Samsung i900 Omnia

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Tanjabgd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Ned, 29. Jan 2006. 23:16

Post od Tanjabgd »

Molim vas pomozite!Ne znam kako da postavim ton za poruke,ustvari nigde ne mogu da nadjem podesavanja.Nikakav zvuk mi se ne cuje kada mi stigne poruka!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Tanjabgd, Start->Settings->Sounds & Notifications pa izaberi tab "Notifications". Vidi sta ti je postavljeno za event "Messaging: New text message".
Prover i na tabu "Sounds" da li markirano "Events" i "Notifications"
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Tanjabgd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Ned, 29. Jan 2006. 23:16

Post od Tanjabgd »

tomas.hokenberi hvala puno na odgovoru podesila sam!!!Godinama sam koristila symbian i znam ga "u dusu",ali ovde ce mi trebati par dana da se snasdjem!!!

Korun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 28. Sep 2009. 14:10
Lokacija: Beograd

Post od Korun »

uspeo sam i sad mp3 pustam preko wmp, zanima me da li moze (i kako) da namestim da pusta preko media albuma, hvala

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Mp3 fajlove pustaj preko ugradjenog Touch player, samo ga otvori i uradi "update library". Ponekad hoce da zabaguje (id3 tags) pa svakako ubaci jos neki plejer i vidi sta ti vise odgovara, za to postoji posebna tema.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Korun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 28. Sep 2009. 14:10
Lokacija: Beograd

Post od Korun »

a gde moram da ih sacuvam da bi mi ih pustao u touch playeru ili posle update on ih sam pronadje i sortira, hvala

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Korun, ajde da ponovimo jos jednom - to je WM uredjaj - nema potrebe da muziku smestas na neko "specijalno" mesto, bez obzira na to koji medija plejer koristis. Sve sto je potrebno je da uradis, kao sto je Vlada Zem napisao, "update library" i medija plejer ce pretraziti internu i mass storage memoriju i dodati muziku na listu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Korun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 28. Sep 2009. 14:10
Lokacija: Beograd

Post od Korun »

Mp3 fajlove pustaj preko ugradjenog Touch player, samo ga otvori i uradi "update library". Ponekad hoce da zabaguje (id3 tags) pa svakako ubaci jos neki plejer i vidi sta ti vise odgovara, za to postoji posebna tema.
uradim tako i nece da pusti

ok, nov sam sa wm telefonima koristio sam symb 6god pa se sad navikavam, jos jedno pitanje mozda je i bilo ja se izvinjavam stalno listam stranice i pogubio sam se vec, poruke mi stalno sortira ko neku listu primljene i poslate jednu za drugom, da li moze da se namesti da se vide lepo, primljene jedna ispod druge da stoje a ne sve u jednoj, hvala

ps: jos nesto kad se konektujem preko skyfire-a sve radi extra, ali kad odem na operu izbacuje mi error, a preko wi-fi-a ne mogu nikako da se nakacim nadje mrezu ( izaberem ovu koja je available) udjem na youtube imam direktnu ikonicu prvo nije hteo da se konektuje kaze ne moze da se konektuje a sad zabaguje svaki put kad otvorim aplikaciju. u cemu je problem a konekcije su namestene bas kao sto je neko od vas napisao u postu koji se nalazi par str u nazad,
ne mogu nikako da update-ujem vremensku prognozu kliknem na update i on samo izadje u gl meni i to je to a u vrpr ostao samo petak, sta da radim?hvala

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Prvo, Thomase svaka cast na strpljenju sa svim novajlijama i njihovim pitanjima.... 8)

Korun, stvarno moras malo bolje pregledati sve sto je ispisano i po mogucstvu ono sto mislis da ce ti biti interesantno, izdvojiti u neki txt fajl, tako da sve imas na jednom mestu.
I usput, potrudi se da postavis pitanje po pitanje, citajuci ono sto si ispisao, prosto mi se zavrti u glavi i vise ne znam sta si pitao. :wink:

Dobar link za customizaciju Omnie>
http://www.modaco.com/content/i9x0-omni ... big-topic/

P.S. Sto niko ne javi da je ova tema izmestena iz samsung foruma, taman sam se naplasio sta se desava...
Nokia e71

Korun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 28. Sep 2009. 14:10
Lokacija: Beograd

Post od Korun »

ikiM
trudim se koliko mogu evo par stvari koje me muce:

1:poruke mi stizu sve u jedan folder i sve kao jedna poruka, tako da ne mogu da obrisem 1 nego sve poruke, voleo bi da mi stizu jedna ispod druge i da izaberem koju hocu klikom na istu.
2: kad se konektujem preko skyfire-a sve radi extra, ali kad odem na operu izbacuje mi error, a preko wi-fi-a ne mogu nikako da se nakacim nadje mrezu ( izaberem ovu koja je available) udjem na youtube imam direktnu ikonicu prvo nije hteo da se konektuje kaze ne moze da se konektuje
3:ne mogu nikako da update-ujem vremensku prognozu kliknem na update i on samo izadje u gl meni

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Korun
1. Mozes da obrises svaku poruku. Samo stani na nju, da bude selektovana i onda delete. Sto se tice toga kako su poruke organizovane, mislim da je to daleko pregledniji nacin nego sto je to slucaj kad su razbacane tj svaka za sebe odvojena.
2. Pojma nemam o cemu pricas, nisam koristio skyfire ali mi je sa operom i defaultnim browserom sve savrseno radilo.
3. Koristis Mobile Shell? Ako se konektujes preko wifi-ja automatski ce odraditi update a ako ides preko gprs-a potrebno je da namestis da automatski to radi ili jednostavno kad se konektujes pusti ga minut i to je to ili klik na update. Sacekaj minut-dva i proveri da li je odradio update, trebalo bi da jeste.

Korun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 28. Sep 2009. 14:10
Lokacija: Beograd

Post od Korun »

ok, hvala ti , znaci poruke su takve i ne moze se to promeniti. a wi-fi ne ce da se konektuje kad se nakacim na slobodnu mrezu i odem tipa na internet expl, kaze cannot conect with current conection settings.

ps: jedno pitanje vama verovatno glupo ali boze moj, kako se pusta blic ili on to radi sam nocu, i zanima me kako da ga pustim da mi radi kao bateriska lampa. poz

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Korun, koji ruter imas za wifi konekciju?

Ako je Dlinkov onda taj problem neces resiti, jer DLink wifi ruter pravi problem sa nekim mobilnim, a medju njima je i Omnia.

Da li ce ti blic biti ukljucen da radi prilikom slikanja, imas u podesavanjima, izaberes u meniju.
A da ti blic radi kao lampa imas u settings>buttons, pa skroluj dole na Flash Light i podesi kako ti odgovara...

Slobodno ti malo procackaj telefon - tvoj je! :wink:
Nokia e71

Korun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 28. Sep 2009. 14:10
Lokacija: Beograd

Post od Korun »

ha ha. hocu hvala. za blic pri slikanju sam provalio malo pre ali hvala u svakom slucaju, a za lampu pise da drzim dugme za smanjenje tona tj ono iznad kamere ja ga drzim dugo i nista ne pali se blic

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

A lepo ti pise u Today modu... znaci prebacis na Samsung today screen i probas!

Ne odgovori ti koji ruter imas?
Nokia e71

Korun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 28. Sep 2009. 14:10
Lokacija: Beograd

Post od Korun »

ikiM -Ne odgovori ti koji ruter imas?
a za ruter na raznim sam probao tj ove koje uhvatim, mozda sam ja nesto zeznuo probacu tamo gde ima sigurno besplatan net da li ce da se nakaci lepo ako ne videcu sta cu onda (dacu nekom da mi namesti :roll: ).
hvala za blic a za gasenje jel ima neka fora ili se gasi samo gad izadjem iz today screen-a.
da li blic moze da radi na kameri (tj kad se snima nocu da on svetli) probao sam i odma ga ugasi da li ima neka fora.
ps: vec drugi put mi se desava da telefon se sam ugasi ali ono dugme on/of koje kad se puni je crveno a kad je pun zeleno, blinka ljubicasto sta je to, i nece ni da se upali ni ugasi tek kad stisnem dugme reset jel to normalna pojava kao kod kompa kad zabaguje

ps: problem za wi-fi je bio ( tamo gde treba da stoji internet meni je bio work :uhuh: )

i900Omnia8GB
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Čet, 30. Jul 2009. 05:32

Post od i900Omnia8GB »

Zna li neko kako da blokiram neke brojeve da mi ne stizu sms-ovi od njih??? Ja se ubih trazeci al ne vredi...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

i900Omnia8GB, cini mi se da je na temi o korisnom Windows Mobile softveru opisano par aplikacija koje omogucavaju filtriranje poziva, SMS-ova itd.

U svakom slucaju bez instaliranja nekog od tih programa neces moci to da odradis.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Laki_87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 06. Okt 2009. 17:24

Post od Laki_87 »

E ljudi citao sam ceo forum, juce sam kupio omniu, i uopste mi nije jasno kako da primam fajlove na memorijsku karticu, cak sam se i zeznuo i kupio jos 8gb posto sam mislio da je nemam :S. Ako neko moze da mi objasni bio bih mu veoma zahvalan... :?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Laki_87, nije mi jasno kako si uspeo da procitas ceo forum, a da ti i dalje nije jasno - trazi postove o programu ObexInboxEx programu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori