Samsung i glasine o novim uređajima

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »


Ima potrebe, treba da imaju jači procesor od Eplovog, pa da onda za****vam prijatelje i rođake sa Ajfonima, kako su kupili krš. 🤣🤣😝

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Teško da neko može a prestigne Apple po tom pitanju. Samsung treba da teži da ima za nijansu bolji cpu od Zmaja. iOS je svakako ograničen, te stoga bez obzira kakav cpu imao Apple, ima ljudi koji ne mogu da svate iOS zbog zatvorensoti, pa jači cpu ne znači ništa. Samsung da poradi na optimizaciji svog postojećeg rešenja i sve će biti super.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Izašao One IU 5.0 i A13 u beta verziji za S22 seriju.

https://www.sammobile.com/news/samsung- ... a-out-now/
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Link za live stream Galaxy Unpacked 10. avgust 2022. gde će biti predstavljeni Fold 4, Flip 4,Watch 5 i nove galaxy buds.

https://www.samsung.com/rs/unpacked/
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Drafer »

Samsung najverovatnije odustaje od Galaxy A74 i cele A7x serije telefona

Glasine potiču od čuvenog holandskog sajta GalacyClub.nl i u prošlosti su se pokazale (većinom) istinite. Samsung je i sa A73 odlučio da se ovi telefoni ne prodaju na svim tržištima, uključujući i Srbiju, tako da nas ova odluka ne iznenađuje previše.

Ono što je interesantno je da ova vest potiče od izvora koji kaže da A74 jednostavno nije u razvojnom ciklusu ove kompanije, ali se takođe nigde ne pominju ni Galaxy S22 FE ni S23 FE, što ostavlja prilično veliki prostor kada su cena i performanse u pitanju, između S23 i A54 telefona.
Android 12

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Pa mislim da je to neki dugoročni plan. Budućnost su Fold i Flip telefoni, tj. telefoni sa savitljivim ekranom, ekranom koji može da urola i Samsung je svestan toga. Pti tome kada pogledamo običan S model on je jako sličan A seriji, samo Ultra iz S serije odskače i predstavlja top po svim specifikacijama.

Smatram da će u budućnosti biti više prustupačnih savitljivih telefona na bazi Flip modela, da će Fold i S ultra biti premium, a neki modeli iz sadašnje A serije će biti low budget modeli, a i on će verovatnio biti ukinuti kroz neku godinu kada savitljiv ekrani budu u dovoljnoj meri razvijeni.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Drafer »

Sad nešto gledam, nije loše sa A serije da se razmatra M serija jer su dosta slične, s tim da je baterija mnogo bolja na M seriji, a ekran na A seriji.
Android 12

geoneo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Sub, 17. Okt 2020. 04:54
:: Galaxy S21 5G

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od geoneo »

Koliko znam, M serija se radi za Azijsko/Indijsko trziste tako da nisam siguran da podrzava LTE B20.
(ispravite me ako gresim)
Evviva il comunismo e la libertà!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Da, M serija je samo za Azijsko i Indijsko tržište. Mada neki modeli iz M serije imaju jako veliki kapacitet baterije. Moga bi Samsung da zvanično dovede M seriju i na naše tržište.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Drafer »

@geoneo
M51, M52, M53, M62... imaju 4G band 20
M52, M53 mogu da se kupe u prodavnicama kod nas.
Jedino nema u prodavnicama M51 i M62 a oni imaju 7000mAh bateriju, M51 je bio ali je sada zastareo model
Android 12

geoneo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Sub, 17. Okt 2020. 04:54
:: Galaxy S21 5G

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od geoneo »

Sada gledam Kimovil i gsmArenu (mrzi me da cesljam druge sajtove).
Izgleda da nisam dovoljno pazio na casu. M serije koje je naveo @Drafer imaju LTE B20 (800MHz, koji je za nase ruralno podrucje jako bitan).

THX na ispravci!
Evviva il comunismo e la libertà!

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Drafer »

U prodaji inače treba da se pazi samo da je za EU, a ne za Indiju i nema zime.
Upravo planiram da stavim u oglase da menjam Mi 11i za Samsung M52. Čini mi se da je savršen telefon osim što nema stereo zvučnike.
Android 12

Odgovori