Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od zoreli »

A šta si konkretno mislio da ćeš dobiti sa Omegom :| ?
16 godina na forumu MOBILNISVET

MakiRocket
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 151
Pridružio se: Sub, 30. Mar 2013. 14:13
:: Galaxy s6

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od MakiRocket »

Da li zna neko kako se menja product code?
Skinuo sam sa sammobile telenorov poslednji firmware i ubacio preko odina....procitao sam negde da treba da promenim product code na MSR da bih u buduce dobijao redovan update od telenora

PedjaBL
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Sre, 08. Maj 2013. 08:03
:: Note N7100
:: Note n7000
Lokacija: Banjaluka

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od PedjaBL »

Stvarno te ne kontam...cemu telenorov apdejt??? Jel nije svejedno od koje drzave...mislim da balkanske zemlje dobijaju medju zadnjim tako da ne vidim razlog tog tvog postupka. Ako si bas naumio da to uradis imas csc na marketu

MakiRocket
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 151
Pridružio se: Sub, 30. Mar 2013. 14:13
:: Galaxy s6

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od MakiRocket »

:) Ubacao sam Google Edition, pa sam se sada vratio na stock...a skinuo sam sa sammobile telenorov rom, pa sam hteo (vise iz radoznalosti) i to da namestim, da sam dobija update...hvala u svakom slucaju za info
P.S. kada izadje 4.3 sigurno necu cekati da stigne do nas, jer update kod nas uvek kasni

PedjaBL
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Sre, 08. Maj 2013. 08:03
:: Note N7100
:: Note n7000
Lokacija: Banjaluka

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od PedjaBL »

To ti kazem...skines njemacki rom...oni medju prvima dobijaju...samsung se boji njemacke...pa redovno oko njih

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Jorda »

zoreli napisao:A šta si konkretno mislio da ćeš dobiti sa Omegom :| ?
Brzinu, jos customizacije, no smearing pri skrolu, ne home button lag.
Mislim da je dosta.
Fles malopre i ima bag, nece da se upali wifi, sad cu ga fles opet pa da vidimo...

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Одг: Samsung Galaxy S IV

Post od zoreli »

Ja sam ga isprobao na S4 i mogu ti reći da Stock ROM daleko bolje radi i izgleda , za S4 još nema dobrih ROM-ova . A home dugme lag rešiš tako što u podešavanjima S Voice odčekiraš sve opcije .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Jorda »

Imao sam bag sa wifijem na v9 i v9.1, fles sam XXUBMG5 stock pa cu da vidim kako se on ponasa.
AAAAA ostao mi je bag i na ovom stocku!! Dajte neki predlozg, PIZDIM!!!!!

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od zoreli »

Format sistema u rikoveriju uradi i onda fleš stock ROM-a :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Jorda »

Daj link za neki dobar stock. Ovaj mi baguje plus mi je obrisao sve iz memorije, pukao sambtotalno... :x

PedjaBL
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Sre, 08. Maj 2013. 08:03
:: Note N7100
:: Note n7000
Lokacija: Banjaluka

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od PedjaBL »

Stock skines sa samfirmwere za njemacku...dbt...I uzivsj

EDIT:
Obavezan wipe all...bez njega te zezaju gluposti I lagovi jer nije cisto sve

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Jorda »

Ok, skidam upravo. Root ide isto onaj cf auto root ili mora neka druga metoda?
I moram posle i CWM da mu stavim, jao kolko posla bzvz...

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Jorda »

Nema edit dugmeta, ne znam zasto...
Posle 3 dana zezanja sa omegom koja je zakovala na bootu ipak sam ostao na ovom nemackom romu, dobar je i brz nema sta. Ali nigde ne mogu da nadjem da stavim shortcutove na lockscreen, zar je moguce da je to izbaceno?

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Bodibiber »

POMOC MOLIM VAS. Uzeo sam ovde u Kini softverom unakazenu verziju S4 sa snapdragon procesorom i9508(china mobile), pola stvari mi ne radi i fon je totalno neupotrebljiv(mozda za kineze koji koriste fon kao statusni simbol).

Molim Vas da makar neko od vas momaka koji se malo bolje razumete proverite na netu da li je moguce ovu moju verziju telefona prebaciti na neki drugi firmware( npr. Nemacki) pa da dobijem sve funkcije koje S4 ima posto se ja na tim sajtovima totalno gubim. Drug je pre koji dan pokusao da promeni softver na svom HTC ONE X kupljenom takodje u Kini i niko mu nije to uspeo da odradi.

Unapred HVALA svima na pomoci.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Ninolina »

Bodibiber, nema tu pomoći. :-( To je potpuno drugačiji hardver i nećeš u njega moci da ubacis ni jedan FW namenjen originalnom Galaxy S4. To je samo spolja sličan telefon. :-(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Bodibiber »

*Ninolina hvala ti na odgovoru. Iskreno sam se i plasio toga :( ...nesto sam posle procitao na netu da su uspeli da ga prebace na onaj ogoljeni softver sto ima S4 GOOGLE EDITION, tj na 4.3 android mada kako se ne snalazim sa tom tematikom bas najbolje nisam siguran da li sam ih dobro razumeo.

Ne znam ima li kakve vajde ali mi tacno dodje da tuzim taj China mobile i da kontaktiram predstavnistvo Samsunga za Kinu jer su prakticno sa svojim glupim softverom degradirali Samsungov proizvod...nema s voice, s translator, google translator pod conversation dozvoljava samo engleski i spanski a kineski mi je bio neophodan zbog pomoci pri sporazumevanju, dodavanje aplikacija je kao pre 5 godina na androidu(add apps pa odaberes i onda tako za svaku ponaosob), gmail ne radi, google play ne radi i nemoguce ga je instalirati, pola aplikacija kojih skinem sa apptoide ili neke kineske prodavnice aplikacija nece da radi...sve u svemu haos od fona i jos posle 3 meseca kako sam ga kupio cu izgubiti 250 evra ako ga prodam.

Lepo sada cekam review za lg g2(mozda nabasam na korejsku verziju :) ) a onda ovo govno prodajem za 300 evra jer vise ne mogu dobiti.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od zoreli »

Vratih se u S4 jato :) ... I nikad mi neće biti jasno kako to da je kod nas Galaxy S4 u Comtrade-u 743€ , u Nemačkom MediaMarkt 499€ a u Mađarskim prodavnicama 450€ (sa PDV) ...


Slika Slika
16 godina na forumu MOBILNISVET

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Samsung Galaxy S IV

Post od toda81 »

Kad vidis cene bez problema se covek moze pokupiti i otici u Nemacku i kupiti tel i malo se prosetati po Berlinu i da mu jos ostane para za picence ;)
Note IV N9100 dual

marebrus
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 18. Jul 2006. 19:55
Lokacija: bg, brus

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od marebrus »

Drugari, danas mi se dva puta telefon ugasio kad je baterija stigla do 20%. Prvi put sam mislio da je nesto zabagovao ali evo ga sad ponovo, cim je dosla do 20% kao da je nesto iscrpilo skroz.

Zna li neko sta to moze da bude i kako da otklonim to? Evo napravio sam snimak ekrana gde se vidi potrosnja baterije samo ne znam kako da ga okacim ovde, bukvalno na 20% se ponasa kao da je 0% odjednom...

http://imageshack.us/f/822/jjsz.png/

http://imageshack.us/f/580/nxdr.png/

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Ninolina »

marebrus, to je počelo odjednom da se desava? Nije ti tako pre bilo? Taj bug je imao HTC Desire. On se gasio na 15%. Jesi li mu nesto novo instalirao ili flashovao neki novi Kernel?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori