Samsung i900 Omnia

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
moukoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 16:59

Post od moukoko »

tomas.hokenberi, hvala na odgovoru, ali mnogo veci problem mi je to sto ne radi punjac, nego active sync.. menjao sam portove, reinstalirao media centar - ali nista.. ko zna, mozda proradi kada budem reinstalirao sistem na PC, to mi nije toliko bitno.. ali ako imas ideju sta se desava sa tim punjenjem - bas bi mi znacilo..
znaci - iz cista mira (niti mi je ispadao fon, niti sam nesto novo instalirao zadnjih par meseci) je prestalo da radi punjenje bilo kojim nacinom, koje se posle hard reseta povratilo, pa ponovo izgubilo, pa posle jos jednog hard reseta opet povratilo..
ne bih bas pred svako punjenje baterije da radim hard reset :uhuh: :D

lazarrr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 28. Feb 2008. 17:32
Lokacija: krusevac
Kontakt:

Post od lazarrr »

banelaki, meni se isto deslio kada sam radio update kamere. slikam drvo a ono ima oreol!! uzas. reinstalirao sam, i meni je PUJA1 dosta kocio. ubacio sam novi rom i odlicno radi na 6.5.

banelaki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pet, 02. Jun 2006. 14:06

Post od banelaki »

lazarrr, ne rece koji si Rom ubacio. Svaki Rom izgleda ima svoje mane. Tesko je potrefiti da sve radi kako treba a da ne baguje ili pravi problem bar nesto. Da li je u zadnje vreme napravljen mozda neki dobar rom?
P.S. Kako radis update kamere?

lazarrr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 28. Feb 2008. 17:32
Lokacija: krusevac
Kontakt:

Post od lazarrr »

pa ovako...posle ogromnih problema sa primanjem sms poruka, za koju sam par puta pitao ovde, probelm je bio u ostecenoj sim kartici.sada sms stize na vreme. trenutno mi je u telefonu DXID1/DXID1 a phone DXIF1. radi odlicno, ima storgage 139,81mb a ono drugo oko 97mb. mislim da je dosta brzi od romova koji su na wm6.1. a ovo drugo, pravo da ti kazem ne znam kako sam radio update kamere,ali ti ne preporucujem. cini mi se da sam radio preko onih samsungovih kodova,ali nisam sto posto siguran, u svakom slucaju ne diraj jer ces napraviti jos gore. onaj hvaljeni PUJA1 rom je kod mene kocio do besvesti, i momentalno izbacen. kod sadasnjeg roma, malo me zeza folder sa sms porukama. naime, imam oko 1600 sms, koje ne bih brisao, i akda treba da izadjem, tel kadkad zakoci, pa moram da sacekam malo vremena,pa da izadjem..ali,jbg, hocu toliko sms, pa nesto morma i istrpeti...

banelaki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pet, 02. Jun 2006. 14:06

Post od banelaki »

Imam problem. Desna strana ekrana mi jako gresi na "tap". Npr kada kucam slovo L on odradi K i uvek tako za po2-3mm u levo. Ne mogu nista precizno da ubodem. Prvo sam mislio da ja gresim pa sam skontao da ustvari gresi telefon. Probao sam da ga dostelujem sa onim "Align Screen" ali nije vredelo nista. Vec me nervira poprilicno. Sta raditi. Bojim se da je hardverska greska.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Skini neki program za crtanje i uzim neki plasticni mekani predmet slican stylus olovci i probaj da crtas po toj strani ekrana. Biti ces 100% siguran da li je do telefona. takodjer probaj stavljatio tacke. Modza drugacije reagje na "tap" i na povlacenje.

Jedino ne vidim nacina kako bi folija koja je zaduzena za touchscreen uticala na pogresno ocitavanje. Odnoso, da moze da grjesi pri unosu pozicije. Modza se desava ali licno mislim da nije hardware.

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Zna li neko da li kod za podesavanje jacine zvuka (*#0002*28346#) radi i na drugim Windows Mobile telefonima, ili samo na Samsungovim (provereno radi i na i780 i na Omniji :D ). Zanima me konkretno SE X2
Motorola Moto G

Korun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 28. Sep 2009. 14:10
Lokacija: Beograd

Post od Korun »

da li je neko prebacivao fore za iphone one papirice pivo... ili neke druge igrice malo zahtevnije , meni se desi da prebacim neku igricu u cab fajlu i kad je instaliram napise da je u exe fajlu a nije, da li je tel tj ekran malo zastareo pa neke igrce i aplikacije ne moze da pokrene

vlada_m
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 14:57

Post od vlada_m »

Poz svima!
Imam problem prilikom punjenja telefona... U pitanju je kontakt, ali ne kod punjaca nego kod ulaza aparata..
Zanima me dal ste imali iskustva sa tim i dal je moguce popraviti?
hvala unapred!

banelaki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pet, 02. Jun 2006. 14:06

Post od banelaki »

napalm death, odlicna ideja. Imam apMemo program i sa njim sam proverio i crtao po svim delovima ekrana. Prosto sam se iznenadio kako me ne slusa ekran. Jako je ne precizan. Nigde nije omasio na dodir, ali je zato linija povucena na dole bezala po 3-4 mm u levo na levoj strani ekrana paralelno sa mojim stvarnim povlacenjem. Bez pravila gresi. Negde bezi u levo a negde u desno. A negde je precizan. Naj veca muka je kod pisanja po virtualnoj tastaturi. Koji mu je djavo i kako da ustelujem ekran? Da li neko zna.
P.S. Ponavljam da sam vise puta odradio Align Screen i bez uspeha.

Majchek
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 14:19
Lokacija: Novi Sad

Post od Majchek »

Imam problem...pukao mi je displej... :o
Na pola :o :o :o
Da li zna neko,ako mu se ovo vec desilo,koliko bi popravka kostala??? :blinky:
:cry:
Samsung i900 Omnia

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Post od mladen_bgd »

Danas sam pazario Omniu i900 i mogu reci da sam prezadovoljan sa njom, stvarno je mocna stvarcica. :) Ali imam jedan malo problem ne znam zasto mi ga pc ne prepoznaje? :wacko:
Koristim Windows 7 i instalirao sam za njega Windows mobile device center i na mobilnom sam na activsyn aktivirao usb. I kad sam ga prikopcao na pc racunar mi je normalno instalirao drivere i kaze your device is ready to use, medjutim kad aktiviram windows mobile device center tamo mi pise da nijedan uredjaj nije konektovan.
Jel zna mozda nkeo u cemu je problem i kako da resim? Probao sam i sa resetovanjem telefona i opet ista prica. Ne znam zasto mi ga racunar ne prepoznaje. Unapred se zahvaljujem na pomoci...

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Post od mladen_bgd »

Izvinite sto pisem post do posta ali sam samo hteo da kazem da sam uspeo da resim problem, najzad mi pc normlano prepoznaje telefon. :)

Samo sam sad hteo da vas pitam ako zna neko mozda kao da skolnim 3G da mi ne bude pored signala za mrezu tj da li mogu da promenim da mi bude klasicna gsm mreza a ne 3G i kako? Od kad sam uradio hard reset to mi se pojavilo, inace do tad mi je tu pisalo ili G ili E.

I ako isto moze neko da mi kaze gde mogu da se kupe orginilane futorle za njega kao i zastitna folija za ekran? Pozz

banelaki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pet, 02. Jun 2006. 14:06

Post od banelaki »

mladen_bgd, pored svakog posta imas opciju izmeni pa neces morati da se ponavljas.
Nije mi jasno zasto ti smeta 3G. Ja bih voleo kada bih uvek imao tu mrezu. Radi ko djavo.

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Post od mladen_bgd »

OK, sad znam za ubuduce. :D

Ne smeta mi, nego znam da mi je pre reseta samo pisalo G i E pa sam mislio da mi ovaj 3G ne crpi vise baterije tj da mi ne bude dual mreza nego samo gsm.

Da li mozda neko zna koji je najnoviji oficialni rom za omniu? Ne mogu nikako da update-ujem moju omniu preko windows update-a, ne znam zasto.

cbv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 21:52
Lokacija: subotica

Post od cbv »

Ljudi pomagajte imam problem,instalirao sam nero mobile na fon. Ikonica mi je u meniju odatle sam je mako,e sad u applications data i odatle je izbrisan,kako da proverim da li je jos u telefonu,jer nece da mi pusta muziku ni video preko file explorera/my storage. Sta da radim?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

cbv, Aplikacije se deinstaliras preko "Remove programs" u Settings - ne treba nikako da sam brises foldere i ikone.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

cbv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 21:52
Lokacija: subotica

Post od cbv »

Nece da mi pusti ni jedan video a u setingsu,my storage imam Nero AG i kartica delete na koju ne reaguje...ne znam sta sam mogao uraditi pa da nece da pokrene...Kada hocu da pustim video npr. iz file explorera ispisuje mi:The file(pa neziv videa)cannot be opened either it is not signed with a trusted certificate,or one of its components cannot be found.If the problem persists,try reinstalling or restoring this file.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

cbv, hajde jos jednom da ponvim. Ti si instalirao Nero, pa si ga zatim, iz nekog razloga, uklonio i sada ti ne funkcionise pustanje video fajlova? Kako si uklonio Nero? Tako sto si rucno uklonio ikonu i sadrzaj foldera u Program Files ili regularno sa "Remove Programs"?
Ako si to radio rucno onda reinstaliraj Nero i ukloni ga regularno sa "Remove programs".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

cbv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 21:52
Lokacija: subotica

Post od cbv »

Rucno sam ga uklonio. :oops: Ne znam kako da ga reinstaliram opet? A poruka sto mi izbacuje prilikom otvaranja videa,sto sam gore napisao? Mozda se u njoj krije odgovor. :o
Uspeo sam da resim problem...da li mozete da mi preporucite neke dobre free sajtove da skidam aplikacije? :lol:


[Edit:] Spojio tomas.hokenberi:: Nije dozvoljeno uzastopno postovanje. Postoji opcija "Izmeni". Sledeca takva poruka nece biti spojena vec ce biti obrisana bez obavestenja! Za vise informacija o pravilima foruma:

Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

Odgovori