Samsung i8910 Omnia HD

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
dachakg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Ned, 18. Jan 2009. 21:08
Lokacija: kragujevac

Post od dachakg »

jel moze neko da mi pomogne kako da ubacim neki novi widgate??? neka adresa odakle cu da downloadujem besplatno,naravno!!!

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

Izasao je i8910XEUIL2
features:
- kinetic scrolling
- fix engine graphics - thumbs loadings fast
- WEB Browser is fix - speed

http://forums.samsungi8910omnia.com/sam ... nload.html

uzivajte :D :D :D
A N D R O I D

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Jedan decko koji zna znanje oko HD-a imao nesto da kaze vazno ljudima u vezi ovog firmwara
citat>
People.... as said 2 weeks ago, this firmware isn´t finished yet. Be carefull with using ! especially with your memory-cards... this firmware can screw up the memory card.
Tako da se ne zalecete mnogo i da trcite pred rudu!!! 8)
>> N7100 <<

bojanz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Sre, 15. Sep 2004. 00:57
Lokacija: KS
Kontakt:

Post od bojanz »

Da li se ovaj samsung hakuje i da li mu trebaju sertifikati kao za nokine symbian modele.
uzeo bih ga pa me to interesuje :)
NOKIA E72 Black

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

bojanz, pa zavis ,ako hoces da koristis postojeci rom koji ti je u fonu onda ces morati da zatrazis sertifikat,ili ako se odlucis za neke od skuvanih romova za hd onda neces morati da se bavis sertifikacijom jer su u vecini slucajeva rompatcheri implementirani u rom i nema potrbe za sertifikacijom,na tebi je da googlas i da se odlucis! 8)
>> N7100 <<

bojanz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Sre, 15. Sep 2004. 00:57
Lokacija: KS
Kontakt:

Post od bojanz »

ok vidim da na onom kieskom sajtu ne podrzavaju omniu za dobivanje sertifikata a ostale samsung modele sa simbian os da.
Gde mogu da uradim sertifikat zza omniu ?
NOKIA E72 Black

Zlicacg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 11. Sep 2009. 23:27

Post od Zlicacg »

Moze pomoc....Kako da instaliram Noki(OVI) mape na i8910...
Apdejtovao sam fona na poslednji firmware i8910XXIL5...
Hvala...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Zlicacg, koliko je meni poznato NOKIA OVI MAPE su izkljucivo za nokia telefone...
a nije mi jasno zasto bi to radio, ka je garmin mnogo bolje odradjen??? :unsure:

Zlicacg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 11. Sep 2009. 23:27

Post od Zlicacg »

Mirko, pročitao sam negdje da može jer ovaj telefon je bukvalno Nokia-samo sto pise samsung...
U odnosu na nokiu n97 je savrsentsvo. Radi na simbianu i podržava neke aplikacije kao nokia...
Zašto nokia mape, zato što sam ih godinam unazad koristio a Garmin još nikada :o
Ajde da potražim liknove i uputstvo za instalaciju, ako znaš prečicu javi :)

dimso
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2010. 10:31

Post od dimso »

planiram da kupim novi telefon,prvo sam mislio nokia n97 a sad razmisljam i oko ovog narocito kad sam video ekran ali mi kazu da ne uzimam symbian da je bolje uzeti sa win ili android a nemam pojma kako izgleda nijedan od ovih. onda sam poceo razmisljati o omnia2 ali ovi samsungovi nemaju tstaturu i jbg ne znam na kraju sta da uzmem.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

Koliko znam ni jedan android jos uvek nema hard. tastaturu, pogledaj samsung b7610, qwerty, 3.5" ekran, 5mpx kamera, 800mhz procesor, 256mb ram, win mobile 6.5... I sve to za neku pristojnu cenu, legalno oko 43-44.000
Edit: izvinjavam se za off :)
Edit: da da milestone, njega sam prevideo
Poslednja izmena od mare-ss u Pet, 29. Jan 2010. 15:18, izmenjeno 1 put ukupno.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

mare-ss, Motorola Milestone je telefon sa hardverskom QWERTY tastaturom i ima Android 2.0.
dimso, imas podforum Poredjenje modela (da se ne ide u off u ovoj temi) i postavi tamo temu sta bi hteo kupiti, koliko novaca imas na raspolaganju i sta ocekujes od telefona i dobices odgovore.

dimso
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2010. 10:31

Post od dimso »

postijeli modeli sa 8gb ili su svi sa 16gb? i ako ima od 8 kako se to najlakse proveri? i kako najlakse da proverim da li je telefon skinut sa mreze ili nije? i gde da proverim koliko ima vremena razgovora na njemu? posto imam bas povoljnu ponudu za njega

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Post od Esseker »

dimso, postoje i modeli od 8GB-a. Znam jer ga ima jedan moj drug. Uzmi fon,neces se pokajati!
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

dimso
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2010. 10:31

Post od dimso »

posle izvesnog vremena koriscenja ovog telefona evo i nekih problema:
1. kada snimam sa kamerom u pozadini se cuje neko zujanje koje je nekad jace i od samog zvuka sto se snima(to se desava na svakom snimku)
2. muzicki player koji dodje uz tel ne moze da pronadje mp3 fajlove, odem na all songs i pise no songs iako ih ima
3. neke avi fajlove ne moze da procita pise da nema kodeka
4. treba mi neki program za gledanje slika posto ovaj koji ide uz telefon pronalazi sve images and videos u jednom folderu pa tu obicno bude haos.znaci ako ima neki da pokazuje folder koji namestim kad ga upalim npr slike sa kamere

ako neko moze pomoci za bilo koji problem hvala

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

dimso, ne znam konkretno za omniu hd ali znam za ostale symbian telefone pa probaj ovako:
2. svaki fabricki symbian muzicki player ima opciju REFRESH, i dok nju ne pustis da ubaci nove pjesme u plejer neces imati nijednu.
3. core player ima maltene sve codec-e ali ne znam da li ima podrsku za s60v5(touch screen symbian), to moras da provjeris.
4. resco photo viewer to odlicno radi, imas opciju da sve slike pokazuje po folderima.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

dimso

Са старим фирмвером је снимао звук у AMR формату који је сам по посеби лош и ограничен, са адпедјтом се добија много побољшања као нпр. да снима звук у квалитетни AAC формат и још много тога. Прочитај пар страница уназад.
Слобода или смрт

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Post od sila »

Posto sam narucio ovaj telefon i stize mi u ponedeljak zanima me dali postoji kopija ovoga telefona i ako postoji kako da je prepoznam ?

dimso
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2010. 10:31

Post od dimso »

ekstra je ovaj resco photo :) spasio me iz onog haosa. a kod muzike refresh ne pomaze probao sam to i ranije.stavio sam neki drugi player koji moze pretrazivati svaki folder. Ne izgleda mi da je ovo zbog AMR zvuka (vise kao neko zujanje) probacu kasnije da stavim novii firmware pa da vidim hoce li pomoci.
Sila mislim da ne postoji kopija,a i ako postoji najlakse ces prepoznati po kameri i memoriji posto kinezi ne stavljaju kamere od 8mpx ni 16gb memorije.Kod nas su uglavnom nokia kopije i i phone.

sila
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 22:33

Post od sila »

Ovaj sto sam ja narucio ima 8gb memorije ali sam vidio da postoji i sa 8 i 16gb + uz onu karticu do 32gb , glupo pitanje ali ima li neke razlike izmedju omnia hd 8gb i omnia hd 16gb osim u memoriji , npr. kao sto se dosta razlikuju n95 i n95 8gb .

Odgovori