Samsung I5700 Galaxy Spica

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
smash
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 20. Sep 2005. 15:56
Lokacija: Novi Sad

Samsung I5700 Galaxy Spica

Post od smash »

Slika
Specifikacija
Slike iz ruke

Ima li neko iskustva sa ovim telefonom? Koja mu je cena i kakav je u poredjenju sa ostalim android telefonima? Nadam se da ce ga biti kod nasih operatera (prvenstveno kod telenora, kontam oni ce najpre da ga stave u ponudu, vec imaju samsung android) Deluje mi interesantno. Vidim da ima kapacitivni touchscreen, ali i android v1.5. Kad sam vec kod toga, u cemu je razlika izmedju 1.5 i 1.6?

fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

I meni deluje jako zanimljiv pogotovo radi velikog kapacitivnog ekrana i 800MHz cpu :o
a razlike 1.5 vs 1.6 :wink:
http://developer.android.com/sdk/androi ... ights.html
N73 full hacked and customized by me, 5800XM NAVY blue CFW40 by FXGT

acc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 19:58

Post od acc »

ja sam kupio samsung gt-i5700 galaxy spica i neznam kako se podesava...u mom okruzenju niko nije imamo dodira sa android plat. pa ako neko nesto zna neka se javi...

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

acc, cestitam na kupovini nove android masine ! :) Gde si kupio ovaj tel i po kojoj ceni ako nije tajna ? :|

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

acc, ako se radi o gprs konfiguraciji, onda za to postoji tema u podforumu "konfiguracija aparata": Parametri za Android telefone
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

acc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 19:58

Post od acc »

Limune BG- kupio sam Banovom brdu u handy shop, cena 30.000.00 rsd..telefon je super ali me nervira sto sam morao da se cimam kao ludak da bi ga podesili,

tomas.hokenberi - o cemu se radi...prvo, u MTS-u nisu mogli da podese parametre za net, cak sam isao i njihovu centralu i nista, vratim se u radnju gde sam uzeo telefon i oni kontaktiraju njihov servis jer mi ne radi blutooth, mms, ne mogu na internet, kad probam da povezem telefon preko USB-a kaze da samo podrzava azuriranje, tako da nisam uspeo ni fotke da prebacim, ni muziku itd...njihov kolega iz Samsunga kaze da treba da skinem iz Marketa novu instalaciju za blutooth, i to sam uradio i nista...da bi na kraju rekli kako je bolje da skidam jedan po jedan i da vidim, nasta sam im rekao "jel cete vi da mi date 3.000.00 rsd za to zezanje"...i na kraju kazu da tek treba da izadje nova verzija softvera za Android platforme 1.6 koja ce mi omoguciti da mogu da koristim i blutooth...

Ljudi, ako neko moze da pomogne, pomagajte jer nemam vise zivaca...Unapred zahvalan,

Flying_man
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 01:20
Kontakt:

@acc

Post od Flying_man »

Verzija 1.6 postoji ali i ona nece da ti resi problem bluetootha. Moraces da cekas na 2.0 verziju. To ti je problem sa svim telefonima sa Android platformom.

acc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 19:58

Post od acc »

Kako daresim problem sa USB, ne mogu nista da prebacujem na telefon...da li postoji neka fora, sta treba da uradim,

fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

e prvo da ti dam jedan savet
trebao si dobro da iscitas gomile foruma pa tek onda da kupis fon
ti u mts-u nemaju pojma :P
sve se lako podesava na androidu
a za usb verovatno kao i kod drugih androida imas opciju mount sd card da bi mogao da prebacujes :wink:
N73 full hacked and customized by me, 5800XM NAVY blue CFW40 by FXGT

acc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 19:58

Post od acc »

Druze, ako imas nesto da kazes to bi bilo lepo, jer sad da naglabamo "trebao si ovo, trebao si ono", nema nista od toga, znam i ja sta sam trebao da uradim ali se desilo da sam se nasao u radnji zbog sestre i dva minuta kasnije telefon i5700 u mom dzepu...

Jbg, zato mi treba vasa pomoc...

Flying_man
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 01:20
Kontakt:

Post od Flying_man »

Ja imam Tattoo i kod konekcije preko USB-a trebalo bi da imas negde u meniju ikonicu USBtoPC, klikni na istu i tu imas da izaberes koju vrstu konekcije hoces. Tebi bi trebalo "disk drive" i onda mozes da prebacujes fajlove. Nadam se da je i kod tebe ovako.
LG G2, LG G4, HTC Tattoo, Nokia 6630; HTC WildFire S; http://flyingman.net

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ako spica ima na sebi 1.5, onda kada pribodeš telefon na komp svuci dole status bar klikni na usb connected i onda će da ti iskoči i tu klikni na mount.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

acc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 19:58

Post od acc »

O.K. sve ja to lepo uradim i kad kliknem na telefon on mi izbaci poruku " uredjaj nije podrzan",
pokaze mi da je telefon povezan ali kad hocu da ga otvorim izbaci mi tu poruku...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

acc, zar uz telefon nisi dobio nikakav softver za PC? Sto se tice gprs-a da li si pogledao link sa gprs podesavanjima za Android telefone koji sam ti dao.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ma ne treba ti nikakv software, a inače taj samsung pc suit što si dobio ni ne podržava spicu ni galaxy. Znači obrši taj software što si instalirao i koristi ga kao disk. Inače po tvom snalaženju sa ovako banalnim stvarima mislim da je najbilje da ga se rešiš, nije telefon kriv što ti ne znaš.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

Druze ja se trudim da ti pomognem maximalno
evo ti forum o 5700
http://androidforums.com/samsung-galaxy-lite/

a na ovom video gledaj dobro od 1:30
http://www.youtube.com/watch?v=BOql_VqDvbE

3eto neznam kako drugacije da pomognem tj nacrtam i objasnim video je najbolje resenje :wink:
N73 full hacked and customized by me, 5800XM NAVY blue CFW40 by FXGT

acc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 19:58

Post od acc »

fxgt, hvala ti puno i vama ljudi sto ste se potrudili da mi pomognete...telefon je extra, samo malo da udjem u stos iiiiiiiiii, razvalicu ga,

JOs jednom svima hvala,

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

probaj da dodelis sliku kontaktu,pa ugasi telefon... :D :D dva puta sam morao da ga flesujem radi te gluposti....i na kraju sam ga prodao....ne verujem da su u pitanju bile neke aplikacije.Dodelio sam slike kontaktu...i onda ugasio telefon...ili restartovao nesecam se vise ni ja.Nema sile da ga ukljucis,ali nikako.Ni sa skrivenim menijem,koji nudi reset i slicno..nije ni ti htelo.Ovao telefon je stvarno odlican.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Juce sam kupio ovaj telefon i imam jedan problemcic= tj 2 za sad.
I ne mogu da koristim moje sim kontakte u imeniku tj. ne znam kako da ih iskopiram
II Kako da instaliram aplikacije sa kompa na fon.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

jerkann, Aplikacije prebaci na mem karticu pa odatle instaliraj (moraš podesiti u settings/applications i tu otkačiš unknown source). A kontakte uđeš u people i onda ideš menu pa na import.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori