Samsung Galaxy S3 ( I9300 / I9305 / I9300I )

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Azimuth »

Misliš da umesto neke slike bude sve crno?
Pa ili nađeš crnu pozadinu koju postaviš kao wallpapper, ili nađeš neku sliku i kropuješ samo crni deo slike. Tako isečen deo postavi za wallpapper i telefon će sam razvući preko celog displeja.

Miloske83
Banned
Postovi: 272
Pridružio se: Pet, 17. Avg 2007. 18:44

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Miloske83 »

Ma ne druze tako ce wllpaper isto biti crn ja zelim da wllpaper i pozadina gde se nalaze aplikacije budu razliciti tj da bude crno samo gde su aplikacije kako je samsung to utupio kod lg-a lepo to ima u podesavanju i cao.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Coni »

Skini Nova launcher, u podesavanjima imas tu opciju.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Zile995 »

Ljudi potrebna mi je pomoc.
Root-ovao sam s3 koji je na 4.1.2 da bih napravio backup efs particije pomocu aplikacije sa playstore-a. To sam uradio jer smo ortak i ja imali lose iskustvo prilikom ubacivanja 4.1.2 sistema... Izgubili smo mrezu. Sva sreca pa je imao garanciju pa smo ga nekako unroot-ovali i odneli u servis gde su opet oni opet root-ovali fon... Sakrili su superuser aplikaciju u TW draweru..

Napravio sam efs backup i lepo flesovao 4.3 poslednji TSR rom za Srbiju.

I pretpostavljate sta se opet desilo...!? Nestala je opet mreza. Ustvari IMEI je ostao netaknut, serial number isto, ali stalno izbacuje "nije registrovan na mrezi"

Opet isti problem!!!

Nasao sam i stari efs backup koji su ovi debili iz servisa ostavili. Znaci imam njihov efs backup pored mog backupa. Root-ovao sam telelefon na 4.3 sistemu i uradio restore pomocu aplikacije sa kojom sa napravio efs backup.

Sada sam potpuno zeznuo IMEI, promenio se potpuno!! Znaci 4 nule su na kraju...
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od zoreli »

Skini Samsung Tool aplikaciju i probaj preko nje da vratiš efs bekap . Ako ni to ne pomogne rešavaj se telefona . Kad mu na silu vrate efs/imei u servisu telefon za buduće apdejtovanje softvera i ubacivanje custom ROM-ova postaje neupotrebljiv (svaki put će izgubiti mrežu) , govorim ti iz ličnog iskustva .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Zile995 »

Ne... To se zove shamesung ili blamesung , ovo sto su uradili sa ovim modelom je neprihvatljivo!!

Pa kad mi fon ubacivanjem zvanicnog rom-a preko odina izgubi mrezu a IMEI i ostalo bude netaktnuto...dalje nema sta da pricam.

Razum te, ali ovom telefonu nije na silu vracena efs particija, pa je prilikom prvog flesovanja preko odina izgubio mrezu...

Hvala Zoreli, probacu tako :)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od zoreli »

Zile995, da li si ti prvi vlasnik telefona , odnosno da li si ga kupio novog neotpakovanog ?
16 godina na forumu MOBILNISVET

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Zile995 »

Ortak ga je kupio u Nisu u nekoj prodavnici... Podzemni prolaz..

Bio je otpakovan, ali je sve radilo odlicno. Da nije bio za nase trziste? Nije moj telefon, ortakov je.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Azimuth »

Koliko znam, ako rom nije za region iz kog je telefon, Odin neće ni završiti flešovanje tj odradiće sve do onog poslednjeg kada treba da piše PASS.
Tako da, sve i da si pokušao sa pogrešnim romom, ništa ne bi naradio. A da nije mozda sam fajl problem? Jesi probao još neki rom ili samo taj jedan?

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Zile995 »

Shvatio sam o cemu se radi...

Telefon je kupljen normalno kao i u svakoj prodavnici nov neotpakovan.

Kaze ortak da mu nije izbacio onaj wizzard za pocetno podesavanje pri prvom paljenju telefona, jezik, google nalog, samsung nalog, vec je odmah normalno upalio rom.

Opera mini je bila default sistemska aplikacija, sto je cudno. Prvo sam mu preflesovao 4.1.2, misleci da je telefon za nas region...Srbiju.. Video sam da se broj verzije ne nalazi na listi za Srbiju TSR.

Skinuo sam i flesovao normalno preko odina. Sve je normalno radilo IMEI je ostao isti, ali jedino taj problem "nije registrovano na mrezi".

Brzo sam unrootovao telefon i dao mu fon da ga nosi u servis. Uvazili su mu garanciju.

Zakljucak:

1. Telefon nije za nas region. Zeznuli su ga zestoko. Pri flesovanju roma koji je za drugi region mreza puca. Ima signala ali ne moze niko da te zove... Nedostupan si.

2. U servisu su uradili Ariza patch. Root-ovali su telefon, dokaz je superuser ciju su ikonicu sakrili u drawer-u. Android 4.3 i 4.1.2 od MG4 verzije imaju novi efs2. Bekap 4.1.2 efs koji su uradili pomocu ariza patcha su ostavili na sd kartici, to je drugi dokaz.
-Mane ariza patcha:
1. Ne mozes da update-ujes sistem.
2. Ostajes dozivotno na 4.1.2 stock.
3. Svaki drugi rucni update rusi mrezu.

Znaci zeznuli su ga... Sad su telefon trajno osakatili sto se tice sistema, em je za drugo trziste em ne moze vise da se updateuje.

Probao sam 4.1.2 XXEMC2 i poslednji 4.3.
Probacu da se vratim XXELA na kojem je sve radilo i na njemu je napravljen backup. Smatram da ce restore na njemu raditi, ali videcemo. Sta sve ovi rade iz servisa!!! Nece vise tamo da kupuje telefona!! Promena modema ne pali.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Zile995 »

1. Telefon nije za nas region. Zeznuli su ga zestoko. Pri flesovanju roma koji je za drugi region mreza puca.
Au sta sam nalupao ovde. Malo sam trazio po netu... Moze slobodno da se flesuje bilo koji region.

Nema posebnih regiona za s3, sve je isto.

I sad mi nije jasno kako sam mogao odinom da zeznem mrezu. Znaci ono je bio koriscen telefon. Sumnjam da su nesto cackali...
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od deana »

Momci, imam ovaj telefon, platila sam ga 265 eura pre nekoliko meseci.
Treba neko iz moje familije da kupi isti takav.
Imate neke proverene i povoljne sajtove za prodaju?
Hvala unapred. :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Sale_M »

Sto puta receno,kupujemprodajem :wink: gledaj da uzmes od clana koji ima sve pozitivne ocene.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Miloske83
Banned
Postovi: 272
Pridružio se: Pet, 17. Avg 2007. 18:44

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Miloske83 »

Drugari imam jedan problem koji me uzasno nervira,znaci pokusavam da na telefon sa kompa prebacim film velicine 3,50 gb telefon je sa kompom povezan preko usb-a znaci to sam radio 5-6hiljada puta :D a od juce kada to pokusam pocne da se prebacuje film i posle par minuta mi tel tako zakuca da moram da mu vadim bateriju stvarno neznam u cemu je problem inace imam oko 7gb free memorije.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Zile995 »

Ehejjj... Polako.

Formatiraj karticu i internu, a pre svega backup podataka. Uradi factory reset, wipe cache partitions.

Ako nsce flesuj najnoviji rom pomocu odina. A pre toga efs backup. Uradi ota update na poslednji 4.3, to je najbolje.

A najbolje je da ga rutujes pa da flesnes philz recovery, pa u mount and sorage da uradis /format system pa reboot system now... Ja msm da ce ti muke odmah prestati ako uradis /format system. Bice kao nov [emoji41]
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od marko 0401 »

Pomoć ljudi, tel mi je ispao prije neki dan na pod (sa stolice, nije velika visina, ali je nezgodno pao, baš ivicom je lupio pošteno, imam zaštitu na njemu ali je dobro "klepio"),
od tada se pošteno bio usporio, baš je užasno radio. Znao je i često da se restartuje (ja bih vadio bat i to bi prestalo)

Sada se resetuje non stop, ne može da se podigne nikako.
Ne mogu ni da udjem u download mode ili šta li već (volume down+home+paljenje/volume up+home+paljenje),
on krene da ulazi u taj mod ali se opet resetuje.
Telefon mi je neophodan za svakodnevni posao, ne znam šta da radim sad.
Da li mogu išta da probam, osim da ga nosim u servis sutra, gdje će da ga fleshuju samo i ništa više vjerovatno??!

Telefon sa rutovao prije godinu dana, ima i dalje oficijalni rom (nisam ništa ubacivao). Ne znam koje bješe verzija (4.2.1 čini mi se, starija dosta).

Šta da mu radim noćas?
Znam da sam ja napravio neki backup kad sam ga rutovao, ali sada uopšte ne mogu da udjem u onaj download mode,
tel se stalno resetuje. :(

Šta je eMMC chip, sad vidjeh na nekoj drugoj temi da ovo hoće često da mu rikne?
Da li ovo može da bude uzrok ovog resetovanja?
Može to i još 100 stvari jel tako...

Znači telefon se sam od sebe pali čim mu stavim beteriju, i samo se restartuje.
Kada ga stavim na punjač, samo pokazuje onu bateriju na displeju, kao da je ugašen i da se puni,
i ona svaki čas nestaje i pojavljuje se (kao da krene da se pali, pa opet ispočetka).

Jel prepoznaje neko ove simptome, šta može da mu bude??!
Poslednja izmena od marko 0401 u Čet, 14. Avg 2014. 20:55, izmenjeno 1 put ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Azimuth »

Pa ti sam možeš dve stvari da pokušaš.
Prva je da izvadiš bateriju, sačekaš malo, pa je vratiš i dok je telefon ugašen onda stisneš volume up + home +power. Ako uđe u recovery onda uradi factory reset. Znaj da ode sve sa telefona. Posle toga još wipe cache i wipe dalvik. Kad to završi, onda na reboot i pusti ga da se upali.
Ako to ne upali, onda jedino ti jos ostaje da ga flešuješ.
Dakle, opet izvadiš bateriju, sačekaš malo, vratiš pa sad kombinacija tastera volume down + home + power. E tada bi trebao da uđe u download mod. Na kompu upali Odin, nakačiti telefon, odaberi fajl i klik na start. Kad završi i napiše pass, sam će se restartovati i podići sistem.
Ako ništa od ovoga ne možeš ili ne uspeš, onda ti jedino servis preostaje.
Srećno.

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od marko 0401 »

Azimuth, ne može ni jedno ni drugo, tel se odmah resetuje... :(
Moraće u servis... :x

EDIT:
evo sad sam ga kao i upalio na punjaču, izvadio sam mu SIM karticu i upalio se nekako.
Sad ću da sačuvam sve što nije sinhronzovano sam gmailom (mada mi je sve na dropbox uglavnom),
i da probam da maknem sve apps koje mi nisu baš neophodne. Da vidim da neće da se povrati... :)

edit nakon 1 min:
opet se ugasio... trajalo je 2 minuta....

Miloske83
Banned
Postovi: 272
Pridružio se: Pet, 17. Avg 2007. 18:44

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Miloske83 »

Ljudi ajde neko ko se razume da mi pomogne moj oficijalni 4,3 rom mi je prsao mnogo je bagovao pa sam ja ubacio novi rom sensation s5 ali on svremena na vreme baguje restaruje se bez razloga i nervira me e sad promenio sam jos tri roma saletov neat v7 likvid smot i jos jedan na svim tim romovima NEMAM MREZU jedino mi radi ovaj prvu u cemu je problem molim vas da mi pomognete

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300 / I9305

Post od Zile995 »

Uradio si full wipe kada si flesovao te rom-ove? Da li si bekapovao sistem, nandroid backup? Imas li efs backup?

Izgleda da si zeznuo mrezu i ostetio efs particiju.

Probaj preko odina da flesujes stock rom...
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Odgovori