Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ako ti je telefon rutovan, tu su Nandroid Backup i Titanium Backup, a ako nije tu ti je My Backup Pro [valjda.]
:wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

Rhiannon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2011. 21:00

Post od Rhiannon »

Pera Detlic, хвала ти, није ми рутован телефон, погледаћу имам ли Мај бек ап про, ако не, скинућу га са маркета. Велики поз. :)

zlayax
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 27. Mar 2011. 09:20

Post od zlayax »

lukasasa, da li posto mi je fon sim free,otkljucan mogu da ga flesujem sa Vipovim froyom 2.2 i posle toga koristim 064 nesmetano...Hvala i izvini sto dosadjujem :smutny:

lukasasa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 20. Jan 2007. 18:43

Post od lukasasa »

Mozes, samo prati ono uputstvo i neces pogresiti nigde. Kad zavrsis sa flesovanjem ostaje ti da manuelno uneses parametre za gprs i mms posto gospoda iz mts nemaju za nas model, a parametre ces lako naci. Ima ih i na ovom forumu. Kad zavrsis javi ako hoces 2.2.1. Posle je jos lakse. Pozdrav

zlayax
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 27. Mar 2011. 09:20

Post od zlayax »

Hvala Ti prijatelju puno...parametre znam da ubacim mada sam ih sada iskljucio jer mnogo brate skidaju..u toku dana cu odraditi 2.2 pa Ti javljam..Veliki pozdrav!!

Edit:
Lukasasa stigo do set Pit file i vec 20 minuta nista..i ispod pise Do not turn off target..nesto to predugo radi...

lukasasa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 20. Jan 2007. 18:43

Post od lukasasa »

Jel si stavio pit fajl, i da li si stiklirao re-partition. Sve mora da bude gotovo za 5 min... Ako nece javi mi na pm da vidimo sta se desava

zlayax
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 27. Mar 2011. 09:20

Post od zlayax »

Sada koristim gingerbread 2.3.3 zahvaljujuci svesrdnoj pomoci lukasase,samo da napomenem da sam imao problema sa flesovanjem u pocetku i moyda ce nekome koristiti kada nece iz prvog neka promeni usb ulaz pozeljno da se ubode pozadi..veliki pozdrav svim galaksovcima!!!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ljudi planiram da kupim ovaj telefon i moze neki savet?

Na sta da obratim paznju? Koliko vam drzi baterja?

Jel moze da se rutuje? Kako? Jel koristite one click root ili z4root ili nesto trece?

Svaki je savet dobro dosao :wink:

Kupovacu verovatno polovan.
and justice for all...

lukasasa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 20. Jan 2007. 18:43

Post od lukasasa »

Obrati na sve
dan, dan i po
moze
lako
moze i prvo i drugo i nesto trece...
KUPI NOV
Koliko ces dati za polovan???
Nov moze da se nadje za 330-350 i ne mislis dve godine a polovan???

Rhiannon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2011. 21:00

Post od Rhiannon »

Dream Weaver, телефон је одличан, ја га немам дуго, тек три недеље и стварно сам одушевљена радом и гомилом апликација које могу да се скину са маркета. Лепо лежи у руци, лаган је али чврст, пластика уопште не изгледа јефтино, тешко се гребу како поклопац тако и екран, звук је солидан. Понекад ми закочи нека апликација или се сама присилно затвори, али мислим да је то због live wallpaper коју користим па га она некад заглупи.


Екран ме одушевљава богатством боја и величином (замисли тек каква ће бити Галакси двојка кад дође :o), супер је за читање књига и стрипова и за гледање филмова у .мкв формату, рај за очи :) . Батерија барем мени кратко држи, најдуже неких 18 сати, мада од 10 ујутро па до један после поноћи јој је најчешће век трајања :smutny: , али то је зато што ми је подешен екран на 50 % осветљења, често сам на нету и стално гледам филмове по превозу или играм оне супер Гејмлофтове 3Д игрице. :wink: Нисам га нити рутовала нити му стављала неки други, кувани ром, можда је батерија таква и због тога.

Телефон и поклопац су магнет за отиске прстију, требаће ти нека фина крпица за чишћење.

Немој узимати полован, боље је увек нов! Знам да је скуп али... Ако већ узимаш полован узми од неког познатог или поузданог, јер скуп је то телефон и замисли да ти се већ за пар недеља нешто зезне јер није био нов.

Препоручујем ти од апликација Advanced Task Killer, Adao Uninstaller, History Eraser, My Backup Pro, Mp3 Downloader, Full Screen Caller ID, ACV Comic Viewer, PlayerPro for music, mVideo Player, Skype (ili Oovoo with video call) Google Earth, Beodroid, Beogsp; а од игрица: Basketball Shot, Dungeon Hunter, Gt Racing, Asphalt 5/6, Brothers in Arms II, Shrek Kart, PES 2011, Nova, Assassin's Creed...

Супер је и виџет Сенс Аналог Клок, изгледа малтене исто као на HTC телефонима. Од Live Wallpapers препоручујем ти: Аurora, Аquarium, Blue Skies, City at Night, Live Waterpaper, Snowfall and Thunderstorm.

Ако те занима још нешто конкретно питај мада не знам да ли могу све да одговорим, имам осећај да нисам истражила све могућности телефона. Поз.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

lukasasa, Rhiannon, hvala na odgovorima :wink:

Da li postoji neka verzija telefona koju teba izbegavati?

Neka verzija softvera koja ne moze da se rutuje pa zahteva downgrade? Ili ima probleme sa GPS ili sl.?

Odin cemu sluzi?
Voodoo je na telefonu sta? Vidim da postoji vodoo lag fix 8)
CWM postoji/radi na ovom telefonu?
and justice for all...

lukasasa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 20. Jan 2007. 18:43

Post od lukasasa »

Svi su isti, nemaš koju da izbegavaš.kupi prvo telefon, pročitaj ceo forum i sve će ti biti jasnije a toliko stvari ima već napisano po nekoliko puta da stvarno ne treba više ponavljati. I ja sam sve pročitao i ovde i na benchmarku. Posle je mnogo lakše

Rhiannon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2011. 21:00

Post od Rhiannon »

Слажем се са лукасасом, сви телефони су исти.

Знам да све верзије софтвера могу да се рутују и касније не захтевају даунгрејд.

Што се тиче навигације мој друг који баш доста користи ГПС каже да понекад не хвата сигнал, тј. да му мало закуца док вози, неће баш увек да му тачно покаже куда да скрене итд. Ја обично користим само мапе и ону опцију walking али не и навигацију јер немам кола па не знам.

Oдин не користим :) али знам да се користи за флешовање телефона да би му променио фирмвер и да би га апдејтовао, мислим да га је неки наш човек креирао, Дејан :D . Многи га више воле од Киеса (програм који скинеш и инсталираш на комп, онда га покренеш, прикачиш свој Галакси и он ти прикаже тренутни фирмвер који користиш и најновију верзију, па онда апдејтујеш преко Киеса, али људи кажу да није нешто поуздан и да често не препознаје телефон, нарочито ако имаш Виндоуз 7 64 битни. Мени Киес ради ОК.). А да, ако рутујеш телефон и нешто ти се поквари па ти треба гаранција, да не би видели да си рутовао можеш да вратиш телефон на фабрички сток ром и на првобитну верзију фирмвера са Одином. Имаш бесплатно да га скинеш са нета.

А Вуду лагфикс је програмчић који утиче на фирмвер телефона и који се инсталира да би телефон брже радио, да се не би заглупљивао и закуцавао, наравно, није званични програм :) али многи који га користе кажу да заиста убрзава телефон и да се перформансе телефона значајно побољшавају, ако касније хоћеш и њега да уклониш због гаранције мораш да даунгрејдујеш фирмвер са Одином јер једино тако се потпуно деинсталира. Вуду лагфикс ти мења цео фајл систем. Не мораш да га инсталираш осим ако не приметиш да телефон нешто кочи и багује. Мислим да пре него што га инсталираш мораш да флешујеш телефон са Одином. Има доста сајтова на којима је процес детаљније објашњен.

Clockwork Mode верзија за овај телефон постоји и ради на Галаксију. :) Cамо мораш да скинеш са маркета Rom Manager и онда да флешујеш CWM.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Rhiannon, hvala pojasnjenju :wink:
and justice for all...

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

evo ja malo da dopunim ako moze da ti pomogne.meni se poklopac mnogo brzo izgrebao,tako da ja koristim silikonsku fotrolicu ili oblogu ili kako vec,pa ti preporucujem da odmah stavis cim kupis telefon!Meni je bas bio osetljiv bez toga!Sto se tice gps-a,ja imam FROYO 2.2.1 i super mi radi i go navigacija i brzo hvata satelite,ali sam instalirao i faster fix(telefon mora da bude root-ovan za ovo!Moj drug na primer ima Froyo 2.2 i uopste ne moze da uhvati satelit,zbog cega ne znam,ali ja bih ti preporucio 2.2.1!:) pozdrav

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

beochke91, hvala na dopuni :wink:

Imam na DHD-u faster fix ali nisam nesto primetio da brze hvata signal :roll:
and justice for all...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Dream Weaver, Meni moji i posle skoro 5 meseci imaju samo sitne ogrebotine koje se ni ne vide, osim ako ne gledaš baš pod određenim uglom, ne koristim nikakve futrole.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

Jedno pitanjce,kada se flesuje preko odin-a,jel se gube svi podaci tipa imenik,poruke i slike i to sve?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Slike ti se ne gube pošto se nalaze na njegovoj "mem. kartici", za imenik i poruke ne znam da li ostaje ako ne otkačiš repartition, ako otkačiš sigurno se gube.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

Kada instaliram neku novu tastaturu,ona uopste nece da funkcionise!Na primer,instalirao sam da mogu da imam cirilicu i u podesavanjima stikliram novu tastaturu i kada udjem nesto da napisem sve je po starom,nista se nije promenilo!Koju god tastaturu da sam probao,nijedna nije htela!Sta da radim?

Odgovori