Samsung i900 Omnia

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Sto se tice wifi i youtube klipova, koristi Skyfire - videces da je ekstra program, kao da sufujes sa racunara... znaci sve moze... livescore, iptv preko interneta...

A sto se tice monda, tu se konektujes preko 3g (znaci treba da imas taj signal), odes u mts-ov meni i kad izaber neki live stream ili da vidis situaciju sa saobracajem, otvara se Real Player - mada sam ja to probao na nokii e71, ne na Omnii, na tom broju nemam 3g podrsku.

___________________

Resio sam problem upgrade-a.
Verzija koja mi je bila pre, stvarno je bila problematicna, posebno sto se baterija trosila prebrzo. Bez obzira i ako je telefon bio samo na stanby, sa svim postavljenim parametrima za ekonomicnost trajanja - drzala je jedva 24h. Kupovina nove baterije ne bi nista resila.

Buduci da nisam hteo dugo da bas rizikujem, posetio sam servisera, on je uradio samo deo posla, promenio je "felericni" firmware na neki drugi, ali malo stariji i promena se vec osetila.
Medjutim, kopkalo me sto nije na poslednji i ispostavilo se da nije (znao ili sta vec) promenio zemlju u "Preconfiguration settings" u Singapur. Meni kao pocetniku u WM trebalo je malo googlanja i malo sigurnosti, tj. da naidjem na neko malo kvalitetnije objasnjenje.
Nasao sam ga na sledecoj stranici:
http://www.pspmyspace.com/omnia/incorre ... fixed.html

Eto, nadam se da ce nekima, koji imaju problem ugrade-a firmware-a ovo pomoci! Naravno, radi se o oficijelnom firmware-u.
Nokia e71

predrag730
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 25. Maj 2009. 18:13

Post od predrag730 »

Hvala iKim za Skyfire super je instalirao sam ga i probao youtube i jos neke stvarcice, lepo radi. Ali postoje neki sajtovi na kojima imaju domaci tv kanali koje gledam na racunaru ali kad pristupim preko omnije onda ne mogu da krenu, vec pise da se download plugin, ne razumem se pa ne znam sta nije u redu. Da li treba neki poseban plejer ili sta ?

lazarrr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 28. Feb 2008. 17:32
Lokacija: krusevac
Kontakt:

Post od lazarrr »

Evo konacno i mene da guknem i ja nesto...Posle pretrpljenog straha zbog kupovine omni na crno, fala bogu rade sve kako treba, procitanih svih ovih strana, i u kaficu...neki uopsteni zakljuchci....dooobra vecina kupuje omniju da bi bila fensi, a vrhunac ludosti je da kupi zbog gps, kao da ne mogu bez toga d zive..ali sto ljudi stopet cudi...moji utisci, za 5 dana vlasnistva ovog telefona...slike su odlicne, wifi odlicno radi, zvuk sam pojacao onim kodovima ovde procitanim, radio ok, jedino malo zeza malo wmp,ali videcu sta je to.. program spb mobile shell je extra..aj kad ga spominjem, nikako ne mogu da zakacim vremensku prognozu..stisnem na onaj oblacak i cekam,,a on vrti li vrti...skoro je vise od pola sata vrteo ali nista. i moram da iskljucim tlf da bi ga iskljucio..,a da program memmaid je STRAVA!!!

kraza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 00:53

Post od kraza »

Pozdrav svima!
Evo i ja sam postao ponosni vlasnik omnie, tel je ....... :o
Nedelju dana kako ga imam i ne podizem pogled i prst od njega od silne kreativnosti i mogucnosti podesavanja
lazarrr ubacio sam i ja spb mobile shell3 i mene je zezalo to vreme isto tako kao i tebe a problem sam resio tako sto sam instalirao Spb.Weather.2.1.0.Build.1492 i sve savrseno radi
E imam i ja jedno pitanje, mozda je glupo ali bolje da pitam. Imao sam SE k810 pre ovog fona i SE sam cupao iz kompa sa Safely Remove Hardware a na omniu kada hocu da izcupam nje nema kada je vezana preko ActiveSync-a, kada je ubodem u drugom modu onda nadjem samo SDcard u Safely Remove Hardware
Kako se omnia cupa iz komp kada je preko ActiveSync-a, ili kada je vezana u drugom modu?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

kraza, to "Safely Remove Hardware" nije potrebno zbog mogucnosti nekakvog hardverskog ostecenja vec sluzi da bi te npr. sprecilo da iscupas fles memoriju na kojoj imas jos uvek otvoren word dokument ili nesto slicno. Ili da te spreci da iscupas fles memoriju pre nego sto je zavrseno kopiranje fajlova. Ako ne editujes dokumente direktno na fles memoriji/telefonu i siguran si da je kopiranje zavrseno nikakav "Safely Remove Hardware" nije potreban ni za fles ni za mobilni. Daklem slobodno mozes vaditi kabl i iz Omnie i iz K810 i cupati fles memorije bez "zaustavljanja".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

I ja imam neko malo glupo pitanje...

Kako se organizuju ikone?
Naime, ako hocu da ih grupisem ili neke da prebacim u Games i sl.
Nokia e71

pacedinki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 05:25
Lokacija: prokuplje

Post od pacedinki »

Interesuje me sta je ROM a sta FIRMWER? Da li se oni posebno instaliraju ili kad se instalira takozvani "kuvani" ROM da li se instalira i fw,i koji bi po vama najbolja verzija?trnutno koristim kuvani DXID1_23049 alibi radije fabricki pa ja da ga "sminkam",akoneko ima link neka da
Ovde mi nesto nje jasno nikako,koji fajl treba da se promeni,izgubih celi dan i ne kapiram
koji od ova 3
i900DX
DXIA5
i900DXIA2
idu tim redosledom,ko je radio razumece sta pitam

Spojio:gameforce:Zabranjeno uzastopno postovanje.Koristi opciju "Izmeni" Sledeci put brisanje bez upozorenja!
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

pacedinki, "ROM" i "Firmver" su u sustini ista stvar. Firmver se nalazi u "ROM"-u (navodnici zato sto, strogo gledano, to nije Read Only Memory posto se moze menjati sadrzaj). "Cooked ROM" = "Cooked Firmver" = firmver koji je neko menjao/prilagodio npr. izbacio neki softver koji stize u standardnom paketu i ubacio novi. U principu sa zvanicnim verzijama si mnogo sigurniji - izbegavaja "cooked" firmvere osim ako ti nije bas bas neophodno nesto sto dobijas cooked verzijom.

ikiM, potrazi program "SK Shortcut Manager". Alternativno, pomocu Total Commandera CE ili slicnog programa, mozes u Programs folderu Windows foldera da kreiras podfoldere i ispremestas precice.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

pacedinki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 05:25
Lokacija: prokuplje

Post od pacedinki »

@tomas.hokenberi, kako onda da promenim verziju za rom za udate originalnog,kad u HxD odradim postupak koji je objasnjen ovde http://www.pspmyspace.com/omnia/incorre ... fixed.html izbaci mi 3 ozanke
i900DX
DXIA5
i900DXIA2
u HxD a u telefonu je i90DXID1/DZHK3
i900XIA2 ,sta promeniti(prebacen na singapursku vesziju)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

pacedinki, pa ako ti je u telefonu DX onda vec imas oznake "singapurske" verzije i update bi trebalo da prodje bez problema. Proveri samo da tvoja verzija nije novija od one koju pokusavas da instaliras (vidi negde na pocetku ove teme tumacenje oznaka firmvera). Meni uputstvo na linku iz tvog posta deluje prilicno jednostavno - samo treba da odradis sve korak po korak.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

pacedinki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 05:25
Lokacija: prokuplje

Post od pacedinki »

oznaku i90DXID1 sam dobio kad sam instalirao kuvani rom,a DZHK3 kad sam promenio zemlju,ali nece nista se ne desava ne mogu dauradim udate jer mi orijavljuje inorect version.
i dalje mi nije jasno u skripti sta bi trebalo da promenim konkretno nije mi jasan ovaj deo:
6) At the same time it will extract the file to C:\Documents and Settings\<user profile>\Local Settings\Temp\IXP000.TMP\UPDATE.exe and you need to copy the UPDATE.exe to your Desktop.



8) Edit the UPDATE.exe you copy to the Desktop using the Hex Editor.

* Open the UPDATE.exe in the Hex Editor
* Scroll to the end of the file
* Search up (from the end of file) for the second result of i900DX
* It will appear as i900DX or i900DZ with no character after it
* Change the second result to your version of i900--
* Save and Exit

i900--: Please take note of the characters after your i900.
EG: If it is i900BB, then you must change your second result to i900BB

Koji bi u ovoj mojoj skripti bio the second result of i900DX

kod mene glasi
i900DX
DXIA5
i900DXIA2 i sta bi trebalo obrisati a sta napisati?
Pomoc patim se drugi dan vec :smutny:

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Pacedinki,
Ja sam prema tom sajtu "dolecio" boljku svoje OMNIE.
Sa nekim, budibiksnama firmware-om, baterija mi je trajala jedva dan, koristio, nekoristio telefon.
Serviser mi je ubacio neku verziju firmwera staru skoro pa godinu, ali sam ja, pomocu tog sajta zavrsio posao.
Prvo, prebacio u telefonu da je telefon namenjen za Singapur, a zatim nisam imao potrebe da menjam nista u registriju i da koristim Hex editor, jer mi je verzija pocinjala na DX. Ubacio sam najnoviji firmware i za sada je extra - baterija mi drzi evo vec treci dan, telefon sam koristio samo za wifi, jedno 1,5h.

Ne znam konkretno kako da resis tvoj problem, ali mozda bi mogao da prvo pokusas instalirati onu Clean verziju DXIA5, a zatim da bez cackanja po registriju, ubacis najnoviju fabricku DZIA5?

Thomas,
mala izmena, putanja je za pristup shortcut-ima Start meni/Programs u Windows direktorijumu i sve to moze i sa kompjutera u ActiveSync modu - ako nekom jos zatreba!
Nokia e71

kraza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 00:53

Post od kraza »

Evo mene opet,
da se nadovezem na temu da i meni baterija drzi jedva jedan dan, ali ja ga ceo dan i maltretiram
Inace hteo sam da pitam za sta mu sluzi dugme reset koje se nalazi pored dugmeta za paljenje tel?
(nisam dobio uputstvo uz tel jer sam kupio polovnjaka)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Samo ime kaze, za reset (reboot), ako se telefon slucajno "smrzne" u radu, da ne moras da cupas bateriju.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

kraza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 00:53

Post od kraza »

Znaci taj reset nije hard reset nego soft reset (restart)?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa da, iskljucivo sluzi ako ti neka aplikacija/igra zabaguje pa da ponovo pokrenes mob. Nista se ne brise osim sto, naravno, mob nece "zapamtiti" sta si u toj app "radio".
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Korun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 28. Sep 2009. 14:10
Lokacija: Beograd

Post od Korun »

gde se cuvaju pesme(mp3) kad se prebacuju preko kabla, posto sam prebacio u sounds ali ih ne vidi player

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Korun, Pesme se cuvaju gde god hoces, apsolutno nije potrebno da budu u "Sounds" ili nekom drugom "specijalnom" folderu - nije i900 "dumb" telefon. Ako koristis Windows Media Player samo mu reci koju memoriju treba koristi ("internu" ili "mass storage").
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Korun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 28. Sep 2009. 14:10
Lokacija: Beograd

Post od Korun »

ja prebacim par pesama preko kabla i nema ih nigde u telefonu, a preko bt ne mogu nikako da se povezem, vidi on tel ali nece da se konektuje dok na 6600 leti odma, verovatno ja ne znam bas da namestim jer sam sa symbiana presao na win, ako mozes da mi kazes kako da namestim da mi radi preko bt, i da li se nekad desilo nekom na omnii da ti sam promeni ton zvona, hvala u napred

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Korun, Ako prebacujes preko kabla onda, bez obzira da li koristis ActiveSync ili si telefon prebacio u USB mass storage rezim, moras videti foldere telefona pa mi nije jasno kako ne uspevas da ih pronadjes.

MP3 muziku prosto kopiras u zeljeni folder. Ako koristis Vistu i Mobile Device Centar onda ce ti odmah razdvojiti "mass storage" od "interne memorije" kada zapocnes pregled foldera.

Ako telefon prebacis u USB mass storage rezim (Start->Settings->Connections->USB Connection Mode pa izaberi "Mass storage") onda ces njegov mass storage videti kao USB fles memoriju i treba samo da kopiras muziku u odgovarajuce foldere.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori