Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

mogu da mu pristupim ...
ali sta i kako kad udjem u recovery ?! :)
da li mogu preko Odina da ga flashujem?
Samsung Galaxy S I9000

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

ovaj jel imas cak mozda nandroid backup da si odradio? Ako ga imas odradi restore bekapa, a ako ga nemas, jel imas mozda custom rom na telefonu tj da ti je ostao onaj zip rom? Pa da ides na flash zip?

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

nemam custom rom ... instalirao sam fabricki 2.2.1 ... a nikakav backup nisam pravio, jer od programa i tih stvari nisam imao nista ...

pustio sam da uradi flash preko Odina ... izgleda da se zabagovao na pola, stoji vec 10-tak minuta ...
dosao do factoryfs.rfs i stoji
Samsung Galaxy S I9000

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

Ljudi,hvala puno,od svakog po malo i stavio sam 2.2.1 preko odina!:) a sta je ovo darky's rom i voodo,da li to i kako mogu da stavim?pozdrav

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

jos jedno pitanje,sada mi Kies ne vidi telefon,sta treba da instaliram da bi prebacivao stvari sa kompa na telefon?

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

@Urkinjo U recovery imas opciju wipe sd ili kako vec pa uradi samo to. Telefon ti se zabagovao jer si na fabrickom romu uradio factory reset sa ukljucenim lagfixom sto nije preporucljivo....

@beoche91 Ukljuci Usb debugging i moces da prebacujes sa/na komp, a na Kies zaboravi posto si fleshovao preko odina.....

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

Hvala,nbot,radi!:) a reci mi jos sta je ovo darky's rom ili voodo i slicno,ja sam stavio 2.2.1 Froyo,da li da ubacujem i ovo ostalo?I jos jedno pitanje u vezi sa navigacijom,koju da stavim i kako?

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

@nbot posle dva pokusaja da ukljucim telefon nije hteo posle ni u recovery da udje :)
a pokusao sam i wipe .. nije pomoglo, u to vreme sam iskljucio i lagfix ...
posle drugog res. pojavilo se nista na ekranu ..
sreca, i dalje je radio download mod .. pa sam preko Odina ubacio novi ROM .. i sve je OK

sad sam se zeznuo i vise nikad sa factory resetom :)
Samsung Galaxy S I9000

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

@beochke91 darky je custom rom koji je napravio neki klinja, nisu losi romovi ali sve je stvar ukusa, dok je voodoo lagfix i ako ti telefon radi ok sada (i nastavi tako) nemoj da se zamaras tim. Ako bas hoces da menjas idi romkitchen.com pa "skuvaj" sebi neki rom, imas da biras sve od teme pa do aplikacija koji ce biti u tvom romu....sto se tice navigacije stavi igo, treba da prebacis folder igo na fon kao i apk file u root sd kartice, instaliras i to je to B)

@Urkinjo Ja sam sebi skuvao rom na romkitchen posto im romovi stvarno rade vrh, a jos imaju lagfix, koji odaberes, u sebi. Stavim i da uradi wipe i nema brige da ce nesto da zeza.... :)

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

@nbot ... zar nije romkitchen.org .. a ne .com ? :)
evo i ja se "kuvam" .. osecam da cu i telefon da skuvam .. lol
Samsung Galaxy S I9000

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

da da org, moja greska :)
Opusteno, ako ga ja nisam skuvao do sad niko nece

Boban74
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 25. Jan 2011. 21:32
Lokacija: Novi Beograd

Post od Boban74 »

Cao
Ja bi zamolio sve ljude dobre volje da mi detaljno obljasne postupak (posto sam laik) sta da radim i kako da ubacim 2.2.1 firmware.
Inace telefon je uzet u vip-u i trenutno ima froyo 2.2 ali mnogo mi koci pa je to razlog ubacivanja istog.
Hvala unapred

oblakovska
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 22. Maj 2009. 18:14
Lokacija: bgd

Post od oblakovska »

postovanje svima!
ukratko, da li ima neka softverska mogucnost da se ovom uredjaju poveca osetljivost wi-fi prijemnika? vrlo slabo mi se kaci na kucnu mrezu.u stvari, tamo gde sa starim telefonom imam gotovo pun signal, galaxy mi jedva"otkrije" mrezu. pitanju je oko 8 metara kroz dva zida bez gvozdja i slicnih "prepreka" ili je to-to!

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

@Boban74 imas na nekoliko stranica u nazad, kako se apgrejduje preko Kies-a , a i preko ODina, sto je takodje bezbedno i lako, mozda cak i brzi postupak

@oblakovska postoje neki WiFi fixovi ... meni je OK radio WiFi do pre neki dan, onda je skroz stao, pa sam radio flashovanje

Elem da i ja pitam moje ...
Da li neko ima problem sa praznjenjem baterije?
Znaci baterija mi se isprazni za manje od jedan dan, a pre mi je trajala i do 3 dana.
Pokusao sam sa raznim stock romovima i kuvanim (tacnije Darky's) ali i dalje se vrlo brzo prazni.
Ne koristim WiFi i 3G, osvetljenje ekrana nije na maximumu,zvuk jeste. Poslednjih dana nisam nesto puno koristio telefon, osim za flashovanje, ali uvek je bio ponovno napunjen.
Ima neko neki help? nesto? :)
Samsung Galaxy S I9000

vrhunski
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 16:55

Post od vrhunski »

oblakovska napisao:postovanje svima!
ukratko, da li ima neka softverska mogucnost da se ovom uredjaju poveca osetljivost wi-fi prijemnika? vrlo slabo mi se kaci na kucnu mrezu.u stvari, tamo gde sa starim telefonom imam gotovo pun signal, galaxy mi jedva"otkrije" mrezu. pitanju je oko 8 metara kroz dva zida bez gvozdja i slicnih "prepreka" ili je to-to!
jedino sto mozes da uradis da kupis novi AP
gledaj da uzmes neki 802.11n npr
http://techpinger.com/2011/01/cisco-lin ... ng-179-99/

i imaces veci domet.

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

je l' moze neko da pomogne?Instalirao sam 2.2.1 froyo i stavio igo,ali nikako ne moze da nadje satelite...kada je bio 2.1 nalazio je za sekund bukvalno,a sada nikako!Sta da radim?

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

@beochke91 ako si tek flashovao telefon, treba mu malo vremena za prvi put ...
i ja sam imao taj problem, cak mi nije radilo nekoliko dana ... ali sad fixuje satelite za oko minut, nekad i manje, zavisi gde sam ...
ukljucis GPS pa neka vrti ;)
Samsung Galaxy S I9000

xane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 18:58

Post od xane »

Jesenas sam lepo upgade-ovao sgs na froyo a sad mi kies javlja "This device's version cannot be updated" jel ovo normalno ?

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Да ли је урађен "root" на телефону? Киес неће дати опцију надоградње ако јесте.

xane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 18:58

Post od xane »

dok sam imao root kies je javljao da imam poslednju verziju, posle skidanja root-a pre nedelju dana ista poruka a danas ova poruka.

Odgovori