Samsung Galaxy S6 edge plus

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Nole025
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Čet, 31. Dec 2015. 19:09
:: s9 plus

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Nole025 »

Kupio sam telefon juce i imam problem.. Jako se baterija brzo prazni.. Sinoc sam imao 50% i kad sam se jutros probudio ugasio se fon i bio je na 0% a nije bilo ni na netu i jos sam ukjlucio power saving mode... ne znam sta da radim, sta mi vi preporucujete? Danas sam izvadio iz punjaca oko pola 1 i u 5 sati mi je bilo na 60% a nisam usao ni jednom na net...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Baraba »

Šta je najveći potrošač? Idi u Ekran i postavi nam snimak ekrana ovde da vidimo šta ga kolje. Prelistaj temu o S6, vidi šta mislim pod "Ekran" i šta nam treba. Pisao sam u toj temi šta je moj problem bio i kako sam rešio.

Nole025
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Čet, 31. Dec 2015. 19:09
:: s9 plus

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Nole025 »

Kupio sam ga u radnji za 530 eura.. star par dana.... najvise trosi sistem android i operativni sistem android.. u 5 sati nocas sam imao 82% a u 10% kad se probudio bilo je 62%

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od iKe »

Definitivno su Android sistem i servisi najveći potrošači. Mada je kod tebe baš ekstreman slučaj. Vidi u S6 temi šta može da se uradi, ali ni to nije baš trajno rešenje.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od zoreli »

Nole025, Ja bih na tvom mestu uradio sledeće: iz fabričkog rikaverija uradio wipe cash + factory reset , zatim pri podizanju sistema ne bih se ulogovao na Gmail (da ti ne bi apdejtovao sve aplikacije) , uđeš u podešavanja / aplikacije i tu onemogućiš sve aplikacije koje ne koristiš / koje ti netrebaju . U Google aplikaciji isključiš istoriju lokacija i kartice za trenutno . U WIFI podešavanju isključi opciju da uvek Google skenira dostupne mreže (samo kad je WIFI uključen) . Restartuj telefon i uloguj se na svoj Gmail nalog (dodaj nalog) - tek tada počni sa skidanjem aplikacija .Smart Manager - Baterija e tu imaš opciju "optimizacija" , sve aplikacije sem Viber/Mesindžeri ... itd (push) stavi na "uvek optimizovano . Viber podešavanja - štikliraj opciju da ne drži WIFI stalno aktivan već da koristi podešavanje telefona . To su neke osnovne stvari ... a ostatak imaš (štednja baterije) u temi o S6 .

Naravno to je za Stock varijantu , uz ROOT imaš još bezbroj opcija .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Nole025
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Čet, 31. Dec 2015. 19:09
:: s9 plus

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Nole025 »

Ja samo imam fb instaliran i nista vise... pokajao sam se sto sam dao s5 koji mi je drzao i po 3 dana ovao uopste nisam zadovoljan...

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od zoreli »

To je tačno , baterija na S5 oko 50% duže traje nego na S6 seriji .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Nole025
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Čet, 31. Dec 2015. 19:09
:: s9 plus

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Nole025 »

Iskreno sam razocaran... na svaka 3 4 min kad upalim telefon skine 1% baterije... optimizaciju sam uradio, stavio power saving mode, sve... zovem prodavca kulira me, ludimmmm

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od zoreli »

Nole025, Ja sam ti rekao šta da uradiš (tri posta iznad) - a na tebi je hoćeš li poslušati savet ili nastaviti "luditi" :)
... i da dodam , posle svega bateriji i sistemu treba nekoliko dana da se usklade .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Nole025
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Čet, 31. Dec 2015. 19:09
:: s9 plus

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Nole025 »

Sad mi se javio prodavac i rekao mi je da je do softwera i da ce mi u ponedeljak apdejtovati telefon

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od zoreli »

Prodavac zna najbolje a mi smo ovde čisto za ukras :) ... srećno .
16 godina na forumu MOBILNISVET

stipac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Sre, 16. Apr 2014. 20:58
:: IP6
:: TAB S2 T810

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od stipac »

Kao sto ti je zoreli rekao, uradi tih par stvari i ne moras ga niti vracati prodavcu da ga apdejtuje ili sta vec, niti luditi.

Pametne telefone treba pametno koristiti.

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od godja »

Imam s6 edge + ,maltene od dana kada se pojavio kod nas. Nikakvi root-ovi,brisanja i ostalo. instalirao šta mi treba ,sinhroniyacija za sve non stop na najkraće vreme što ima, mobilni net non stop,wifi ni ne palim ( imam 10 gb + smartove ),3 maila,FB,viber i whatsup,skype,svašta nešto od vesti koje čitam čim imam prilike. ekran malo manje od maximuma sa veselim bojama :) ( malo manje jer mi je na note 4 crko ekran pa reko aj da smanjim malo ).Slikam stalno ( 86% mi je popunjeno ) i uključen je upload slika na one drive.
U početku,2 punjenja dnevno,puni se celu noć,u 7h ujutru skinem sa punjača i oko 15h dopunim da izdrži do uveče. vremenom se to promenilo pa ga sad dopunjujem samo ako baš zabodem da ga akam previše. Ne izdrži do 22h uveče ali do 20h je na 15% i javlja se. Ima dana i kada ceo dan izdrži ali to su dani kada sam napolju sa decom po ceo dan pa najviše slikam.
Slažem se sa onima što kažu da kada dam 600+ evra za tel da ne želim da se bakćem i ostalo,nego ima da radi kako treba a opet slažem se i sa onima koji hoće da izvuku maksimum sa root-om i ostalim stvarima. Jedino ne želim da uzimam neki aparat sa vrhunskim ekranom i da ga gledam tamnog jer to mogu i na slabijim modelima. u svakom slučaju power bank je nikad povoljniji pa ne mislim da je baterija toliko bitna...
Samsung S10+ red

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Cooomi »

Ma uz quick charge baterija stvarno nikad nije bila nebitnija... Za 15ak minuta popodne se dopuni da ne moras da razmisljas o bateriji za taj dan... A svako ima tih 15 minuta i utikac za struju... Ako bas zagusti, to sto kazes, power bank i cao :)

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od godja »

ja sam ovo napisao na temi za note 5,pošto su realno dosta slični uređaji,ali je premeštena ovde. i da ,slažem se,stvarno se brzo dopuni telefon koliko god da stoji na punjaču a ako je baš frka prebacim ga u ultra power saving mode i uvek može da produži trajanje baterije
Samsung S10+ red

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od godja »

da li je neko imao problem sa kopiranjem slika sa telefona na komp ? krene i posle par slika izbaci da nece da kopira i tih par slika acd see nece da otvori
Samsung S10+ red

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Baraba »

Da li si potvrdio na telefonu dozvolu da mu pristupi PC ?

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od godja »

Pa nije me pitao nigde..poveze se normalno,ucita sve ali nece da kopira
Samsung S10+ red

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Baraba »

Probaj drugi USB ulaz na PC, gledaj fon kada spojiš, trebalo bi da te pita.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy S6 edge plus

Post od Drakenzen »

Ja koristim kies i on radi bez greške....

Odgovori