Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Mataros
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 20. Avg 2014. 17:59

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Mataros »

Ako su slike ok to je kopija, kod originala su senzori desno od zvucnika razlicitog obima. Evo ti klip ako nastavljas potragu za S IV http://m.youtube.com/watch?v=TMPd1_kttOI predlazem ti i nexus 5

AleksaVrsac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 17. Avg 2014. 16:51
:: S4
:: Note 2
Lokacija: Vojvodina

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od AleksaVrsac »

Video sam taj klip,i staklo na blicu je na ovom sto sam ja postavio previse zuto,a ne bi trebalo. Tacnije staklo je cisto.
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jel veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi...

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od vla-do »

AleksaVrsac, taj telefon je S4 clone. Izgleda skoro identično kao pravi S4, ali unutra je MTK čip. našao sam to preko "build number" i "baseband version". Sve i da ti ga pošalje, traži da na sebi ima instaliran neki od programa za proveru CPU. Kad stigne proveriš koji CPU je unutra i znaš da li da ga vraćaš ili uzmeš.

Po meni, u ovom slučaju, neka ga ni ne šalje. :)

AleksaVrsac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 17. Avg 2014. 16:51
:: S4
:: Note 2
Lokacija: Vojvodina

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od AleksaVrsac »

A jbg,nemam vise od 200e. Jedino da sacekam mesec ipo pa da dodam jos 40-50e i kupim original od nekog ko radi samo sa telefonima i ima brdo pozitivnih ocena. Ovako se samo cimam da nadjem za 200-210,ali tesko. Tacnije ima,ali sve su kopije dobro odradjene.
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jel veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi...

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Kulijana »

Pazi sad ovo, imam one senzore iste velicine, desno od zvucnika, a pritom garantujem da mi je telefon original ali ajde da instaliram ovaj isto cpu-z i specifikacije su kakve i pise da su od originala, proverio i na yt... :)

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od fannY »

Bolje sacekaj, pa da kupis siguricu, a ne macku u dzaku.

Mataros
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 20. Avg 2014. 17:59

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Mataros »

@Kulijana, uvek su razliciti evo i slike http://www.mobilnisvet.com/img/upl/mrev ... color2.jpg

AleksaVrsac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 17. Avg 2014. 16:51
:: S4
:: Note 2
Lokacija: Vojvodina

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od AleksaVrsac »

Ali pazite kad mi lik sad pise kao nije kopija. Obelezicu kod kurira da ga mozes proveriti,ako se razumes proveri pre nego sto platis pa ces se uveriti da je original. Mislim je li toliko lud da mi dozvoljava da proverim ako je kopija. Ja sam mu rekao da ga vracam ako nije org,i da ne placam postarinu. :dry:
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jel veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Joxy »

Ako se dogovorite da mu vratiš ako je kopija i da ne plaćaš u tom slučaju poštarinu, onda je ok, zašto da ne. Sve odradi po ovim uputstvima i biće to sve ok. Bilo bi dobro ako nekoga znaš ko se razume u telefone pa da bude tu sa tobom kada primiš paket, da proverite zajedno.

Mataros
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 20. Avg 2014. 17:59

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Mataros »

Kazi ti njemu da uradi antutu benchmark i posalje ti sliku sa rezultatom pa ako je veci od 25k neka ti salje

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Joxy »

Ili tako ili da sam proveriš, mada ako je kopija mislim da je kod njih već instaliran Antutu i da pokazuje rezultate kao kod originala, mada ima tu i drugih programa za proveru.

Mataros
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 20. Avg 2014. 17:59

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Mataros »

Nije daju najvise 15k a ima 3 miliona vrsta kopija, a ako je bas takva da se ne primeni razlika izmedju originala onda nema veze sto je kopija :)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Joxy »

Da, ali sam mislio na Antutu koji je već instaliran na tim kopijama, pokazuje recimo da ima quad core procesor, 2gb rama, 13 mpx kamera, iako ustvari nema, ne znam da li me razumeš? Najbolje bi bilo da ga sam proveriš pre nego što platiš, jer ako je fake odmah ga vrati istim kurirom i to je to, ali čim on tebi daje mogućnost da ga proveriš pre kupovine da vidiš da li je original, možda stvarno bude da je sve ok, ali moraš dobro sve da isproveravaš, pre svega zbog cene je malo sumnjivo jer je značajno povoljniji od drugih ako se ne varam.

AleksaVrsac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 17. Avg 2014. 16:51
:: S4
:: Note 2
Lokacija: Vojvodina

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od AleksaVrsac »

Da jeste,povoljnije je... Videcu sta cu. Hvala na savetima. ;)
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jel veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Joxy »

Proveri ti to dobro, pa da čestitamo ako je sve u redu. ;)

Mataros
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 20. Avg 2014. 17:59

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Mataros »

Ma uzmi, videces i po kameri a i po brzini pa javi kako je proslo

AleksaVrsac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 17. Avg 2014. 16:51
:: S4
:: Note 2
Lokacija: Vojvodina

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od AleksaVrsac »

Ne znam da li smem da palim telefon i proverim ga preko CPU-Z programa. Ajde po kameri bi odma rekao da je kinez,tacnije po staklu na blicu. Previse je zuto,a senzori mi deluju svi isto,a ne bi trebalo. ALi mi jedno stvarno ne ide u glavu,da decko tvrdi da je original i da ce mi danas snimiti test i posalti da se uverim,i da dozvoljava da otvorim paket ispred kurira pre placanja. Jasno sam mu rekao ako izvalim da je kinez vracam pare i ne placam ni paket a ni postarinu,platice sve on kad mu vrate fon. I lik kaze nema frke. Neka ga posalje pa cu proveriti spolja kakav je (eventualno ako smem da ga upalim i odradim test). Trazicu da on instalira pre slanja CPU-Z tako da ga ja samo upalim i odradim test.
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jel veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi...

Mataros
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 20. Avg 2014. 17:59

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Mataros »

Cpu z pokazuje informacije o procesoru, a antutu je test koji se radi oko 5min. Evo mog rezultata, takav bi trebao i s4 da bude [img]http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08 ... ad5dce.jpg[/img]

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Kulijana »

oops nisam video sinoc lepo u mraku, i meni je levi senzor manji od desnog kod zvucnika...

AleksaVrsac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 17. Avg 2014. 16:51
:: S4
:: Note 2
Lokacija: Vojvodina

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od AleksaVrsac »

Ajde i dalje da vas smaram. Sta mislite za ovaj? Po blicu iza bi rekao da nije kinez,posto nije cisto staklo,i nije jako zuto. Senzore bas i ne vidim dobro,ali mi se cini da nisu svi isti.

http://www.kupujemprodajem.com/Samsung- ... er_id=2253
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jel veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi...

Odgovori