Samsung i glasine o novim uređajima

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

I ja očekujem da sve ostane manje-više isto, bar do Androida 13, jer sumnjam da je Samsung odvojio vremena i resursa da svoj (težak i kompleksan) skin odmah prilagodi novom izgledu OS-a, posebno što OUI prilično hvale po internetu, pa mislim da računaju da na krilima tih pohvala preguraju još godinu dana.

I da ne bude da kršim tradiciju gornjih komentara, evo i od mene gomila smajlija jedan ispod drugog:
😜🤪😜🤪😜🤪😜🤪😜🤪😜🤪

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od PetarVetar »

Najjače što je OUI toliko dobar da stock Android počinje da ga kopira.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od pero0000 »

@PetarVetar, Zato što je uvek na "kašičicu" davao poboljšanja, i kad je softver i kad je hardware u pitanju. Ne vidim zašto bi sada promenio taktiku...

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od PetarVetar »

Ok, ali kapiram ipak je ovo velika estetska promena, nnemoguće da će izignorisati toliko.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Link za live predstavljanje nove Z serije i Galaxy Watch 4 modela.

https://youtu.be/V7ixp-XwqGI
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

I, braćo, je li neko flipnuo pri pogledu na novi Fold? 🤣🤣🤣🤪
Što se mene tiče, izgleda mi da će se Samsung u sledećim godinama sve više posvećivati preklopnim modelima, i to mi je drago, jer mislim da je Flip skoro pa odličan za one koji žele mali telefon (jer sklopljen jedva da zauzima išta prostora), a Fold kroz godinu-dve možda postane dostojan naslednik (sad je već skoro sigurno, pokojne) serije Notara (bez obzira na priče da će sledeće godine napraviti N22), ali samo ako u sledećim iteracijama poprave neke loše strane danas predstavljenih uzdanica:
1° premali i skoro neupotrebljiv spoljnji ekran na Flipu,
2° previše nežan unutrašnji ekran na Foldu za korišćenje olovke (pa otuda i ova novopredstavljena koja se jedina može koristiti na njemu) i
3° slabe baterije, a posebno na Foldu, čiji unutrašnji ekran je priličan.
Prva stvar je lako rešiva, drugu će valjda rešiti za nekoliko godina, a za treću je potrebna nova tehnologija baterija, na koju ćemo verovatno pričekati malo duže. 😒
Sve u svemu, simpatični modeli i rado ću ih pogledati uživo kad negde budu izloženi, ali nekako nisam oduševljen da bih poželeo da ih obavezno posedujem. 🙃

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

@Evindzer, imao sam prilike da se par sati poigram sa Fold 2 i da ne poveruješ koliko je spoljašnji ekran funkcionalan. Zaista ga je lako koristiti (samo je kucanje na uskoj tastaturi malo problematično) sve osim toga spoljnji ekran radi u rangu regularnog telefona. Takođe, neverovatno je koliko deluje premium u ruci, više od S20 Ultra i S21 Ultra. Mene jedino kod novog Fold 3 modela brine ta baterija, milsim da je malog kapaciteta, naročito sada kada oba ekrana imaju 120Hz osvežavanje ekrana.

Sada kada Fold 3 ima IPX8 sertifikat sva polja su ispunjena koja očekujem od jednog premium flagship telefona, ali moram dobro razmislit da li bih, kako to Youtuberi kažu, Fold3 moga koristiti kao daily driver :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

↑ Znam, sećam se da smo obojica komentarisali koliko Fold 2 ostavlja pozitivan utisak - ali ja sam mislio na pomoćni ekran na Flipu. Računam da to namerno rade, kako bi ga u svakoj sledećoj generaciji malo povećali. Ako može Motorola na svom modelu, može i Samsung, samo ovog puta to namerno nisu hteli.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

@Evindzer, za Z Flip 3 se slažem, mora je tu još veći spoljni ekran. No, Flip modele sam uvek posmatrao kao modni telefon, namenjen mlađoj publici i namenjen ljudim koji se bave nekim poslom u vezi mode i sl. Specifikacije Flip modela su inferironije od S ili Note serije, ali kupci tog telefona su pre svega oni koji žele nešto drugačije, avangardnije i oni koji žele mali uređaj, dok im same specifikacija nisu krucijalne. Stoga, lično na Flip modele nikada nisam ni obraćao pažnju pre svega iz razloga što mi se ne sviđa taj format uređaja i zbog specifikacija. S druge strane Fold je biznis orjentisan telefon i pravi flagship pa mi je zbog toga i jako zanimljiv.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od pero0000 »

Slučajno "naletih" na ovaj klip(vrlo retko, možda jednom u dva meseca pogledam neki video na YT-u), verovatno nečija mašta proradila...

https://youtu.be/3YBgei9mEKc

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Uskoro kreće beta program za One UI 4.0

https://www.sammobile.com/news/time-to- ... here-soon/
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Možda se desi da Samsung objavi S22 seriju telefona pre kraja ove godine.

https://www.sammobile.com/news/is-samsu ... -end-year/
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Postoje naznake da se Note serija vraća u 2022. godini.

https://youtu.be/4-ctsdvC618
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Od danas beta program za One UI 4.0 je dostupan za S21 seriji.

https://www.sammobile.com/news/one-ui-4 ... 21-series/
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od pero0000 »

Za S20 seriju nista? Ako im je plan da nas sa S20 serije "nateraju" da predjemo zbog cetvorke na S21 seriju,...malko su se z....i, barem u mom slucaju.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

@Pero0000, ovo je samo Beta OneUI 4.0 i uvek ide prvo na aktuelnu S seriju, pa čim bude pušten zvanični update ide paralelno na predhodnu S seriju i Note seriju. Prošle 2020. godine, S20/S20 Plus/ S20 Ultra su dobili Betu One UI 3.0 u oktobru, a u decembru zvanični One UI 3.0, a zatim u januaru 2021. godine je dobila Note 20 serija, a nedelju-dve zatim i S10 serija. Tako će verovatno biti i ove godine. S21 serija će u decembru dobiti zvanični One UI 4.0 i Androdi 12, a u januaru S20 serija i Note 20 serija, zajedno sa Fold serijom i Flip serijom.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

etotisad
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2021. 06:56
:: Motorola G100

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od etotisad »


pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od pero0000 »

Mora malko i Samsung da kopira jabučicu...dosta je ona kopirala njega.
Svi oni jedni druge kopiraju.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Plan update-a na Andorid 12 i One UI 4.0

Slika
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Jedan zanimljiv grafik koji pokazuje kako se kretala cena S modela od prvog Galaxy S pa sve do S21 Ultra. S20 Ultra je bio najskuplji model iz cele S serije.

Slika
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori