Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Најјдедноставније ти је да то пробаш са последњом 1.5 верзијом уместо да чекаш да се то уради за 2.0.

gripen
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2009. 19:42
Lokacija: Beograd

Post od gripen »

Nazalost, sa 1.5 sam imao gomilu problema i nije hteo da se poveze sa telefonom kako treba. Dok 2.0 radi besprekorno ...

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

@MiksaMiksa, @gripen
ako imate problem sa povezivanjem telefona i KIES 1.5 promenite USB samo :)
mislim da je 2.0 kies jos uvek beta ako se ne varam.
posle nadjite na nekoliko stranica u nazad pech za kies i telefon cete updatovati za par minuta

za otkljucavanje Generate Unlock Windows - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=761045
odlicno radi, ja sam otkljucao i VIP Droid preko njega ... a i moj SGS
Samsung Galaxy S I9000

gripen
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2009. 19:42
Lokacija: Beograd

Post od gripen »

Sve moguce varijante sam pokusavao, pa i promenu USB-a, ali nista. Uspeo je da se poveze, ali nista nisam mogao da radim na njemu. Otvori imenik, ali ne moze da uradi back up na primer.
KIES 2.0 je zvanicno pusten 10.01.2011. nije beta... i meni radi besprekorno...
Nije teska ni varijanta sa ODIN-om, ali mi nekako deluje pouzdanije ova varijanta. Mozda se i tripujem...

deharade
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 23. Dec 2007. 02:50

Post od deharade »

Urkinjo nece probao sam sve stavka po stavku i nije mi ocitao brojeve za otkljucavanje pricam za otkljucavanje Generate Unlock Windows - http://forum.xda-developers.com/showthr ... 61045,isto kao i za SGS Unlock Tool koji isto nece da ocita,sve oni odrade ko na ovim klipovima medjutim nemam taj network code za otkljucavanje,zato sam i pitao dal je neko uspeo jer ja znam samo ta dva metoda

MiksaMiksa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 15. Jan 2011. 21:21
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Post od MiksaMiksa »

Samo da kazem da sam promenio USB prikljucak, ubacio u 2.0 port i uspelo mi je. Dakle, uz pomoc KIES 2.0 sam update-ovao sistem na 2.2 i radi kao sat. Zahvaljujem na pomoci. :)

gripen
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2009. 19:42
Lokacija: Beograd

Post od gripen »

@MiksaMiksa Kako si uspeo ? Preko KIES registry patchera ? Koju verziju si koristio.
Ja sam pronasao 1.7 verziju, ali mi prilikom instalacije kaze da nema KIES-a opste...

Gerwulf
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 11. Feb 2006. 20:32

Post od Gerwulf »

Ja sam uzeo u VIP-u, i i dalje mi ne dozvoljava da update-ujem. (Probao i stari Kies i 2.0) Registry hack ne funkcionise jer se vrate vrednosti cim probam update (Za obe verzije), a ako blokiram permissions pukne program.

Sto se USB problema tice, resio sam ga tako sto sam unmount-ovao interni SD card u opcijama. (Nije prepoznavao telefon pre toga - mozda nekom bude korisno) Mada mislim da stari Kies i ne podrzava bilo kakvo menjanje, samo backup/sihronizaciju. :disgust:

Jel zna neko bilo kakav nacin da update-ujem fon bez root-ovanja ?

bakabozicnjak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 04. Jan 2011. 20:21

Post od bakabozicnjak »

dok sam imao verziju 2.1 mogao sam preko kies da se kacim na kompjuter!danas sam ga preko odina prebacio na 2.2.1 i sada ga neprepoznaje!par puta mi je kad sam stavio mas storige napisao da mmi je uspesno instalirao telefon ali ga na komjuteru nigde nevidim a kies mi neprepoznaje telefon!
sad mi rade sve druge stvari ali nemogu da se spojim sa kompom moze neko da mi pomogne?
probao sam i 1.5 i 2.0 kies!
hvala unapred!

EDIT: zaboravio sam da kazem da sam menjao i usb i probao sam na laptopu ali nista,da li treba nesto u telefonu da iskljucim?

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati poruke jednu za drugom.. koristi opciju Izmeni.. Obavezno procitaj pravila foruma..

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Треба да урадиш "unroot" телефона јер је то често разлог зашто га Киес не види.

MiksaMiksa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 15. Jan 2011. 21:21
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Post od MiksaMiksa »

gripen, не, ја сам само заменио прикључак за USB, тј. убацио кабл у други порт и некако је све само кренуло помоћу KIES-а. Никад нисам root-овао овај телефон, па можда и зато.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Jel zna neko da li je Galaxy S uzet preko mts-a zakljucan? :)

MiksaMiksa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 15. Jan 2011. 21:21
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Post od MiksaMiksa »

Ne savetujem ti da ga uzimaš preko MTS-a, ispada mnogo, ali baš mnogo skuplji nego što jeste, već uštedi još malo pa ga kupi lepo.

gripen
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2009. 19:42
Lokacija: Beograd

Post od gripen »

A cisto jedno laicko pitanje, zamenom softvera preko ODIN-a zvanicno gubim garanciju na telefon, jer medju jednim od uslova u ugovoru pise, "u slucaju zamene softvera".
Ali takodje, nigde nije zavedeno koji softver se nalazi na telefonu ?
Kakva su vasa misljenja po ovom pitanju ?

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Чим урадиш Root телефона изгубио си гаранцију ако такав телефон предаш у овлашћени сервис. Јер не можеш да мењаш FW без тога. Да би носио телефон у сервис, мораш све да вратиш у првобитно стање или са одговарајућим FW у телефону. Док год га таквог однесеш нико неће знати да си нешто радио и нећеш изгубити гаранцију.

gripen
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2009. 19:42
Lokacija: Beograd

Post od gripen »

Da, skakljivo je... Ako dodje do toga da ga nosim u servis, mozda ne budem u prilici da ga vratim u prvobitno stanje. Ne odrice mi se garancije, a presao bih na 2.2...

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

@dzonsi zakljucani su telefoni u MTSu .. moj je iz MTSa

@gripen a sta sti rekao, pokusao si pech preko kies-a i to? Mislim preko Kies kad se uradi update ili bilo sta na telefonu, je legalno..
evo ti moj prevedeni tutorijal za pechovanje i forsiranje update-a
http://baguje.com/2011/01/update-2-2-1- ... i9000.html
Samsung Galaxy S I9000

Tinika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 22. Jan 2011. 18:14

Post od Tinika »

Da pitam za Samsung kako se na njemu blokiraju poruke,pogledala sam sve opcije i ne znam kako na njemu blokirat poruke s određenog broja?

NikolaBrankovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2011. 19:30

Post od NikolaBrankovic »

Dobro vece svima,pre nekoliko dana sam postao ponosan vlasnik ovog smart telefona,utisci su dobri,telefon sam kupio u usce shoping centru,nisam hteo preko mreza paketa itd.
verzija androida je 2.1 enclair,instalirao sam kies 2.0 (najnoviji) ali kad povezem telefon sa kompom preko usb-a kaze da imam poslednji firmware?! A valjda postoje i noviji?! Jel to ima veze jer nama u Srbiji nece da puste update za noviju verziju ovog sistema?!
Hvala! :)

vrhunski
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 16:55

Post od vrhunski »

registry hack je banovan :((
http://forum.vodafone.co.uk/t5/Galaxy-S ... m-p/630835

pa sto barem ne dodaju nasu zemlju na spisak ffs :x :x :x :x

Odgovori