Samsung S8000 Jet

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
allex
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 03. Sep 2010. 08:45

Post od allex »

bjeka, možeš li mi onda odgovoriti na par pitanja?

1. Koliko ti traje baterija, je li istina da traje samo dan (ako se povremeno koristi wifi i muzika)? Pitam jer je to zaista malo...
2. Kakav je kvalitet slušalica koje se dobijaju uz njega?
3. Da li mora stalno da se osvežava onaj firmware i slično, i da kao bez toga zna da zabaguje telefon, pitam jer telefon nema operativni sistem i ako je neko zadovoljan funkcijama ne vidim poentu tog update-tovanja, sem ako telefn zna da zablokira bez toga, zato i pitam da li povremeno koči i blokira se...?
4. Ima li išta napisano na ekranu kada ništa ne radiš na njemu, kao što ne ki drugi telefoni imaju (recimo datum i vreme, broj primljenih poruka....)?
5. Šta znači da su sve igrice trial verzije, da mogu neko kratko vreme da se igraju, pa posle moraju da se kupe ili šta?
6. U komentarima ovog telefona sa ovoj sajta, mnogi se žale da im futrola za telefon `jede` bateriju, kako to?

Hvala unapred....

bjeka
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2010. 11:12

Post od bjeka »

allex,
1. baterija zna da traje jedan dan, ali to samo ako ga koristis 4-5 sati neprekidno, ali meni uz koriscenje od sat wi-fi, i par pesmica traje 3-4 dana
2. slusalice su poprilicno dobre lepe su, dobro stoje u uvetu, i dobar je kvalitet zvuka
3. ja mom telefonu nisam nijednom radio update firmware-a, jednom mi je zabagovao bas, ali zato sto sam ga koristio 4 sata bez prestanka pa se ugrejao, a zna malo da zakoci (ustvari da malo kasni) dok se kucaju poruke, ali to mi je tek pocelo da se desava pre mesecak dana (ne svaki put, ponekad)
4.kad nista ne radis, ekran se u potpunosti ugasi, nista se ne vidi, onda pritisnes dugme sa strane i pojavi ti se vreme i poruke i pozivi
5. trial verzija znaci da mozes da igras odredjeni deo igrice, npr. ako igrica ima 20 nivoa, mozes da igras samo jedan isti, a mozes naravno da kupis i celu igricu
6. licno ne znam na sta misle, meni s eto ne desava, ja stalno telefon drzim u futroli koju sam dobio uz telefon

tajsy
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 05. Mar 2009. 20:34

Post od tajsy »

Kod nas u Loznici samsung jet s8000 je 190e. Dobijam ga u subotu u ljubicastoj boji... :D :D :D :D :D :D

allex
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 03. Sep 2010. 08:45

Post od allex »

Tajsy, bolje proveri to. Kod ovlašćenih distributera (originalnih modela Samsunga), cena nije tolika, a dobija se garancija od dve godine. Bolje se raspitaj, da ne bude kasno kada već potrošiš novac.

smash
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 20. Sep 2005. 15:56
Lokacija: Novi Sad

Post od smash »

Imam jedan problem sa ovim telefonom. Od pre par dana je prestao da mi ispisuje ime ili broj sa koga mi je stigao sms. Kad se otvori poruka onda se vidi posiljalac, ali na glavnom ekranu prilikom prijema sms-a stoji samo prozor sa ispisanim datumom i vremenom, ali bez posiljaoca, taj red stoji potpuno prazan. Nemam pojma kako se to desilo, doduse cerka je malo njakala telefon, ali ne znam da li bi to moglo da bude razlog. Ima li neko ideju kako da ovo resim?

vesnicai
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 30. Nov 2010. 09:51

Post od vesnicai »

Kupila sam ovaj telefon pre 3 dana i zaista je super, ali od juce mi se pojavio jedan problem. Naime, na svakih tacno pola sata, telefon mi zasvetli i pojavi se natpis connection failed! Nemam pojma na koju konekciju se to odnosi! Znaci telefon mi miruje, nisam ni na netu niti ista i pojavi se taj natpis. Onda stavim ok i sve normalno radi. Ali to me ipak jako nervira...bukvalno na svakih 30 minuta.

Ja juce odem odmah da to reklamiram, a prodavac mi prospe pricu da je to kao normalno, jer telefon ima 3G,iako ja to i ne koristim.I kao ako se koristi internet, a ja jedva da sam usla za tri dana na net. Ja u tu pricu ne verujem...i ranije sam imala samsung sa 3G i koristila internet i nikad se to nije pojavljivalo. Da li je neko imao ovakav problem i sta da radim?

skituljko0
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 17. Dec 2010. 23:08

Post od skituljko0 »

Je l' postoji neki jednostavan nacin da moj jet skinem sa mts mreze, da nije vezan za nju, da bih mogao da koristim i druge kartice?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

skituljko0, odneses u servis, tamo uklone "network lock", platis, preuzmes telefon i "vozis" karticu po zelji. Od toga nemas nista jednostavnije.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nemanjdza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 04. Dec 2010. 22:28

Post od Nemanjdza »

Ljudi imam problem. Nece da mi se instaliraju igrice na telefon. Kada prebacim jar. ili jad. fajl u telefon i kliknem kaze nepodrzan sadrzaj. Jel zna neko kako da resim ovo?

zile
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 21:55

Post od zile »

i mene to interesuje,jel i kod njega kao i kod starijih samsunga da ne možeš ubacit java aplikacije osim da ih skineš s interneta,,,može li ikako sa kompa u telefon...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

zile, koliko je meni poznato novije verzije samsung "dumb" telefona podrzavaju "offline" instalaciju java aplikacija. Potrebno je samo imati odgovarajuci JAR i JAD fajl. Kod S8000 treba proveriti da li konkretna verzija firmvera podrzava instalaciju sa kartice.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

zile
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 21:55

Post od zile »

pokušavao sam i jar i jad fajl, ali samo piše da nije podržano,,,,čitao sam da može,ali eto ima neka ,,kvaka,, pa ako neko zna neka napiše,,,hvala unapred

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Неће то тако једноставно. Када пребаците фајл на телефон, из системског менија морате да га инсталирате. Потражите, има детаљно објашњење шта треба откуцати и где у менију наћи инсталацију апликација.

omega9
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 19:53

Post od omega9 »

Da li neko zna moze li se skloniti sa ekrana logo operator,kad god upalim tel pojavi se i moram uvek rucno da ga uklanjam???

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Jedno pitanje,da li je moguce blokirati dolazne pozive za odredjeni broj na ovom telefonu?Nisam bas vest sa Samsungom pa ne mogu da se snadjem

zile
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 21:55

Post od zile »

imas kad stisnes slusalicu za pozivanje(udes u call logs) opciju Add to reject list,izaberes kontakt koji ces dodati i to je to.naravno taj kontakt mora biti na listi poziva,,,,(nije ovo glupa nokia pa da moras instalirat black list,ovde sve imas gotovo :D

nats2103
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 09. Maj 2011. 09:37

Post od nats2103 »

Zanima me a da li je jos neko imao problem sa ekranom pri toplijem vremenu. Naima, putovala sam autobusom (medjugradska), i vozac je ukljucio grejanje na cini mi se +150 i calibration telefona je poludeo...kada stisnem 9, odazove se 6 ili # i sve tako... Celim putem je bilo tako dok nisam izasla napolje. Tada je sve postalo normalno.

Od tada, kad god se malo poveca temperatura, ili ako malo duze radim sa njim on poludi.
Moram da napomenem da pre napomenutog puta, godinu dana sa njim nisam imala nikakvih problema.

ljubcibasti
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 15. Maj 2010. 18:00
Lokacija: beograd

Post od ljubcibasti »

Moze l' neko da mi pomogne, da mi kaze u cemu je stvar, sta mi je ciniti? Naime, telefon nece na zucnik da mi pusta zvuke telefona, muziku u playeru, kako Video tako Mp3 pleyeru, a te iste nece da pusta ni preko slusalica, e, sad fora je sto moze da pusta radio i na slusalice i na zvucnik. Ranije mi se to desavalo 2-3 puta al' bi proradilo nakon nekog vremena, a sad vec danima nece da pusti glasa :(. Koji mu je djavo?

darko0262
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 20. Jun 2011. 00:46

Re: Samsung S8000 Jet

Post od darko0262 »

ovako uzeo sam telefonu preko Swisscom u CH sa nihovim firmware
ovde je lepo radio do skoro sada mi cesce izbacuje da sam u romingu
ne mogu nista od igara da ubacim u njega, ne prepoznaje jar. failove tj. ne moze da ih otvori i ne moze da se instalira gps
vidjao sam po netu da moze da se ubaci we-travel...
e sada dali ja njemu mogu da promenim firmware da ubacim neki noviji, na koju mogu sve ovo da sredim

koji bi mi firmware preporucili
sta mi je sve potrebno i dali je tesko to da sam uradim....

zika dobrosavljev
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 18. Maj 2011. 01:21

Post od zika dobrosavljev »

Jel mozete da mi kazete da li je neko pokusavao da ga nadogradi na JetDroid ? Ne znam da li da ga kupim, sve na njemu je super sem tog OS, a o5 ne znam da li moze da se ubacuje tek tako Android ili Windows Mobile ?

Odgovori