Samsung Galaxy Note Edge

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Askaj
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Ned, 03. Apr 2016. 20:07
:: Samsung Note Edge

Re: Samsung Galaxy Note Edge

Post od Askaj »

Штета што је ова тема запостављена (за то наравно има више разлога почев од првобитне цене па до тога да је телефон врло брзо повучен из продаје, барем овде у Немачкој).

Имам телефон од јула 2015.
Телефон ме служи савршено, update на 5.1.1 је из неког разлога био лош (због RAM-a) па сам дуже времена користио KitKat који је био супер.
Пре пар дана сам флешовао 6.01 за Велику Британију и морам рећи да сам презадовољан, сви RAM проблеми са 5.1.1 су исправљени и телефон сада ради са најновијим андроидом без грешке.


У последње време гледам и друге, нове уређаје али после овог телефона са два екрана заиста је тешко прећи на нешто друго.
S6 Edge/S7 Edge су супер телефони, прелепи и снажни али сам смисао "ивице" на њима и на Note Edge је потпуно другачији.
Надам се да ће Самсунг направити и наследника овог телефона (мада како време пролази верујем све мање и мање у то)

Ако неко има питања везана за Note Edge, може слободно да их постави.


Gesendet von meinem SM-N915FY mit Tapatalk

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Samsung Galaxy Note Edge

Post od Cooomi »

Osetna razlika u ceni od Note 4 koji je samo za tu ivicu osakaćen je dovela da telefon ne bude toliko popularan kod nas...
Nego, kako to misliš da je smisao ivice drugačiji?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note Edge

Post od janka_88 »

Takođe treba uzeti u obzir i stavku da je na Note Edge baterija manjeg kapaciteta... nije drastično ali je ipak manja. Lično mi se ne sviđa taj koncept zakrivljenog ekrana, a pogotovo jedne ivice. :)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Askaj
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Ned, 03. Apr 2016. 20:07
:: Samsung Note Edge

Re: Samsung Galaxy Note Edge

Post od Askaj »

Јесте стоји, а и овде кад сам месец дана касније био у Сатурну и видео да Note Edge нема више у продаји речено ми је да се телефон више не производи и да га с тога није могуће ни наручити. То је било у јуну 2015. о.О


Смисао ивице - ја користим често multiwindow опцију и овај "помоћни" екран на Notu је већи и много прилагођенији томе него онај на Ѕ6/7.
На Note Edge се ова два екрана понашају као два потпуно засебна екрана(што и јесу) и стога је рад на њима много угоднији и прегледнији (барем мени).
Е сад Ѕ6/7 је наравно много стилизованији и лепши управо због мањег и складнијег екрана.

Janka_88

Естетски не сматрам овај телефон никако лепим али практична страна телефона (екрана) је превагнула да се одлучим за Edge а не за Note 4. ;)

Лично сам мишљења да се потенцијал екрана на Note Edge могао много више искористити и сам значај екрана продубити, е сад телефон је некако остао "са стране" па се с тога ваљда Самсунг и није са тиме много бакћао.

Gesendet von meinem SM-N915FY mit Tapatalk

rossastella
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 18. Apr 2016. 17:33
:: LG G3
:: LG L9

Re: Samsung Galaxy Note Edge

Post od rossastella »

Ljudi jedno pitanje,drugar mi prodaje Note Edge star 8 meseci,sa garancijom (2 godine) za 300e,odlično očuvan,video sam telefon i držao ga u ruci,telefon je prefektan,samo što ja nisam za polovnu varijantu,novo je novo,ali cena mu je jaka još .. pa sam u dilemu,ili kako sam mislio da kupim Note 4 nov,imam ga za 390e,ali sa u dilemu.

stipac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Sre, 16. Apr 2014. 20:58
:: IP6
:: TAB S2 T810

Re: Samsung Galaxy Note Edge

Post od stipac »

Ako je drugar, a ne poznanik samo ovako, onda sto da ne.
Znas valjda kako ga je koristio i da li je pazio na njega.
Ja iskreno nemam nista protiv normalnih polovnih telefona.

mrguddrndus
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 04. Dec 2016. 02:09
:: samsun note edge
:: sony z2

Re: Samsung Galaxy Note Edge

Post od mrguddrndus »

ja bih ga kupio odmah
imam ga godinu ipo dana skoro i prezadovoljan sam njime :lol: :lol: :lol:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note Edge

Post od Evindzer »

https://youtu.be/fadHUHIlGXg

Osvrt sa duge vremenske distance na jedan od najinteresantnijih modela iz Samsungove kuhinje. [emoji854]

Odgovori