Samsung Galaxy S3 ( I9300 / I9305 / I9300I )

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od zoreli »

aha , evo ...

Slika
16 godina na forumu MOBILNISVET

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od janka_88 »

zoreli, o tome ti pričam... nema smisla da ekran radi a da nije budan telefon. :D I onda je jako moguće da neki proces troši bateriju i drži telefon budnim a da ti to ne možeš vidjeti. :dry:

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od zoreli »

hmm , stvarno nisam primetio da se nešto brzo troši baterija a baš ga dosta koristim zadnjih 6 sati :? ... uopšte ga neću stavljati na punjač i sve ću ostaviti da radi max , čisto da vidim koliko će trajati .
16 godina na forumu MOBILNISVET

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od janka_88 »

To sam rekao nevezano za ovaj rom, to se dešava koji god rom bio u pitanju i nekad jednostavno treba restartovati mob ali ovdje ne znaš kad se to dešava i to je ono što mi smeta...

Dotore
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 12:03
:: Samsung Galaxy S III
:: Samsung Omnia i900

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Dotore »

Ninolina, Pokušao sam da provalim poslednje instalirane programe, neke i deinstalirao, ali i dalje je zvuk prigušen :cry:
Samsung Galaxy S III

jelenac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 11:37
:: Samsung galaxy S5

Одг: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od jelenac »

Nikada do sada nisam koristila Omega Rom, pa me zanima koliko ste zadovoljni i vidim da ima na marketu aplikacija Omega Files i Omega Files pro... Koristite li i to u kombinaciji sa romom? Isprobala bih ovu v45
I šta bi sve trebala da uradim, pa da pređem sa NeatRom_a na ovaj Omega? Jel obavezan full wipe?

PedjaBL
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Sre, 08. Maj 2013. 08:03
:: Note N7100
:: Note n7000
Lokacija: Banjaluka

Одг: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od PedjaBL »

Naravno da je obavezan..onace nece da ti radi kako treba i sporije ce da buta a mozda ne uspije dalje od logoa od samsa dok se ne uradi wipe...da bi sve leglo na svoje mjesto wipe bi bio pozeljan

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od janka_88 »

jelenac, ja sam koristio kratko ovaj zadnji v45 i prije toga sam koristio starije verzije i sve u svemu sam bio zadovoljan iako mi se nisu sviđale neke sitnice tipa animacije hodajućeg robota kad se diže sistem, iako nekome zvuči smiješno. :D :lol: U svakom slučaju fino radi. Ja sam sad na Sotmax v20 4.2.2 i izuzetno fino radi u kombinaciji sa launcherom sa S4 i ima sve opcije koje mi trebaju, a pri tom zadržava stock izgled, autonomiju kao i brzinu rada. :) I uz to sam dobio i tastaturu sa S4. 8) Nije obavezan full wipe da bi telefon radio ali je svakako preporučljiv da bi sistem bio stabilan i radio kako treba. :) Full wipe je obavezan isključivo kad se radi downgrade jer inače se neće podići sistem.

jelenac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 11:37
:: Samsung galaxy S5

Одг: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od jelenac »

A baterija? Kako vam se pokazala na tim 4.2.2 romovima? Isprobala sam NeatRom full (4.2.2) i nisam bas bila zadovoljna sa baterijom. Sa sadašnjim romom traje i dva dana uz fino korišćenje (3-4h screen).
I sad ste me totalno zbunili, više ne znam šta bih isprobala, a da je dobro

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od janka_88 »

Za bateriju neka ti odgovori neko sa fabričkom jer je kod mene ona extended od 3000mAh pa nisam baš mjerodavan ali nisam primjetio neku razliku u odnosu na oficijelni rom.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od zoreli »

Evo da odgovorim , sa Omegom v45 baterija je izdržala 24h sa 4 sata screen on . Radi izuzetno stabilno i bez lagova , janka_88 nema više hodajućeg robotića nego disk koji se okreće :) ... može da se stavi i launcher, weather widget i tastatura od S4 na ovaj rom , jelenac uradi obavezno full wipe a pre toga bekap sistema pre instaliranja novog roma .
16 godina na forumu MOBILNISVET

jelenac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 11:37
:: Samsung galaxy S5

Одг: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od jelenac »

Hvala puno... Backup već imam urađen, a full wipe ću odraditi, pa baš da probam i to. :-)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od janka_88 »

zoreli, zaboravio sam na taj disk na v45. :D Uglavnom sve što nije stock mi za sada ne leži, kasnije ćemo vidjeti... :)

Nego jel neko probavao ubaciti neki drugi kernel osim fabričkog, ima li kakvih problema?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Ninolina »

janka_88, ne postoji jos uvek ni jedan Custom Kernel koji podrzava v4.2.1 niti 4.2.2
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

servent
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Čet, 03. Jan 2013. 15:33
:: Iphone 6

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od servent »

Pitanje u vezi OMEGA ROM-a v45.

Omega Files i Omega Files Pro mi ne rade kako treba ili ja ne znam kako da ih koristim. Konkretno zelim da promenim boot animaciju i preko njih skinem sve sto treba i fajl fizicki bude gde je podesena putanja skidanja a sam program ga ne uopste ne vidi.

Help. :smutny:

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od JoLoLo »

Imam jedno pitanju u vezi podesavanje e-mail accounta na S3.

Naime radi se o mom sluzbenom mailu (znaci ne ono Google, Yahoo, Hotmail...). Povezao sam sa telefonom i sve mi funkcionise ok, samo je uslov da bi mogao to da radim da na telefonu postavim pin protekciju, a to me uzasno smara pri svakom otvaranju telefona da izubim jos dodatne 2 sekunde da ukucam pin...

Moze li se nekako instalirati neka druga e-mail aplikacija kojom bi se moglo pristupati drugim mail serverima, a da pritom ne moram imati podesen ovaj sistem zastite kao npr pin kod?
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Desio mi se jedan problemčić na ovom 4.2.2. Naime odjednom sam primjetio da mi statusna traka nije više providna već je opet crna, icto se samo od sebe desilo. Jel se još ikome desila ta pojava?

Riješio sam problem tako što sam obrisao cache memoriju TW launchera u app manageru i obrisao podatke i onda se odjednom stvori providan status bar. :D Ko će mu znati šta je... možda jer sam mijenjao pozadine pa zabrljavio nešto. Uglavnom ako se nekome desi to je rješenje. Ali prvo samo cache jer sam se ja zeznuo i obrisai i data od TW i onda sam sve morao ponovo podešavati na početnim ekranima. :dry:

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od pele90 »

Pozdrav ljudi. Treba mi jedan savet. Hocu da kupim S3 ,a dvoumim se izmedju I9300 i I9305. Razlika je samo u ramu koliko ja znam. Ovaj sa 2 giga je skuplji naravno,pa me zanima koliko imate iskustva sa oba,i da li je drasticna razilka sa 9305 u odnosu na 9300 ?
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od iamivan »

Koliko sam ja upućen, I9305 ima LTE i 2Gb RAM-a, ali nema FM radio.
LTE ti u našoj zemlji neće koristiti, ali ako te zanima 1Gb više RAM-a, onda uzmi I9305. Ne verujem da ima nekih drugih bitnih razlika. :-)

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od pele90 »

Da,tako je. Sta je taj LTE i cemu sluzi tacno? Ja taj tel planiram da kupim u Svajcarskoj,jer je dosta jeftiniji pa iz tog razloga me zanima da li ce biti nekih problema sa njegovim funkcionisanjem u Srbiji ,zbog tog LTE-a i 4G funkcije? Za dekodiranje znam,to cu uraditi ako bude potrebno. :)
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

Odgovori