Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Boban74
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 25. Jan 2011. 21:32
Lokacija: Novi Beograd

Post od Boban74 »

Kao prvo da se javno zahvalim lesa0208 jer mi je izasao u susret i pomogao...Hvala

A da ostale forumase pitam koji je rom najbolje ubaciti za galaxy s
Hvala

djordje9393
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 27. Maj 2010. 08:55
Lokacija: Cacak,Srbija
Kontakt:

Post od djordje9393 »

eee Daco bredju :DD umesto da mene pitas...ja bih ti rekao sta je i kako se gasi...jer sam ih ja isto pitao pre neki dan :D :P ali nece...seljak se promovise po forumu xDDD :P :P
""JuSt LiVe YoUr LiFe""....

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

Instalirao sam Kies 1.5 da bih upgrejdovao 2.2.1 i kada prikacim usb sa telefonom,Kies ga uopste ne vidi!?

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Испробај све USB прикључке на рачунару. Можда није довољно брз прикључак да би урадио надоградњу. Било је информација да је променом Kies препознао телефон.

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

Probao sam sve prikljucke,racunar vidi telefon,telefon reaguje,ali Kies bas nista!?

Na telefonu sam podesio da ide na Kies,a da li treba jos nesto da uradim mozda?

Da li mozda treba da instaliram 2.0 Kies ili jos neki program da bi Kise video telefon?
Poslednja izmena od beochke91 u Čet, 03. Feb 2011. 15:34, izmenjeno 1 put ukupno.

Dačo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 29. Jan 2011. 13:39

Post od Dačo »

Kako da povezem Samsung galaxy s preko usb-a na net od pc-a, jel to uopste moguce sa galaxy s? Probao sam preko nekog programa conectify ali ne radi :?

djordje9393
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 27. Maj 2010. 08:55
Lokacija: Cacak,Srbija
Kontakt:

Post od djordje9393 »

hahaha Daco ne moze to :D nazalost probao sam ja sa hd2 kad sam instalirao android...i ne moguce je :D moglo je na WM ali na androidu ne moze...mozes samo da delis internet konekciju izmedju tel-a i compa i to samo ako tel ima net pa da i pc ima :D ali sa pc na tel ne moze :chytry:
""JuSt LiVe YoUr LiFe""....

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Dačo, connectify ne sluzi za povezivanje/deljenje veze kablom, vec da net sa kompa delis drugim uredjajima preko wifi kartice. Prakticno pretvaras komp u access point. I radi samo pod Win7 jer koristi neke specificnosti kernela.

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

probao sam da instaliram Kies 2.0,sada mi vidi telefon,ali kaze da imam poslednji softare!Sta da radim da bi instalirao 2.2.1 ili bar 2.2?Je l' moze neko da pomogne?

xane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 18:58

Post od xane »

Jel ide 2.2.1 preko kies-a ili jos uvek preko 0din-a ? Kies mi ne nudi 2.2.1 i dalje prijavljuje da imam najnoviju verziju a to je 2.2 jos od jesenas ...

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Наравно да иде. Само да ли је доступна за FW који ти имаш то је питање. Као и 2.2 ни 2.2.1 није свима дошао исти дан.

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

ovo je stvarno strasno,sve sam zivo pokusavao,sa kies-a 1.5 i 2.0,uradio sam unlock,uradio unroot(ako je uopste dobro uradjen),sve pratio uputstva i nikako ne mogu da updejtujem na 2.2.1,sada jos ne mogu da instaliram na komp 2.0!Je l' moze neko da mi kaze sta tacno da uradim,pratio sam uputstva sa svih zivih foruma i nista...koliko sam na pocetku zagotivio telefon,toliko mi dodje sada da ga menjam!Na ovom 2.1 mi ne radi ni skype,a to mi je nesto najpotrebnije od svih aplikacija...
a da Kies 1.5 mi uopste ne vidi telefon,a kada instaliram 2.0 koji vidi telefon,onda onaj kies registry ne vidi taj kies,strasno...

xane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 18:58

Post od xane »

da li za upgrade preko kies-a moze da bude problem ako je telefon root-ovan, jer od kad je root-ovan kies ga vidi ali nemogu da prodjem contacima recimo ... kad sam ga prvi put upgrade-ovao nije bio root-ovan

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Да. Не можеш телефон којем је урађен root да користиш са Киесом. Само ће рећи да не подржава исти или нешто слично.

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

Imam problem sa rootovanjem fon (ne mogu da ga uradim :)) Probao sam sve one one click tools ali nista. Kad mi dodje do onog dela kada u recovery kliknem na update zip on mi kaze da je not verified, inace koristim rom sa romkitchen-a.....


Edit: sredio...

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro veče.
Za preuzimanje Froyo 2.2.1:
- unroot telefona obavezno,
- factory reset telefona ( tri dugmeta ),
- sa programom "Uninstal Kies" deinstalirati Kies sa kompa,
- učitati jedino Kies 1.5.3.10103_102_1, ostale verzije ne rad sa kies registry patcher,
- startovati Kies,
- tek sada spojiti telefon sa kompom,
- učitati kies registry patcher v.1.7.0.0,
- kies registry patcher bi trebalo da pokaže koju verziju Kies-a koristite,
- u opciji "file" odabrati "load backup" i odabrati opciju sa XEU,
- opciju XEU potvrdite u folderu koji vam kies registry patcher ponudi,
- ne dirati ništa ostalo u patcher-u,
- na pitanje iz kies registry patcher odgovoriti sa "yes"
- vratiti se na Kies i pritisnuti dole desno opciju za update,
- slediti uputstva Kies-a,
- u kompu zatvoriti sve antiviruse i sl.
- u kompu obavezan framework 3.5,
- baterija u telefonu puna,
- ostaviti da komp,telefon i Kies urade svoj posao,
- po završetku pre svega sa tri dugmeta uraditi obavezno ponovo "factory reset",
- trebalo bi da dobijete: PDA I9000XXJPY, PHONE:I9000XXJPY, CSC: I9000XAJPY, build info:2010.12,
- restartovati komp, obrisati sa uninstal kies verziju koju ste koristili i instalirati novu verziju koja je od danas 2.0.0.11014_49_2,
- komp će vam sada pokazati da je u pitanju nov usb uredjaj i ostavite da se to završi.
Pozdrav. :)

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

Da li neko ima problem sa WiFi-em?
do sad mi je radio besprekorno ... ali danas zakazao .. vidi AP pronadje i sve okolne, ali nece da se nakaci, krene povezivanje ali posle "prekinuta veza" ..
verzija sof. 2.2.1 fabricki, update uradjen preko kies ...
zaista ne kapiram, sve je OK radilo, povezivao sam se ko zna koliko puta,ali danas nece pa nece.

PS isprobao sam huawei i vip droid ... zakace se sasvim normalno, bez problema

ima neko neki help?
Samsung Galaxy S I9000

oblak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 23:52

Post od oblak »

:D
ma kakav kies i ostale gluposti...
ODIN je keva...za 3 minuta sve gotovo...
8)
sa samsung frimwares skinete rar arhivu unutra imate modem=phone
csc i pda takodji=e imate i PIT file, obavezno cekirajte re-partition oborite fon u download mod zakacite usp , namestite putanje i za tri minuta 221

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

Uradio sam "faktori reset" i sad nece telefon da mi se upali ....
tel je rootovan i lagfixovan ... nisam unrootovo nit unlagfixovo ... da li je to problem?

Kad ga upalim, pokaze ono slovo S i melodija .. i samo pocne da vibrira, tako moze dva sata ...
posle reseta se telefon restartova i glas koji se cuje je sve OK "rekao" i sve je ok proslo ...
ali ja tel nikako da upalim ...

Pomoc? brzo ako moze naravno. Hvala ! :S
Samsung Galaxy S I9000

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

e a jel mozes da pristupis recovery-u ako mozes odradi flash roma ponovo, samo ne znam kako ide kod njega da ga mountujes da te pusti da ubacis update zip .

Odgovori