Samsung i900 Omnia

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Vlado moraces u servis da nosis da ti flesuju novim softwerom ili ako zelis da ustedis neki dinar idi na xda developers forum i tamo ces naci sve sto ti treba.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

wrc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 05. Sep 2009. 17:33

Post od wrc »

:? poz!
Imam problem sa povezivanjem omnije i komp.Instalirao sam active,i ostale programe sa prateceg cd,ali kad je povezem preko usb,komp je ne vidi.Izbaci mi usb not recognized device,ostali uredjaji koje spojim na taj port rade,i na ostale,al omnija ne.Ima li neko neki predlog?
Hvala unapred!

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

cale, jel to 100%,nosices me na dusi ako mi stigne milionski racun za mob... :)
p.s.znam da si uvek u pravu,ali moram jos jednom da proverim... :oops:

riki_21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 09. Sep 2009. 11:31

Post od riki_21 »

Mogu ti i ja potvrditi. Radim to svakodnevno i nikad mi se ne spaja na GPRS..sve to ide preko neta na koji je povezano tvoje računalo..

Jel zna netko za radio??

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

riki_21, ja sam juce pratio download speed dok sam gledao TV preko mobilnog,i video sam da mi gledanje TV-a uzima oko 40kbs,pa pretpostavljam da je slicna stvar i za radio...

riki_21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 09. Sep 2009. 11:31

Post od riki_21 »

Došlo je do nesporazuma..nekoliko postova iznad objasnio sam svoj problem s radijom.. Ne radi se o slušanju radija preko neta, već preko FM prijamnika na mobitelu. Probat ću instalirati neki novi softwere za slusanje radija, al mislim da nije u tome stvar..

vladatesic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 26. Nov 2007. 17:38

Post od vladatesic »

instalirao sam i mits wizard 3.0 sa cd,i nadjem u njemu folder gde se nalaze slike i video,ali fazon je sto nece nigde da ih kopira,ili kako vec ide na koju foru da ih prebacim na komp,da li iko zna????

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Opet jedno pitanje...
Da li postoji neki kabl za i900 koji bi razdvojio slusalice i punjac aparata, znaci da u isto vreme mogu da slusam muziku preko slusalica i punim telefon?
(Cini mi se da sam video da neki model HTC-a ima takav kabl.)
Nokia e71

riki_21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 09. Sep 2009. 11:31

Post od riki_21 »

ikiM, Postoji..kad sam pregledavao po netu naletio sam na to..
ovako ti izgleda http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0126802041

e sad..di ga ima i koliko košta kod nas ili kod vas..nebi znao..

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Hvala ti, to je to sto mi treba...
E sad, kako to kupiti, kad smo izvan sveta...

Moram iznaci neki nacin. :dry:

Cale, mozes li da ponovis rezultate testiranja baterije na i900, nikako ne mogu da nadjem gde je to na ovoj temi.
Nokia e71

chyhayabusa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 15:05

Post od chyhayabusa »

Pozdrav za sve OMNIA-she :D ....I ja sam jedan od vas ali sam od onih koju su razocarani u ovaj telefon :cry: ,ocekivao sam mnogo vise...Sada ga zelim zameniti za nokia 5800 XM pa me zanima da li je to pametna odluka...Bio bih vam svima zahvalan ukoliko bi mi dali neki savet...i da li uopste to treba da uradim ili da predjem preko razocarenja i da nastavim dalje....

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Razocaraces se jos vise ako predjes na 5800 XM. Kamera nikakva u odnosu na Omniu. Windows Mobile je bolja platforma i uvek mozes da flesujes na neki drugi rom dok kod Symbiana trebas da se smoris oko hakovanja i sertifikacije itd. Ja razmisljam da negde kupim Omniu jer me smorili svi dumb fonovi a 5800 je po meni promasen telefon tako da trenutno mogu da ga kupim al necu. Sad kako kome se koji dopada to je stvar ukusa, ali znam slucajeve gde su prelazili sa Omnie na 5800 i jos vise se razocarali.
Ako nista drugo, sacekaj nesto pismeno da izadje.
Nokia Lumia 630

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

chyhayabusa, moras da kazes razloge svoje razocarenosti, ne mozemo mi u bob da gledamo i da ti kazemo. Oba telefona imaju svoje prednosti i mane i u svojoj klasi su po meni vrh ponuda.

wrc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 05. Sep 2009. 17:33

Post od wrc »

:| POZ!
Ne mogu da povezem activesync sa mob,stalno mi izbacuje usb device not recognized,probao sam razne varijante,iskljucivao usb portove,pa ponovo ukljucivao,sve sto sam mogao naci kao neko resenje,al i dalje isto.Da li je neko ima neko resenje.
P.S.nasao sam na netu da dosta ljudi ima istu zajeba..ju.Dali je do win,il nesto drugo.

chyhayabusa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 15:05

Post od chyhayabusa »

Mane...Increase ring,neprestana vibracija tokom zvonjenja,baterija ne moze da izdrzi 2 dana,Bluetooth zeza...nece da prebacuje ponekad(sa kompa i sa drugih telefona dok ne uradim hard reset),kada podesim FTP na my storage i dalje chuva u my documents,problem sam probao da resim pomocu obex inbox,ali tako samo vise baguje bluetooth.nekad zabaguje pa back light ostane upalje satima i ne moze da se ugasi dok ne restartujem telefon...softverski nema opcija za device informations kao na HTC-u...los touch screen...ochajna kamera nocu...par mrtvih pixela...nema mesto za olovcicu,a nervira me dok vija onako okacena pa je i ne koristim.nije preterano finger frendly...
Prednosti..prelep dizajn,brz procesor,dobra kamera danju...

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

chyhayabusa, to ce ti se slicno desavati i sa 5800 ne bas u tolikoj meri, ali povremene bug-ove ces imati sa svakim telefonom koji poeduje nefabricki OS.
Meni je nezgodan WM bio na Qtek s200, ali ga nisam skroz otpisao jer je i telefon bio sam po sebi spor, zbog cega cu i jednog dana zameniti moju 5800 za upravo Omniu (za te pare najvise daje). WM je u sustini komplikovaniji od symbiana, ali poseduje i dosta prednosti.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

chyhayabusa, par stvari mi nije jasno,
"neprestana vibracija tokom zvonjenja" - ???
"softverski nema opcija za device informations" - nema u settings???
"los touch screen" - u odnosu na?
"par mrtvih pixela" - dešava se, verovatno si uzeo polovan, treba obratiti pažnju.
Da li si uradio FW update?
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

chyhayabusa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 15:05

Post od chyhayabusa »

jerkann napisao:chyhayabusa,
Svestan sam prednosti WM-a nad symbianom jer sam symbian koristio 6 godina pre nego sto sam presao na wm.Jednostavno SAMSUNG i wm ne ide,da je u pitanju HTC mozda bi to i prihvatio....

riki_21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 09. Sep 2009. 11:31

Post od riki_21 »

Ajde ljudi neko mora znat rješit ovaj problem u vezi radija... Šta da radim? Da ga nosim u servis?
..problem sam opisamo par postova iznad..da ne ponavljam..hvala unapred!

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

riki_21, Da li si probao neke druge slusalice ? Moguce je da interni predajnik nesto ne radi kako treba ukoliko nije do slusalica, mada i to se desava...
Nokia Lumia 630

Odgovori