Samsung Galaxy Note II N7100

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Drafer »

Enemy,
ja sam ti odmah to i preporucio da uradis ali nisi me slusao :)
ne diraj ga vise ako ti radi dobro ;)
Android 12

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od vojkan85 »

Ala sljaka ovaj Dr Ketan...pa ovo nije normalno. Morace ovo da se istestira, smorio je Ditto :D. A i nema update-a vec duzwe vreme....

Enemy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sre, 08. Okt 2014. 16:44
:: Samsung galaxy note2
:: Samsung galaxy note2

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Enemy »

Drafer, uz ovaj stock 4.4.2 nisam nista vise dobio nego sto je imao 4.3 ne vidim razliku ni u trajanju baterije a jos manje u izmjenama,u suštini sve isto, a ovakvu mašinu od telefona grota je ne nabudžiti nekim custom romom, uostalom uvijek se može vratiti na stock ako ne bude šljakao kako treba :) pa je li ?

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Drafer »

Enemy,
Zavisi sta ocekujes od te masine.
Ja samo trazim da on radi bez greske na ovom romu a ja sam cu ubaciti aplikacije koje mi se svidjaju ili mi trebaju.
Baterija ti nece duze trajati ako mu ubacis drugi rom, dok se nisam licno uverio i ja sam mislio da je custom rom nesto vanzemaljsko, ali ce jos losije da ti radi jer nemaju prave drajvere vec su nabudzili.
Ipak tvoja volja... istrazuj. 8)
Android 12

mick
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2012. 21:29
:: (S2) (N2) (M8) V10

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od mick »

@Drafer nisi u pravu. Custom rom je po svemu bolji od stock roma i to mogu da potpisem jer sam probao milion romova sto na s2 sto na note 2 plus iskustva drugih kojima sam instalirao. Drugo je ako ne volis custom romove sto je ok. Evo ja npr imam CM poslednji sa Agni kernelom gde je zvuk resen, overklokovan na 1.8 i u antutu imam nesto preko 30000 i uz to je telefon osetno brzi a trajanje baterije je isto kao i na svim prethodnim romovima koje sam probao, takodje sam instalirao i htc blinkfeed launcher pa sada kao da imam m8 npr jer meni one funkcije sa olovkom ne znace nista. Dok s druge strane sa TW custom romom jednostavno otkljucas mogucnosti note 2 i dobijes funkcije koje ima note 3 i bukvalno kao da imas note 3 koji je 100 eura skuplji. Kad nam vec android to omugava zasto ne iskoristiti...

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Zile995 »

Drafer napisao:...nemaju prave drajvere vec su nabudzili....
@mick moraces da se slozis sa ovim sto je Drafer napisao. Nemaju drjvere jer samsung nece da ih da! Exynos smdk4212 sva sreca nije pogodjen fuse daemon bugom.

CM rom-ovi koriste potpuno druge drajvere za razliku od onih zvanicnih. Zato je najbolje koristi stock based custom rom-ove. I naravno da CM brze radi, stock AOSP android, nema nikakav skin koji ga usporava. I to je to. Ovi TW rom-ovi su vec tweakovani, postaju brzi.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od toda81 »

Dr Ketan radi fantastixno. Za mene je trenutno najbolji i najbrzi rom. Sada mogu da stanem uz note 3 i da se takmicim u brzini ;)
Note IV N9100 dual

christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od christofer »

Da li je moguce da nije izasao 4.4.2 za Telenor...ja ne vidim na sammobile...ima 2 varijante za Vip i 1 za Telekom? Meni telefon posle predzadnjeg updatea vise sam ne registruje nove verzije, vec moram rucno..pa sad gledam i prosto mi neverovatno da Telenor nije dobio? :?
screw u guys I'm going home

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od toda81 »

Ma koji ce ti djavonto druze. Nista se bukvalno nije dobilo sa 4.4.2 oficijal. Samo se autonomija baterije drasticno smanjila
Note IV N9100 dual

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od vojkan85 »

Nemoj da se mlatis sa stock rom-ovima koji su zatvoreni po svim pitanjima i dolaze sa gomilom s djubreta. Lepo stavi neki custom i oseti moc telefona koji je star 2 godine, a rame uz rame je sa danasnjim linijama note-a ;)

christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od christofer »

Ok, ali pitanje koji rom. Nisam bas pratio koji su to najstabilniji i najniviji? Vidim samo da se vode zustre rasprave oko toga ;)... I drugo, s obzirom da nikad nisam stavljao custom rom... I ovo je mozda glupo pitanje :p... Da li je ista procedura oko instalacije? Preko odina npr... Ili treba jos nesto obaviti, cisto da ako nesto podje pp zlu mogu da se vratim na stock :) uglavnom. Nisam radio nikakve backupove, vec sam samo stavio stock i teraj... Nisam imao strah da ce se mozda zakucati... Ovde bih pazio ;)
screw u guys I'm going home

Enemy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sre, 08. Okt 2014. 16:44
:: Samsung galaxy note2
:: Samsung galaxy note2

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Enemy »

christofer, isti sam i ja bio kao i ti , moras sve zivo da pitas i da se informises da bi ti prosao proces kako treba. Meni cak i posle detaljnog upustva nije moglo da prodje valjda ili zbog Knoxa ili boatloadera...

Imas zadnjih nekoliko stranica postove od Micka i od Tode gdje ti je sve objasnjeno i kojim redosledom da ides i da poskidas sve. Posto je meni jos sve svjeze oko toga dacu ti samo kratko upustvo:

1.prvo treba da rutujes telefon (to radis preko Odina) (ulazis down up+home+power);
2.onda treba da skines i instaliras neki recoveri (meni su preporucili TWRP i njega ubacas preko Odina);
3.onda skines DR.keatan rom(v12 i dopunu v12.1) imas ga na zadnjim stranicama ostavio mi je link MICK i ubacis ga preko kompa na memorijsku karticu;
4.onda kad ovo odradis udjes u TWRP (Down Up+home+power) i odradiš backup podataka (etf,modem,sustem,data,boot);
5.onda se vratis korak unazad pa uradis WIPE (cache,dalvik,sustem,data) ovo radis u TWRP (recoveru);
6.kad sve odradis backup i wipe ides korak unazad na instal i nadjes na kartici rom koji si ubacio i pokrenes instalaciju roma v12;
7.kad završi rebbot system i onda opet TWRP recoveri instal i instaliras dopunu v12.1.

i to bi trebalo da je to , mada meni ni ovako nije uspjelo jer me je zezao knox.

PS.ako ti bilo sta zakoci kao meni mozes da vratis restore lagano preko recoverija , ili preko odina da ubacis neki stock rom koji skines sa sajta sammobile ...

Sve imas na yt pogledaj i sve ce ti biti jasno.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od vojkan85 »

Nemoj neki stock da skidas, nego skini onaj koji si imao. Prepisi tacan naziv kada odes u about phone, pa vidi koji je. Procedura je da prvo moras da rutujes aparat, onda ide custom recovery, pa onda preko njega guras custom rom kao sto ti je Enemy rekao :D

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Drafer »

vojkan85 napisao:Nemoj da se mlatis sa stock rom-ovima koji su zatvoreni po svim pitanjima i dolaze sa gomilom s djubreta. Lepo stavi neki custom i oseti moc telefona koji je star 2 godine, a rame uz rame je sa danasnjim linijama note-a ;)
1 To djubre u stock romu se moze obrisati ako se rutuje telefon, ja sam ih samo zamrzao da ne rade, a lako je obrisati.

2 Ni jedan custom rom nema prave drajvere za Samsunga pa cete osetiti "moc problema" koje custom rom pruza :)

3 Sve je to zezanje bez potrebe, Enemy se zezao i nije nista uradio, cak ima i detaljno uputstvo kako da sve uradite a da vam ne uspe instalacija custom roma, na kraju je uradio kako sam mu ja predlozio i sada mu radi telefon ali ima ogromnu manu - stock rom :)
Android 12

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od toda81 »

Naravno da se moze i da se obrise i da se zamrzne ako je felefon root-ovan, ali opet nikakva posebna korist ako senne dobiju prave funkcije kao sto ih ima note 3
Note IV N9100 dual

Enemy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sre, 08. Okt 2014. 16:44
:: Samsung galaxy note2
:: Samsung galaxy note2

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Enemy »

Drafer, za svaki problem postoji rješenje, tako da se nadam da cu brzih dana iskusati ovaj dr.keatan rom, jbg mora se malo pomuciti oko instalacije ali vrijedi je odraditi, makar zbog svih prednosti koje pružaju ovi custom romovi.

Uostalom ako bude radio kako ne treba lako se preko odina vratiti na stock 4.4.2, a ako cemo iskreno ovaj nije ništa bolji od prvog stocka 4.1.2. cak mi je ovaj bio mnogo bolji sto se tice trajanja baterija.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od toda81 »

Najbolji je bio 4.1.2 sto se tice trajanja baterije
Note IV N9100 dual

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Drafer »

Ne znam za 4.1.2 jer ja sam ga kupio sa 4.4.2 a kasnije isti rom ubacio i rutovao, ali baterija mi radi savrseno dugo, sa zescim silovanjem izvucem sigurno 2 dana, a bez silovanja 3 ili 4 dana. Zar moze bolje od toga?
Jedini problem koji imam je sto se po nekad puni oko 6 sati, to ne znam sta moze da bude uzrok ali baterija radi savrseno. Pisao sam o tome ovde, isprobavao druge kablove, merio amperazu punjenja...

Enemy,
Isprobaj, ali sve sto ima prednosti ima i mane. On ce ti raditi malo brze i imaces nekih dodatnih opcija koje sada nemas, ali imaces i mane jer nemas prave drajvere a to niko nece da prizna.
Napisi svoje utiske posle mesec dana od prelasna na custom rom.
Android 12

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od vojkan85 »

1 To djubre u stock romu se moze obrisati ako se rutuje telefon, ja sam ih samo zamrzao da ne rade, a lako je obrisati.

2 Ni jedan custom rom nema prave drajvere za Samsunga pa cete osetiti "moc problema" koje custom rom pruza :)

3 Sve je to zezanje bez potrebe, Enemy se zezao i nije nista uradio, cak ima i detaljno uputstvo kako da sve uradite a da vam ne uspe instalacija custom roma, na kraju je uradio kako sam mu ja predlozio i sada mu radi telefon ali ima ogromnu manu - stock rom :)[/quote]

1. Mozes i da ih zamrznes ali je bolje da ih obrises jer realno nicemu ne sluze.
2. Ne znam na koji problem konkretno mislis, jer sve radi kao sat sto se tice drajvera ;)
3. Nije veliko zezanje, jer ovo radi prvi put. Samo pazljivo i sve se lepo ubaci i podesi. Tutorijala na YouTube-u koliko hoces ;)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Samsung Galaxy Note II N7100

Post od Zile995 »

vojkan85 napisao: 1. Mozes i da ih zamrznes ali je bolje da ih obrises jer realno nicemu ne sluze.

2. Ne znam na koji problem konkretno mislis, jer sve radi kao sat sto se tice drajvera ;)
1. Preporucujem brisanje, jednostavno oslobodite sistemski prostor.

2. Na kojem si rom-u? Ako je baziran na stock-u 4.4.2 onda naravno da nemas probleme. Znaci nedostatak drajvera je problem na AOSP romovima.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Odgovori