Samsung Galaxy Note II N7100

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Drafer »

vojkan85,
Neki programi mi mozda mogu zatrebati pa sam ih zato sve zamrzao (ima vise od 60 - 70), ali i iz razloga ako nekada prodajem telefon vraticu sve po default-u jer onim sto kupuje telefon mozda ce trebati, a sve zajedno mozda zauzimaju samo 50MB prostora pa ne vidim neku ustedu na prostoru jer telefon ima 16GB.

Ljudi se zale kako im kamera ne radi dobro jer nemaju prave drajvere, neki programi nece da rade kao sto je za snimanje razgovora, snima samo preko mikrofona (to sam se sam uverio), ali ima jos dosta programa koji ne rade sa custom romovima, zaboravio sam koji su to programi ali ko koristi custom rom ili planira da ga koristi moze proveriti na internetu sta mu sve nece raditi ako je neko pisao o tome.
Android 12

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Zile995 »

Ta particija od 16GB tj 11 ili 12GB nije za sistemske aplikacije. Ne stedis taj prostor, vec onaj od 1GB cini mi se(da li je tako za note 2?! Ili je preload toliko... Ne secam se). Stedis sistemski deo koji mozes iskoristiti za nesto drugo.... Xposed, adaway i ostale aplikacije koje zahtevaju rut pristup.

Drafer jos jednom... Probaj custom rom, ali onaj koji nije AOSP, CM i ostalo. Probaj ove koji su kao stock, ali oni su mnogo bolji od stock-a.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

mick
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2012. 21:29
:: (S2) (N2) (M8) V10

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od mick »

Drafer, sve to sto si naveo u vezi drajvera nije tacno. Od stocka sam probao Jellykat, Dr.ketan, Dito N3, Diamond rom, Ultra note 2 i jos poneki plus i na s2 sijaset romova da ne pominjem i ni jedan nije imao te probleme koje si naveo. Stock rom i custom rom TW je jedno te isto samo otkljucan takoreci. Jednio je kamera bila losija na nekim AOSP romovima i zvuk takodje jer je to do androida generalno, npr. nexus telefoni imaju nesto slabiji zvuk i kameru od konkurencije ali se i to resilo i resava. CM vise nema takvih problema a i moze se ubaciti neki od custom kernela gde je to reseno tako da ta prica oko drajvera ne pije vodu za TW romove nego eto jedino za poneki od AOSP romova.

edit: jedino ako se ne instalira lepo rom tj ako se ne pobrise sve sto treba tel hoce da pobrljavi pa ne rade tako neke stvari, inace kada se prate lepo uputstva svaki rom radi odlicno. naravno da ima poneki sa bagovima ali velika vecina radi odlicno.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Zile995 »

mick napisao:Jednio je kamera bila losija na nekim AOSP romovima i zvuk takodje jer je to do androida generalno, npr. nexus telefoni imaju nesto slabiji zvuk i kameru od konkurencije ali se i to resilo i resava.
Naravno i uvek ce biti losija nego na TW-u. Nema zvanicnih drajvera za kameru. To nije do androida, to je pre do hardvera ili nezvanicnih drajvera
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

mick
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2012. 21:29
:: (S2) (N2) (M8) V10

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od mick »

Zile995, Pa taj android mora da ima drajvere inace ne bi mogla kamera uopste da radi. Na AOSP romovima su drajveri od gugla koji su upakovani, doduse CM od kako je izasao one plus one mislim da ima svoje drajvere za kameru i zvucnike pa su bolji nego na drugim romovima ne baziranim na CM ali to je druga prica. Ukoliko se ne varam ovde smo pisali ljudima da ubace neki od TW custom romova i da tel bude kao note 3 a ne AOSP i ja sam napisao da TW nemaju nikakve probleme zbog drajvera. E sad ako neko hoce AOSP mora malo vise da istrazi oko romova i kernela... :)

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od vojkan85 »

Na Ditto sam trenutno, on je 4.4.2. Koristio sam pre njega JellyKat, pa CM 11 i nisam imao problema sa drajverima da kucnem u drvo ni sa jednim :roll: . Licno, aplikacije koje isporucuje Samsung su po meni krs, 50 s cloud-a, s wallet-a, ne znam ni ja koje cega. Root, delete i milina :D :D :D

mick
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2012. 21:29
:: (S2) (N2) (M8) V10

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od mick »

http://www.gsmarena.com/a_plethora_of_s ... s-9915.php znaci i note 2 izgleda dobija 4.4.4. bice note 2=note 4... 8)

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od vojkan85 »

Hm...to znaci da nece biti verzije 5. Sa ovom 4.4.4 ce verovatno da zavrse sa update-om za Note 2.

mick
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2012. 21:29
:: (S2) (N2) (M8) V10

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od mick »

vojkan85, ma to se zna odavno da nece biti. jednostavno prosle su 2 godine od predstavljanja i to je to. barem je tako bilo sa dosadasnjim uredjajima. e sad mozda samsung iznenadi pa bude ali tesko. CM ce imati svakako tako da nema zime... :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od toda81 »

Drafer, ako ti tolikondrzi baterija onda ga ti bas slabo koristis
Note IV N9100 dual

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Drafer »

toda81,
Naucio sam da stedim bateriju, od osvetljenja ekrana pa do iskljucenog bluetooth-a, internet palim po potrebi kada imam vremena na poslu i gledam da svi programi koje imam zauzimaju sto manje RAM memorije, razni efekti su iskljuceni.
Slabo pricam, a primetio sam i kada pricam po sat vremena za jedno vece ne utice mnogo na bateriju, mozda par procenta ode, ali to se bas retko desava da ja pricam po sat vremena.

Telefon koristim umesto kompa kada nisam kod kuce da se zabavljam, a evo ovih dana sam na bolovanju pa nemam potrebe da cackam telefon jer sedim pored kompa i sada mi baterija cetvrti dan radi a ima jos 36% trenutno sada.
Android 12

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od toda81 »

Sada mi je jasno kako ti toliko drzi baterija. To vec ima smisla. Lepo je sto iskreno kazes na koji nacin koristis telefon da nam ne bi nabijao kompelks sa trajanjem baterije ;)
Poslednja izmena od toda81 u Uto, 14. Okt 2014. 21:55, izmenjeno 1 put ukupno.
Note IV N9100 dual

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Drafer »

hahahaha, pa ja ni ne volim da lazem, narocito ne na forumu jer laz ostaje vecno ovde :)
takav sam po pitanju svih tehnickih uredjaja, ja to jako volim i cuvam, a sve tekstove u vezi cuvanja baterije ili bilo cega citam kada naletim, kao na primer ono u vezi dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacje ;)
Android 12

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od toda81 »

Nisam mislionda lazes, samo mi je bilo nejasno kako toliko drzi, ali si sada rajasnio o cemu se radi. Sve zavisi ko ima kakve potrebe
Note IV N9100 dual

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Drafer »

toda81,
Za mene kada kazem silovanje telefona znaci da isprobam za jedan dan po 20 ili vise programa i primetio sam da tada procesor najvise srce bateriju, rame uz rame sa surfovanjem preko mreze, (ne preko wifi-a).

Dok sam imao S2 sa istom zestinom ili strascu sam ga koristio ali baterija je radila samo jedan dan, maksimalno dva ali da ga skoro ne diram, razlika je ogromna.
Android 12

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od toda81 »

Razumem te sta hoces da kazes, a cinjenica je da bateriju najvise cedi surf preko mreze
Note IV N9100 dual

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od vojkan85 »

I glupavi messengeri poput Viber-a, FB-a itd. Elem, jedno pitanjce, vracanjem recimo sa 4.4.2 custom rom-a na 4.3 stock rom, mora da se downgrade-uje bootloader, pa onda da se flesh-ne modem, pa onda rom...cini mi se :D

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Drafer »

toda81,
evo upravo sam uradio screen pa da ovekovecim situaciju:

SlikaSlika
Poslednja izmena od Drafer u Čet, 16. Okt 2014. 00:50, izmenjeno 2 puta ukupno.
Android 12

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od toda81 »

Fantasticno! Svaki komentar je suvisan
Note IV N9100 dual

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Drafer »

Ponovo sam uradio screen pred spavanje i editovaogornji post jer cu sada na punjac da ga stavim, mada mogao je sada prvi put da izdrzi i pet dana.
Android 12

Odgovori