Samsung S5230, S5230W, S5233(T)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
djole016
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 27. Apr 2009. 00:08

Post od djole016 »

Drugari kupio sam fon preko vip-a ! Mogu vam reci da je tel super! Baterija je dobra,slike onako ali zato java i net su mu vrh! Ali avaj.... imam problem :) :) :)
Koristim Win 7 86x i pri instalaciji softvera koji ide uz tel Pc studio dolazi do greske sa nekim drajverima i tako to .Tako da ne uspevam da konektujem tel sem na Mass storge ! Ako neko ima resenje voleo bih da mi pomogne !Sve pohvale za tel i topla preporuka,ali za win ....hmmmm razmislite !
Ne shvatajte me ozbiljno!

trba
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 16. Jan 2010. 17:01

Post od trba »

Imam jedno pitanje! Skoro sam kupio s5230! Za sada sam zadovoljan. Medjutim , kada ga povezem sa racunarom preko usb-a daje mi ne prepoznaje mi samsung pc stidio, neko samo mogu da udjem preko menage stora, i samo cita sta se nalazi na memory card! Instaliroa sam samsung pc studio preko instalacionog diska sto sam dobio uz fon, i ne prepoznaje usb. Ne znam u cemu je problem!

Aleksandra94
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 17:33
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od Aleksandra94 »

Ja sam sakupila 5000 din.za ovaj tel.,a u petak dobijam jos 10 000 din. Zelim da ga kupim.Volela bih da mi neko nesto vise kaze o njemu,pogotovo o manama,i da li olovcicu da uzimam?Mislim da se bez nje ne moze!Hvala unapred! :)
Koga bilo sta o meni zanima,neka pita slobodno.Ovde sam radi druzenja.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Idi na properties i stavi za compatibility mode na Win Vista (ili XP ako nece) mada bi trebalo da skines sa neta usb drajvere i PC studio jer su ovi prilicno stari i radjeni su dok je Win 7 bio u beta fazi.
Nokia Lumia 630

jana
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 04. Nov 2009. 15:48
Lokacija: Beograd

Post od jana »

Trbo, na disku ti je uputstvo kako da instaliras. Ima neki trip da treba prvo da se instalira usb drivers pa tek onda samsung pc studio tako da ti je moj savet da deinstaliras i pocnes ispocetka kako treba :wink:
Aleksandra94: Mozes videti mane ispod specifikacije telefona, ali uglavnom su svi zadovoljni (odnos cena-kvalitet je fenomenalan!) Olovka ti sigurno ne treba jer je i pravljen da se koristi bez nje tako da ces se brzo navici. A ekran mu je ultra osetljiv sto dodatno olaksava koriscenje! Super je, videces! Ja sam jako zadovoljna! 8)

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

jana, ekran nije ultra osetljiv, ali vibracija nakon pritiska stvara taj osecaj, ako je iskljucis, onda su stvari drugacije.

sabb88, ovo radi sve dok ne ugasis telefon jer ces posle morati da ponovis postupak

Stavi karticu na pocetak, posle ukljucivanja je gurni u leziste ( tj. ne ubacuj karticu pre ukljucenja telefona )
Kada udjes u rezim rada bez kartice, uradis sledece : Odes u podesavanja,datum/vreme, ako je automatski, vrati na rucno i stavi ponovo automatski ( posle te pita za restart, ti ides na da, sacekas i to je to )

( Za ovo gore ne bi bilo lose da napravim posebnu temu sa slikama ili klipom i po mogucnosti da bude sticky. Garancija se ne gubi u slucaju da je telefon zakljucan na operatera jer je network lock i dalje prisutan )
Nokia Lumia 630

lane88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 30. Jan 2010. 22:17

Post od lane88 »

Razmisljam o tome da uzmem ovaj telefon. :)
Kolika je tacno memorija ovog telefona? Uglavnom pise 50mb, ali sam na dosta mesta nasla i 150, 115mb itd.
Najvise me zanima koliko poruka moze da stane na tel. i da li se mozda one mogu prebacivati na memorijsku karticu.
Takodje me zanima da li mogu da se prebacuju poruke koje sadrze u sebi vise poruka na komp? Trenutno imam samsung D900 i moze da prebaci samo 1 poruku, a one 2u1 i vise nece.
Vidim da se dosta vas dobro razume u telefone, ali se nadam da ce neko odgovoriti i na moja 'glupa' pitanja. :) Hvala unapred!

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

1. Obicna verzija ima 50 MB ( interna memorija se razlikuje od verzije ( tipa Zayed Baloch, Hello Kitty... ) odn. oznake ( kada pored S5230 ima neko slovo tipa B, W... ) i trzista )
2. 200 za inbox, 200 za outbox i 100 za poruke u ostalim folderima
3. Ne, to moze na Symbian ( ili neki drugi OS, ali nisam siguran )
4. Najbolje odradi sinhronizaciju poruka kopiranjem sa telefona na SIM karticu pa iz nje u drugi telefon i tako sve dok prebacis jer ces ujedno sacuvati i detalje o primanju ( datum, vreme, etc. )

Ako ti je sve ovo bitno, onda bolje kupi neku TS Nokiju ( najblize ceni S5230 je 5530 ) jer na njoj mozes da smestis poruke na memorijsku karticu, samim tim nemas ogranicenja sve dok ne prepunis memoriju bila interna ili eksterna ( mem. kartica ), a imenik takodje neogranicen sve dok imas prostora u internoj.
Nokia Lumia 630

lane88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 30. Jan 2010. 22:17

Post od lane88 »

Djolex, hvala na ovako detaljnom odgovoru. :wink:
S5230 mi se jako, jako svidja, lepo izgleda, ima sve sto meni treba (nisam tip za smart telefone) :) , jedina mana mi je mozda mala memorija za poruke.
Znaci, ovo za poruke, ne moze da bude npr. svih 500 u inboksu, vec bas mora da bude tako rasporedjeno 200 + 200 + 100? Meni inbox samo treba, a 500 mi je manje-vise OK cifra za poruke.

P.S. Sada razmisljam o toj Nokiji 5530, ne znam koji je bolji, ovako sveukupno, kada se sve uzme u obzir. Ali znam da ovo nije tema za to. :)

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Nema sta mnogo da razmisljas,mnogo bolje je da kupis 5530.Brzo ces videti da si pametno odlucio jer dumb telefon ne moze da se poredi sa smart telefonom u mnogim stvarima.Ako ti se mozda cini da ti mnoge opcije pametnih telefona sada ne trebaju,vrlo brzo ces shvatiti koliko znaci mogucnost nadogradnje softvera.
LG G2 Black,16GB

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

lane88, ne moras da ga koristis kao smart ako neces ( mislim na 5530 ) jer je to upravo prednost Symbiana sto ima sve kao i dumb ( meni i njegova struktura itd. ) ali ces videti da makar neka aplikacija moze iole malo da ti olaksa koriscenje ako naidjes na problem ili nesto sto ti se ne svidja a ti bi da promenis. I pored svega, 5530 ima Wi-Fi koji meni mnogo znaci a ujedno je i prenaglio da ga kupim. Na kraju da dodam da sam imao istu dilemu ( takodje i 5800 je bila kandidat, ali u samom startu mi je bio odbojan jer je jako veliki i debeo za moj ukus - mislim na telefon :P ), ali se nimalo ne kajem jer interfejs S5230 mi se ne svidja kod njega, dok KP500 ne deluje lose, ali nisam stekao poseban utisak.
Nokia Lumia 630

Amf Spyware
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 27. Jan 2010. 11:50

Post od Amf Spyware »

Jel zna neko gde mogu kupiti olovkicu od bilo kakvog samsunga,za ovaj model s5230??
:)

Ne znam zasto je nisu stavili sa telefonom to im je velika greska :D :?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Amf Spyware, zasto olovkica mora biti od Samsunga? Radice bilo koja olovkica, bez obzira na model.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 15. Feb 2010. 00:19

Post od ika »

kupila sam tel pre nedelju dana..super mi je,ali imam problem.hoce li mi neko reci da li ovaj tel ima blic?i ako ima kako da ga ukljucim... :smutny:

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

ika

Твој телефон нажалост не поседује блиц...
Слобода или смрт

Didi
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 21. Nov 2006. 22:49

Post od Didi »

Ja imam telefon vec neko vreme i prezadovoljna sam. Pogotovo baterijom koja mi traje 5-7 dana.

E sad imam problemcic i pitanje za sve. Memorija telefona za sms je kao sto znate 500 poruka. E sad meni se nagde na 213-220 redovno javlja poruka da mi je puna memorija i da obrisem neke poruke. I kad odem da proverim lepo pise 500/217 a on javlja da je puna.Ne znam zbog cega se ovo javlja.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Didi, proveri koliko imas poruka u sent folderu. Drugo sta bi moglo da bude je da su poruke duze od 160 karaktera, pa se racunaju kao 2/3/4... a telefon ih prikazuje kao jednu.

jovanazr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 16. Feb 2010. 08:03

Post od jovanazr »

Kupila sam samsung s5230 juce, pa se malo slabije snalazim, kao prvo vidim da dosta njih prica o koriscenju interneta pa me interesuje da li na net idete preko gprs-a ili necega drugog? I zanima me preko kog programa se smanjuje rezolucija videa? kako mogu da gledam film na telefonu? Hvala

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

jovanazr, posto kod nas nema S5230W ( sa Wireless-om ), onda ide preko GPRS/EDGE-a. Ako hoces cesto da koristis inernet na ovom elefonu, predlazem ti da kupiujes 066 kartice. Posto nisam koristio ovaj fon u te svrhe, nemam pojma kako se ponasa u tom pogledu i kakvo mu je renderovanje stranica bilo uz fabricki browser ili operu mini.
Za konvertovanje ima uputstva na YouTube-u pa potrazi
Nokia Lumia 630

ika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 15. Feb 2010. 00:19

Post od ika »

e bas bezveze za blic :((( eto onda je to po meni jedina mana,sve ostalo mi je ok.hvala na odgovoru :)

Odgovori