Samsung Galaxy S8/S8+

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Apolo »

Pošto je ovde fingerprint sensor pozadi, da li je u međuvremenu ubačen double tap to wake up?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od dachakragujevac80 »

marko.jtd napisao:Kad sam azurirao sistem na 8.0, preko kompa i Smart Switcha vratio sve podatke koje sam prethodno backup-ovao, vratile su mi se i aplikacije medju kojima je bio Package disabler koji sam koristio na 7.0 androidu.

Usao sam u Pack. Disabler, i ponovo pogasio sve aplikacije koje ne koristim, bez problema.

Medjutim, malopre sam uzeo nov S8, i pre prodaje starog odradio prebacivanje svih podataka sa starog na novi S8, preko Smart switcha (oba na 8.0)... i sada mi package disabler ne radi.

A, radio mi je na proslom S8 8.0 100%.

Cak sam malopre pre prodaje, odradio export .xml fajl, da ne bih ponovo listao i gasio aplikacije.

Izbacuje mi ovo:
Slika

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Ubaci najnoviju verziju aplikacije, mozda bude radila

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Batak »

Apolo napisao:Pošto je ovde fingerprint sensor pozadi, da li je u međuvremenu ubačen double tap to wake up?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Od pocetka imas double tap na home dugme (mora da bude ukljucen AOD).

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Apolo »

Hvala za info.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Fox »

marko.jtd napisao:Kad sam azurirao sistem na 8.0, preko kompa i Smart Switcha vratio sve podatke koje sam prethodno backup-ovao, vratile su mi se i aplikacije medju kojima je bio Package disabler koji sam koristio na 7.0 androidu.

Usao sam u Pack. Disabler, i ponovo pogasio sve aplikacije koje ne koristim, bez problema.

Medjutim, malopre sam uzeo nov S8, i pre prodaje starog odradio prebacivanje svih podataka sa starog na novi S8, preko Smart switcha (oba na 8.0)... i sada mi package disabler ne radi.

A, radio mi je na proslom S8 8.0 100%.

Cak sam malopre pre prodaje, odradio export .xml fajl, da ne bih ponovo listao i gasio aplikacije.
marko.jtd, moj ti je predlog da instaliras SABS (Simple AdBlocker for Samsung). To je aplikacija koja pored AdBlocker funkcije ima i package disabler, tako da jednom aplikacijom "ubijas dve muve". 8)
Nju mozes skinuti sa linka koji ces naci u nastavku ovog komentara. Sama instalacija zahteva nesto malo truda, meni je trebalo oko 10 min sa sve kreiranjem kljuca potrebnog za rad same aplikacije. Ako si nekada koristio Adhell, ovo je jako slicna (skoro identicna) aplikacija.
https://forum.xda-developers.com/androi ... g-t3751722
P.S. Ono sto je sjajno je da aplikacija radi i na tek izaslim modelima S9 i S9+ koji imaju visu verziju Knox-a od S8. :)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od brankisha »

Stigao Oreo malopre. Videcemo kako radi. Nadam se da vu biti zadovoljan. Ono sto sam odmah primetio je da mi je ponudio bolju Samsung "tastaturu:.
Telefon skace kao lad sam mi5 prebacio na nugat. Tamo mi je smetalo ali ovde je to pravo. Sedmica mi uopste nije legla. Nadam se da ce baterija biti bolja.
Ono sto sam primetio da se na kameri izgubio hdr+ mod, tj sad na tom mestu stoji opcija da kamera bude preko celog ekrana.
Nadam se da ce baterija biti bolja. Da ne ureknem nista ali evo za sat vremena mi vec prija promena. Kanda su naucili nesto od kineza.
Mnogo su mi lepse, odsecnije, tranzicije izmedju aplikacija i pri zatvaranju istih. Takodje mislim i da je tastatura mnogo bolja, ne sam odziv nego laksa za kucanje, sira.
Dodao bih da je ocitavanje prsta sad mnogo, mnogo bolje. Ruku na srce i nisu mogli da zeznu jer im isti i nije bio sjajan.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Dexter »

Od kako sam presao na Oreo, tokom Viber poziva telefon svake sekunde bipne, a ako je profil na vibraciji onda svake sekunde vibrira, ne mogu da nadjem resenje vec 3 dana...

Pritom i za zvono sto su uveli one kanale/kategorije, po default-u viber ne zvoni na poruke i pozive dok mu se ne promeni ta kategorija.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od brankisha »

Jel neko imao problema sa osvetljenjem ekrana?
Primecujem da mi kasni sa pojacavanjem istok kad kad koristim telefon i jako je sunce. Cak mi nekad smanji osvetljenost. Pa onda pojacam rucno i on ga opet automatski vrati. Iskljucim automatsku opciju, a ono rucno nece da funkcionise tj namestim rucno, a osvetljenost i dalje ista. Pa onda zakljucaj-otkljucaj. Pa krv ti majcinu. Popizdecu.
Mi5 je malo kasnio sa osvetljem ali je radio bez problema. Tipa treba mu sekunda, dve da skonta da treba pojacati osvetljenost i onda osvetli. Ovaj radi po svom.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Fox »

brankisha, nesto tu kod tebe ne fercera kako treba, nisam primetio takve anomalije na svom primerku do sada.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Dexter »

Osvetljenje radi kako treba, cak i previse odvrne tako da ga uglavnom smanjujem.
Viber se izgleda sredio, posle 2 reinstaliranja.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od brankisha »

U stanu je sve super. Moguce da je do Orea. Sacekacu neki novi apdejt, ako ne, pravac u radnju i zamena za Pixel.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od brankisha »

Opet isti problem i danas. Izadjem napolje vidim da je slabo osvetljen ekran, udjem u opcije vidim da je auto iskljucen. Ukljucim i nabije ga aautomatski do kraja. Zvoni telefon, vadim iz dzepa kad hoces cvrc, osvetljenje smanjeno do skoro samog minimuma, mozdaa na nekih 15%. Kontam kad prekinem vezu da ce se automatski pojacati kad nista. Zakljucam, otkljucam i onda se pojaca. Da mi je pao pa ajde da prigovaram nego ga bas pazim jer je sav klizav i zaobljen. Uzeo ga 2.marta i stvarno nekad ume bas da iznervira coveka.
Oticicu danas u radnju. Ako nemaju na stanju videcu da ga zamenim ili za Pixel 2 xl ili V30 ili da mi daju drugi.

Facebook mi zakuca svaki 5. put, a da ne govorim da kad udjem u drugu aplikaciju i vratim se na njega jednostavno mi izbaci da je aplikacija prestala sa radom.

Otisak prsta na Oreu mnogo bolje radi, za face id da ne pricam. Oseti se napredak ali ovo sa ekranom me uzasno nervira.
E da i ovo Edge osvetljenje mi ne radi iako je ukljuceno. Ili sam ja glup ili ono ne radi.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od marko.jtd »

Ocigledno ti je falican primerak.
3 ipo meseca koristim S8, od pre neki dan sam uzeo drugi nov, ni na jednom nemam taj problem. Osvetljenje ekrana radi odlicno i brzo, edge osvetljenje radi normalno.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Batak »

Probaj za pocetak da ga vratis na fabricka i da podesis ponovo sve. Facebook je sve vece smece, kao i instagram. Instaliraj stariju verziju i nece da blokira.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od brankisha »

Jel mi on sam nudi opciju za bekap?

Edit: ukapirao. Uradicu preko smart switcha.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od marko.jtd »

Smart switch je po mebi najbolja opcija za tako nesto.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od brankisha »

Hahaha. Mene ovaj telefon najgore za*ebava. Kad sam prebacio ss, ali sam prvo morao instalirati visual c++ 2008, sve radi super. Nanu mu njegovu. I edge i osvetljenje.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od marko.jtd »

Jesi li uradio reset ili ne?

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od brankisha »

Ne. Zeza me ss na kompu ali kako sam krenuo u proces reseta odjednom sve ok. Jedino eto to edge obavestenje ne radi kad je ekran ugasen tj kad radi aod. Hoce kad upalim telefon ali mi ne treba, a i nekako mi ljomberski.
Evo vec sat vremena proveravam automatsko isvetljenje i sve fercera.

Idem sutra po uag masku. Ne zelim da se zezam. Previse je klizav.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Dexter »

Ima neka fora da bi radilo sa AOD. Mora pop up notifilacije da ti budu ukljucene ili tako nesto, izguglaj...

Odgovori