Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
derg38
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 22. Jan 2011. 12:35

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od derg38 »

pele90 napisao:Obrisi postojeći pa pokreni instalaciju stare verzije. Nece da instalira staru kad postoji novija verzija u telefonu. Takodje, u podesavanjima play store-a isključi automatsko azuriranje aplikacija, da ti ne bi tu staru digao opet na poslednju verziju vibera.
Hvala druze!Iskljuceno mi je na play store odavno ,ovo update ja sam bunovan ujutro :D Inace se drzim onog "do not fix if it is not broken" :)

MBMBMB
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 24. Sep 2017. 22:16
:: S6
:: S6

Samsung Galaxy S6 baterija - problem kod punjenja

Post od MBMBMB »

Imam "Samsung S6". Pojavio mi se 1 problem kod "baterije" kod punjenja. Stavim mobilni da se puni i uvijek ga stavim na "brzo punjenje" da mi se brze napuni, medjutim od juce mi mobilni napuni do nekih 70% i onda pise da ce se mobilni do potpunosti napuniti za 1min ( nikad nije pisalo na 70% da mu treba 1min da bi se potpuno napunio, uvijek je to pisalo tek kad dodje na 100% to da mu treba jos 1 min da se potpuno napuni.. mobilni imam 2godine, uvijek ga je punio kako treba, ali od juce mi je nastao taj problem.. Nebitno dal stavio brzo punjenje ili normalno punjenje, cim dostigne 70% to se pojavi da mu treba 1min da se potpuno napuni.


Postavicu vam 3 slike, ( screenshot sa mog mobilnog ) prva slika je u 17:04h tad mi je baterija bila napunjenja 71% i pisalo je da mu treba jos 1min da se potpuno napuni, onda sledeca slika je u 17:25h i napunilo ga je samo na 73%, a i dalje pise da mu treba 1min da se do potpunosti napuni i treca slika 17:39h napunilo ga je na 75% i dalje pise isto.


Evo postavicu vam te 3 slike.

Prva slika:
http://dodaj.rs/images/t8Xop.png
Druga slika:
http://dodaj.rs/images/t8Px5.png
Treca slika:
http://dodaj.rs/images/t8bJ9.png


Da napomenem, da meni i dalje istom brzinom ( vremenski ) napuni mobilni od 0-70% kao sto ga je i do sad punio od kako ga imam, ali cim ga napuni na 70% onda od tih 70% se pojavi to da mu treba jos 1min do toga da se potpuno napuni i od tad, kada dostigne tih 70% onda ga bas, bas, baaaaas sporo puni.

Stavio sam ga sinoc da se cijelu noc puni. imao je oko 60% kada sam ga stavio na punjac, napunio ga je samo na 85% i stalno mu pise da mu treba 1min da bi se potpuni napunio..



Imam svoj original punjac, od kako sam kupio Samsung S6 i preko njega punim od kako ga imam. Mislio sam da je do kabla od punjaca, pa sam danas otisao kupio novi kablic za punjenje i prikljucio na svoj punjac iiii opet isto.. onda sam isprobao da promijenim par punjaca od samsunga ( koji moji u kuci imaju ) i da probam da mobilni napunim preko razlicitih punjaca sa mojim kablom, pa sam onda pokusao i kablove da mijenjam, ali opet isto. Nadam se da ste me razumijeli.

Ne znam sta da radim, hvala na odgovoru.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od Batak »

Propada baterija.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

MBMBMB
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 24. Sep 2017. 22:16
:: S6
:: S6

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od MBMBMB »

A da li se moze ovaj problem nekako rijesiti, bez da se baterija zamijeni? Kontam da postoje neke opcije koje se mogu isprobati, prije nego sto se mobilni odnese na servis da bi se baterija zamijenila, jer ne bi bas da odmah nosim, ako mozda postoji neka mogucnost da se problem rijesi.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od janka_88 »

MBMBMB, jedina opcija koja ti je moguća je da telefon vratiš na fabrička podešavanja ali je 100% i bez sumnje baterija i više nego zrela za zamjenu tako da bilo šta da uradiš neće ti pomoći i to ti je najbezbolnije rješenje kako bi sam uređaj nastavio raditi kako treba i da nebi više štete nego koristi napravio sa tim načinom punjenja i korištenja.

MBMBMB
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 24. Sep 2017. 22:16
:: S6
:: S6

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od MBMBMB »

Mislio sam da ce se neko javiti da mi kaze par savjeta, ali izgleda nista od savjeta :D
A koliko kosta nova baterija za Samsung Galaxy S6 i koliko li se ceka da to odrade :ohmy:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od Azimuth »

Ako si iz BG onda pravac ProMobi i završe ti to dok popiješ kafu. Ne bi trebala da je više od 3000-4000.
Pre toga probaj ovo što ti je @Janka_88 napisao. Uradi factory reset iz recovery, tako ćeš biti siguran da nije softverska greška (mada mislim da nije).

gorgilije
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 08. Okt 2011. 23:07
:: Galaxy S6 Edge

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od gorgilije »

Ja trenutno na telefonu imam android verziju 7.0 Dali ce ovaj model ici na neku visu verziju ili ne?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od dachakragujevac80 »

Ne,to je sto je.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

MBMBMB
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 24. Sep 2017. 22:16
:: S6
:: S6

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od MBMBMB »

Rijesio sam problem oko baterije, onaj ko nije upucen o cemu se radi, neka procita drugu poruku na ovoj stranici.

Odradio sam sledece. Pustio sam mobilni da se skroz isprazni, posle toga sam ga upalio i pustio da se opet ugasi i to tako odradio 3x ( da bi se i ono malo baterije ispraznilo ). Onda sam ga stavio takvog ugasenog da se napuni do 100% ( normalno punjenje, bez brzog "fast charge" punjenja ). Nakon ovog, ponovo sam cackao po mobilnom da se isprazni i ugasi sam od sebe i opet ponovio postupak sa punjenjem ( ugasenog ga punio ). Sledece punjenje je bilo kada se spustio na nekih 10%, stavio sam ga da se puni ( ovaj put upaljenog, jer sam ga koristio do 10%, kad je dosao na 10% onda sam ga stavio na punjac ) isto normalno ( bez brzog "fast charge" ) punjenje, ali kad se ovaj put napunio na 100%, ostavio sam ga jos sat vremena ( iako je pun ) na punjacu, a ovaj postupak sam ponovio 5x ( sigurno da moze i manje puta da se ponovi, ali pisem vam onako kako sam ja odradio ). Posle ovog, mobilni se sad puni kao i prije sto se punio i rijesio sam problem. Eto, da javim, mozda nekom drugom pomognem, hvala na razumijevanju, pozdrav.

gorgilije
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 08. Okt 2011. 23:07
:: Galaxy S6 Edge

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od gorgilije »

dachakragujevac80 napisao:Ne,to je sto je.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Znaci tako.Sa njim su zavrsili. :( Ok,hvala.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od dachakragujevac80 »

Pa da,Samsung 2 godine nadogradjuje svoje vodece modele,tj sa dve nadogradnje. S6 je dosao sa MM,i nadogradjen na lolipop i nugat.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od znemanja »

^Samo mala ispravak S6/S6 edge su došli sa Lolipop out of rlthe box ali su nadograđeni na MM i Nougat.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od dachakragujevac80 »

Hahahaha,tako li beše?! E onda ovako kako kaze Nemanja [emoji16]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od Batak »

A taj njihov Lolipop je bio toliko los da je bolji bilo da nije ni imao sistem. :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od bestboy »

gorgilije napisao: Znaci tako.Sa njim su zavrsili. :( Ok,hvala.
Небитно 7.0/8.0 ;)
Слобода или смрт

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od sasabor »

Drugari koja je najbolja verzija nougata da se skine sa sammobila,citam da neki hvalle francusku verziju,kao duze im traje
baterija :D

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od Zemun »

Ja sam koristio engleza, najbolje bio ispeglan i da kazem bio zadovoljan baterijom ako se uopste moze reci da budes zadovoljan baterijom na s6.

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od sasabor »

:D :D :D ubacio sam francuski rom,za sada mnogo bolja baterija

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Re: Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Post od sasabor »

zna li neko gde moze da se skine s8 tema za s6.Svu gde sam trazio ili se placa ili pomocu raznih launchera.meni treba tema s8

Odgovori