Samsung Galaxy Note III N9000 / N9005

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Drakenzen, ni tebi nije upaljen data saobracaj stalno? Ja nikada nisam uspeo da izvucem toliko, neki maksimum mi je oko 7-8 sati displeja na 3G, sa svim sinhronizacijama, lokacijama, auto osvetljenjem, a tada mi je baterija drzala negde oko 18h, od ujutru do pred spavanje pa se ugasio :D

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Drakenzen »

Pa koristim samo kad mi je potreban. A ove ostale sihronizacije i lokacije ne koristim i primetio sam da mnogo znaci power saving.

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od nemanjabrat »

Azimuth, Rezultati su losi jer cini mi se najbolji koji sam video je 2, nesto MBps (a max je 5,2). Mnogi ne mogu na drugim mrezama da doteraju i preko 1,5. Procitaj malo na wiki sta je proxy i za sta se koristi pa ce ti biti jasno zasto mi je zent da ga brisem. Mrzi me da ovde kucam 3 sata :oops:
Koliko mi se cini taj u komentarima je dobio dosta bolje rezultate kad je obisao proxy zato kazem da su gore pomenuti losi.
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Da, power saving definitivno produzi zivot taman toliko koliko ti treba dok ne stignes do punjaca, mada sam ga ja samo jednom za va dva meseca koristio. Juce sam bas gledao, u stanju mirovanja, 3G je upaljen ali je nakacen na wifi, sinhronizacije i lokacije popaljene, jedno 10-15 aplikacija u pozadini radi, pa mi trosi oko 0.5% na sat vremena. Mozda ne deluje kao mnogo, ali da ne poverujes koliko ti pozadinski procesi vuku. Kad ih sve pogasim tj ostavim samo Viber, WhatsApp, FB, gmail i instagram, na 5-6h izgubi 1%, a ovako sa jos gomilom aplikacija je ipak osetno veca potrosnja.

nemanjabrat, daj mi link za wiki pa da procitam isto sto i ti. Inace sam obrisao proxy ne toliko zbobg brzine koliko zbog toga sto mi IntesaMobi ne radi sa unetim.
Poslednja izmena od Azimuth u Pet, 04. Apr 2014. 10:13, izmenjeno 1 put ukupno.

weska88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1093
Pridružio se: Pet, 18. Okt 2013. 21:59
:: iP11pro

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od weska88 »

Svaka cast za ovaj rezultat,ja sa mojim telefonom doteram 4,5sati screen on i to je to :smutny: pa nema veze sto ne koristi stalno data saobracaj, ja sam uvek na wifi, kada sam van kuce i posla je ukljucen data ostalo ga gasim...ali ovaj rezultat od 2,5 dana je fenomenalan kupicu i ja note nekada :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Baraba »

nemanjabrat, za proxy je važilo za telenor. Vip nema podešavanja, samo ubaciš karticu i online si (bio to samsung, lg ili iphone...), osim ako nisi ugasio data i ne treba ti. Ne znam koji ti je operater i kakav ti je signal, probaj i sa nekim drugim telefonom i tom karticom, kao i neku drugu mrežu sa note 3.

weska88, to je odličan rezultat za S4 ako je na 3G i auto osvetljenje. Ovaj gore od 12+ sati nije u takvim uslovima.

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od nemanjabrat »

Baraba, na telenoru sam i poprilicno je jak signal. Pokusacu sa drugim mrezama kad nadjem micro sim.
Ni za tekenor ne moras nista da radis kad pazaris nov mob samo ubacis karticu i imas net bar je meni tako bilo. Ali kad odes u mobile network imas podesavanja za sam telenor internet.
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Baraba »

Sada sam pogledao, tako je i na VIP, imaju parmetri. Nisam nikad probao bez proxy jer je brz, znam da je to za telenor. Probaj bez proxy, mislim da je to bilo i na telenorov sajtu obaveštenje, bila je diskusija u delu Operateri.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Evo već treći put otkad imam telefon mi se desilo da sam od sebe obriše sačuvane wifi pristupne tačke. Ne znam zašto ni kako, samo kad sam se želio spojiti na poznatu mrežu, prikazuje dostupne i nema ni jedne sačuvane tako da je to očigledna greška... :(

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Čitao sam da se to dešavalo nekima, meni nije do sada, i navodno je neki bag koji ce ispraviti u narednih par nedelja sa 4.4.3. Već su neki dobiki na Nexus 5 telefonima ispravku, tako da očekujem uskoro i za nas ;)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Drakenzen »

Interesuje me kako da obrisem folder koji sam stavio u aplikacijama?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Ides na Edit pa onda ga samo prevuces gore na Remove.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Drakenzen »

Azimuth, hvala ti puno. Inace, danas mi je ispao telefon iz dzepa na duksu direktrno na mermerne plocice, pao je na ekran, direktno, sva sreca pa sam imao s view na njemu tad inace bih sad trazio ekran sa okvirom za njega po netu.... :|

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od janka_88 »

Moguće ali ne i sigurno. :D Meni je dva puta tako ispao na pločice i nema ni najmanje ogrebotine, i to bez ikakve zaštite. Za divno čudo je i lajsna bez ikakvih tragova i oštećenja. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Nemaš razloga da se brineš. Ne znam da li si gledao snimak što je juče neko ostavio ovde, ali dečko baca na beton S4 i S5, na beton koji nije ni približno ravan koliko su parket i pločice ;)

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Malone »

Gledam oglase vec par dana, javljaju se sve sami preprodavci. Nasao sam jednog koji je prodao vise komada iz vipa i sada je dobio jedan iz telenora. Kaze da nije zakljucan, uzet pre dva dana, ali su u telenoru napravili gresku i na ugovoru su stavili pogresan imei pa je to ispravljeno i overili su u telenoru da je doslo do greske i zapisali ispravan imei kao na telefonu i kutiji.
Sutra ili u ponedeljak mogu da pogledam telefon i ako hocu da uzmem, 430e. Jedino sto u toku provere kaze da ne skidam foliju, a sve ostalo mogu da isproveravam. Onih par slicica malo zaklanja, ali mislim da ce lepo da se vidi rezultat antutu i ono sto je baraba preporucio. Ako vec ima overeno da je doslo do greske trebalo bi da je sve ok. Mislim moze to da deluje kao patka i da se tako uvali neki levi telefon. Sta kazete?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

Pa ta folije nije zalepljena, kao sto ni svaka druga nije. Ona je samo naelektrisana pa je to "zalepi" za telefon.
Ne znam, ako zaista postoji pečat onda ok. Mada mi je čudno da nisu drugi papir dali sa tačnim podacima umesto što su ovaj ispravljali.
Samo ti isproveravaj sve što smo ovde napisali i nema greške. Inače, mislim da možešproci i jeftinije preko KP ali nemaš garanciju kakvu ovde dobijaš.

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Malone »

Pa da, pre se lepila pa ako ne prelepis dobro ostane vazduh, verovatno zato. Pogledacu kako sve to izgleda. Ono cim kod operatera dodje s5 vise niko nece da uzima ugovor uz note 3 i da proda telefon tako da je ovo verovatno i krajnji rok za nov note 3 od operatera.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Azimuth »

A zašto ti je bitno da bude od operatera? Jedino garancija, ništa više kao neku prednost ne vidim.

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Samsung Galaxy Note III N9000

Post od Malone »

Zbog garancije, a ujedno tako znam kada je kupljen, da nije koriscen... Ovako neko kao nov moze da ti uvali i koriscen telefon, tipa pao i nesto mu ne radi lepo i onda ga uvalja dalje, a sebi kupi drugi.
Note 2 sam uzeo direktno od coveka koji je potpisao ugovor sa Telenorom i bilo mi super, ovo preko preprodavaca mi malo bezveze, jos doslo do greske, al ajde, pogledacu.

Nego jel moze neko da potvrdi da ove godine Telenor i Vip nisu zakljucavali note 3?

Odgovori