D600, par pitanja !

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

Dexter napisao:Pa jednostavno nece...mozda je do verzije softvera ili tako neshto,al ako nece onako kako sam objasnio u drugoj temi onda...
Pa kakav sam ja baksuz sa kupovinom tehnike ne mogu da vjerujem,prije 2 mjeseca sam uzeo lap top koji je radio dobro 5 dana onda je riknuo sad je kod servisera vec 20 dana(pod garancijom je fala bogu) i ne mogu da nadju koji dio hardwera je neispravan,fantomska greska desava se kazu moroni *^*%^$%^#.

A da li je ovo normalno(predpostavljam da nije sa mojom srecom): kupio sam memorijsku od 512 mb ali ona prijavljuje 483 mb slobodnog prostora??Kad ubacim jednu kompilaciju od 14 pjesama telefon prepoznaje samo 12 a ove dvije su na kartici to je sigurno.Takodje jedan drugi house set koji je iz jednog dijela od 80 mb uopste ne vidi.O cemu se radi???
Ima tu jos nije kraj :x jutros je Call records potpuno prazan a juce je bilo 5 propustenih poziva,zvao sam 10 brojeva ...Kad sam juce ubacivao neku muziku na karticu jedna album lista je jednostavno nestala.Svaki put kad konektujem telefon sa kompom ja moram da izaberem Mass storage na USB settings i cim izvucem kabal podesavanje se vrati na Modem,da li to tako treba??
Da li da bacim i telefon i karticu ili barem jedno da ostavim :x

project
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Sub, 29. Apr 2006. 15:42

Post od project »

hm....decace pre nego sto bacis tel jesi pokusao da ga odneses kod sesvisera kako bi uradio flashovanje mislim da bi jedan dobar flash resio sve tvoje probleme. poZZ 8) 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

A da nisi vadio bateriju u medjuvremenu pa ti se zato izbrisao Call records.... :wink: :roll:


marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

Hvala za ovo decace :) pa telefon sam uzeo prije 15 dana zar ne bi trebao da radi ispravno dok ga ja ne zeznem a ne odmah da ga flashujem.A reci mi ovo za memoriju da li je normalno posto i drugov MP3 player od 512 mb prikazuje 484 mb memorije?

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa normalno je da kad formatirash karticu ode neshto megabajta na pravljenje njegovih foldera itd.... :?

Bilo koju karticu da formatirash necesh imati u MB tachno bash slobodnog mesta kao shto pishe...uvek par megabajta ode u startu...

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

OK predpostavljao sam da je to u pitanju ali mi je bilo mnogo 30 mb za 5 foldera,ona je dosla sa vec napravljenim folderima music,videos,images,sounds,other files...

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

Evo jedno lagano za vas vrsne poznavaoce Samsung proizvoda :) :
kako u MP3 playeru da napravim novu Album listu i moze li u jednu listu da stane vise od 30 pjesama ili je to maksimum?

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

Bas niko ajde ljudi pomozite,imam u telefonu samo 4 album liste sa po 30 pjesama koju su vec bile napravljene i bas ne mogu da pronadjem opciju za pravljenje nove album liste.Ajde neko please!!!

qwertyka
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:18

Post od qwertyka »

To je limit na fabrichkim verzijama software-a... na modifikovanoj imash 4 liste po 120 pesama...

Pozdrav !

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

Pozdrav Qwertyka, skinuo sam onaj tvoj firmware fajl i sad jos da mi kazes kako da objasnim serviserima kako da ga instaliraju.Prije neki dan sam ga nosio u 4 servisa i svuda je bio isti odgovor - "ne mozemo taj tvoj fajl da iskoristimo,mi imamo svoj software i samo njega koristimo a taj tvoj je neupotrebljiv,da bi skinuo software sa Samsung treba ti Box,pa da se konektujes na net pa da se logujes pa...."
Kod jednog servisera flashovanje traje pola sata,kod drugog 2,kod treceg 5 sati.Ne mogu da vjerujem da su bas toliko neupuceni,odustao sam od flashovanja zbog toga i fon me sad bas nervira,najvise sto ne mogu da minimiziram Mp3 Player.

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

Evo danas sam flashovao tel i nikakvih promjena.Stavio sam D600XEFC1 software koji bi trebao rijesi probleme kao sto su minimizacija MP3 playera,vibraciju i melodiju istovremeno,automatsko snimanje poslatih poruka u sentbox.Ama bas nista od toga nije rijeseno prodajem telefon definitivno.
Qwertyka da li i ti imas ovu verziju softwera i tvoj tel moze da radi ove stvari???

qwertyka
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:18

Post od qwertyka »

:) Imam novu, modifikovanu verziju softwarea... Firmware jeste D600XEFC1, ali su dodavane neke gluposti... ostavio sam u ovoj temi adrese, mogao si skinuti firmware za njega... Nadji u ovoj temi, skini firmware... odnesi, flashuj i bicesh zadovoljan...

Btw. Ima li neko masku za D600? Ili zna gde se mozhe nabaviti... Stao sam na njega :D sasvim sluchajno...

Pozdrav !

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

Ma skinuo sam ja taj firmware ali su mi u svakom servisu rekli da ne mogu da ga iskoriste?????Kazu da mogu da koriste samo software koji oni sami skinu preko Box-a ja stvarno ne znam sto da radim sa ovim telefonom, izludjuje me njegov softver.
Kada ukucas 8999*8379 pa ides na s/w version kojeg datuma ti pise da je software,meni stoji mart 03.2006.

Original maske za njega su ti skupe u p.m. oko 50-70 eura su,falsh masku ti se ne isplati da kupujes katastrofa su.

qwertyka
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:18

Post od qwertyka »

:( Sada sam se razocharao... shto se tiche maske :(

Meni je soft. proizveden 9.9.2006. :)

Oni NE ZNAJU da ubace taj software... jer NE ZNAJU gde treba da ga prebace da bi ga box prepoznao... SELJACI !!! Stvarno se iznerviram kada lupaju ljudi gluposti... zashto ne bi pokushao u drugom servisu !?

Odakle si ?

Pozdrav !

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

Probao sam u barem 10 servisa u tri razlicita grada i svuda isti odgovor.U ovom zadnjem servisu serviser je barem znao koji firmware uopste stavlja i mogao sam da mu kazem koji mi treba ali opet nista nisam uradio.

Iz Cg sam,u Podgorici kao imaju najbolje servise tamo sam ih sve obisao i nista.Da ne znas ti slucajnu da mi kazes GDJE da ga prebace pa da onda mogu da iskoristim ovaj tvoj firmware?????

Ili neko drugi da ne zna, UPOMOC LJUDI SLOMICU TELEFON. :)

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Jel mi moze neko reci sta ide od opreme uz D600? Da li ide usb i flask kartica? .

project
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Sub, 29. Apr 2006. 15:42

Post od project »

uz D600 standardno ide samo USB cabl., TV cabl., CD, trkica, i normalno punjac 8) 8)


flash karticu kupujes sam 8) 8)

Ripper
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pon, 27. Dec 2004. 20:01
Lokacija: Novi BG
Kontakt:

Post od Ripper »

Dev.version : D600EBMEK6
S/W: TE001.05
H/W: rev. 2.5

Dakle interesuje me koji je najnoviji firmware za ovaj moj D600E, kupljen u Švajcarskoj? Hoću da dobijem nove mogućnosti (zvono + vibracija, minimizacija MP3 playera, nove tonove za SMS...) i skinem glupi logo SweessTelekom ili kako god...
Jel mogu to sam da odradim ako nađem kabl negde ili da nosim u neki provereni servis i koji, i kolko košta? (može na PM da ne bude reklame) :)

srdjan_pa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Ned, 03. Dec 2006. 03:53

Post od srdjan_pa »

Ovako meni meoriju telefona prikazuje u procentima a ne u kilobajtima ili megabajtima pa me interesuje da li je i god vas tako i da li bi flesovanje mozda resilo ovaj problem posto je moj samsung d608 a ne d600 tj za azisko trziste hvala :dry:

Zilijen
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 30. Dec 2006. 03:08
Lokacija: Novi Sad

Post od Zilijen »

Da li vec pomenuti firmware resava problem iskljucenog displeja kada se telefon "sklopi", odnosno dali prikazuje vreme i propustene pozive?

Pozdrav

Odgovori