Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
mirsada
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 11. Avg 2011. 17:29

Post od mirsada »

evo opet mene. jedno pitanje da li mogu da promeni os tj da ubacim bada2.0? trenutno ima 1.0. firmware ne mogu da azuriram stalno kaze da se pojavila neka greska

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Od kako sam instalirao badu 2.0 na samsung wave s8500 nema dana da se telefon bar jednom u toku dana ne resetuje.Widgeti se pojave na fonu pa se izgube,baterija cas pokazuje neki procenat pa onda u trenutku pokaze drugi pa opet vrati na onaj prvi procenat.
Sta bi ste mi preporucili koji softver da instaliram a da fon radi normalno?Ako je to bada 1.2 koju verziju da skinem?Ako moze neki link.
Pre ove 2.0 verzije sam imao 1.0 i fon je radio ok.Da li je 1.2 dosta bolja verzija od 1.0?
Izgleda da je verzija 2.0 jos uvek puna bagova.

wolfjager
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Uto, 27. Mar 2012. 20:06

Post od wolfjager »

Ja imam instaliranu badu 2.0 jedno nedelju dana i jedini problem koji mi se javljao je prilikom kretanja u samsaung apps da nekad iskoci ovo ostalo je ok nisam imao problema
telefon uglavnom koristim za osnovne funkcije a ovo ostalo jedno 20% jer je sekundarni

zlatnikSE
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 04. Mar 2011. 01:50

Post od zlatnikSE »

jel moze wave 2 da se koristi kao web cam, lutao sam po netu ali nikako da nadjem SmartCam za njega, ako moze mala pomoc kako i sta... hvala :)

wolfjager
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Uto, 27. Mar 2012. 20:06

Post od wolfjager »

Danas su nestali satovi sa osnovnih ekrana,posle deset dana 2.0 ,izgleda da problem nije samo kod bojke1-ta,

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Resen problem bar za sada.User nexus je modifikovao badu 2.0 i evo vec par dana kako sam instalirao njegov softver fon radi odlicno.Link
http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=4569

Jos neki ljudi sa bench foruma su instalirali ovaj softver i svi kazu da radi odlicno.
Pa eto ko ima problem sa svojim fonom neka proba sa ovim softverom.

montenegro
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 15. Apr 2012. 14:24

Post od montenegro »

pozdrav za ekipu jedva naso ovaj forum za mobilnisvet imam samsung S8530 Wave II ne mogu da otvaram aplikacije na samsung apps trazi mi registraciju ja sam se regitrovao nece da mi otvara accounts kaze mi da nije validan accounts error "network not available (0xff01) preko racunara otvara mi bes problema na telefon nece gde je vic jeli neka opcje blokirana na tel na ovaj sajt sam se registrovao molio bi za pomoc pozdrav

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

montenegro, cekaj registrovao si se preko PC-a na Samsung Apps i sada nece da ti prihvati taj username/email i lozinku na telefonu ili se zali da nema pristup mrezi? Kako pristupas preko wifi-ja ili gprs/3G?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

montenegro
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 15. Apr 2012. 14:24

Post od montenegro »

hvala na odgovoru tomas.hokenberi da registrovao sam se preko PC-a na Samsung Apps i nece da mi prihvati taj username/email i lozinku na telefonu preko PC-a otvara mi sve okej ali kad idem na samsung apps ne prepoznaje nikako mislim da radim sve okej znaci Menu,Settings,Accounts,Add accounts pa biram samsung kucam Email address i password znaci trazi processing pa izlazi network not available pristup internetu imam preko wi-fi ja pozdrav

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

montenegro, jedino sto mogu da ti kazem jeste da probas preko gprs-a da se prvi put registrujes.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

montenegro
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 15. Apr 2012. 14:24

Post od montenegro »

pozdrav ima li neki ekspert koji se bavi vise sa ovim stvarima negde je problem ali gde je u sfakom slucaju hvala tebi na trudu

Zeljkokg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 18. Apr 2012. 21:22

Post od Zeljkokg »

Pozdrav ljudi nov sam i imam jedno pitanje vezano za samsung wawe s8500.Od skoro ga imam i malopre ga povezem sa kucnim racunarom i krenem da preuzmem instalaciju za fb i zablokira tel. skroz pojavi se bada i ista drugo i vadio bateriju nekoliko puta i nista nece da se upali ima li neko ideju sta mu je.hvala unapred :smutny:

puzgolac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 29. Okt 2008. 01:42

Re: Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Post od puzgolac »

Pošto mi je propala varijanta za HTC Evo 3D, razmišljao sam da uzmem s8600 Wave 3 (znam da su slični k'o dupe i oko, ali nema veze :D ). Da li neko ima iskustva sa ovim telefonom? Koliko sam čitao o badi, deluje mi da je dovoljno dobra za ono što meni treba - net, neka igrica, možda nekad navigacija. Ako je verovati cenama na ovom sajtu, da novi, legalni Wave 3 košta 255 evra, čini mi se da ne postoji ništa što je, bar hardverski, bolje za te pare.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Post od bojke1 »

Da li moze neko da mi kaze koja verzija bade 1.2 ima i srpski jezik u sebi?I ako moze da zakaci link.

zlatnikSE
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 04. Mar 2011. 01:50

Re: Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Post od zlatnikSE »

Poz ako moze mala pomoc, da li moze da se odradi Android na ave 2 i najzad promeni Bada OS ili da menjam mob malo mi je dosadila bada ?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Post od tomas.hokenberi »

zlatnikSE, menjaj mob. Postoje neki Android projekti entuzijasta (wavedroid/androbada), ali ja nisam bas uveren da ce ti portovani android firmveri dati bas najbolje android iskustvo.

U svakom slucaju ako zelis da probas da instaliras Android na Wave pocni od ovog linka
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

zlatnikSE
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 04. Mar 2011. 01:50

Wave 2 , pitanje

Post od zlatnikSE »

Jel moze na wave 2 neka aplikacija kao Mobile tracker ili nesti slicno tome, citao sam po netu ali nisam nasao na kiesu ovu aplikaciju?
Prosli mob su mi ukrali a ovaj imam vec 2 god , ali kako je sada besparica a narkomani bez drogu moram nekako osigurati mobilni , svaka pomoc je dobro dosla :)

Buco90
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:01
:: c6112

Re: Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Post od Buco90 »

Imam pitanje,pa ako bi neko znao da mi odgovori...

Zelim da kupim polovan wave 2,pa bi zelio da provjerim koliko je telefon koristen,odnosno koliko je radio,da li postoji neki kod,ili na koji nacin to moze da se provjeri. Hvala unaprijed

omer67
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2012. 09:22

Re: Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Post od omer67 »

Treba mi pomoc. Zeleo bih da uradim downgrade sa bada 2.0 na 1.2. pa mi je potreban neki link za firmware 1.2 nije bitno da ima srpski jezik i neko uputstvo. Hvala unapred svima na odgovrima

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Re: Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Post od deana »

Ovo je krš od telefona. Dali mi na upotrebu dok je moj mob bio na servisu. Katastrofa!

Odgovori