Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Samsung I9000 Galaxy S

Post od IDzO »

Slika
Specifikacija
Slike iz ruke

Evo jos jednog zanimljivog Samsungovog modela!
Slika
Display:
1.) Type - Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
2.) Size - 480 x 800 pixels, 4.0 inches
- Accelerometer sensor for auto-rotate
- Proximity sensor for auto turn-off
- Swype text input
Camera - 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash

>>>SPECIFIKACIJA<<<

1.) Hands on i video
2.) Vesti

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Zanimljiv ali samsung retko ko voli vise se ljudi opredeljuju za htc kada vec uzimaju android platformu jer taj proizvodjac najbolje zna sa android os-om da radi :D bar ja tako procitah po sajtova
Iphone 4s white clear install

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

xerosoft, Pa nisam video ni cuo da se neko zali na samsunge koj iimaju Android...HTC jeste najbolji jer pruza najvise podrske korisnicima za svoje proizvode(mada ako ne izbace za Tattoo 2.0 ili 2.1 onda ni oni nisu nista bolji od ostalih)...Samsung je definitivno postao NO.1 i to samo jos vise dokazuje.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Po specifikacijama telefon je dobar (mada ne vidim čemu 1GHz procesori kada se ne iskoriste ni pola, realno i hero sa 528 MHz radi savršeno a 3D igrama taj procesor neće pomoći da rade dobro), dizajn mi je nikakav (izgleda kao i prethodnih 30 modela, naravno u negativnom smislu), a ako podrška bude kao u prošlosti mislim da je htc u svakom pogledu bolji izbor. A takođe bi mogli malo da pogledaju kako to htc radi sa sense ui-em pa da i oni jednom naprave nešto lepo i funkcionalno a bez gomile laga.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

telep, slazem se sa tobom totalno a sto se tice softwera za tattoo bice sigurno a i ako ne bude znam par gotovih rom-ova extra rade na tattoo bar tako kazu na xda-developers pogledaj te ako mi ne vjerujete krenuli ljudi u pravljenje nece da cekaju htc da se smiluje da izbaci :wink:
Iphone 4s white clear install

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ma ajte begajte, dizajn je bas ok, ne znam sto bi ga odmah na "giljotinu" :)
Kakav bi to trebao biti dizajn telefona sa ekranom na dodir da bi bas svi reagovali sa ogromnim WOW! :o :o
Manje vise lice na iPhone ciji dizajn su skoro svi hvalili, jeste bio medju prvim modernim touch screen modelima, a svaki pokusaj slicnog (namernog ili nenamernog) dizajna odmah kritike... ;)

HTC jeste bolji u smislu podrske i interfejsa, ali ni Samsung nije za baciti i pored toga sto njihov TouchWiz sistem pomalo kaska za Sense UI. Samsung je lider na polju primene novih tehnologija u njihovim telefonima, a Super AMOLED ekran i Swipe Text input to i dokazuju, pa cak nekom bilo potpuno nebitno...
Meni je ovaj model sasvim ok...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo jos nekoliko video prezentacija -> Klik

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Model je po meni izuzetan.
Dosta podseca na i900.
A sto se tice processora i 3D-a tice,tu processor i ne igra neku narocitu ulogu koliko dedicated GPU kao i sami driver-i.
Za primer,sta ce modelu Omnia II dodeljen GPU i processor radnog takta na 800Mhz,kada su diver-i vise nego ocajni.
Cak su poceli na NET-u i peticiju da potpisuju,bukvalno "moleci" samsung da "izbaci" OpenGL driver-e kako treba.
Slika

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

cale, Cale nije to samo do Samsunga vec i do samog OS-a u ovom slucaju WM-a...Morate da priznate da je I9000 zaista "tanacak" sa obzirom da ima unutra 1GhZ procesor i ostale dzidza-midze...
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Deni Litrić
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 22:03
Lokacija: Konjic, BIH

Post od Deni Litrić »

Sve je super ali meni stvarno nije jasno zasto nisu stavili blic s obzirom da ce telefon imati (bar se nadam) prilicno dobar vido zapis (720p 30fps) i kameru od 5 megapixela. Primjetio sam u specifikacijama da je Bluetooth v3.0. :wink: 8)
Samsung Monte, Nokia N86 8MP, SE K800.

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Evo i prvi pogled na telefon i deluje zanimljivo:

http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_g ... ew-467.php

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

A evo i punog izveštaja. Baš su se oduševili.

http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_g ... ew-478.php

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Jako mi je lose dok citam ovo, a tek sam uzeo Desire.
Ovo izgleda SJAJNO. :oops:
*nadam se da mogu portovati ovaj ROM ili onaj mediascape sa x1O na desire. :(
iPhone 4.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

sto ti je lose? Ja nikad ne bih uzeo samsungov telefon,bez obzira na specifikacije :uhuh:
ex ivan87

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Meni se ovo iskreno ni malo ne dopada. Ok,specifikacije su dobre,ali ovo vise i ne lici na android sa ovim UI,koji je meni prosto antipatican. Dizajn samog uredjaja....bolje da ne komentarisem. I nema flash support,kao ni blic za kamericu.

Ne znam zasto bi neko sa Desire sanjao o ovome. Naravno,ima kome ce se svideti i savrseno odgovarati.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Meni se ne sviđa šta su uradili od androida, milion boja kao da je za decu a ne ozbiljan telefon, takođe mi se ne sviđa glossy izgled plastike (zadnji deo izgleda jako jeftino). Bio bi mnogo bolji telefon kada bi imao Sense UI.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Post od Bodibiber »

Meni se i svidja ui nije toliko los ali tolika glupost da ne stave blic na highend telefon je ravna idiotluku. Mislim to su propusti koji su dozvoljeni za telefone od 150 evra ali za telefon od 650 evra :angry:

Mada najjaca prednost u odnosu na desire gde mu taj isti desire ne moze ni da prismrdi je baterija. Testirali su mu duzinu video playbacka i iznosi 7 sati i 25 minuta dok npr hd2 moze samo 4 sata i 30 minuta(koji ima jacu bateriju od desirea) tako da u tom segmentu je duplo bolji od desirea a jos da napomenemo da ima bolji i veci ekran. Tako da kontam da moze da izdrzi opusteno dva dana solidnog koriscenja

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Super amoled tu dosta znaci za trajanje baterije,koliko ja kontam. U svakom slucaju,imace svoju publiku,i meni je to ok. Meni se prosto ne dopada.

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »


vrhunski
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 16:55

Post od vrhunski »

sta mislite kad ce se pojaviti kod VIP-a ili Telenora u prodaji?

Bilo bi dobro ako je neko pratio od objavljivanja DESIREa dok se pojavio u VIP-u koliko je proslo vremena...

Odgovori