video u pogledu baterije, iskreno malo razočaravajuće na strani Note 20 Ultra, ali iznenađujuće na S20 Ultra. Sada, kada cena S20 Ultra malo padne za one kojim s-pen nije nužan, S20 Ultra ispada bolja kupovina.

https://youtu.be/kWkVVrnr_7U
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od brankisha »

Mene samo odbija taj autofokus na S20u kameri. Sumnjam da ce to ispeglati.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od znemanja »

^Koliko sam video autofokus je 95% sređen na S20 Ultra,tako da to nije više problem.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od brankisha »

Potrazicu po netu sta kazu. Hvala


Bem ti karaktere.....................

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od Evindzer »

Brankiša, šta ima neko da se vređa time gde ti živiš - ako se neko uvredi, njegova stvar. Sve dok ne vređamo nekog direktno, nema razloga za uvređenost.
Nego, po pitanju tvoje dileme - ja bih preskočio ovogodišnje Samsunge i čekao sledeću godinu kad dolazi novi Eksinos koji će, bar kako su rekli, biti u rangu sa SD-om, ili čak i malo bolji. Po pitanju kamera, S20U je popravljen koliko se to moglo softverom, ali (ako je verovati internetu), to i dalje nije na vrhunskom nivou - dok je kod N20U to mnogo bolje (ali ne i idealno) zahvaljujući razlici u hardveru.
Čini mi se da si ranije imao S8, ne znam šta imaš sad, ali sumnjam da ćeš ovogodišnjim modelima biti zadovoljan toliko da bi ih zadržao3-4 godine → a da čekaš sledeću godinu, sumnjam da imaš živaca. 😅
Moj predlog ti je da sačekaš 2-3 meseca i pratiš cenu N20U, pa da uzmeš njega ako naletiš na neko fino sniženje, pošto je kod vas varijanta sa SD, ali svejedno, smatram da ne vredi sadašnje cene.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od brankisha »

I dalje imam S8. Kontao sam malo sirokougaona kad idemo na pecanje ili okean. Mada najvise skljocam oblake iz kamiona.
Odjednom je utihnula prica o Note 10+ kao najboljem uredjaju. Tacno me navodi na neko razmisljanje da dizu cene jer moraju platiti jutjubljame da ih pohvale. Ovde je SD samo.
Sinoc natrcah da Note 20/U ima problema sa prasinom i zamagljivanjem kamera. Navodno upada prasina kroz staklo, a neki su imali i problema sa vlagom.

Sinoc mi je brat dosao. Ubacih karticu u moj stari, sada njegov, mi5. Kako ono lepo radi. Prosto mi dodje da ga uzmem nazad. Vidim novi Miui, lepsi nego pre. Otisak prsta na dugmetu. Ma milina jedna. Prosto mi dodje da narucim Xiaomi pa nek ide ćivot.
Ako nastavim da cekam kupicu oko penzije 😁😁

Off: ne volim temu ko gde zivi, bas povucen iskustvom nasih nepismenih imigranata koji se kurobecaju po selu, mada su mi ovi iz Nemacke ipak neprevazidjeni.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od zoreli »

Samsung Galaxy Note 10 Plus vs Note 20 Ultra - Full Comparison


https://www.youtube.com/watch?v=7yt4g36pRDM
16 godina na forumu MOBILNISVET

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od Apolo »

Опет проблеми са дисплејом као са ранијим моделима. А овакав идентичан је недавно имао и OnePlus 8/Pro.

https://www.tomsguide.com/news/samsung- ... ay-problem
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od Apolo »

Festina lente.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od zoreli »

Što se tiče baterije na N20U (SD). Evo juče ujutro skinut sa punjača , dosta fotkanja, upload slika i videa, društvene mreže , AOD, lokacija, sync , 120hz .... Ma sve full . Trenutno 6,5h SOT i ostalo 21% baterije , pa malo li je? ... EDIT: 8h SOT-a u 2 dana (23:34h upravo)
16 godina na forumu MOBILNISVET

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od hynic »

@Zoreli

Da li mozes da kazes nesto vise o SD verziji, kako stoji stanje sa updejtovima? da li se dobija garancija? (Znam da SD verzije nemaju garanciju u Srbiji)

Ekstra mi je sto u srbiji svaka mesecna zakrpa dolazi do 10tog u mesecu, ne bih voleo da izgubim to.
Ozbiljno se razmisljam da uzmem ali Exynos ne dolazi u obzir.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od Apolo »

Продаја опет мања од планиране.

https://www.gizchina.com/2020/11/03/sal ... ectations/
Festina lente.

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od hynic »

Da li je neko uzimao Snapdragon verziju na KP od Ivan-a ili M Factory? vidim da im je cena po novinama pala na meni prihvatljivu i hocu u Decembru da pazarim beli ili braon.

Bio bih zahvalan ako neko moze da mi napise barem u PP od koga pozudano da se pazari posto legalno u Srb ne postoji.

Unapred hvala!

Odgovori