Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Tinika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 22. Jan 2011. 18:14

Post od Tinika »

Ljudovi molim vas pomažite... Konstantno dobivam koje kakve prijeteće poruke s jednog broja pa bi vas lijepo molila ako je ikako moguće da mi se pomogne kako na Samsungu blokirati broj da mi ne dolaze poruke s određenog broja...Imala sam Samsung i u opcijama poruka sam mogla blokirat 10 brojeva od kojih nisam željela primat sms poruke, na ovom ne mogu naći tu opciju. Da li možda netko zna? Hvala.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Tinika, Skini neku od aplikacija koje sluze za to, posto mislim da po defaultu nema ta opcija.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

toni-toni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon, 15. Dec 2008. 00:35

Post od toni-toni »

Tinika, mozes da blokiras broj ides na settings, call settings, all calls, auto reject, auto reject list i tamo kreiras upises broj i i blokiran je mozes vise brojeva isto moze i da se deblokira i da se obrise blokiran broj.

Boban74
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 25. Jan 2011. 21:32
Lokacija: Novi Beograd

Post od Boban74 »

Cao
Imam I9000 i kada sam stavio mem karticu od 8gb u njega jednostavno nece da prepozna memorisku... Kada sam istu ubacio u laptop bez problema je procitao i radi - a na telefonu nece.
Formatirao sam na fat32 ali nece
sta to moze da bude i gde gresim?
Hvala

Galaxys
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 28. Jan 2011. 00:15

Post od Galaxys »

mozel mi neko reci zasto mi ne radi android market na tel kad udjem nakon nekoliko sekundi dobijem ovo : " A server error has occurred.Retry,or cancel and return to the previous screen."

a ovo dobijem kad konektujem telefon sa kiesom samo kontakti ne mogu da prebacim neke fajlove na mobitel
http://img257.imageshack.us/img257/6497/58977423.jpg

hvala vam unaprjed na odg

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

@Galaxys i ja imam problem sa marketom i ne znam ni kako da se resi niti iko ista prica o tome ..
ja kad hocu da udjem meni kaze da nije podrzano, nesto kao telefon ne podrzava (ne znam na pamet tacno) ... ubacivao sam i neke kopije i aap brain i sve to .. ali ne ...

- jednostavno ni jedan google servis mi ne radi. ni gmail ni registrovanje ni ista slicno
Samsung Galaxy S I9000

Dačo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 29. Jan 2011. 13:39

Post od Dačo »

Pozz svima, jel bi mogao neko malo vise da mi kaze o Swype opciji pri kucanju poruka, jel nebitno na kom se jeziku pise, kako prepoznaje koje slovo treba da otkuca itd.... ovih dana treba da mi stigne galaxy s pa malo gledam sta kako.

Imam jos neka pitanja. Kad se update-uje software jel se brise sve sa telefona i jel mi bolje da stavim froyo 2.2.1 ili gingerbread ili neki treci, ili da ostanem malo na standardnom, koji se najbolje pokazao? Imao sam priliku da na dan koristim HTC HD2 sa gingerbread-om i mnogo je bolje nego sa WM :wink: . I aplikacija "Applanet" po meni je bolja nego market jer mogu da se skidaju vecina paid aplikacija.

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Последња надоградња је 2.2.1. Нема 2.3, званично. 2.2.1. ради одлично. Ако урадиш надоградњу не заборави да одрадиш и фабрички ресет телефона.
Swype пише на језику који си изабрао. Не може енглески да пише српске речи већ ће дати предлоге за енглеске речи.

Dačo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 29. Jan 2011. 13:39

Post od Dačo »

Jel se lako updatuje ima li neki link na forumu, i zasto se radi fabricki reset telefona? I jel ima srpski jezik u opcijama za Swype?

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Од 2.2.1. се надоградња више не мора радити преко Киеса већ из самог телефона. Старије верзије морају.
Да би радио брже ћеш одрадити фабрички ресет.
Ако је за ово подручје телефон Swype ће имати српски.

ninJAH
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 15:58

Post od ninJAH »

Imam fon oko deset dana..sve je super, ali juce sam naleteo na problem sa Wi Fi..

bio sam u kaficu sa besplatnim wireless-om i telefon nadje dostupne mreze, ali prikazuje da je signal jako slab, jednu crticu(provereno nije, drug sa njegovim fonom se opusteno poveze i sve brzo ide..) a i kada se poveze ne moze nista da ucita sa mreze..

imam android 2.2..skinuo WiFi fix, ali nemam kod kuce wireless pa nisam iprobao..
tjst imam okolnih hot spotova i tu mi opet prikazuje max jednu crticu jacine signala, dok laptop em
nadje vise mreza em imaju jaci signal..zna neko u cemu je problem ? :(

Boban74
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 25. Jan 2011. 21:32
Lokacija: Novi Beograd

Post od Boban74 »

Cao
Uzeo sam ovaj tel u Vip-u i nesto nisam zadovoljan, mnogo mi baguje, koci, nekad i poruku kad kucam sa zakasnjenjem mi prikazuje slova...kad idem iz prozora u prozor secka mi i to bas puno... Nemam mnogo apk mozda jedno 20 sitnih programcica...

ovo sam procitao sta pise u telefonu:
verzija firmvera 2.2
Verzija osnovnog opsega I9000XXJPP
verzija kernela 2.6.32.9 , root@SE-S611 #1
broj podverzije FROJO.XFJP7

a kad se nakacim na KIES on mi izbacuje sledece
corrent firmware VERSION:
PDA:JP7/PHONE:JPP/CSC:JP6
latest firmware version:
PDA:JP7/PHONE:JPP/CSC:JP6

Molim ako moze neko da mi kaze do cega je to i sta treba da radim jer sam nov u ovome.
Hvala unapred

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Пробај да урадиш ресет телефона, па да видиш како се понаша, али све док не изађе и 2.2.1. од Vip-a нећеш осетити побољшање. Осим ако не желиш да урадиш Root телефона и инсталираш одређене исправке.

Dačo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 29. Jan 2011. 13:39

Post od Dačo »

ja isto uzimam galaxy s preko vip-a, jel ako uzmem preko vip-a ne smem sam da upgradeujem software i da li vip sam upgrade-uje kad izadje nova verzija?

djordje9393
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 27. Maj 2010. 08:55
Lokacija: Cacak,Srbija
Kontakt:

Post od djordje9393 »

ja mislim daj e ovaj Daco tezak noob :P :P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: salim se.....normalno je da kada ubacuejs novu verziju,da prvo moram formatirati mem karticu...barem je meni tako bilo sa Wm-a na android :D th gingerbread...a imao si priliku da vidis :DDD svejedno...msm da u Vip mozes da odneses da ti oni sami ubace novu verziju ;)
""JuSt LiVe YoUr LiFe""....

Dačo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 29. Jan 2011. 13:39

Post od Dačo »

ovkao uzeo sam galaxy s preko vipa i primetio sam da se na vrhu pojavi symbol E sa sivim strelicama..... video sam na netu da je to symbol za edge,ali hteo sam da vas pitam kad nista ne radim na telefonu nekad zasija zeleno jedna strelica dal se konektuje na internet preko 3g i dal mi skida kredit ili sta znace te strelice help :)

xane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 18:58

Post od xane »

Slovo je tip data konekcije (g, e, 3g, h) a paljenje strelica je paljenje data komunikacije u nekom smeru, zelena i crvena strelica. Nesto se update-uje na telefonu ...

Dačo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 29. Jan 2011. 13:39

Post od Dačo »

meni je slovo E i sija nekad zelena strelica jel mislis da vuce nesto sa neta? dal skida kredit i kako da izgasim 3g ako znate tako mi najlakse ne razmisljam :wink: pa cu upaliti kad mi zatreba

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

izgasis u mobile network data access .

GrimHero
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 21:32

Post od GrimHero »

Jel zna neko gde mogu da skinem water live wallpaper to jest onaj sa liscem u vodi kada i kada se dotakne ekran izgleda kao da padaju kapljice u vodu?

Zanima me jos jel zna neko kako da resim problem sa windows-om 7 64 posto nemogu da povezem preko kies-a imam najnoviju podverziju 9 sa 2.2.1 androidom. Sve mi normalno radi na 32-bitnoj verziji...

Odgovori