Samsung Galaxy Note 8

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Joxy »

^ Ti si jos uvek na N8? Koliko dugo? Daj neke utiske nakon tolikog vremena. [emoji4]

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

16 meseci :)
Od utisaka...Pa rekao bih da mi se ne isplati da prelazim na bilo šta u ovom momentu, kao što mi se nije isplatilo ni u prethodnih recimo 6 meseci. Sve mi radi kao i prvog dana, jedino ću gledati da ih (ProMobi) nateram da mi zamene displej i bateriju dok je u garanciji pa da ga možda ove jeseni ili prodam (zavisi kako se budu kretali) ili da ga prosledim mojima. Kad već spominjem bateriju, to mu je najslabija tačka od prvog dana, ali mi ovih par meseci od kako je sleteo Pie bolja autonomija nego što je bila na Oreo.
Svestan sam ja da ima i novijih i boljih, ali prosto mi razum kaže da ne vredi toliko doplatiti za toliko malu razliku u onome što bih dobio, a opet ne želim ni da izgubim neke stvari zbog kojih sam ga i kupio. Vozim ga do jeseni sigurno, a za dalje ćemo videti, možda nešto novo, a opet nije isključeno da se zadrži kod mene i posle jeseni [emoji846]
Ako te interesuju neki detalji, pitaj slobodno [emoji6]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

boka003 napisao: Imam dvije sim kartice, i upravo sam primjetio da je n950f nano sim, dok ima verzija n950fd koja je dual sim.
Nano-SIM i dual-SIM su termini koji označavaju dve različite stvari: prvi označava fizičku veličinu kartice, a drugi varijantu nekog modela koja ima mogućnost ubacivanja i korišćenja dve SIM kartice. U tvom slučaju, u pitanju je varijanta koja podržava samo jedan SIM i mislim da ti preostaje jedino da ga zameniš za telefon koji ima dual-SIM (ne bih se igrao onim opcijama koje se pominju po netu, a nisam ni siguran da bi uspele na ovom modelu).

PS: sad videh da ti je Azimut odgovorio pre mene, izvinjavam se.
Azimuth napisao: @Evindžer, nisi trebao, sad si u problemu jer nema nazad [emoji14] šalu na stranu, bolje radi na 9 nego što je na 8. Jedini problem je zapravo samo snimanje razgovora tokom poziva. Još uvek nisam našao aplikaciju sa kojom bih to uspeo...
U pravu si za oboje - nema povratka nazad i nema snimanja razgovora. [emoji6]
Ali, to dvoje mi neće nedostajati, nisam ni planirao da se vraćam na Oreo, a ovo mi je privatni telefon, pa nemam potrebu da snimam razgovore.
U svakom slučaju, početni utisci su da, bar na prvi pogled, radi malo tečnije (ako ne i brže) i da je novi interfejs možda logičniji i lakši za korišćenje - ali je ružan do zla boga. [emoji3064]
Jedno pitanje za vlasnike sa iskustvom na Piti: gde su prebacili tzv. režim performansi? Nekad je bio u odeljku „kontrola uređaja“ (slika dole).
Hvala unapred. [emoji4]Slika

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

Klik na to "Baterija" pa u sledećem prozoru ispod onog kruga koji pokazuje preostali kapacitet baterije imaš opciju da menjaš rad telefona [emoji6]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

^ Hvala. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

Prvi utisci posle prelaska na Pitu: baterija možda malo bolja, otisak prsta gori - senzoru je potrebno duplo duže vremena da očita otisak. Ostalo, manje-više, sve po starom. [emoji854]

Reg021
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 29. Maj 2019. 13:54
:: Note8

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Reg021 »

Pozdrav svima. Koristim Note 8 vise od god dana i pojavio se problem, a to je da gasi aplikacije, viber i whatsapp, i posle npr pola sata, od poslednjeg koriscenja tih app, ako mi neko posalje poruku poruka ne stize dok ne pokrenem aplikaciju. Pogasio sam sva podesavanja za gasenje aplikacija i cuvanje baterije, ali se to i dalje desava. Sta uraditi?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od bestboy »

Azimuth
У реду што хоћеш да мењаш батерију али зашто екран? Је л` опет остају сенке?
https://www.youtube.com/watch?v=dsHjjkA3BTM

Загледам Ноте 8 ових дана, па реко да ви питам шта мислите о куповини овог телефона у 2019. години? :)
Слобода или смрт

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

Nemam burn in, nego razmišljam da ga forsiram maksimalno u nadi da ću napraviti burn in. Tada bi mi menjali ekran, a samim tim i bateriju :D

Što se kupovine u 2019. tiče, mislim da se isplati jer telefon zaista lepo radi. Ja lično nemam nikakvih problema, ali jedina prava mana ovog telefona jeste baterija, pa ako imaš Note 9 po sličnoj ceni onda bolje njega da gledaš.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od bestboy »

Аха, добра тактика. :D
Колико си могао сати да постигнеш екрана на 4г мрежи кад је био нов а колико сад може?
Слобода или смрт

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

Ne sećam se koliko sam izvlačio kad je bio nov, ali evo sada posle 18 meseci korišćenja, sa 2 kartice, 4 mejla, duplim viber/whatsapp i sa oko 2h razgovora dnevno izvučem oko 3.5h u proseku. Kreće se od 3 do 4h SOT. Ok mi je to, ali da je za nekih 30% bolja baterija bio bih totalno zadovoljan. Siguran sam da je u mom slučaju problem starost baterije, ipak je za svo to vreme izgubila na kapacitetu pa zato i razmišljam o zameni.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

Bestboje, tek sad vidim tvoja pitanja, izvini, nisam posećivao temu za svoj telefon dugo vremena. [emoji4]
Što se mene tiče, telefon je i dalje odličan. I dalje se (na Piti, isto kao nekad na Oreu) povremeno zaglupi tastatura, pa neće da se povuče po završenom poslu, ponekad - ali ekstremno retko i samo onda kad u pozadini ostavim 5-6 aplikacija koje nešto rade - desi se da zaštekće na pola sekunde, ali onda nastavi po starom i dobrom.
Osim toga, imam utisak da su, po prelasku na Pitu, zabrljali nešto sa kalibracijom boja ekrana, tako da je žuta nijansa dominantnija nego ranije, koliko god da čačkam podešavanja. Mada, možda su me stigle godine, pa mi se priviđa, sve je moguće. [emoji854]
Kamera je, bar mom neizvežbanom oku, samo zadovoljavajuća, bilo po danu ili po noći. Juče sam ceo dan bio u Nišu (izvinjavam se niškim forumlijama što se nisam javio, bilo je poslom) i dnevne slike sa kolegama su ispale sasvim prosečne, daleko od odličnih. Moram napomenuti da sam samo izvadio i okinuo, ništa manuelno nisam podešavao - jer me je mrzelo [emoji16] - tako da verujem da bi uz malo manuelne gimnastike bile bolje (ali deset matornih i umornih kolega svakako ne bih mogao nagovoriti da poziraju dok ja podešavam).
Kamera na mojoj staroj (i sad penzionisanoj) Lumiji 930 je neočekivano bolja, sa izuzetkom korektne nijanse boje kože, gde je Lumija bila poslovično očajna (svi su ispadali kvarcovani).
Olovka radi fantastično ono za šta je predviđena i za šta je ja uglavnom koristim, a to je crtanje, crno-belo i u boji, izrada mapa sa obeležavanjem jezičkih karakteristika lokalnih govora i hvatanje beleški u aplikacijama i na ugašenom ekranu.
Baterija je u početku (krajem prošlog leta) bila neverovatno dobra, ne sećam se koliki mi je u početku bio SOT (ako pronađem neki svoj stari post sa tim podatkom, dopuniću ovaj komentar) pa je, pošto uz Nout 8 imam još jedan telefon, trajala dva dana bez problema, ali je vremenom to smanjeno na dan i po - a sad na majskoj zakrpi i Piti drži jedva jedan dan i najveće mi je razočarenje, ali nadam se da će nekom sledećom nadogradnjom popraviti ovaj propust.
Moj zaključak i ujedno predlog tebi je sledeći: ne znam kako se sad kreću cene novih (a ni polovnih) Notara 8 i 9, ali ako imaš pare i razlika među njima nije velika, onda uzmi N9: noviji je, sigurno mora imati bolju kameru a i bateriju, lepše izgleda, olovka ima par novih i neobičnih funkcija, a i dobiće jednu verziju sistema više od mog N8. Ako, pak, nemaš para za N9 ili prosto ne želiš da ih trošiš na model sa minimalnim unapređenjima (a budimo iskreni, jesu minimalna - osim, možda, jače baterije), onda uzmi N8 jer je i dalje odličan i pored svih (uglavnom subjektivnih) nedostataka koje sam gore ispisao, posebno jer za nekoga ko ima potrebu (ili želju) za olovkom - nema jeftinijeg rešenja.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

Niko ništa ne piše o mom modelu. [emoji1]
Bestboj ga, izgleda, nije uzeo, Azimut se penzionisao sa foruma, ostali ga nemaju - ostah samo ja, a ni ja ne pišem. [emoji38]
Uglavnom, danas mu, posle desetak meseci, prvi put skinem maskicu koju sam onomad uzeo od komšije mi Antec-a ('de si, komšo, da vodiš na kvas? [emoji23]) i imam utisak da je potpuno drugi model. [emoji28]
Sad ću ga malo šetati golog, bar dok ne prođu vrućine. [emoji13][emoji1787]
Inače, danas mu nabacio peč i - znate već kako je prošlo. [emoji38]
Slika

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Batak »

Odlicna je to masina i dalje, nema neke potrebe za uzimanjem novijih modela.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Joxy »

Meni licno najlepsi Note do pojave Note 10, posebno u onoj gold varijanti. Bas je mocno sto su onaj deo sa kamerama i FP senzorom ostavili crn a ostatak zadnje strane je u boji moba, i onda ta "gold-black" kombinacija stvarno izgleda prelepo. [emoji4]
Btw, sta je zaista sa Azimuthom? Nema ga nesto u poslednje vreme.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od bestboy »

Тек сад видим шта је Evindzer писао. :D Е фала ти баш си золотой. :D
Нисам узео, спопале свадбе од почетка до краја лета, није имало снаге и за нови, стари ноут 8.

Joxy
Прешо на Бенчмарк, боље паре тамо за модераторство. :lol:
Слобода или смрт

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Green »

Ladno ima i verzija s DSG menjacem... :o

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

Batak napisao:Odlicna je to masina i dalje, nema neke potrebe za uzimanjem novijih modela.
Slažem se, mom primerku je sad tačno godina dana i još odlično cepa. [emoji854]
Rekao bih da mu je baterija malo popustila, ali i dalje mi izdrži malo više od jednog dana.
Joxy napisao:Meni licno najlepsi Note do pojave Note 10 (...)
Meni je lepši N9 jer je neznatno širi, ali leđa kod N8 su mi estetski lepše urađena nego kod oba (sva tri) naslednika. [emoji4]
bestboy napisao:Тек сад видим шта је Evindzer писао. :D Е фала ти баш си золотой. :D
Nema na čemu, a znam kako je to sa svadbama, pre par godina sam morao da uzmem gotovinski kredit da podmirim sve svadbare koji su se bili nanizali u par nedelja. [emoji28]
Green napisao:Ladno ima i verzija s DSG menjacem... :o
Ja nemam problema sa menjačem, moj N8 je električno vozilo. [emoji13][emoji38]

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Batak »

Normalno je da baterija posustane. Evo i ja nosim S8 vec 1.5g i morace baterija uskoro na zamenu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Lino »

Koliko kosta otprilike zamena baterije sa servisom posto je to sada sve blindirano?

Poslano sa mog SM-T725 koristeći Tapatalk

Odgovori